Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj momak je imao tu situaciju, status diplome h+/- i dobio je vizu na 6 meseci. Aplicirao je po NOKSU 6-8 znaci, visoko kvalifikovani / plava karta itd. Prvobitno mu je u pasosu stajalo da je dobio plavu kartu, medjutim u Nemackoj kada je hteo da produzi blue card, onda su trazili da diploma ide na procenu (cenim da je zbog uzimanja para, jer zasto bi mu inace prvobitno odobrili vizu, a procena je 200eu). On je IT struka, samo je bilo potrebno u njegovom slucaju da ispunjava tu minimalnu zaradu.
Hvala puno na odgovoru. Samo sto je problem sto sam ja fakultet nasao da je H+ status, ali smer koji sam ja zavrsio fali, nije uopste na spisku sad nisam siguran sta bi trebalo da se u tom slucaju radi?
 
Hvala puno na odgovoru. Samo sto je problem sto sam ja fakultet nasao da je H+ status, ali smer koji sam ja zavrsio fali, nije uopste na spisku sad nisam siguran sta bi trebalo da se u tom slucaju radi?
Onda ti je to vec problem mogu da te puste a mogu da ti prave i problem,jer u informatoru pise i smer i ustanova,znaci obadve potvrde,ako smer ne postoji na anbainu onda mora diploma na procenu,ako si kojim slucajem IT sektor ne bi trebalo da ti prave problem za ostale da.
 
Nešto drukčiji propisi će važiti za stručnu radnu snagu koja je starija od 45 godina. Ukoliko dođu u Njemačku u svrhu zapošljavanja, biće potrebno da predoče ugovor o radu sa određenom minimalnom zaradom ili dokaz o adekvatnom osiguravanju sredstava u starosti.
Videcemo kako ce ici dalje,nadamo se posle zalbe da ce odobriti vizu,u svakom slucaju hvala na odgovoru
 
Malo su usporill i po novom,sve se vise ljudi prebacuje,a eto ga i prvi mart kao za dve do tri sedmice obecali termin,ali nece od toga biti nista.
Ko nema kvalifikaciju u Nemačkoj za određen posao koji radi, onda njegov član porodice koji je aplicirao po starom za spajanje, nema pravo stornirati i aplicirati po novom zakonu. To je slučaj kod mene.
 
Nista normalno ni jednostavno nema u ovoj drzavi, dele termine po novom a po starom niti su zavrshili niti dele, 2018 nisu ochistili, sramota.
Ambasada kod nas nema nikakav uticaj na termine i odluke tj.minimalan, sve se resava i odlucuje u Nemackoj,evo skoro covek radio gore i kad je dosao da produzi vizu nije mogao kao preopterecen biro za taj njegov posao njihovim radnicama i morao nazad da se vrati,sad po ovom novom zakonu od prvog marta 2 godine moras biti vezan za poslodavca ako u tom periodu dobijes otkaz nema vise novog zustimmunga kao pre nego deportacija za Srbiju.E to su Svabe,ja znam masu ljudi koji su vec davno radi tih njihovih pravila davno digli ruke od Svabije i vec su po Skandinavskim zemljama bar njih nekolicina presrecni.
 
Spajanje porodice po novom (Noks 3-8)
Sutra članovi porodice idu na viziranje pasoša dakle u pasošu će biti 19.02.2020
Javili su Suprugi na telefon iz ambasade danas da dođe dakle 18.02.2020
Dopuna dostavljena 11.02.2020 u Nemačkoj, oni su štiklirali u njihovoj aplikaciji tada da oni odobravaju, što je ambasadi u BG odmah bilo vidljivo...
Meni su tražili dopunu 10.02.2020 tj lično me na moj mejl kontaktirali iz mog grada (NRW pokrajina)
Tražili su potvrdu poslodavca da sam i dalje tamo zaposlen i novi zadnji platni listić, izvod iz banke gde se vidi da sam platio stanarinu za prošli mesec.
Supruga je bila na terminu po novom dana 20.01.2020,
Mejl o terminu stigao dana 18.12.2019
Storniran i prebačen termin po novom dana 29.11.2019 čim sam ovde video postove o spajanju porodice po novom.
Originalni termin po starom je bio prijavljen 25.03.2019.

Sve u svemu 11 meseci čekanja...
Pozdrav Svima i Srećno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top