Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pitanje jedno za Medicinkse radnike koji su vec bili na terminu ili ako neko zna da mi odgovori (NOKS 3-5). Da li se nose kopije svedocanstva srednje skole na terminu ili ne? Hvala unapred svima na odgovoru

Mislim da imas posebnu kategoriju na sajtu nemacke ambasade - Medicinski tehnicari, tu se valjda svi medicinari prijavljuju za vizu, i u informatoru imas informacije sta ti treba sve.
 
I ja mislim da je glavni Essen za Zustimmung-e i odobrenje. Zatim Essen salje U lokalni Agentur für Arbeit koji izdaje to. Jer na svakom Zustimmung-u pise Essen bez obzira na grad i pokrajinu.

Tacno je da svasta nalaze kao razlog za odbijanje ali mislim da ne bi trebalo da bude problema sto se nase struke tice ipak je deficitarno zanimanje u pitanju,a naravno da cu napisati svoje iskustvo kako sam prosao mada mislim da necu ni ja skoro da dobijem termin iako cekam od septembra.Jel imas neki sertifikat za nemacki?
Nemam sertifikat,gazda je.nemac,ali.govori.engleski,i hoce da mi uplati nemacki kurs kad dodjem.
 
Pitanje jedno za Medicinkse radnike koji su vec bili na terminu ili ako neko zna da mi odgovori (NOKS 3-5). Da li se nose kopije svedocanstva srednje skole na terminu ili ne? Hvala unapred svima na odgovoru
Najbolje da vidis u informatoru. Meni je najlogicnije da treba samo urkunde, ako ga nemas onda si omasio noks jer ako imas bescheid koji kaze da treba da odradis praksu da bi ti priznali diplomu onda si noks 6-8 (aus/fortbildung), ako nemas ni to onda mozes da ides samo ako ti u ugovoru stoji da si pomocni negovater a to je noks 1-2.
 
Koliko sam citala sta su drugi pisali,a i na sajtu Ambasade pise da se treba prijaviti na NOKS 1-2 ukoliko se razlikuje zanimanje steceno u skoli sa zanimanjem kojim ce se neko baviti u Nemackoj.Vec ce se neko javiti ko se prijavio po novom posle 1.11.Meni je iskreno nov nacin prijave prilicno zbunjujuci.Posebno kada se povede tema apostila i overe...Profesionalni vozaci imaju poseban NOKS,ako sam dobro ispratila...Puno uspeha i strpljenja...
 
Pozdrav jedno specificno pitanje imam kursnu diplomu elektricara prijavio sam se po noksu 1-2 pre 6 meseci sam se upisao u skolu da bi se dokvalifikovao sa mog zanimanja u elektro instalatera sad posto se koliko vidim za noks 1-2ceka 8 meseci ja bih do tad zavrsio skolu i imao bih diplomu elektro instalatera srednje skole dali bi mozda bilo bolje da se prijavim za noks 3-5 ili da cekam ovaj termin pa da prilozim obadve diplome da im u anbasadi kazem da sam se u medju vremenu doskolovao posto sam cuo da sa kursnom diplomom i ne prolaze bas sjajno ako neko ima iskustva s tim hvala
 
Kolega,mislim da se retko potpuno gadjaju nazivi nasih diploma sa njihovim,ne znam da li je neko radio priznavanje diplome,kako li bi to islo?Koliko sam procitao to ne mora da se radi

Mala ispravka, koleginica :)
Slažem se za naziv diplome, ne znaš šta očekivati. A ne treba da se radi priznavanje diplome, to rade noks 6-8, nego samo prevod, i nisam sigurna za apostil pečat.

- - - - - - - - - -

Vrlo bitno pitanje! Imam ugovor potpisan sredinom februara koji stupa na snagu prvog aprila. Po svemu sudeci ja cu dobiti termin verovatno krajem Juna, da li moram da trazim poslodavcu novi ugovor da mi posalje ili je okej da odem sa ovim u ambasadu? Hvala lepo!

nema veze što stoji da je početak rada pre dobijanja vize. Bitno je da na terminu datum potpisivanja ugovora nije stariji od 6 meseci.
 
Mala ispravka, koleginica :)
Slažem se za naziv diplome, ne znaš šta očekivati. A ne treba da se radi priznavanje diplome, to rade noks 6-8, nego samo prevod, i nisam sigurna za apostil pečat.

- - - - - - - - - -



nema veze što stoji da je početak rada pre dobijanja vize. Bitno je da na terminu datum potpisivanja ugovora nije stariji od 6 meseci.

Koleginice,izvinjavam se puno;),ma odradio sam prevod sa apostilom u medjuvremenu polozio A2,a posto dugo cekam idem sledece nedelje da polazem B1,dobio novi ugovor od gazde,samo mi jos treba termin:):):),a ako ne bude skoro stici cu na C1;)
 
Koleginice,izvinjavam se puno;),ma odradio sam prevod sa apostilom u medjuvremenu polozio A2,a posto dugo cekam idem sledece nedelje da polazem B1,dobio novi ugovor od gazde,samo mi jos treba termin:):):),a ako ne bude skoro stici cu na C1;)

:D Ako, tako i treba. Al' će da zinu službenici kad vide te silne nivoe jezika. Taman reši ovde B1 da ne moraš na integracijski kurs u DE.
 
Ako vam je istekao ugovor o radu trazite novi od poslodavca jer ce vam to u ambasadi ( kada dodjete na termin ) traziti kao dopunu ...to nece uticati na dobijanje vize osim sto ce se vremenski prolongirati ( ambasada ce vam dati rok od mesec dana da donesete novi ugovor o radu ) zato recite poslodavcu da vam je ugovor istekao i da vam sto pre posalju novi, kako bi taj novi ( i stari ) odneli u ambasadu na termin ... za deset dana ce te dobiti poziv od ambasade da dodjete po radnu vizu , tada morate imati putno osiguranje u trajanju dobijene vize ... Pozz
 
MOLIM VAS za POMOC! Imala sam zabranu za Sloveniju na 3 meseca, to je isteklo ali mi stoji u pasosu. Da li to moze u ambasadi da utice na odobrenje vize? I ako apliciram sa starim brojem pasosa da li mogu sa novim na termin po vizu? Hvala puno!

Mozes sa novim pasosem, samo ponesi stari na uvid, zvala sam ambasadu u vezi tog problema, jer je i kod nas taj slucaj. Znaci, proverena informacija
 
Jel sigurno necu morati da idem na integracioni kurs ako ovde zavrsim B1 ovde?To bi bilo bas dobro da izbegnem tamo visemesecno maltretiranje

Ima tu nešto po sredi, radi se samo neki test da potvrde taj tvoj B1. Raspitaću se bolje pa ću ti reći. Ali B1 ti u svakom slučaju završava veliki posao. I ja sad učim za B1 samo ne verujem da ću stići da položim pre vize.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top