feminizam vs tradicionalizam

Ja nemam nista protiv toga ako se dogovore supruznici da jedno bude domacica a drugo da ide na posao gradi karijeru
Ako je njima to ok sta me briga
Tu je problem ako dodje do razvoda, onda se sav posao domacice zaboravlja, vrednuje se samo ono sto se vidi kroz bankovni racun i imovinu....i tu domacica najjebe

Ja ne bih tako mogla, ne drzi mene mesto, ne mogu da imam dan mrmota svaki dan.... i sujeta mi ne da da budem necija zena po zanimanju....
 
Ja nemam nista protiv toga ako se dogovore supruznici da jedno bude domacica a drugo da ide na posao gradi karijeru
Ako je njima to ok sta me briga
Tu je problem ako dodje do razvoda, onda se sav posao domacice zaboravlja, vrednuje se samo ono sto se vidi kroz bankovni racun i imovinu....i tu domacica najjebe

Ja ne bih tako mogla, ne drzi mene mesto, ne mogu da imam dan mrmota svaki dan.... i sujeta mi ne da da budem necija zena po zanimanju....
Grešiš! Znam pouzdano za jednog pokojnog pisca i slikara koji je čitav život radio a njegova žena prinosila na prstima kafu pepeljaru, kuvala, opsluživala... nije sud ni jednog momenta doveo u pitanje njenu zaslugu jer mu je omogućavala godinama uslove da stvara. Deli se sve na pola. I sada. I moje i njegovo. Radila ne radila.
 
Grešiš! Znam pouzdano za jednog pokojnog pisca i slikara koji je čitav život radio a njegova žena prinosila na prstima kafu pepeljaru, kuvala, opsluživala... nije sud ni jednog momenta doveo u pitanje njenu zaslugu jer mu je omogućavala godinama uslove da stvara. Deli se sve na pola. I sada. I moje i njegovo. Radila ne radila.
A joj....dobro vrv treba biti drugacijeg sklopa od mog

Joj macko kad se ljudi zainate pa krenu u rat to bude belaja, rastegne se razvod na par godina dok se izdokaze ko de kad..... nije uopste zabavno dokazivati svoje doprinose kao domacica
To kad je sporazumno ok
 
Ja bih mogla nego neću. Nisam ni tako vaspitavana, ranije su žene vaspitavane da budu dobre žene i majke a ne dobre radnice i da zaradjuju i obaraju ruke sa muževima.
Muškarci spostvenu moć temelje na testosteronu i solventnosti oduvek. I ja bi ih pustila.
Kada žena zaradjuje više to je nešto slično impotenciji.
Pa slazem se, zato te i pitam.
Lepo to zvuci ali bez nekih sigurnih primanja, bez razvijanja sebe, ucenja i mogucnosti da i bez njega zivis, ne vidim neku veliku srecu?
A nije da ne bih volela da ne mislim o sutra :aha:
 
Ja bih mogla nego neću. Nisam ni tako vaspitavana, ranije su žene vaspitavane da budu dobre žene i majke a ne dobre radnice i da zaradjuju i obaraju ruke sa muževima.
Muškarci spostvenu moć temelje na testosteronu i solventnosti oduvek. I ja bi ih pustila.
Kada žena zaradjuje više to je nešto slično impotenciji.

a to samo ako je mikropenis u pitanju
i mikro jos nesto
inace zivot pise sranja razna pa ko bi gori sad je doli i obrnuto...
 
Pa slazem se, zato te i pitam.
Lepo to zvuci ali bez nekih sigurnih primanja, bez razvijanja sebe, ucenja i mogucnosti da i bez njega zivis, ne vidim neku veliku srecu?
A nije da ne bih volela da ne mislim o sutra :aha:
Da razvijas sebe i učiš možeš i bez da ideš na posao od - do i čekaš pay day da ti promeni stanje na računu. Ja da ne radim ja bih sada studirala neku umetnost, učila neki zanat tipa Tapetarstva, šta znam svašta me zanima ali nemam vremena.
Činjenica je da je dobar osecaj kada legne plata ali kod nas u kući su sve pare naše samo su moje moje 😂 tako da .....
 
a to samo ako je mikropenis u pitanju
i mikro jos nesto
inace zivot pise sranja razna pa ko bi gori sad je doli i obrnuto...
Nisam srela u svom životu
Mnogo njih koji nemaju problem ako im žene zaradjuju više osim nekoliko njih koji iskljucivo takve žene traže. Šta je tu mikro ne znam ali šta muškarce radi osim da imaju moć? A moć ide kroz novac ( i znanje) jer onda su im sve decacke igračke dostupne ove za velike dečake mislim?
a opet i žene dosta radi kada muškarci imaju moć... kada su neko i nešto i znaju pri tom tačno ko su i šta su ako me razumeš.
 
Nisam srela u svom životu
Mnogo njih koji nemaju problem ako im žene zaradjuju više osim nekoliko njih koji iskljucivo takve žene traže. Šta je tu mikro ne znam ali šta muškarce radi osim da imaju moć? A moć ide kroz novac ( i znanje) jer onda su im sve decacke igračke dostupne ove za velike dečake mislim?
a opet i žene dosta radi kada muškarci imaju moć... kada su neko i nešto i znaju pri tom tačno ko su i šta su ako me razumeš.

zapravo, nikad i nisam razumjela takav koncept moci
nedostaje mu sadrzaja
takvi ljudi i odnosi traju do prve vece dzombe na putu
 
zapravo, nikad i nisam razumjela takav koncept moci
nedostaje mu sadrzaja
takvi ljudi i odnosi traju do prve vece dzombe na putu
Nije stvar u tvom ili mom razumevanju toga ali činjenica da takvi odnosi postoje i traju je nepobitna.
gledam pre neki dan jedan par on je jako moćan tip, dobro izgleda i blizu svojih 60tih, ima moć u svakom pogledu i ženu 30.godina sigurno uz sebe. Njen kapacitet pravljenja kompromisa ih je održao.
 
dobro živele domaćice, to mu dođe organizacija rada ;)

Život može i na smenu da ide, puno radimo pa manje radimo, vise smo slobodni pa manje...problem je što se feminizam ne posmatra kroz prizmu izbora. To je moj ugao i zbilja sam zahvalna tim ženama koje su nas izbor pravno uoblicile nekada.
Uvek je bila lutrija naći čoveka za sebe i danas je tako. Los brak je oziljak i danas kao i juce. Uvreda isto boli. Raspad porodice je spas cesto za partnere, ne sporim, ali je i veliki licni lom a dobar brak je i danas kao i juče, najčešće posledica srećnih zvezda na nebu iako postoje neke osobine koje dobrom braku pašu i nije loše da ih razvijamo ma koliko bile daleko u budućnosti i imale opciju razvoda. Super je razvod ali je još više super ako do njega ne dodje. Super je posao ali dostojanstveno plaćen i civilizovano uređen.
Lepo je biti mama na papiru ali imati vremena da to zbilja i budemo. Užasnih muškaraca po pitanju sposobnosti ima i danas a nisu svi razvedeni, mnogi žive na račun svojih žena koje zaradjuju, hrane i oblače ih da bi omogućile toj deci oba roditelja. Mozda mi je negde zao sto nisu neka starija vremena tokom kojih se takvim salabajzerima nisu davale ćerke. Moraš da se potrudiš da nekog oženiš a danas je dovoljno da si muškog pola i da nadjes emancipovanu koja će da te tegli. Pun forum toga šta mi zene treba da uradimo a niko se ne usuđuje da napiše šta muškarac treba da uradi. Oni, biće, nikakvu obavezu nemaju do ženi da prebace da nije emancipovana pa da se ona ubije u dokazivanju kako je sasvim samostalna u braku.

Meni je zao sto nema vise opcija, koliko god svet bio prenaseljen. Nisam sigurna koliko je taj svet dobio mojim radom, ne baš puno svakako a koliko bi dobio da smo nas dvoje rodili četvoro dece...uverena sam da bi u tom slučaju dobio daleko više dok smo mi srećni sa ovim jedincetom za koje smo jedva izvukli da bude sa jednim roditeljem duže te moram na dusi priznati da mi jeste zao sto ne postoji vremeplov i što nas dvoje ne mogu vratiti u starija vremena u kojima bih, istina, bila gospođa tog i tog ali bih ostavila petoro dece tog čoveka na ovom svetu...mnogi od nas zive stih, dance me to the children who are asking to be born, svesni smo mi da se ta deca neće nikada roditi jer nema ni vremena, ni prostora, ni para za njih...I saglasno pravim naklon istoriji feminizma ali svaka medalja ima dva lica pa i ova.
 
Nije stvar u tvom ili mom razumevanju toga ali činjenica da takvi odnosi postoje i traju je nepobitna.
gledam pre neki dan jedan par on je jako moćan tip, dobro izgleda i blizu svojih 60tih, ima moć u svakom pogledu i ženu 30.godina sigurno uz sebe. Njen kapacitet pravljenja kompromisa ih je održao.

razni odnosi postoje i traju
koliko vec traju
a sta je tocno lijepak koji ih drzi na okupu
tesko je reci sa strane

ja prosto ne vidim moc u mjerenju ciji je...platni listic duzi
ne vidim je ni u drzanju grdelina u udobnom kavezu
mozda zato sto me prosto nije bog stvorio da pjevam na grancici

ali vidim snagu i istinski kvalitet jednog odnosa npr u sposobnosti oba partnera da stave hljeb na stol svojoj porodici i u momentima kad se spadne na jednu platu ili posao krene lose
 
E zbog ovoga ja cu se potruditi da obezbedim svoje zensko dete, da sutra kad se uda, rodi decu i nadje se u osetljivom periodu, ne moze da ima osecaj da zavisi od muza. Vec da radi ono sto ona zeli. A ne da bude Jao ja bih da odem al nemam gde. Jao ja bih s detetom da budem kuci par godina ali cu onda zavisiti od muza.
Mislim da zenama prvo treba obezbediti uslove, jer one imaju te osetljive periode, muskarci ih nemaju, njihove karijere ne trpe zbog dece, oni ne misle kako da iskombinuju posao i decu itd...
Koji je to ženski "osjetljiv period"???


Netka nova definicija za zapustenu gojaznu i krš ženu u 40.tim godinama.
 
Znala sam da će da se ode u krajnost. Lepo sam navela primer.
zene školovanih ljudi, advokata, sudija, doktora, profesora su bile žene i majke i uvažene gospodje.
Бити заиста поштована, уважена госпођа је једно, а бити испоштован као супруга уваженог господина сасвим друго.
Жене без професије делим на оне чије је занимање бити нечија супруга и оне које су уз догов са партнером изабрале да буду домаћице. Па их на основу тога и ценим.
Али у оба случаја ту мушко мора бити право мушко, које је у стању да створи за све, а ауторитет гради на прави начин, без лупања шаком о сто и потребом да ишта натрља на нос, него све чланове једнако поштује.
 
ja bih se vratila u proslost, ako bih znala da cu ziveti kao rista avanturista i putovati svetom na konjima i ploviti dalekim morima ili bih otisla u daleku buducnost, ako bih znala da cu putoivati svemirom. danasnje vreme je mnogo trulo i dosadno.

e sad biti rista avanturista u zenskom obliku, u proslosti, bi vec bilo malo teze. :lol:
Ја бих могла бити та жена која је родила много деце и посветила се њима. Да сам на време наишла на таквог мушкарца и здравље то дозволило. Жао ми је што садашњег нисам пре упознала.
Па када се он враћа с посла, ти се дотераш или распашеш у зависности где су деца тренутно :lol: И знам да би ме такав живот испунио, али ми се из неког разлога није тако наместио.
Другарица ми каже како ме види уз старијег типа који пише, а ја седим на веранди у столици за љуљање са бебом у крилу док остала деца трче по дворишту. Ако је Куба, тотално хемингвејски :lol:
Еееее, лепо, али касно...
 

Back
Top