Quantcast

Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

MMMisaaa

Zainteresovan član
Poruka
212
Malo su usporill i po novom,sve se vise ljudi prebacuje,a eto ga i prvi mart kao za dve do tri sedmice obecali termin,ali nece od toga biti nista.
Ko nema kvalifikaciju u Nemačkoj za određen posao koji radi, onda njegov član porodice koji je aplicirao po starom za spajanje, nema pravo stornirati i aplicirati po novom zakonu. To je slučaj kod mene.

dadoda

Zainteresovan član
Poruka
278
Nista normalno ni jednostavno nema u ovoj drzavi, dele termine po novom a po starom niti su zavrshili niti dele, 2018 nisu ochistili, sramota.
Ambasada kod nas nema nikakav uticaj na termine i odluke tj.minimalan, sve se resava i odlucuje u Nemackoj,evo skoro covek radio gore i kad je dosao da produzi vizu nije mogao kao preopterecen biro za taj njegov posao njihovim radnicama i morao nazad da se vrati,sad po ovom novom zakonu od prvog marta 2 godine moras biti vezan za poslodavca ako u tom periodu dobijes otkaz nema vise novog zustimmunga kao pre nego deportacija za Srbiju.E to su Svabe,ja znam masu ljudi koji su vec davno radi tih njihovih pravila davno digli ruke od Svabije i vec su po Skandinavskim zemljama bar njih nekolicina presrecni.

Pedjko

Početnik
Poruka
10
Spajanje porodice po novom (Noks 3-8)
Sutra članovi porodice idu na viziranje pasoša dakle u pasošu će biti 19.02.2020
Javili su Suprugi na telefon iz ambasade danas da dođe dakle 18.02.2020
Dopuna dostavljena 11.02.2020 u Nemačkoj, oni su štiklirali u njihovoj aplikaciji tada da oni odobravaju, što je ambasadi u BG odmah bilo vidljivo...
Meni su tražili dopunu 10.02.2020 tj lično me na moj mejl kontaktirali iz mog grada (NRW pokrajina)
Tražili su potvrdu poslodavca da sam i dalje tamo zaposlen i novi zadnji platni listić, izvod iz banke gde se vidi da sam platio stanarinu za prošli mesec.
Supruga je bila na terminu po novom dana 20.01.2020,
Mejl o terminu stigao dana 18.12.2019
Storniran i prebačen termin po novom dana 29.11.2019 čim sam ovde video postove o spajanju porodice po novom.
Originalni termin po starom je bio prijavljen 25.03.2019.

Sve u svemu 11 meseci čekanja...
Pozdrav Svima i Srećno.

Skobers

Početnik
Poruka
11
Imam pitanje vezano je za mog druga.U NOKS pise " 960" sati obuke u nekoj obrazovnoj ustanovi za neformalno obrazovanje odraslih jer nema srednju skolu ta obuka spada u NOKS 3.Sta mislite da li ta diploma moze da se prizna u De po novom zakonu.Obucavao bi se za magacionera pakovanje robe u marketima tako nesto .Ne znam tacno kako se zove kurs.

dadoda

Zainteresovan član
Poruka
278
Imam pitanje vezano je za mog druga.U NOKS pise " 960" sati obuke u nekoj obrazovnoj ustanovi za neformalno obrazovanje odraslih jer nema srednju skolu ta obuka spada u NOKS 3.Sta mislite da li ta diploma moze da se prizna u De po novom zakonu.Obucavao bi se za magacionera pakovanje robe u marketima tako nesto .Ne znam tacno kako se zove kurs.
Ma kakvi to kursevi ne prolaze,jos ako nemas bar 5 godina rada u toj struci pisi propalo,evo na forumima pojedini se javljaju diplome redovne elektricara samo im delimicno priznaju pa ne znaju sta da rade.Znaci najbitnije ti je iskustvo u toj struci sto ides da radis da mozes dokazati i minimum trogodisnja srednja skola u toj struci.

cokojla

Početnik
Poruka
10
Pa ja sam aplicirao 14.01 ali nisam dobio termin zbog toga pitam, a znam da su u zadnjoj podeli stigli do 09.01
I ja sam se ponovo prijavila 14.01. Javili su se danas na fejsu da je bilo do 10.01. Mada u komentarima na objavu se javio i prijavljen 30. 01. Ali vrvt je plava karta.

Prilozi

bocvana27

Početnik
Poruka
15
Hvala puno na odgovoru. Samo sto je problem sto sam ja fakultet nasao da je H+ status, ali smer koji sam ja zavrsio fali, nije uopste na spisku sad nisam siguran sta bi trebalo da se u tom slucaju radi?
Mislim da bi bilo pametno da posaljes diplomu na procenu, ako ima vremena do termina ili eventualno da posaljes upit ambasadi putem kontakt forme. Ja sam im slala i zvali su me telefonom nakon par dana, doduse htela je da me pojede ta likusa, ali to joj je posao :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.