Drugi svetski rat - zbirna tema

Погинуло је и пуно морнара који су се искрцавали упоредно са десантом. Не волим их, ал што се тиче падобранаца у Другом светском рату, амери су непревазиђени. Мада је Маркет гарден пропао, али је десант пре искрцавања у ноћи између 5. и 6. јуна, била више него успешан.

Како да не пропадне када нису имали среће :mrgreen: или им је заказала обавештајна...
Место које су изабрали за десант баш непосредно пре почетка запосели су делове две елитне СС оклопне дивизије-9.Хохенштауфен и 10.Фрундшберг и то да би одморили људство.
Имали су само среће да против себе имају витеза и часног војника какав је био Вили Битрих који је игнорисао сва наређења Главног Штаба СС-а и Химлера лично о поступању према заробљеницима. Сам Химлер га је звао у Штаб на ,,консултације,, ово је значило отприлике-ликвидација,међутим Вили је све то избегао правдајући се како Он мора бити са својим људима на првој линији док борбена дејства трају.
 
8x36og.jpg


Херој Златарског краја-Вук Калаитовић
 
Како да не пропадне када нису имали среће :mrgreen: или им је заказала обавештајна...
Место које су изабрали за десант баш непосредно пре почетка запосели су делове две елитне СС оклопне дивизије-9.Хохенштауфен и 10.Фрундшберг и то да би одморили људство.
Имали су само среће да против себе имају витеза и часног војника какав је био Вили Битрих који је игнорисао сва наређења Главног Штаба СС-а и Химлера лично о поступању према заробљеницима. Сам Химлер га је звао у Штаб на ,,консултације,, ово је значило отприлике-ликвидација,међутим Вили је све то избегао правдајући се како Он мора бити са својим људима на првој линији док борбена дејства трају.
Закључујем да сваког немачког официра који није побио заробљенике треба славити као витеза и хероја.
 
Закључујем да сваког немачког официра који није побио заробљенике треба славити као витеза и хероја.

Ма не друже Бастиани,већ само оне који су ризиковали свој живот и нису извршавали такве наредбе својих предпостављених.
Примећујем ваш апсолутни анимозитет према немачким оружаним снагама,имате на то право,као што и ја имам право да не видим све црно-бело или само црвено као Ви друже Бастиани.
 
Нисам баш сигуран у изнето у погледу падобранског десанта у Нормандији. Колико знам, он се рачуна као делимично успешан, падобранци су промашили зону скакања, растурили су се, њихов командант (који је сломио ногу) их је једва некако покупио и на крају су ипак одиграли корисну но не и пресудну улогу у савезничкој инвазији.

Са друге стране, "Маркет гарден", који се рачуна као катастрофа, ипак је имао и неке позитивне ефекте и олакшао је наступање кроз Холандију, мада по цену несразмерних жртава. Монтгомери је касније рекао да сматра операцију 80% успелом, мада се њему баш и не може веровати јер је његова сујета и стајала иза ове мегаломанске акције, која је ипак можда имала шансе на успех да нису искочили на немачке СС-дивизије за које нису ни знали да су ту, као што рече Блау.

Што се Крита тиче, иако је десант потпуно успео, Хитлер је показао чудну болећивост због тешких губитака какву није исказивао када су на пример подморничари у питању и обуставио даље акције из ваздуха.

Генерално важи оцена да су све веће падобранске акције у ДСВ биле спорне, али постоји и питање начина њихове употребе. У свим случајевима у којима су се спуштали у зону где је било велико присуство непријатељских јединица то се завршавало лоше по њих.

Ево да обрадујем Блау-а, командант немачких падобранаца генерал

Курт Штудент
student.jpg


Скорцени је о њему касније најлепше говорио. Али и Штудент је на крају осуђен због погубљења цивила током борби на Криту и одлежао нешто мало.
 
Ма не друже Бастиани,већ само оне који су ризиковали свој живот и нису извршавали такве наредбе својих предпостављених.
Примећујем ваш апсолутни анимозитет према немачким оружаним снагама,имате на то право,као што и ја имам право да не видим све црно-бело или само црвено као Ви друже Бастиани.
Или црно-црно, као Ви, Kamerad Блау ;)
 
Читао сам Скорценија,лепо пише о Штуденту међутим постоји и прича да је Штудент био веома љут на њега јер је практично целу операцију око спасавања Мусолинија приписао себи и својим људима,потпуно занемаривши удео Штудентових фалширмјегера...
 
Да,знатно краће од ћопавог загорца којег сте гостили у кући Великог Војводе Мишића,на националисте сте пуцали а комунисте сте гостили и нудили им Мишићеву постељину. Равногорци су Велико зло.

Занимљиво да љотићевци тврде да cу четници cарађивали са комунистима, умјесто ''како би и требало'' cа њима и Нијемцима, а комунисти тврде да су сарађивали са Нијемцима и љотићевцима, умјесто ''како би требало'' са њима.. Интересанти сте и једни и други :D

- - - - - - - - - -

Gledas interes svoga naroda balvane. Briga te u ratu za druge.

Па да, али интерес српског народа никад није био убијање ничије дјеце, ни јеврејске, ни хрватске, муслиманске итд..
 
Da je ne znam koliko nemacka okupacija bila pod dobrim uslovima.......da su nas obasipali parama i cokoladom iz aviona......ipak je to OKUPACIJA. A jedan narod ako se tome ne suprostavlja, onda time njegov duh postaje bolestan i slab i na kraju se pretvara u hrvata, bugarina, rumuna, madjara itd.
 
Operacija ''Bagration'', velika Sovjetska letnja ofanziva, počela je 22. juna 1944. i trajala je do 19. avgusta 1944., mada je njen odjek i duže bio na snazi. Rezultirao je totalnim kolapsom Nemačke armijske grupe ''Centar'', pretrpevši velike gubitke, posle ove operacije je sudbina Wehrmachta bila zapečaćena i počela je ''trka za Berlin''.

1024px-BagrationMap2.jpg
 
Hrvat u Staljingradu u krugu fabrike "Crveni Oktobar"!



Masakrirani Srbi u logorskoj bolnici u Jasenovcu



Pripadnici ss divizije "Princ Eugen" ispituju zarobljenu partizanku

tumblrmfq3evvgsd1qa38yao-1.jpg


- - - - - - - - - -

Hrvat u Staljingradu ga primio u vuglidzu!

odmor-1.jpg


- - - - - - - - - -

Nemci....nedje po Bosni....!

2eajo2f-1.jpg


Konacno odrediste dvojice hrvata u Staljingradu.
2n6grol-1.jpg


Ljotani in d ekshn !

untitled-3.png
 
Hrvat u Staljingradu u krugu fabrike "Crveni Oktobar"!



Masakrirani Srbi u logorskoj bolnici u Jasenovcu



Pripadnici ss divizije "Princ Eugen" ispituju zarobljenu partizanku

tumblrmfq3evvgsd1qa38yao-1.jpg


- - - - - - - - - -

Hrvat u Staljingradu ga primio u vuglidzu!

odmor-1.jpg


- - - - - - - - - -

Nemci....nedje po Bosni....!

2eajo2f-1.jpg


Konacno odrediste dvojice hrvata u Staljingradu.
2n6grol-1.jpg


Ljotani in d ekshn !

untitled-3.png

Баш су се лепо провели у мом Стаљинграду. Овај што доби у вугла, то сам ја частио :)
 
Vojnik nekada moćne 6. nemačke armije
attachment.php

Ideologija ih je naterala. Ibermanši su verovali su "da ih metak ne bije". Glavna krivica je na ideolozima čija indogermanska germanocentrična lingvističko-rasistička paradigma dan danas opstaje i uči se u srpskim osnovačkim udžbenicima. Ideolozi, naučnici drušveno-humanističkih nauka, svoj klimak dobili su u Hitleru. Ali, epilog još nisu. "Živ je Hićo, umro nije, dok je Indogermanije."
 
Ideologija ih je naterala. Ibermanši su verovali su "da ih metak ne bije". Glavna krivica je na ideolozima čija indogermanska germanocentrična lingvističko-rasistička paradigma dan danas opstaje i uči se u srpskim osnovačkim udžbenicima. Ideolozi, naučnici drušveno-humanističkih nauka, svoj klimak dobili su u Hitleru. Ali, epilog još nisu. "Živ je Hićo, umro nije, dok je Indogermanije."

 
thumbnail.php

Херцеговачки четници са италијанским савезницима који су Србе војно помагали.

Ostal-Jed-11.jpg

Херцеговина, 1942. године. С десна на лево: капетан М. Лојовић, непознати, војвода Радојица Перишић, капетан Милорад Видачић, капетан Милорад Поповић, војвода Доброслав Јевђевић…

milorad-popovic-kapetan2.jpg

Легендарни капетан Милорад Поповић
 

Back
Top