Quantcast

Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

dragomir78

Početnik
Poruka
7
Zdravo svima, nov sam na ovom forumu. Iščitao sam dosta stranica ali nisam sve. Pa bih zamolio za pomoć.
Završio sam gimnaziju, a kasnije na FTN Novi Sad dobio sertifikat za TIG varioca. U Avgustu 2018 god sam se prijavio za posao varioca NOKS 3-5,ali ponuda za posao je istekla.
Dakle pitanje je da li mogu da odem na razgovor ( kad dobijem termin ) sa ugovorom za vozača u nekoj građavinskoj firmi ?
Imam kategorije ali me buni taj NOKS 3-5 i prijava.

BUJALICA

Zainteresovan član
Poruka
313
Zdravo svima, nov sam na ovom forumu. Iščitao sam dosta stranica ali nisam sve. Pa bih zamolio za pomoć.
Završio sam gimnaziju, a kasnije na FTN Novi Sad dobio sertifikat za TIG varioca. U Avgustu 2018 god sam se prijavio za posao varioca NOKS 3-5,ali ponuda za posao je istekla.
Dakle pitanje je da li mogu da odem na razgovor ( kad dobijem termin ) sa ugovorom za vozača u nekoj građavinskoj firmi ?
Imam kategorije ali me buni taj NOKS 3-5 i prijava.
Varioci i vozaci spadaju u isti noks...noks 3-5 ali vozaci imaju posebnu kategoriju profesionalni vozac ili kraftfahrear...to je razlika u apliciranju..

Ана Ана

Početnik
Poruka
8
Имао је словеначки код. Претходно је возио камион у Словенији, па је накнадно полагао и за бус.
Пре него што је аплицирао за термин, био је у Немачкој да види за посао. Свуда траже за бус минимум Б1, а у неком државном и Б2. Он је имао А2,па је у међувремену док је чекао на термин учио и положио Б1. Од августа је тамо. Да ли су у међувремену снизили критеријум за језик, немам појма. Чисто сумњам.

BUJALICA

Zainteresovan član
Poruka
313
Пре него што је аплицирао за термин, био је у Немачкој да види за посао. Свуда траже за бус минимум Б1, а у неком државном и Б2. Он је имао А2,па је у међувремену док је чекао на термин учио и положио Б1. Од августа је тамо. Да ли су у међувремену снизили критеријум за језик, немам појма. Чисто сумњам.
Nisu snizili ktiterijum...i dalje je b1 minimum...i to je nas covek napravio...ispricacu jednom prilikom celu pricu..kad bude bilo prilike..

BUJALICA

Zainteresovan član
Poruka
313
Nisam siguran da se to klasifikuje kao profi vozac. U svakom slucaju ako donesem ugovor gde ima stavka da ce gazda platiti obuku ukoliko je potrebno, znaci trebalo bi biti u redu ?
Sta ti pise u ugovoru?ako pise vozac...a imas kategoriju za koju treba taj posao da se obavlja i jos ako je preko 7,5 t. Onda si profesionalni vozac..i ako imas samo b..isto je..zavisi sta pise u ugovoru..za to nema gazda da placa obuku..

dragomir78

Početnik
Poruka
7
Sta ti pise u ugovoru?ako pise vozac...a imas kategoriju za koju treba taj posao da se obavlja i jos ako je preko 7,5 t. Onda si profesionalni vozac..i ako imas samo b..isto je..zavisi sta pise u ugovoru..za to nema gazda da placa obuku..
Jasno. Nego me buni taj COD 95. Trebalo bi u lokalu da vozim neki kamion. Mislim preko 7.5 ali nije špedicija. Sljunak, materijal i sl do gradilista. U sustini imam sve kategorije. Sad ne znam da li mi svejedno treba COD 95 ili ne ?

BUJALICA

Zainteresovan član
Poruka
313
Jasno. Nego me buni taj COD 95. Trebalo bi u lokalu da vozim neki kamion. Mislim preko 7.5 ali nije špedicija. Sljunak, materijal i sl do gradilista. U sustini imam sve kategorije. Sad ne znam da li mi svejedno treba COD 95 ili ne ?
Kod 95 je ustvari diploma vozaca ili tvoja kvalifikacija...i on ti je potreban...trazi potvrdu od poslodavca ra ces tamo da polazes...treba ti za ambasadu...KOD TI JE POTREBAN...cim vozis C kategoriju dali vozio sljunak ili bili sta drugo...pozz