Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo hocu da se osvrnemo na ovaj moj post od pre nekoliko dana gde sam vam vec napisao da ambasadu necemo zaobici sa vizom.

https://belgrad.diplo.de/rs-sr/service/visa-einreise


Sta je sledeci korak? Kada novi zakon stupi na snagu ocekujte da se informatori sa sajta Ambasade promene i da ce se uvesti nova pravila shodno novom zakonu.
Ucite jezik, jer ce vrlo verovatno biti neki nivo obavezan, skupljajte pare da mozete dokazati da mozete da se izdrzavate u nemackoj ako imate u planu vizu za trazenje posla.

Svi vi koji imate misljenje tipa - 'MA JA MISLIM DA NECE TRAZITI OVO I ONO' imam vesti za vas, niste bitni uopste, niti je vase misljenje bitno.
Bitno je sta se kaze u bundestagu.

E konacno da se sve demantuje. Gde su sad oni sto su napadali vozzaca da lupa gluposti. I samo da se ne protumace moje reci pogresno i ja sam voleo da to bude istina ali je trebalo samo malo logicki razmisljati. Ne ostaje nista drugo sem da ucimo jezik i cekamo vize u Bg ambasadi. Pozdrav
 
E konacno da se sve demantuje. Gde su sad oni sto su napadali vozzaca da lupa gluposti. I samo da se ne protumace moje reci pogresno i ja sam voleo da to bude istina ali je trebalo samo malo logicki razmisljati. Ne ostaje nista drugo sem da ucimo jezik i cekamo vize u Bg ambasadi. Pozdrav
Podrska za mog buduceg mladog kolegu u dijaspori.....
 
Citao sam u nemackim novinama, jedna od novosti je ta da ce se po novom zakonu u vizi za trazenje posla od 6 meseci moci imati probni rad u DE, 10 sati sedmicno.

Sto do sada nije moglo.

Jedino je nepoznanica tog zakona da li ce se moci sve sredjivati u DE ili opet po vizu u BG.
Novi zakon jos nije izglasan niti je stupio na snagu,kad ga izglasaju a izglasace i donesu sve odredbe onda ce se sve znati,bice dosta novina sigurno ali do tada ostaje sve kao i dosada.
 
Dragi medicinari.DEFIZITBESCHEID I AUSBILDUNGSPLAN!Otisla sam sa saznanjem i ubedjenjem da ce mi trebati-i jeste.Ali nisam uspela poslodavcima da dokazem.Sad kad imam ovaj papir iz ambasade,mozda se smiluju da posalju.Ako ne..Ode mi godinu dana niz vetar..Inace svim medicinarima traze-bez izuzetka.Salter D-jako fina gospodja,danas malo pogubljena jer je bila velika guzva.Svakog(koliko sam cula)su pitali po 2 pitanja na nemackom.Ono osnovno..Ako vas sta jos zanima pitajte..Pod utiskom sam sada i pomalo nervozna
 
Dragi medicinari.DEFIZITBESCHEID I AUSBILDUNGSPLAN!Otisla sam sa saznanjem i ubedjenjem da ce mi trebati-i jeste.Ali nisam uspela poslodavcima da dokazem.Sad kad imam ovaj papir iz ambasade,mozda se smiluju da posalju.Ako ne..Ode mi godinu dana niz vetar..Inace svim medicinarima traze-bez izuzetka.Salter D-jako fina gospodja,danas malo pogubljena jer je bila velika guzva.Svakog(koliko sam cula)su pitali po 2 pitanja na nemackom.Ono osnovno..Ako vas sta jos zanima pitajte..Pod utiskom sam sada i pomalo nervozna

To sto si napisala je polu-istina, na zalost posto ni sami radnici u ambasadi nisu upoznati sa procedurama.

Defizitbescheid i ausbildungsplan se trazi samo i samo ako diploma nije direktno priznata (direkte annerkenung).

Ako imas direktno priznatu diplumu onda umesto defizitbescheida i ausbildungsplana se salje nostrifikovana diploma.
 
Prvo saljes diplomu na proveru , regirung , njihova pokrajina koja je za to nadlezna .Oni ti kazu , sta je potrebno , pa onda pravi poslodavac ausbildung plan.Ta opcija je laksa za pronalazenje poslodavca.Meni je bilo teze da nadjem poslodavca sa nostrifkovanom diplomom na klinici.Ispada sve vam je priznato , plata skoro kao njihova ali istina ne mogu da pruzim maksimum jer ne razumem sve. Sklopila sam ugovor sa starakim domom , tamo su me odmah prihvatili. Sad cekam termin.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top