Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I mene zanima isto..sta se to overava u ambasadi?

Nama je trebalo da napravimo overenu kopiju Nemackog dokumenta. Dakle, imali smo original - ambasada trazi original + 2 kopije. Samo i iskljucivo overena kopija u ambasadi Nemacke se prihvata.
U nasem slucaju originalni Nemacki dokument je bio papir da je nasa diploma priznata u DE.

Dakle DE ambasada ne prihvata da se originalni nemacki dokumenti overavaju kod neorigalnih srpskih notara. Pitam se zasto ^^

Sigurno postoje i drugi slucajevi :)

- - - - - - - - - -

Ako se preda za termin po "starom" da li ce za te osobe vaziti stari zakon i ako se izglasa nov zakon ili?

Iz dosadasnje prakse, ako zakon stupi na primer 1 marta 2019 a ti imas termin 2 marta 2019 - predajes sve po novom zakonu. Tako da imas od prilike srpskih prosecnih 3,5 radna sata u jednom danu da sakupis svu papirologiju :)

- - - - - - - - - -

Dal stvarno ima neko da je mislio da ima veze sa mozgom to sto pisu nase tabloidne novine?

Ljudi, mislim da sam sanjao - ali ovo je vise bila nocna mora.

Zamislite, sanjao sam da vesti iz Alo, Blic-a i pogotovo Njuz.Net-a nisu istinite! Vi ne mozete verovati kako sam se znojav i u panici probudio. Ili mozda, jos uvek sanjam...

================
A sad malo ozbiljno, za onih par probranih dusa koje takodje posecuju ovaj nas mali kutak na internetu.

Naravno da se nista nece promeniti. Samo u Srbiji zakone donose retroaktivno od juce za proslu nedelju. U ozbiljnim drzavama, gde vlada birokratija i milion potpisa za zakone je potrebno minimum nekoliko meseci a neretko i par godina. Pored toga nemci imaju vec toliko dodjosa sa strane, da ni kanalizacija ne moze da izdzi vise toliki protok - znate vec cega. Samo im jos fali da otvore granice za ceo svet. Hoce, kako ne.

Ko nije ispratio vesti - Danci planiraju dogodine da uvedu fenomanalnu meru u borbi protiv toga. Moj glas, za odlazak odavde je od sada Danska :)
 
Samo hocu da se osvrnemo na ovaj moj post od pre nekoliko dana gde sam vam vec napisao da ambasadu necemo zaobici sa vizom.

https://belgrad.diplo.de/rs-sr/service/visa-einreise


Sta je sledeci korak? Kada novi zakon stupi na snagu ocekujte da se informatori sa sajta Ambasade promene i da ce se uvesti nova pravila shodno novom zakonu.
Ucite jezik, jer ce vrlo verovatno biti neki nivo obavezan, skupljajte pare da mozete dokazati da mozete da se izdrzavate u nemackoj ako imate u planu vizu za trazenje posla.

Svi vi koji imate misljenje tipa - 'MA JA MISLIM DA NECE TRAZITI OVO I ONO' imam vesti za vas, niste bitni uopste, niti je vase misljenje bitno.
Bitno je sta se kaze u bundestagu.

Bez brige,bice tu jos teorija zavere i jos svakakvih drugih teorija ;-)..bese tu jedan clan koji je tvrdio suprotno od ovog i komentarisao kako smo glupi i nepismeni sto ne verujemo u ukidanje viza,Uve cini mi se...
Drago mi je sto su te dezinformacije konacno demantovali...
 
Nama je trebalo da napravimo overenu kopiju Nemackog dokumenta. Dakle, imali smo original - ambasada trazi original + 2 kopije. Samo i iskljucivo overena kopija u ambasadi Nemacke se prihvata.
U nasem slucaju originalni Nemacki dokument je bio papir da je nasa diploma priznata u DE.

Dakle DE ambasada ne prihvata da se originalni nemacki dokumenti overavaju kod neorigalnih srpskih notara. Pitam se zasto ^^

Sigurno postoje i drugi slucajevi :)

- - - - - - - - - -



Iz dosadasnje prakse, ako zakon stupi na primer 1 marta 2019 a ti imas termin 2 marta 2019 - predajes sve po novom zakonu. Tako da imas od prilike srpskih prosecnih 3,5 radna sata u jednom danu da sakupis svu papirologiju :)

- - - - - - - - - -



Ljudi, mislim da sam sanjao - ali ovo je vise bila nocna mora.

Zamislite, sanjao sam da vesti iz Alo, Blic-a i pogotovo Njuz.Net-a nisu istinite! Vi ne mozete verovati kako sam se znojav i u panici probudio. Ili mozda, jos uvek sanjam...

================
A sad malo ozbiljno, za onih par probranih dusa koje takodje posecuju ovaj nas mali kutak na internetu.

Naravno da se nista nece promeniti. Samo u Srbiji zakone donose retroaktivno od juce za proslu nedelju. U ozbiljnim drzavama, gde vlada birokratija i milion potpisa za zakone je potrebno minimum nekoliko meseci a neretko i par godina. Pored toga nemci imaju vec toliko dodjosa sa strane, da ni kanalizacija ne moze da izdzi vise toliki protok - znate vec cega. Samo im jos fali da otvore granice za ceo svet. Hoce, kako ne.

Ko nije ispratio vesti - Danci planiraju dogodine da uvedu fenomanalnu meru u borbi protiv toga. Moj glas, za odlazak odavde je od sada Danska :)

Eh,da sam dobio priliku za Dansku,Svedsku,Finsku neznam gde bi mi kraj bio..ovako se patim cekajuci nemacku vizu...nego reci mi,vezano za te kopije da li i dalje moraju da se overavaju? Ne pise nista o tome u informatoru ili mi je nesto ptomaklo?
 
Eh,da sam dobio priliku za Dansku,Svedsku,Finsku neznam gde bi mi kraj bio..ovako se patim cekajuci nemacku vizu...nego reci mi,vezano za te kopije da li i dalje moraju da se overavaju? Ne pise nista o tome u informatoru ili mi je nesto ptomaklo?

Pazi ovo je za medicinare što sam ti pisao. Ali koliko sam razumeo ako u papirima koje predajes na terminu imaš neki originalni nemački dokument i traže kopije onda te kopije moraš u ambasadi overiti.

Ako su sva dokumenta srpska onda svaki notar završava posao.
 
Bez brige,bice tu jos teorija zavere i jos svakakvih drugih teorija ;-)..bese tu jedan clan koji je tvrdio suprotno od ovog i komentarisao kako smo glupi i nepismeni sto ne verujemo u ukidanje viza,Uve cini mi se...
Drago mi je sto su te dezinformacije konacno demantovali...

Ljudi imaju izbor kome da veruju, ja necu da upirem puskom.
Sa jedne strane imate nekog ko celu porodicu ima u Nemackoj, gleda bundestag cita dnevne novine na nemackom.
Sa druge imate likove koji imaju i sa srpskim problem a ne nemackim, citaju vesti danas, alo i blic uz obavezno - ma ja sam to cuo od poslodavca iz nemacke da ce tako biti.
To kad vidim dodje mi da se ispovracam.
 
Poslednja izmena:
Pazi ovo je za medicinare što sam ti pisao. Ali koliko sam razumeo ako u papirima koje predajes na terminu imaš neki originalni nemački dokument i traže kopije onda te kopije moraš u ambasadi overiti.

Ako su sva dokumenta srpska onda svaki notar završava posao.
Ok,ja nisam iz medicinske struke..ali posto sam nostrifikovao diplomu da li to znaci da ti papiri iz nemacke moraju da se overavaju,tacnije kopije istih? Izvini sto smaram,samo mi treba objasnjenje..ako neko zna nesto detaljnije oko ovoga molim da se ukljuci :)

- - - - - - - - - -

moja supruga je dobila vizu u julu 2017 i nije trebalo nista da se overava lepo pise 2 kopije a ne overene pa sada nerazumem otkud to

- - - - - - - - - -

i svaki nas dokument je trebao biti preveden i overen sudskim tumacem a ne nikakvom overom notara

Tako sam i ja razumeo citajuci informator,ali eto,ima i drugacijih iskustava. Nadam se da necu jos i oko toga morati da se maltretiram..
 
i mene zanima ovo..Poceli su prilicno da drndaju nas medicinare koji smo im,navodno jaako potrebni

Ne brinite, za ovih 10m koliko pratim nikog nisu neosnovano drndali. Uvek je to nekompletna dokumentacija/nedovoljna plata i ono trece fals sertifikati.
Ah samo jos da dodam nesto u vezi tih fals sertifikata. Ambasada je cak pocela zalbe da odbija za ljude koji su dobili odbijenicu. Ko se sa tim igra moze da se pozdravi od nemacke.
 
Zdravo svima, da li neko moze da mi ukratko objasni sta bi mi trebalo ukoliko nadjem najprostiji posao u Nemackoj, iako imam ovde fakultetsku diplomu, bio bih presrecan i da imam posao Lagerhelfera...
Pitanja su sledeca:
Da li je dobra ideja da npr trazim zakazivanje termina vec sutra, onda odem u Nemacku u februar, nadjem tamo neki posao, potpisem ugovor, i onda kad dodje termin ponesem ugovor sa sobom, ili kako vec to ide?
Koliko maksimalno moze da sve kosta pored onih snovnih 75e?
Da li ce se cekati manje od sledece godine kad izglasaju nov zakon za 2 nedelje?
Kako funkcionise NOKS kategorizacija, sta to znaci u praksi?
Da li moram da imam dokaz da imam dovoljno novca da se izdrzavam u Nemackoj da bih uopste i mogao da dobijem radnu vizu?
Da li postoje agencije koje se bave ovakvim stvarima, i da li su njihove usluge skupe?
 
Ljudi ,imam pitanje. Neko je napisao da se 180 dana racuna pre nego sto iskoristis 90 dana (3 Meseca) ?? Zar nije da u EU mozes da udjes onda kada ti istekne onoliko dana koliko si bio? Npr.bila sam 4 dana,vratim se za Srbiju na 4 dana i nakon toga ostanem 3 meseca. Samo sam dala primer...ali zar nije tako... Sad se pitam hocu li dobiti neku kaznu? Jer mi nije proslo 180 dana nakon predhodnog izlaska iz EU vec mozda 2 meseca ,pa sam 2 meseca bila u Srbiju i onda dosla na 3 meseca...jel to neki problem?

- - - - - - - - - -

I jos nesto. Posto trazim Krankenpflegeschule gde mogu da uradim Kenntnisprüfung ,jel od njih trazim Ausbildungsplan ili od poslodavca? I ako nije moguce da od poslodavca dobijem Ausbildung ,jel ce to biti problem za odobrenje vize?
 
Ok,ja nisam iz medicinske struke..ali posto sam nostrifikovao diplomu da li to znaci da ti papiri iz nemacke moraju da se overavaju,tacnije kopije istih? Izvini sto smaram,samo mi treba objasnjenje..ako neko zna nesto detaljnije oko ovoga molim da se ukljuci :)

- - - - - - - - - -


Tako sam i ja razumeo citajuci informator,ali eto,ima i drugacijih iskustava. Nadam se da necu jos i oko toga morati da se maltretiram..


Ovako je bio proces za nas, korak po korak. Navodim, ovo je za medicinare

1. Originalna srpska diploma medicniske skole, prevedena kod sudskog tumaca na DE
2. Diploma + formular za nostrifikaciju diplome poslat u DE
3. Polozen B1 Pflege nivo jezika - dobijena originalna nemacka diploma [!!]
4. Iz DE stigao odgovor, da ce diploma biti nostrifikovana, kada im dostavimo da je polozen B1 Pflege - kopija je dovoljna
5. Overena kopija B1 Pflege u ambasadi Nemacke
6. Poslata overena kopija B1 Pflege u DE
7. Dobijena nostrifikacija

Dakle, u koraku 5 smo morali u ambasadi da napravimo overenu kopiju, posto je u pitanju DE dokument.

Koliko sam ja razumeo, za vozace nema nista sto je potrebno da se overava u ambasadi.
 
Ljudi imaju izbor kome da veruju, ja necu da upirem puskom.
Sa jedne strane imate nekog ko celu porodicu ima u Nemackoj, gleda bundestag cita dnevne novine na nemackom.
Sa druge imate likove koji imaju i sa srpskim problem a ne nemackim, citaju vesti danas, alo i blic uz obavezno - ma ja sam to cuo od poslodavca iz nemacke da ce tako biti.
To kad vidim dodje mi da se ispovracam.
Uspeo si drugar da dokazes svoje...Onda nastavljamo nasu agoniju cekanja termina..Kad lisce ozeleni eto nama radovanja...

- - - - - - - - - -

Uspeo si drugar da dokazes svoje...Onda nastavljamo nasu agoniju cekanja termina..Kad lisce ozeleni eto nama radovanja...
Ubili su malo radovanja i srece ovom napacenom narodu....
 
Ne brinite, za ovih 10m koliko pratim nikog nisu neosnovano drndali. Uvek je to nekompletna dokumentacija/nedovoljna plata i ono trece fals sertifikati.
Ah samo jos da dodam nesto u vezi tih fals sertifikata. Ambasada je cak pocela zalbe da odbija za ljude koji su dobili odbijenicu. Ko se sa tim igra moze da se pozdravi od nemacke.
E,tu nemam zime.Ne znam zasto,ali sam sacuvala racun-broj koji sam dobila u Goethe na dan polaganja.Msm,nista posebno al'eto,ds imam bar neki dokaz sem sertifikata :) Da ne malerisem,ali sumnjam da cu dobiti vizu odmah.Bice roka za dodatna dokumenta jer poslodavac nije hteo da da gewerbe,dokumenta za nostrifikaciju poslata tek prosle nedelje..Ma,haos.Ali idem hladne glave sutra pa kako bude.
 
Ovako je bio proces za nas, korak po korak. Navodim, ovo je za medicinare

1. Originalna srpska diploma medicniske skole, prevedena kod sudskog tumaca na DE
2. Diploma + formular za nostrifikaciju diplome poslat u DE
3. Polozen B1 Pflege nivo jezika - dobijena originalna nemacka diploma [!!]
4. Iz DE stigao odgovor, da ce diploma biti nostrifikovana, kada im dostavimo da je polozen B1 Pflege - kopija je dovoljna
5. Overena kopija B1 Pflege u ambasadi Nemacke
6. Poslata overena kopija B1 Pflege u DE
7. Dobijena nostrifikacija

Dakle, u koraku 5 smo morali u ambasadi da napravimo overenu kopiju, posto je u pitanju DE dokument.

Koliko sam ja razumeo, za vozace nema nista sto je potrebno da se overava u ambasadi.

Hvala na informaciji,nekom ce koristiti.. meni za noks 3-5 ne pise u informatoru nista o overavanju tako da preskacem to,inace sam mehanicar rashladne tehnike dakle slicna procedura kao za vozace.
 
E,tu nemam zime.Ne znam zasto,ali sam sacuvala racun-broj koji sam dobila u Goethe na dan polaganja.Msm,nista posebno al'eto,ds imam bar neki dokaz sem sertifikata :) Da ne malerisem,ali sumnjam da cu dobiti vizu odmah.Bice roka za dodatna dokumenta jer poslodavac nije hteo da da gewerbe,dokumenta za nostrifikaciju poslata tek prosle nedelje..Ma,haos.Ali idem hladne glave sutra pa kako bude.

Gewerbe mozete i sami naruciti ovde
handelsregisterauszug-deutschland.de

Srecno
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top