Feminizam 1 vs Feminizam 2

Šta biste rekli na ovo?

1) Da li podržavate pravo žena pa čak i tek punoletnih devojaka da se "pristojno" razgolićuju ukoliko to žele?
2) Ili pak mislite da je posmatranje žena kao seksualnog objekta i njihovo vrednovanje kroz seksualizaciju i isključivo taj način negativna posledica patrijarhata?


Podrzavam zene, imaju pravo da se ponasaju kako god one zele.
Muskarci su duzni da zene tretiraju kao dame, ma kako da se one ponasaju.
Patrijarhat je zlo, sem kada je dama u nevolji, tada muz, tata i braca treba da priskoce kao liberalni vitezovi, nikako patrijarhalno:lol:

Sta je na snimku?:lol:
 
Našminkane i oskudno odevene 18-godišnjakinje kako pevaju pesmu sa splavova.
Klinke se ponasaju onako kako vide da se ponasaju popularne starije zene i sta prolazi kod muskaraca.
Mladi su uvijek glumili da su veliki, pa su neke klinke i ranije nosile preobuku, izadju kako tata i mama vole da ih vide pa se presvuku spram drustva. Momci su krali tati kola, pili, glupirali se.
Jedina je razlika sto se danas sve to vidi po drustvenim mrezama i sto se roditelji vise ne sablazniavaju na to ponasanje.
 
Feminizam i spustanje sebe na nivo seksualnog objekta neprikladnim oblacenjem i ponasanje nemaju veze jedno s drugim

Uzasava me da se feminizam kao pojam toliko zloupotrebljava poslednjih decenija da nam se babe bre okrecu i grobu
Generacije se borile za osnovna ljudska prava da dobiju zene, a vi sada zlopotrebljavete celu tu borbu i koristite je u propagandu vulgarizma i ciste sexualizacije i objektivizacije
Znaci, bukvalno smo od borbe da budemo ljudsko bice, stigle do borbe da budemo sexualni objekat
Mislim da sve moderne "feministkinke" nisu ni svesne koliko ih industrija zloupotrebljava tako tupave i koristi za marketing kao ciste sexalne objekte

Nemam ja nista protiv da zena pojedinac odluci da sebe propagira kao objekat, samo napred, neka bude kurrva neka se prodaje neka se skida zabole me, ali ne pod parolama feminizma i ravnopravnosti jer to nije sustina borbe bila nikad, i cista je uvrede inteligencije iole svake normalne zene

Sramota je da mi dnevno imamo na stotine ubistava zena u porodicnom nasilju (na svetskom nivou) a da se raspravlja o tome je li feminizam pokazivanje guzzice ili nije, ali bukvalno vredjate inteligenciju
Pokazivanje guzi.ce je vise feminizam nego zahtev Drzavi da ti zameni oca/brata/muza u zastiti zene, jer su zene mala deca koje ne umeju da se snadju u modernom drustvu. Ovo drugo se mnogo vise u narativima danas proglasava feminizmom nego pokazivanje guzice, tako da mislim da si zesce promasila poentu modernog drustva i feminizma sa ovim postom.
 
Klinke se ponasaju onako kako vide da se ponasaju popularne starije zene i sta prolazi kod muskaraca.
Mladi su uvijek glumili da su veliki, pa su neke klinke i ranije nosile preobuku, izadju kako tata i mama vole da ih vide pa se presvuku spram drustva. Momci su krali tati kola, pili, glupirali se.
Jedina je razlika sto se danas sve to vidi po drustvenim mrezama i sto se roditelji vise ne sablazniavaju na to ponasanje.
Ja se nadam da ću biti ona vrsta oca koja će svoje dete ubeđivati da više izlazi i provodi se.
Dok će klinac ili klinceza biti hardkor štreber i zanimati ga/je sve osim tih partijanja i pijanki.
Mada u životu retko dobiješ što želiš
 
Hvala Bogu , majka sam odrasle ćerke i sina, tako da imam sva prava da komentarišem gluposti o ženskom i muškom detetu i njihovim pravima i obavezama. Prvi bi moj sin reagovao kada bi neki, nalik pojedinima ovde, maltretirao njegovu sestru ili joj uskraćivao prava na izbor-posla, garderobe, interesovanja ili šta god...

nije to tema.

ajde probaj mna ovim temam nesto da pogodis.

i onda se pitate sto se Krstarica raspada od hipermoderatorskih tema i komentara... :kafa:
 
One su komunistkinje lenjinovskog tipa, sa ekstremno fasisticko-kolektivistickim stavovima, kao i svi drugi lenjinisti.

:aha:... важи ...

хоће ли верглајућа екипа грађаниста и цивилштине да укапира, да нема више либерализма, комунизма и фашизма, у оном облику у ком се накада живело, а сада се само блебеће од сећања у задњиг 100.г....:fdlan:
 
:aha:... важи ...

хоће ли верглајућа екипа грађаниста и цивилштине да укапира, да нема више либерализма, комунизма и фашизма, у оном облику у ком се накада живело, а сада се само блебеће од сећања у задњиг 100.г....:fdlan:
Sve je nestalo, samo su nacije i nacionalizam opstali isti.

Ma kako da ne.
 
nije to tema.

ajde probaj mna ovim temam nesto da pogodis.

i onda se pitate sto se Krstarica raspada od hipermoderatorskih tema i komentara... :kafa:
A šta je tema, inače? Taj muškarac je poneo iz porodice način ponašanja prema ženama, da li će je smatrati feministkinjom zato što ga je zamolila da opere sudove ili ne, jer njegov tata to nikada nije radio, zaboga, to je ženski posao, ili je tata zabranio mami da nosi crvenu boju jer će izazvati nečiji nagon. Ovo je jedan od načina da muškarci doživljavaju svaki pokušaj žena da budu slobodne u izboru, iznošenju mišljenja itd, drugi način je trauma koju doživi u nekom odnosu na osnovu koje, kasnije, forimira mišljenje o SVIM ženama kao lošim feministkinjama.Tako da nemoj meni to spinovanje i pokušaj umanjivanja moje moći zaključivanja i poznavanja psihologije...
 
Poslednja izmena:

Back
Top