feminizam vs tradicionalizam

Uzgred, nema težeg posla od posla domaćice. Pri tome ne mislim na onu varijantu kada neko drugi preuzima tvoju ulogu u čuvanju dece, babe, dede, starija deca, patronažne sestre koje spavaju kod tebe i bebisiterke, imati kućne pomoćnice i ostalu poslugu, da bi se domaćica u slobodno vreme posvetila kursu grnčarije i fitnes programu.

Što bi rekla moja majka, koja je isto više godina bila domaćica dok je čekala posao, jedva sam čekala da počnem da radim da se i ja malo odmorim.
 
i onda sutra to uvazeno musko odalami srcka
i ostane uvazena udovica nesposobna da zaradi ili bar odrzi
sta znam, mene je zivot naucio da se oslanjam na sebe
partner moze iz x razloga nestati sa slike
ja moram biti tu svojoj djeci ako sam vec odabrala da ih imam
primer za to nekako dostupan javnosti je bila porodica gru-a
on je nestao, a zena sa dvoje dece bez posla ostala sa dva problema - kako da prezali gubitak muza i kako da prehrani decu i sebe
 
Hoću da kažem da se situacije jako razlikuju, mnogi nisu ni svesni koliko su im drugi pomagali, jer im je to bilo sasvim normalno, pa misle da je svima tako.
bivsi decko moje cerke je zbog karijere svojih roditelja odrastao sa emotivnim problemom
on je sada vec formiran covek, ali se nije izborio sa traumom iz najranijih dana
roditelji su dobili specijalizacije, oba u trenutku kad se on rodio
starijeg brata su podigli tako sto su mu bili potpuno posveceni, a njega su do polaska u skolu cuvali kako je ko slobodan - babe, dede, tetke, strine..
i ostao je sa traumom odbacene nevoljene osobe
iako njegovi roditelji imaju najnormlaniji odnos kad se pogleda sa strane, njega je njihova specijalizacija i karijera obelezila za citav zivot
 
bivsi decko moje cerke je zbog karijere svojih roditelja odrastao sa emotivnim problemom
on je sada vec formiran covek, ali se nije izborio sa traumom iz najranijih dana
roditelji su dobili specijalizacije, oba u trenutku kad se on rodio
starijeg brata su podigli tako sto su mu bili potpuno posveceni, a njega su do polaska u skolu cuvali kako je ko slobodan - babe, dede, tetke, strine..
i ostao je sa traumom odbacene nevoljene osobe
iako njegovi roditelji imaju najnormlaniji odnos kad se pogleda sa strane, njega je njihova specijalizacija i karijera obelezila za citav zivot
Ја мислим да су то изовори размажене особе. Онај тип личности који би увек тражио кривце у другима.
Одрасту људи у домовима, потпуно напуштени, у ратним условима, у породицама где има зависника и насилника... па се лепо развију и не кмече.
Извини, само мој став.
 
Ја мислим да су то изовори размажене особе. Онај тип личности који би увек тражио кривце у другима.
Одрасту људи у домовима, потпуно напуштени, у ратним условима, у породицама где има зависника и насилника... па се лепо развију и не кмече.
Извини, само мој став.
nemoj da se izvinjavas, bivsi je
meni je laknulo kad su raskinuli
 
bivsi decko moje cerke je zbog karijere svojih roditelja odrastao sa emotivnim problemom
on je sada vec formiran covek, ali se nije izborio sa traumom iz najranijih dana
roditelji su dobili specijalizacije, oba u trenutku kad se on rodio
starijeg brata su podigli tako sto su mu bili potpuno posveceni, a njega su do polaska u skolu cuvali kako je ko slobodan - babe, dede, tetke, strine..
i ostao je sa traumom odbacene nevoljene osobe
iako njegovi roditelji imaju najnormlaniji odnos kad se pogleda sa strane, njega je njihova specijalizacija i karijera obelezila za citav zivot
Mogu ga čuvati svi redom, dovoljno je ono malo vremena koje je provodio sa roditeljima da budu stvarno povezani. Ne ofrlje odrađivanje više poslova odjednom uz decu koju zapravo ne vidiš.

Jer poenta je da dete oseti da je voljeno i prihvaćeno, da ono na neki način doprinosi zajednici. Deca koja su istraumirana lišena su tog osećaja bez obzira da li je mama na specijalizaciji ili je domaćica koja je prividno prisutna po ceo dan.

Hoću da kažem, nije specijalizacija problem. Problem bi postojao i da je nije bilo.
 
Zasto si odustala?
Iz više razloga, kao prvo zbog naših godina, zatim zavolela bih dete a oni mogu da mi ga uzmu bilo kada, te porodice su uglavnom problematične a treba održavati kontakt sa njima zbog deteta, jer su samo privremeno zbrinuta deca, već sam navikla da sam slobodna a tada bih opet morala da budem 24h posvećena detetu..i tako, prevagnulo je da sam zakasnila sa tim. Možda je trebalo dok su naša deca bila sa nama, samo tada sam bila preopterećena na više polja i nisam razmišljala o tome.
 
Iz više razloga, kao prvo zbog naših godina, zatim zavolela bih dete a oni mogu da mi ga uzmu bilo kada, te porodice su uglavnom problematične a treba održavati kontakt sa njima zbog deteta, jer su samo privremeno zbrinuta deca, već sam navikla da sam slobodna, a tada bi opet morala da budem 24h posvećena detetu..i tako, prevagnulo je da sam zakasnila sa tim. Možda je trebalo dok su moja deca bila sa nama, samo tada sam bila preopterećena na više polja i nisam razmišljala o tome.
Da, shvatam.
 
...@...
Mozes imati i iskustvo neko, ali prozivis x godina sa detetom kuci (razlozi nebitni)...nisi aktivan na trzistu rada, konkurencija ogromna i surova (mladi ambiciozni, peglaju cv samo tako)... to se rita, lakta, gazi sve pred sobom....sanse da poslodavac izabere nekoga ko sve vreme nije bio aktivno ukljucen u proces rada nisu narocito visoke (moras bas da se upregnes i pokazes nesto, imas srece da ti se situacija namesti ili specificnu struku...)...a ocekivanje da se nakon x god neaktivnosti vratis i zauzmes neku ekstra poziciju i da budes jednako placen kao i ostali su blago receno neralne.
Tako da price kako je moguce uz dete furati karijeru (imati posao ne znaci imati karijeru), a da to niko ne oseti, su price za malu decu...

nije nemoguce ako pravis krace pauze i imas adekvatnu struku
+ faktor srece ko i u svemu
 
Mogu ga čuvati svi redom, dovoljno je ono malo vremena koje je provodio sa roditeljima da budu stvarno povezani. Ne ofrlje odrađivanje više poslova odjednom uz decu koju zapravo ne vidiš.

Jer poenta je da dete oseti da je voljeno i prihvaćeno, da ono na neki način doprinosi zajednici. Deca koja su istraumirana lišena su tog osećaja bez obzira da li je mama na specijalizaciji ili je domaćica koja je prividno prisutna po ceo dan.

Hoću da kažem, nije specijalizacija problem. Problem bi postojao i da je nije bilo.
pa kod njih konkretno jeste, jer su roditelji odazlili od kuce rano dok je spavao, a vracali se kasno kad je isto spavao
e sad onaj bitan momenat, da je pored njega bila jedna osoba koja se bavila njim, verovatno bi bilo drugacije
a ovako, kako je ko slobodan tako je uletao i verujem da on sa njima ima taj bag.plus bag zbog odsustva roditelja
jednom je bio kod nas, sprema se da podje, ja mu kazem da saceka jos desetak minuta, taman da zavrsim spremanje rucka, neka jede pa neka ide
ja sam od onih majki koje hrane svoje dete i sve njoj drage osobe, mladice, drugare, prijateljice..
on kaze ok..ja krenem da ubacujem ispecene cufte u serpu u paradajz sos, on napravi neki izraz lica
moje cufte su male i sa rendanim i crnim i belim lukom kao one svedske u ikei, ne zpadaju ti komadi luka
kad je poceo da jede, poceo je da ih hvali kao da sam spremila ne znam kakvo komplikovano jelo
inace je hvalio moju hranu, sta god da sam spremila
i onda je rekao kako su ovo prve ukusne, preukusne cufte i kako je on istraumiran sa onim koje su mu spremale strine u detinjstvu koje su bile pune velikih komada luka i koje su bile velike kao serpa :lol:
sa jedne strane mi je bilo jako zao, sa druge strane mislim da ce mom detetu da bude mnogo lakse da zivot deli sa nekim sa cijim traumama iz detinjstva ne mora da nosi
 
Sve to zavisi, mora mnogo stvari da se uklopi da bi se uspelo. Kao prvo izbor struke, tj. fakulteta, ima ih gde možeš tako, ima ih gde je neizvodljivo. Posao muža, da li radi klasično radno vreme, od 8 sati, ili radii daleko više, možda ima terenski posao, možda često putuje, pa na njega ne može da se računa svakodnevno. Zatim rodbina, babe, dede, tetke, drugarice (socijalna mreža i podrška) , mat. situacija da možeš da platiš pomoćno osoblje ako ti je neophodno. Zatim posao, gde ga dobiješ i kakav je. Ako imaš uticajnu rodbinu imaćeš bolje i sigurnije uslove..itd. Ne osporavam bitnost želje da se uspe, ali meni nabrojano u tvom postu uopšte nije garancija da je bila mnogo sposobnija od neke druge. Može biti, ali ni ne mora da znači.
pa i nije bas da mora da se sve uklopi, ipak je presudniji zivotni elan, onda sve prosto klizi i nista nije tesko.. bas sa foruma primer, secate se november rain :D cetvoro dece, dva faxa, sto ti napisa los izbor fakulteta.. pa sta pa nista, onda je zavrsila nesto drugo, msm nije kraj sveta no pocetak..
 
primer za to nekako dostupan javnosti je bila porodica gru-a
on je nestao, a zena sa dvoje dece bez posla ostala sa dva problema - kako da prezali gubitak muza i kako da prehrani decu i sebe
pa ne znam
oni su bar djelomicno obezbjedjeni
al imas po novinama takvih prica i previse
porodice sa vise male djece, jedna plata i zivot ispod granice siromastva
i kad nestane i te jedne plate i podrske sta da rade ta zena i djeca
tu bi trebalo i drzava da priskoci, al mi socijalnu drzavu vise nemamo
 
pa i nije bas da mora da se sve uklopi, ipak je presudniji zivotni elan, onda sve prosto klizi i nista nije tesko.. bas sa foruma primer, secate se november rain :D cetvoro dece, dva faxa, sto ti napisa los izbor fakulteta.. pa sta pa nista, onda je zavrsila nesto drugo, msm nije kraj sveta no pocetak..
To za fakultet se odnosilo na Munjin primer i dvoje dece u toku faxa,

divio jednoj sestri koja je završila fax na vreme i rodila 2 klinke za vremw srudija....u roku sfe
mislila sam da uz neki može da ima dvoje dece i završi ga u roku ali uz neke ne.
 
To je suština, danas se neke žene hvale da sve mogu da postignu i u svemu su naj, naj. Svima dan traje 24 sata, pa biraš šta ti je bitno i manje bitno. Nema vremena za max u svim oblastima životima.
iskreno, nama da nije zmuovih i mojih
bilo bi vrlo zeznuto
ovako nju vec treci dan cuva svekrva jer ima temp i ne moze u vrtic
al ja dana bolovanje potrosenog nemam zahvaljujuci njoj
 
  • Podržavam
Reactions: Em.
Koji je to ženski "osjetljiv period"???


Netka nova definicija za zapustenu gojaznu i krš ženu u 40.tim godinama.
Period radjanja dece.
Preosetljiv. Prezahtevan za zaposlenu zenu.
Vracanje na posao a dete nema ni godinu, jaslice, dadilje, prehlade, bolovanja... nisi ni sa detetom a nisi ni posvecen poslu, svuda te fali a tek sto falis sebi... :(
Slušala sam pre neki dan radio dok sam se vozila i bilo je reči o hraniteljskim porodicama. Ozbiljno sam uzela u razmatranje kako bi bilo da pomognemo nekom detetu, vagala, razmišljala..pa odustala. :confused:
Zasto si odustala?
Ja vec godinama pricam sa mm-e na tu temu, prvo usvajanje a onda i opcija hraniteljske porodice. On bas i nije zagrejan. Kaze da bi uzeo dete prijatelja ili rodjaka, da im se nesto desi, bez razmisljanja, ali mu je ovo o cemu ja pricam daleko.
Ja nekako mislim da imamo ljubavi.
Videcemo.
 

Back
Top