Etika i zivot

Vidis tako ti to ide, ko ne shvata vrednosti i nema vidokrug, njemu je sve smetnja sto mu nije po volji trenutno...
Samo sada postoji , sve ostalo su price koje nisu za nas...
Odricemo se mudrosti koje sami nismo otkrili sada....
 
To mudraci kazu , sreca je stvar trenutka.....
Kad pogledas sta rade mucitelji srecom, zive od trenutka do trenutka...
A oni koji ne jurcaju , oni srecu stvore, tu gde jesu....oni su hrana za ove prve...
 
Klinci nesto pricaju i zakljucak koji su izveli...

Nije normalan zivot sa ovoliko etike, tu ne moze da se zivi uopste...
Te etika tamo te etika ovamo , previse etike premalo zivota..

Vreme je da vlada nevreme....
mislim da nisi dodao objasnjenje, da su klinci mislili sa ovoliko vrta etike, sa raznim tipovima, kategorijama morala

trebalo bi da je jedna, etika, jedan moral, jedan Bog

klinci su generacija buducih hriscana, a nevreme ide na licemere [ ja mislim da je to njihova logika]
 
Pogubili se etike morali , upola cene, na akciji , ko ce to sve da prati...
proferore, znam ja da su to sinonimi, nego ti nisi razumeo klince, cega im je previse, i da se radi o licemerju, dvostrukim/visestrukim standardima

znaju deca za moral i moralisanje, zato rekose: "etike" sa kojom nema moralisanja, sledi nevreme batice

ja cak nisam siguran da postoji mnozina reci etika, vec da se ona koristi u generalnom smislu, a moral u posebnom/odredjenom itd

etika akademicima, a narodu morala kroz hleba i igara [da li je moralno sto je u farmi/parovima onaj/ona uradila to i to] -e, pa sada smo se valjda razumeli
 
Poslednja izmena:
E pa u orginalu sam cuo sa terminom etika, tako sam i preneo....mozda postoji uverenje da ima vise etika a jedan moral...ko zna..Bas nisam hteo da menjam , a cuo sam u orginalu etike...

Za tako neke stvari moras da budes novinar, da ih ne diras dok ne shvatis sta znaci sta..

 
E pa u orginalu sam cuo sa terminom etika, tako sam i preneo....mozda postoji uverenje da ima vise etika a jedan moral...ko zna..Bas nisam hteo da menjam , a cuo sam u orginalu etike...
[je l'] si ti pismen? sta me lozis sa seljacima sada?
previse etike premalo zivota..
koliko ima etika ovde? u ovoj recenici rec etika je u jednini, generalno aplikovana kao i zivot

uostalom, nisi vise moj profesor, sedi i uci, ako meni ne verujes:

Moral is personal but Ethics is universal. Ethics and morals are branches of philosophy and they have the same common in terms of “right and wrong”.
 
Inace ako bih ja licno muljao termine etika i moral, ne bih smeo to da radim bez uvodjenja Moral odrednice, kao necega sto bi bio svevremenski moral, mada je to moja zastarela terminologija...nastala pre podele morala na stvarnosti...

Etika je filozofska disciplina koja proucava razne moralne dogovore i njihove pluseve i minuseve...Tako da bi etika mogla da bude etika i Etika,
Velika slova uvodim za svevremenske vrednosti...
Pored svevremenskih postoje ovovremenske i trenutne....Razlika izmedju ovovremenskih je ova era, sto ce reci ovaj vek, nesto sto definise jednu eru , moze biti manje, 50godina...
A trenutno je ono sto je u sadasnjem trenutku ili plus minus 5 godina...

Etika sa velikim slovom bi onda trebala da bude teska analiza odrzivosti i path analiza...
Etika sa malim slovom bi trebala da bude vrlo ziva filozofska disciplina...ali nesto ne vidim da je ziva...a trebala bi da bude svakodnevno ziva...bukvalno svuda da se raspravlja..

Razlika izmedju bezgresnog i ispravnog je velika, ispravno se ispravlja a bezgresno ili nema gresku ili se greska krije....
 
Reče klinac i ode da odnese tetki lek...
Ovih dana sam rastrzan pa sam senilan, takav sam kad me dohvate lekari , to su primetili svi u kraju , da sam pogubljen kad se vracam od lekara....Em me nafiliju laznim ali svojim misljenjima em mi dupe ispomeraju , em me napune laznim putanjama lecenja ili pregleda, kao ne znam kako ne nadjete uput , to se ceka nedelju dana za taj uput, a ja ganjam godinu dana jos nisam ulovio uput...nego imam drugih problema pa nije da ocajno cekam bas taj problem da resim ali nije ni sitan.
Zato ne mogu da se setim tacno situacije gde sam cuo osobu da izjavi ali sam bio korektan pa sam zadrzao etike umesto morala, tj izvornost je ostala..
I kontekst i mozda je bilo par reci na drugim mestima ali to je to..
Verovatno sam napisao u roku od par sati posle izjave da bih ja mogao da brzo zaboravim...
 
Zamisli dvoličnost kada se altruisti pripiše pravac u filozofiji poznat kao Makijavelizam....kada se sva filozofija i sav ljudski potencijal svede na "cilj opravdava sredstvo" ili konkretno, što gore to bolje i to sprovode ljudi koji bi trebalo da u osnovi imaju moral i da poštuju etičke norme opisane kao altruizam...
 

Back
Top