Етрурци, ко су били?

Kažeš meni da volim da se svađam, a jesi i svestan šta si ti upravo učinio?

Na temi o Etrurcima počinješ da pričaš kako sam ja nešto pre 10 godina tvrdio. I onda 2 godine kasnije postavio izvor za tu tvrdrnju.

???
Па и овде си то поновио врати се на почетак теме тако да је повезано и са овом темом.
 
DNK analize, ali ne ljudi već flore i faune, sve više i više čvrsto podržavaju orijentalno poreklo Etruraca, dajući potporu Ocu laži u njegovom narativu.

Na primeru stoke; mitohondrijska DNK: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2189563/#targetText=Abstract,debated: local or Eastern provenance?

Obratiti pažnju i na ovo: https://www.researchgate.net/public...Supports_the_Near_Eastern_Origin_of_Etruscans

Postavljali smo još jedan članak koji je analizirao gajene kulture...ne mogu sada da ga pronađem. Ali u svakom slučaju, rekao bih da je talas doseljenika iz Azije bio ključan (u ovom ili onom formatu) u etnogenezi Etruraca.
🧐🙏💨
 
Па није ни нас двојице али смо узорпирали тему. Ти имаш приоритет над свим темама.:hahaha:

Ja sam samo hteo da kažem da Herodot nikako nije bio na našem nivou. Herodotova Istorija je bila prepuna gluposti; bizarno bi bilo reći da je bila čak i u obrisima današnjih standarda.

To je sve što sam rekao, a posle ovo sve nešto čudno je do tebe i toga što eksplodiraš svaki put kad čuješ nešto što tebi lično nije po volji. :roll:
 
Ja sam samo hteo da kažem da Herodot nikako nije bio na našem nivou. Herodotova Istorija je bila prepuna gluposti; bizarno bi bilo reći da je bila čak i u obrisima današnjih standarda.

To je sve što sam rekao, a posle ovo sve nešto čudno je do tebe i toga što eksplodiraš svaki put kad čuješ nešto što tebi lično nije po volji. :roll:

Верујем да ниси прочитао већину ксо ни његових филозофских ставова према свету уопште и култури читавог старог света и свих његових достигнућа.

По начину размишљања и функционисањању ума је био сличан савременом човеку а такву епоху мало који хроничар је написао толико обилних дела и темељних описа и чак воља и жеља да пропутујеш то и видиш разговараш са свештеницима , обичним људима читаш царске записе и хронике.

Нећу уопште трошити време на објсшеавање ко је прочитао зна.
Ко је претрчао само преко тога најчешће мисли то што ти мислиш или шта је модерно и ин да се мисли.
Најпожељније шта Тибор Живковић мисли или неки нови ауторитет.

Некако си журналистички настројен према висинама и обимности и грађе дела коју ти за 3 живота не би написао.
 
Ствар је на крају врло проста човек је и изврстан математичар и геометар кад пише и читаш како пише својим речима догађаје не правиш никакву разлику у односу на њега низи неки историчар ни по нарацији нити било чему обзиром да та наука пре њега није постојала издефинисана већ је великим делом то сам урадио на моменте зазвучи лаички али то ни не скрива.

Већина тема које си отворио типа Мавро Орбин па до 19. века му не беже ни мало чак могу бити досаднији много од њега једнако сирови а они су држали изворе пред собом и преписивали он је творио и изворе и шта је видео чуо све детаље.
 
Odlican video, sve objasnjeno.


Zmaj GIF
 

Back
Top