Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji su uslovi potrebni za spajanje porodice?

Zena ima EU pasos i zanima me kolika su minimalna primanja potrebna i sta je jos potrebno od uslova kako bih se spojio u Nemackoj?
Osoba koju poznajem je dobila spajanje sa EU cak i kada ta osoba sa EU papirima nije radila. Mada to je bilo pre tri godine ne znam kako je sada. I koliko se secam samo su trebali da sa prijavom stana, ako ima posao moze i platne liste i licna dokumenta od obe osobe odu u ured za strance i dobije se spajanje cak ni sertifikat jezika nije trebao.
 
Osoba koju poznajem je dobila spajanje sa EU cak i kada ta osoba sa EU papirima nije radila. Mada to je bilo pre tri godine ne znam kako je sada. I koliko se secam samo su trebali da sa prijavom stana, ako ima posao moze i platne liste i licna dokumenta od obe osobe odu u ured za strance i dobije se spajanje cak ni sertifikat jezika nije trebao.
Pre 3 godine...oni menjaju na 3 meseca..
 
Molim pomoc oko pitanja i popunjavanja formulara za vizu:
1. Predvidjeno mesto boravka u Nemačkoj?
Da li da napisem adresu poslodavca, ili adresu kucnih prijatelja gde cu i stvarno boraviti?
2. Da li cete zadrzati svoje stalno prebivaliste van SR Nemacke?
valjda da i adresa stana u Srbiji
3. Nameravam da NE BORAVIM na teritoriji Savezne Republike Nemacke duze od dvanaest meseci i podnosim zahtev za izdavanje vize koja vazi citavo vreme mog boravka?
posto planiram duze da ostanem jer je u pitanju Plava karta ovo valjda ne stikliram
4. Iz kojih sredstava podmirujete izdrzavanje za vreme boravka u Nemackoj?
Plata ili ?
5.Da li posedujete vazece zdrastveno osiguranje za Saveznu Republiku Nemacku?
Svakako im se predaje kada se dobija viza, ali sta upisati u formular.
Ako bi neko izdvoji malo vremena bio bih mu zahvalan / oni koji su predavali za vizu verovatno se secaju ovih pitanja
 
Molim pomoc oko pitanja i popunjavanja formulara za vizu:
1. Predvidjeno mesto boravka u Nemačkoj?
Da li da napisem adresu poslodavca, ili adresu kucnih prijatelja gde cu i stvarno boraviti?Ovde cak mozete napisati samo grad, buduci da oni znaju da ne mozete odmah znati i adresu jer uglavnom ljudi tek kada odu, nadju smestaj. Mozete navesti i adresu prijatelja gde znate da cete boraviti.
2. Da li cete zadrzati svoje stalno prebivaliste van SR Nemacke?
valjda da i adresa stana u Srbiji/ Da, napisite da i napisite adresu
3. Nameravam da NE BORAVIM na teritoriji Savezne Republike Nemacke duze od dvanaest meseci i podnosim zahtev za izdavanje vize koja vazi citavo vreme mog boravka?
posto planiram duze da ostanem jer je u pitanju Plava karta ovo valjda ne stikliram / Ne stiklirate
4. Iz kojih sredstava podmirujete izdrzavanje za vreme boravka u Nemackoj?
Plata ili ?/ Plata
5.Da li posedujete vazece zdrastveno osiguranje za Saveznu Republiku Nemacku?
Svakako im se predaje kada se dobija viza, ali sta upisati u formular. Ne pisite nista. Ovde se misli na zdravstveno osiguranje drzave Nemacke, ne na putno osiguranje koje prilazete prilikom preuzimanja vize. Buduci da trenutno nemate osiguranje i da cete isto dobiti tek nakon dolaska u Nemacku, napisite da isto ne posedujete.
Ako bi neko izdvoji malo vremena bio bih mu zahvalan / oni koji su predavali za vizu verovatno se secaju ovih pitanja
 
5.Da li posedujete vazece zdrastveno osiguranje za Saveznu Republiku Nemacku?
kao odgovor znači da napišem "ne posedujem vazece zdrastveno osiguranje za Saveznu Republiku Nemacku" - to je bolja opcija
U zahtevanoj dokumentaciji datoj u Informatoru za Plavu kartu ("Hinweise zur Beantragung eines Visums zur Arbeitsaufnahme Hochqualifizierte (§ 18c AufenthG), Blaue Karte (§18b II AufenthG), Hochschulabsolventen (§18b I AufenthG") navedeno je da se dostavi "Listing der Renten- und Sozialversicherung (ohne Übersetzung)" - "Listing iz penzijskog i invalidskog osiguranja (bez prevoda)": Listing koji se dobija u Nemanjinoj je vrlo nepregledan snaci se u njemu je i za nas komplikovanao - da li je potrebno pri preuzimanju ovog listinga iz Nemanjine tražiti da ovaj listing bude u nekoj posebnoj formi. Koliko vidim ne zahtevaju kopiju radne knjizice.
Ako u Ugovoru poslodavca stoji datum početka radnog odnosa 01.11. a već je sada izgledno da se viza (Plava karta) neće dobiti do tada - da li to može da bude problem pri dobijanju vize. Poslodavac naravno želi što brži početak radnoh odnosa a mi nemamo predstavu koliko će im trebati vremena za dobijanje vize ali se nadamo (mada sve manje) da će taj rok početka radnog odnosa možda biti i ostvaren.
Hvala!
 
5.Da li posedujete vazece zdrastveno osiguranje za Saveznu Republiku Nemacku?
kao odgovor znači da napišem "ne posedujem vazece zdrastveno osiguranje za Saveznu Republiku Nemacku" - to je bolja opcija
U zahtevanoj dokumentaciji datoj u Informatoru za Plavu kartu ("Hinweise zur Beantragung eines Visums zur Arbeitsaufnahme Hochqualifizierte (§ 18c AufenthG), Blaue Karte (§18b II AufenthG), Hochschulabsolventen (§18b I AufenthG") navedeno je da se dostavi "Listing der Renten- und Sozialversicherung (ohne Übersetzung)" - "Listing iz penzijskog i invalidskog osiguranja (bez prevoda)": Listing koji se dobija u Nemanjinoj je vrlo nepregledan snaci se u njemu je i za nas komplikovanao - da li je potrebno pri preuzimanju ovog listinga iz Nemanjine tražiti da ovaj listing bude u nekoj posebnoj formi. Koliko vidim ne zahtevaju kopiju radne knjizice.
Ako u Ugovoru poslodavca stoji datum početka radnog odnosa 01.11. a već je sada izgledno da se viza (Plava karta) neće dobiti do tada - da li to može da bude problem pri dobijanju vize. Poslodavac naravno želi što brži početak radnoh odnosa a mi nemamo predstavu koliko će im trebati vremena za dobijanje vize ali se nadamo (mada sve manje) da će taj rok početka radnog odnosa možda biti i ostvaren.
Hvala!
- taj dokument, iako nepregledan, prilazete takav kakav jeste. Ne prave pitanja i uzimaju ga takav kakav jeste, i nije potrebno prevoditi ga.
- nece biti problema sobzirom da su upoznati sa situacijom. Sve dok ste u okviru od 6 meseci,nece biti problema.Nekada traze da dostavite naknadno da Vas firma i dalje potrazuje, ali ne u slucajevima Plave Karte. Savetujem Vam da firma prilozi Dokument da Vas potrazuju i da ste im potrebno sto pre, mozda moze da ubrza proces.Za sada, prema mojim informacijama, se ceka oko 2 meseca na termin, a sve u zavisnosti od provere dokumenata, mozete poziv dobiti ubrzo. Meni je licno, viza odobrena za 1 dan jer su dokumenta bila najavljena i proverena sa Nemacke strane.
 
Hvala veoma korisni saveti.
1.Upravo sam uocio da mi je poslodavac ubacio stavku "Vertragsstrafe" - gde navodi ako se ne pojavim 1.11. na poslu da ima pravo da potražuje pola bruto plate.
Stvarno nevidjen bezobrazluk. Znaju da nisam ni termin jos dobio.
Kao da to zavis od mene a ne od njihovog konzulata.
Naravno gledacu da ovo izbacim.
2.Pa su takodje ubacili da nema povecanja plate posle Probezeit-a - takodje ne bas prihatljivo.
3.Ubacili su da je otkazni rok 3 meseca sto je ajde vise manje cest slucaj - iako je za nas to predugo. Znam slucajeve u Nemackoj da im je otkazni 6 meseci - tako
da je ovo jos i prihvatljivo.
 
Hvala veoma korisni saveti.
1.Upravo sam uocio da mi je poslodavac ubacio stavku "Vertragsstrafe" - gde navodi ako se ne pojavim 1.11. na poslu da ima pravo da potražuje pola bruto plate.
Stvarno nevidjen bezobrazluk. Znaju da nisam ni termin jos dobio.
Kao da to zavis od mene a ne od njihovog konzulata.
Naravno gledacu da ovo izbacim.
2.Pa su takodje ubacili da nema povecanja plate posle Probezeit-a - takodje ne bas prihatljivo.
3.Ubacili su da je otkazni rok 3 meseca sto je ajde vise manje cest slucaj - iako je za nas to predugo. Znam slucajeve u Nemackoj da im je otkazni 6 meseci - tako
da je ovo jos i prihvatljivo.
Svako gleda da se zastiti na svoj nacin, pa tako gledajte i Vi. Probajte ili da odlozite start ugovora ili da makar urgiraju za Vas.
Sto se tice povecanja plate nakon probnog perioda - verovatno kao i u vecini firmi, i u Vasoj je probni period samo formalno. Plata Vam ostaje kakva jeste, ne razumem zasto bi Vam povecavali platu nakon probnog rada (radite tek par meseci). Verovatno postoji mogucnost bonusa za dobar godisnji rad, vecina firmi ima i godisnji % bonus na konto dobrog dohotka firme. Tu stavku ne smatram toliko tragicnom.
Otkazni period opet zavisi od firme. Neke firme Vas time 'zakljucaju'kako bi nasli nekoga da Vas zameni a Vi ujedno obavite 'Ubergabe'. Verovatno u Vasem slucaju je potrebno vreme naci nekoga i jednostavno predati sve svoje zadatke nekome.
 
Dobila sam termin u ambasadi za desetak dana, pa bih imala par pitanja. U pitanju je visokokvalifikovani strucnjaci sa priznatom diplomom, ali nije plava karta, jer nemam dovoljno veliku platu.

1. Da li zadrzavam ovde mesto boravka? Meni se cini da tu treba da napisem NE.
2. Posto sam potpisala za zdravstveno osiguranje BREMER, stigla mi je i zdravstvena kartica, a imam i mail da mi osiguranje pocinje od momenta rada, prilozicu mail i to sto sam dobila, da li je to dovoljno i da li to pisem u zahtevu za vizu da imam zdravstveno osiguranje?
3. Zna li neko kakva je situacija za bracnog partnera, da li moze da udje zajedno sa mnom u Nemacku, na moju ulaznu vizu? I kakva je situacija sada oko testiranja na aerodromu?

Cekala sam dva meseca na termin, nadam se da se ne ceka toliko na viziranje. Imam sva dokumenta, s tim sto mi je poslodavac poslao kopiju Berufserlaubnis-a, ali cekam za neki dan da mi stigne i original. Valjda ce stici do termina :D

Pozdrav!
 
Dobila sam termin u ambasadi za desetak dana, pa bih imala par pitanja. U pitanju je visokokvalifikovani strucnjaci sa priznatom diplomom, ali nije plava karta, jer nemam dovoljno veliku platu.

1. Da li zadrzavam ovde mesto boravka? Meni se cini da tu treba da napisem NE.
2. Posto sam potpisala za zdravstveno osiguranje BREMER, stigla mi je i zdravstvena kartica, a imam i mail da mi osiguranje pocinje od momenta rada, prilozicu mail i to sto sam dobila, da li je to dovoljno i da li to pisem u zahtevu za vizu da imam zdravstveno osiguranje?
3. Zna li neko kakva je situacija za bracnog partnera, da li moze da udje zajedno sa mnom u Nemacku, na moju ulaznu vizu? I kakva je situacija sada oko testiranja na aerodromu?

Cekala sam dva meseca na termin, nadam se da se ne ceka toliko na viziranje. Imam sva dokumenta, s tim sto mi je poslodavac poslao kopiju Berufserlaubnis-a, ali cekam za neki dan da mi stigne i original. Valjda ce stici do termina :D

Pozdrav!
Čestitam! :)

1.NE je ispravno kada se radi o vizi koja omogućava dugoročni boravak kao u tvom slučaju. Nakon provedenih šest meseci van Srbije svakako gubiš status rezidenta.
2. To je sasvim dovoljno. Ja sam predao samo odštampanu potvrdu od TK, za karticu nisu ni pitali.
3. Testiranje postoji na svim većim aerodromima, a o pravilima za ulazak najbolje da pročitaš na sajtu federalne policije: https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/...l/travel-restriction-border-control-list.html
Kako razumem, dozvoljena je poseta bračnom partneru rezidentu u Nemačkoj (ima prijavljen boravak). U momentu kada se pojaviš na granici sa ulaznom vizom taj kriterijum (još) nije ispunjen. Najbolje da se obratiš njima za tačnu informaciji.

Nadam se da sam pomogao.

Pozz
 
Dobila sam termin u ambasadi za desetak dana, pa bih imala par pitanja. U pitanju je visokokvalifikovani strucnjaci sa priznatom diplomom, ali nije plava karta, jer nemam dovoljno veliku platu.

1. Da li zadrzavam ovde mesto boravka? Meni se cini da tu treba da napisem NE.
2. Posto sam potpisala za zdravstveno osiguranje BREMER, stigla mi je i zdravstvena kartica, a imam i mail da mi osiguranje pocinje od momenta rada, prilozicu mail i to sto sam dobila, da li je to dovoljno i da li to pisem u zahtevu za vizu da imam zdravstveno osiguranje?
3. Zna li neko kakva je situacija za bracnog partnera, da li moze da udje zajedno sa mnom u Nemacku, na moju ulaznu vizu? I kakva je situacija sada oko testiranja na aerodromu?

Cekala sam dva meseca na termin, nadam se da se ne ceka toliko na viziranje. Imam sva dokumenta, s tim sto mi je poslodavac poslao kopiju Berufserlaubnis-a, ali cekam za neki dan da mi stigne i original. Valjda ce stici do termina :D

Pozdrav!
Kad
Dobila sam termin u ambasadi za desetak dana, pa bih imala par pitanja. U pitanju je visokokvalifikovani strucnjaci sa priznatom diplomom, ali nije plava karta, jer nemam dovoljno veliku platu.

1. Da li zadrzavam ovde mesto boravka? Meni se cini da tu treba da napisem NE.
2. Posto sam potpisala za zdravstveno osiguranje BREMER, stigla mi je i zdravstvena kartica, a imam i mail da mi osiguranje pocinje od momenta rada, prilozicu mail i to sto sam dobila, da li je to dovoljno i da li to pisem u zahtevu za vizu da imam zdravstveno osiguranje?
3. Zna li neko kakva je situacija za bracnog partnera, da li moze da udje zajedno sa mnom u Nemacku, na moju ulaznu vizu? I kakva je situacija sada oko testiranja na aerodromu?

Cekala sam dva meseca na termin, nadam se da se ne ceka toliko na viziranje. Imam sva dokumenta, s tim sto mi je poslodavac poslao kopiju Berufserlaubnis-a, ali cekam za neki dan da mi stigne i original. Valjda ce stici do termina :D

Pozdrav!

Kad kazete priznata diploma, da li se to odnosi samo na uporedjivanje sa anabin bazom, ili je u pitanju nostrifikacija?
Moj slucaj je diploma ekonomiste fakulteta u Subotici, i ona ima h+ status. Pisalo se dosta o tome, ali od silnih informacija nisam sigurna da li moram na kraju da je saljem na nostrifikaciju.
Dva meseca su stvarno kratak period u odnosu na cekanje svih drugih kategorija. To uliva nadu, cestitam i hvala unapred na odgovoru.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top