Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ako sam vec potpisao ugovor sa nemackim poslodavcem? I da li mislis na fakultet ako ima status +? Hvala na odgovoru dadoda!
Moj momak je imao tu situaciju, status diplome h+/- i dobio je vizu na 6 meseci. Aplicirao je po NOKSU 6-8 znaci, visoko kvalifikovani / plava karta itd. Prvobitno mu je u pasosu stajalo da je dobio plavu kartu, medjutim u Nemackoj kada je hteo da produzi blue card, onda su trazili da diploma ide na procenu (cenim da je zbog uzimanja para, jer zasto bi mu inace prvobitno odobrili vizu, a procena je 200eu). On je IT struka, samo je bilo potrebno u njegovom slucaju da ispunjava tu minimalnu zaradu.
 
Mene zanima da li je neko imao ovakvu situaciju:

Sklopila sam ugovor sa poslodavcem u decembru 2019. u pitanju je IT struka, dobila tu platu koja ispunjava uslove za dobijanje plave karte za 2019. godinu, bas su vodili racuna o tome i raspitali se kod drugih kako to ide jer su relativno mlada firma i nisu imali iskustva ranije sa uvozenjem radne snage iz NON EU zemalja. Medjutim, po spisku plata za 2020. povecali su nesto malo minimalnu zaradu i sada se to ne uklapa u ono sto pise u mom ugovoru, fali 88eu bruto na mesecnom nivou. Smoricu se ako me odbiju, termin mi je sada 21.02. pa ako neko nesto zna o ovome neka pise. Hvala
Evo i slike iz njihovog KVR-a, potrebna minimalna zarada po godini za IT struku i plavu kartu da se ne zbune ostali!

IMG-7ffa4749a0788cc091e9c7236da77ff5-V.jpg
IMG-7ffa4749a0788cc091e9c7236da77ff5-V.jpg
 
Mene zanima da li je neko imao ovakvu situaciju:

Sklopila sam ugovor sa poslodavcem u decembru 2019. u pitanju je IT struka, dobila tu platu koja ispunjava uslove za dobijanje plave karte za 2019. godinu, bas su vodili racuna o tome i raspitali se kod drugih kako to ide jer su relativno mlada firma i nisu imali iskustva ranije sa uvozenjem radne snage iz NON EU zemalja. Medjutim, po spisku plata za 2020. povecali su nesto malo minimalnu zaradu i sada se to ne uklapa u ono sto pise u mom ugovoru, fali 88eu bruto na mesecnom nivou. Smoricu se ako me odbiju, termin mi je sada 21.02. pa ako neko nesto zna o ovome neka pise. Hvala
Evo i slike iz njihovog KVR-a, potrebna minimalna zarada po godini za IT struku i plavu kartu da se ne zbune ostali!

Pogledajte prilog 649560Pogledajte prilog 649560
Trazi novi ugovor sa tim minimumum sto su propisali ako je tako od ove godine,oni su takvi za evro ti nece odobriti plavu kartu,imas vremena.
Sipajuci gorivo od neki 40evra samo 1cent prkoracim pre par godina u Nemackoj,imajuci kod sebe jos samo novcanicu od 500evra radnik na benziskoj mi je celu tu novcanicu usitnio radi tog 1centa:hahaha:.
 
Poslednja izmena:
Moj momak je imao tu situaciju, status diplome h+/- i dobio je vizu na 6 meseci. Aplicirao je po NOKSU 6-8 znaci, visoko kvalifikovani / plava karta itd. Prvobitno mu je u pasosu stajalo da je dobio plavu kartu, medjutim u Nemackoj kada je hteo da produzi blue card, onda su trazili da diploma ide na procenu (cenim da je zbog uzimanja para, jer zasto bi mu inace prvobitno odobrili vizu, a procena je 200eu). On je IT struka, samo je bilo potrebno u njegovom slucaju da ispunjava tu minimalnu zaradu.
U ambasadi sto se tice plave karte samo te diplome iz IT sektora sa statusom +/- prihvate i odobre vizu,sve ostale diplome iz druge struke sa tim statusem moraju na procenu pre termina u ambasadi,osim naravno statusa +.
 
Poslednja izmena:
Trazi novi ugovor sa tim minimumum sto su propisali ako je tako od ove godine,oni su takvi za evro ti nece odobriti plavu kartu,imas vremena.
Sipajuci gorivo od neki 40evra samo 1cent prkoracim pre par godina u Nemackoj,imajuci kod sebe jos samo novcanicu od 500evra radnik na benziskoj mi je celu tu novcanicu usitnio radi tog 1centa:hahaha:.
Hvala na odgovoru. ;) Skroz verujem u to sto govoris, ostavis im kusur 1cent gledaju te kao da nesto nije u redu sa tobom, ja sam imala tu situaciju :D Moze ugovor i naknadno da se dostavi. Npr. opet prepricavam situaciju mog momka, ali to je info iz prve ruke. Njega su odbili zbog toga, razlika je bila prilicno veca, njemu su ponudili platu koja je bila prihvatljiva jos u 2017, a on je 2019 aplicirao, pa se tesim da ce mozda i ovako da prodje :) Svakako, kada su ga odbili imao je fore 3 meseca da dostavi novi ugovor, sto je on odradio za nedelju dana i posle 2 nedelje dobio vizu. Danas je isao u njihov KVR u MInhenu da mu produze plavu kartu, ali zbog te male razlike su ga odbili, ali opet izdali vizu na 6 meseci, totalno me zbunjuje taj njihov zakon :/ 21.02. imam termin, pa cu vam javiti sta sam uradila :D
 
U ambasadi sto se tice plave karte samo te diplome iz IT sektora sa statusom +/- prihvate i odobre vizu,sve ostale diplome iz druge struke sa tim statusem moraju na procenu pre termina u ambasadi,osim naravno statusa +.
Lepo ja kazem da im je zbrkan zakon, toliko stvari se razlikuje od slucaja do slucaja, ne moze covek vise da pohvata sta prolazi, a sta ne :)
 
Ja nemam ni dana rada u struci :) imam u drugoj oblasti 6 godina, ali to nista ne znaci verovatno, videcemo kakve cu srece biti :D Svakako, ima logike to sto pricas.
To ce da bude ok kod tebe ako imas diplomu sa statusom +(za faks diplome radni staz nije bitan,jer imaju za njih parkiran bus pored ambasade u jednom smeru🚌).Za plavu kartu radni staz je bitan u toj struci IT samo kad ides bez diplome minimum 5 godina u toj struci.Pazi toliko im fali ljudi iz te oblasti da im je bitno samo da si onako pokriven zakonski potrebnim papirima☺.
 
Poslednja izmena:
To ce da bude ok kod tebe ako imas diplomu sa statusom +(za faks diplome radni staz nije bitan,jer imaju za njih parkiran bus u jednom smeru pored ambasade🚌).Za plavu kartu radni staz je bitan u toj struci IT samo kad ides bez diplome minimum 5 godina.Pazi toliko im fali ljudi iz te oblasti da im bitno samo da si onako pokriven zakonski potrebnim papirima☺.
Problem je sto i ja imam status h+/-. :think:Kontam da oni staz vide iz onog listica iz penzionog i invalidskog osiguranja? Ma fale im ljudi, ali vidis da su bas rigorozni i ne bas popustljivi :(
 
Problem je sto i ja imam status h+/-. :think:Kontam da oni staz vide iz onog listica iz penzionog i invalidskog osiguranja? Ma fale im ljudi, ali vidis da su bas rigorozni i ne bas popustljivi :(
Za IT sektor su skroz popustljivi,ne znam nikog da mu nisu odobrili plavu kartu iz te oblasti,uglavnom najvise ljudi i aplicira za plavu kartu iz tog sekrora,sad tvoj status +/- iz te oblasti pre nije predstavljao problem(iz drugih oblasti predstavlja problem) pa se iskreno nadam da nece ni kod tebe.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top