Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Пре него што је аплицирао за термин, био је у Немачкој да види за посао. Свуда траже за бус минимум Б1, а у неком државном и Б2. Он је имао А2,па је у међувремену док је чекао на термин учио и положио Б1. Од августа је тамо. Да ли су у међувремену снизили критеријум за језик, немам појма. Чисто сумњам.
Nisu snizili ktiterijum...i dalje je b1 minimum...i to je nas covek napravio...ispricacu jednom prilikom celu pricu..kad bude bilo prilike..
 
Varioci i vozaci spadaju u isti noks...noks 3-5 ali vozaci imaju posebnu kategoriju profesionalni vozac ili kraftfahrear...to je razlika u apliciranju..
Nisam siguran da se to klasifikuje kao profi vozac. U svakom slucaju ako donesem ugovor gde ima stavka da ce gazda platiti obuku ukoliko je potrebno, znaci trebalo bi biti u redu ?
 
Nisam siguran da se to klasifikuje kao profi vozac. U svakom slucaju ako donesem ugovor gde ima stavka da ce gazda platiti obuku ukoliko je potrebno, znaci trebalo bi biti u redu ?
Sta ti pise u ugovoru?ako pise vozac...a imas kategoriju za koju treba taj posao da se obavlja i jos ako je preko 7,5 t. Onda si profesionalni vozac..i ako imas samo b..isto je..zavisi sta pise u ugovoru..za to nema gazda da placa obuku..
 
Sta ti pise u ugovoru?ako pise vozac...a imas kategoriju za koju treba taj posao da se obavlja i jos ako je preko 7,5 t. Onda si profesionalni vozac..i ako imas samo b..isto je..zavisi sta pise u ugovoru..za to nema gazda da placa obuku..
Jasno. Nego me buni taj COD 95. Trebalo bi u lokalu da vozim neki kamion. Mislim preko 7.5 ali nije špedicija. Sljunak, materijal i sl do gradilista. U sustini imam sve kategorije. Sad ne znam da li mi svejedno treba COD 95 ili ne ?
 
Jasno. Nego me buni taj COD 95. Trebalo bi u lokalu da vozim neki kamion. Mislim preko 7.5 ali nije špedicija. Sljunak, materijal i sl do gradilista. U sustini imam sve kategorije. Sad ne znam da li mi svejedno treba COD 95 ili ne ?
Kod 95 je ustvari diploma vozaca ili tvoja kvalifikacija...i on ti je potreban...trazi potvrdu od poslodavca ra ces tamo da polazes...treba ti za ambasadu...KOD TI JE POTREBAN...cim vozis C kategoriju dali vozio sljunak ili bili sta drugo...pozz
 
Dobar Dan svina. Htela sam da Vas pitam za savet.
Dobila sam termin za spajanje porodice u Beogradu u junu. Ja sam u drugom stanju i tada ću vec biti osmi mesec. Šta mogu da uradim da mi bar ubrzano jave odluku,da li mi odobravaju vizu (jer kad udjem u deveti mesec,ja neću više moći da putujem) ? I ako možete da mi kažete šta se dešava ako mi odobre vizu a zbog toga što neću moći da putujem porodim se u Srbiji? Kakva je onda procedura u vezi vize za bebu?
Hvala vam unapred
 
Поздрав нов сам овде, аплицирао сам 15.05.2018. године нокс 1-2
Где пратиш докле су стигли са поделом термина ?
Pa na ovom forumu i znam da je zadnji datum apliciranja bio 06.02.2018. a da su dobili termin za noks 1-2. Može da se desi da neko dobije a nije na forumu pa tako da nije 100% merodavno. Ali tu je to!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top