Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lijep pozdrav svima dolazim iz Bosne , zanima me par stvari vezano za dobivanje vize u njemackoj ovako ...
Prosle godine sam se prijavio za termin za vizu i prije par mjeseci sam dobio odg kako sam dobio termin .. Znaci prikupio sam sve moguce papire sto su mi trebali i saznao sam za jednu agenciju koja se nalazi odmah preko puta ambasade u Sarajevu oni vam popune formulare koje imate bez greske za 10eura i tjt .. I tako odem na termin , dodjem kod šalteruše pegla me provjerava mi ugovorr i tako sve je bilo uredu , platio sam taxu , uzeli su mi pasos i rekli da ce me kontaktirati putem telefona kada da dodjem po pasos i kao sretno Elvedine ...
Sada mene zanima , da li itko zna koji je to vremenski period koji treba da prodje da bi oni meni javili , evo cekam nekih 7-8 dana i nista i zanima me to jer ubrzo ce praznici , Nova Godina da li da to ocekujem u skorije vrijeme ili tamo nekad slj godine, puno bi mi znacilo ako bi mi netko rekao to ili ako nista neko svoje iskustvo
Lijep pozdrav i hvala
 
supruga i ja cekamo vizu ubrzo i imamo dete 12 god i ambasada rekla nemoze sa nama pa je supruga pisala mejl odelenju za strance u Stutgartu da predamo tamo kad stignemo za dete i dobila odgovor da nemoze a ako nemamo gde dete ladno je odgovorila da ostane jedan roditelj u srbiji sa njom.Isto je poslala i u Ludvizburg i dobila isti odgovor
 
ja sam aplicirao po NOKS 3-5 prof. vozač.Kod mene razlog odbijanja je zakasneli odgovor firme na upit dobijen od Nemačkog ureda rada.Najčešći razlozi za odbijanje su male satnice ,neistinito popunjeni zahtevi za izdavanje vize,lažni sertifikati o poznavanju jezika i.t.d

- - - - - - - - - -

Na sajtu ambasade piše:od 8-10 nedelja a ne retko i duže.puno sreće,pozdrav
 
Lijep pozdrav svima dolazim iz Bosne , zanima me par stvari vezano za dobivanje vize u njemackoj ovako ...
Prosle godine sam se prijavio za termin za vizu i prije par mjeseci sam dobio odg kako sam dobio termin .. Znaci prikupio sam sve moguce papire sto su mi trebali i saznao sam za jednu agenciju koja se nalazi odmah preko puta ambasade u Sarajevu oni vam popune formulare koje imate bez greske za 10eura i tjt .. I tako odem na termin , dodjem kod šalteruše pegla me provjerava mi ugovorr i tako sve je bilo uredu , platio sam taxu , uzeli su mi pasos i rekli da ce me kontaktirati putem telefona kada da dodjem po pasos i kao sretno Elvedine ...
Sada mene zanima , da li itko zna koji je to vremenski period koji treba da prodje da bi oni meni javili , evo cekam nekih 7-8 dana i nista i zanima me to jer ubrzo ce praznici , Nova Godina da li da to ocekujem u skorije vrijeme ili tamo nekad slj godine, puno bi mi znacilo ako bi mi netko rekao to ili ako nista neko svoje iskustvo
Lijep pozdrav i hvala

Koliko si tacno cekao od zakazivanja ternina do dobijanja i odlazka na termin?
Cekanje na viziranje po mom misljenju zna trajati od 15 do u najgorem slucaju bas ako nemas srece do 60 dana.Ali obicno u vecini slucajeva sve bude gotovo za mesec dana otprilike.
 
Bice dobro ako taj zakon dodje
Mada ja ne stoniram svoj zahtev i ako vec ulazim u 7 mesec cekanja a pise 8 meseci za vozace sto ce da promene,jer se ceka duze kolko vidim
A ja imam mamu babu tamo tako da po novom zakonu imam ko da me izdrzava imam ugovor imam stan samo jezik a i njega ucim,tako da smao cekanje
Videcemo sta ce biti,zelim svima srecu sto pre termin i viza u rukama
Ostaje da se nadamo
 
Ja sam odbijen.Postoje dve mogućnosti;podneti zahtev za remonstraciju ili pisati žalbu sudu u Berlinu.Ja sam predao zahtev za remonstraciju u ambasadi u Beogradu.To se radi tako što se obezbeđenju ispred ambasade obratite i oni Vas upute kome to da date.Bez čekanja i svakim radnim danom ambasade.Da ne bih dužio šaljem vam link u kome sve piše.Pozz. https://pristina.diplo.de/xk-sr/service/visa-einreise/seite-visa-ablehnung/1774854 Ako posle čitanja ovog temeljnog uputstva nije jasno ,pišite.

Kazu li vam bar zbog cega ste odbijeni?
 
Sto niste decu odmah sa vama,supruga i ja smo aplicirali ali smo na njen zahtev j decu prijavili

- - - - - - - - - -

Spajanje vam posle jos god.dana

Pa prvo da se mi integrisemo tamo. Decu cemo kasnije na soajanje a koliko ssm cuo nikako drugacije i nemoze. A i ovde ostaju sa dedom i babom tako da nam nije problem to. Ja i supruga tamo imamo smestaj koji neplacamo ali je mali i za decu. Kroz par meseci dok nadjemo adekvatan smestaj docice kod nas. Stariji sin ima 6 a mladji 5.
 
Dali ima neka agencija blizu nemackog konzulata sto popunjava ona 2 zahteva za vizu ?Beograd

Ima euro trag agencija..popunjava ti sve sta treba i kopira i uradi tri fotografije i sve ti poredja...za 2000

- - - - - - - - - -

Agencija je blizu ambasade..nadji adresu na netu...samo malo su uvuceni tj u nekom prolazu

- - - - - - - - - -

Agencija je blizu ambasade..nadji adresu na netu...samo malo su uvuceni tj u nekom prolazu
 
Kazu li vam bar zbog cega ste odbijeni?

Da.U mom slučaju firma sa kojom sam potpisao ugovor je promenila adresu i sa zakašnjenjem dobila poštu koju je poslao Nemački ured rada.Imali su 8.dana za odgovor a oni su odgovorili sa 4.dana zakašnjenja.Prekasno.U odbijenici stoji da firma nije u datom roku odgovorila i da iz tog razloga moraju da odbace moj zahtev.Ispod toga pouka o pravnom leku i to je to.pozdrav
 
Moze li neko da mi pouzdano kaze kad trazim termin za spajanje porodice tamo gde pise ime i prezime da li stavljam moje( ja cu raditi u nemackoj a zena i deca treba da se spoje) ili zenino ime i prezime...znam da je ovo vec negde bilo napisano ali nisam tad obracao paznju na spajanje vec sam bio fokusiran na moj termin a sad je stvarno malo smor listati ovolike strane da nadjem odgovor pa ako neko moze da mi odgovori..hvala
 
Moze li neko da mi pouzdano kaze kad trazim termin za spajanje porodice tamo gde pise ime i prezime da li stavljam moje( ja cu raditi u nemackoj a zena i deca treba da se spoje) ili zenino ime i prezime...znam da je ovo vec negde bilo napisano ali nisam tad obracao paznju na spajanje vec sam bio fokusiran na moj termin a sad je stvarno malo smor listati ovolike strane da nadjem odgovor pa ako neko moze da mi odgovori..hvala
Stavljate zenino ime i prezime i ostale njene podatke. Posto ona ide na termin.
 
Pa prvo da se mi integrisemo tamo. Decu cemo kasnije na soajanje a koliko ssm cuo nikako drugacije i nemoze. A i ovde ostaju sa dedom i babom tako da nam nije problem to. Ja i supruga tamo imamo smestaj koji neplacamo ali je mali i za decu. Kroz par meseci dok nadjemo adekvatan smestaj docice kod nas. Stariji sin ima 6 a mladji 5.

Zato se sve kalkulise sa tim terminima!Najgore sto se pomera cekanje!Trebali ste odmah posle 6-7 meseci od vaseg zakazivanja,zakazati termin i za decu.tako da bi njihov termim dosao posle dva meseca vaseg boravka tamo!Nije lako uklopiti sve to!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top