Quantcast

Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

Marko0211

Zainteresovan član
Poruka
200
Pitanje je sledece. U De sam vec 8 meseci. Posle ulazne vize od 6 meseci sam dobio produzenje na 1 god. Dobio sam vizu (karticu). Kada bi menjao posao. Da li mi ista viza I dalje vazi ili moram podneti zahtev za novu?
Znam kad menjam poslodavca. Novi poslodavac mi mora onaj papir
koji mi daju u birou za strance (satnica i broj sati rada) . To nosim njima u ured gde oni odlucuju da li mogu preci na novi posao.
A sta bude sa sadasnjom vizom od godinu dana a vazi od marta ove godine?

yoxy

Početnik
Poruka
17
Ima li ovde na forumu neko ko je radio nemacku boravisnu preko Slovacke? Pri tom mislim da je ziveo u Slovackoj neko vreme i onda tamo u nemackoj ambasadi u Bratislavi predao dokumente za nemacku radnu vizu?
Ja upravo idem na takvu varijantu ali samo preko Ceske,mozes da apliciras u bilo kojoj zemlji EU u Nemackoj ambasadi ako imas minimum 6 meseci boravka u toj zemlji(da bi dobio pravo na boravak tj boravisnu dozvolu,potrebno je da dobijes i radnu dozvolu-vizu),poenta je da tamo nema cekanja termina vec zakazes dan i vreme koje ti odgovara i posle cekas proceduru za dobijanje vize samo...Uglavnom pise na sajtu Nemacke ambasade u svakoj zemlji ali ja sam posalao mail i dobio sve informacije,sve lepo objasnjenlo u roku od pola sata...
Moje misljenje ko moze neka uradi tako jer na taj nacin se sigurno dobija viza za 6-7 meseci a ovde ne vredi cekati izgleda,bar ja necu cekati predao sam u januaru ove godine,sto znaci ovom matematikom kako se dele termini cekacu bar 2 godine.... :D

haz0r

Početnik
Poruka
7
Pitanje je sledece. U De sam vec 8 meseci. Posle ulazne vize od 6 meseci sam dobio produzenje na 1 god. Dobio sam vizu (karticu). Kada bi menjao posao. Da li mi ista viza I dalje vazi ili moram podneti zahtev za novu?
Znam kad menjam poslodavca. Novi poslodavac mi mora onaj papir
koji mi daju u birou za strance (satnica i broj sati rada) . To nosim njima u ured gde oni odlucuju da li mogu preci na novi posao.
A sta bude sa sadasnjom vizom od godinu dana a vazi od marta ove godine?
Ista viza ti ostaje, mijenja se samo Zustimmung. Mijenjao sam poslodavca nakon 9 mjeseci rada, novi poslodavac nazvao Auslanderbehorde, rijesio Zustimmung i ja samo odnio Stellebeschreibung. Radio u staroj firmi do 30.4 a u novoj poceo 1.5. Ostaje ti ista kartica, samo ti Zusatzblatt na novog poslodavca promijene 50e.

mishoni2003

Početnik
Poruka
11
Pozdrav
Kod mene stoje ovako stvari...
Devojka mi je Rumunka, radi u Nemackoj,ima stan i sve ostalo...
E sada ako nadjem posao u Nemackoj gde trebam predati papire za radnu vizu ???
A posto ne znam Nemacki jezik dali mi mogu odbiti zahtev za vizu?
Pomozitee
Hvala
Lepo se venčate u rumuniji,prijaviš se kod nje(ili njenih na adresu u Rumuniji, posle 5 godina možeš da uzmeš državljanstvo) izvadite međunarodni venčani list, pa pravac Nemačka. Prijaviš se kod nje na stan,i na osiguranje,i sa njene 3 platne,ugovorom za stan, venčanim listom, pravac u urwd za strance,podnosite zahtev za spajanje porodice,i za nekih 6 nedelja imaš odobren boravak na 5 godine. Možeš da tražiš posao u međuvremenu. Ako sam nešto pogrešio,neka me neko slobodno ispravi

BUJALICA

Zainteresovan član
Poruka
330
Pozdrav
Kod mene stoje ovako stvari...
Devojka mi je Rumunka, radi u Nemackoj,ima stan i sve ostalo...
E sada ako nadjem posao u Nemackoj gde trebam predati papire za radnu vizu ???
A posto ne znam Nemacki jezik dali mi mogu odbiti zahtev za vizu?
Pomozitee
Hvala
Poseti sajt ambasade tamo ti sve pise...a za ostalo se informisi ovde i na fb stranici vize termini info..