Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
imaju dovoljan br.vozaca. Nisu pozeljni ovi sa balkana ,juce je jos jedan vozac isto dobio isti razlog
Rasturaju nas samo tako,cekanje godinama na termin,pa odbijenica,pa dodjes u Svabiju muke snalazenje, radis sa platom sa kojm si knap na kraju meseca,svabija vise nije ono sto je bila to odavno stoji,razocaran sam skroz.
 
Rasturaju nas samo tako,cekanje godinama na termin,pa odbijenica,pa dodjes u Svabiju muke snalazenje, radis sa platom sa kojm si knap na kraju meseca,svabija vise nije ono sto je bila to odavno stoji,razocaran sam skroz.
nije bato i nikad nece vise ni biti. Koliko se samo rupa krpi za milion i po arapa sto su usli i nece da rade, za njihove socijalne stanove, decu, debele zene u dimijama...
a sta mi tu mozemo? Ako nam se ne svidja mozemo nazad kuci. Svabe ne mogu.
 
nije bato i nikad nece vise ni biti. Koliko se samo rupa krpi za milion i po arapa sto su usli i nece da rade, za njihove socijalne stanove, decu, debele zene u dimijama...
a sta mi tu mozemo? Ako nam se ne svidja mozemo nazad kuci. Svabe ne mogu.
Ma katastrofa, gledam na Nemackom tv kanalu ZDF masovna pojava prosecan obican gradjanin Nemac cim ode u penziju bezi verovo ili ne u pustu Bugursku ili Madjarsku da zivi jer ne moze da pokrije troskove zivota u Svabiji,evo Hrvatima Austrija dala dozvolu od ove godine na rad kao da su Austrijanci oni sad svi hvataju vezu za Austriju,mi smo pukli kako god okrenes kao hoce nas dodjite rmbajte za osnove zivota od meseca do meseca ili ti klepe odbijenicu.
 
Zdravo svima nov sam na forumu pa imam pitanja za vas ako neko zna.nas nekoliko nasli smo firmu (istocna nem.) U lageru da radimo.prijavili smo se za noks 1-2 posto se dugo ceka ,vidim opet ovaj zustimung se pojavio.da li mozemo tj.poslodavac za nas da trazi da se to malo ubrza .Hvala
Noks 1-2 nema tu ubrzanja,ako si se prijavio ovih dana negde 2026 godine dobijas termin ako dozvole produzenje zakona.srecno do tada
 
Novi Zakon o useljavanju stručne radne snage u Nemačku, počeće da se primenjuje od 1. marta 2020. godine. Novi Zakon će olakšati građanima iz zemalja koje nisu članice Evropske unije da se zaposle, a to znači da će i stanovnici Srbije moći da dođu do posla u Nemačkoj pod istim uslovima kao i nemački građani, za deficitarna zanimanja.

Građani Srbije već sada imaju prednost privilegovanog pristupa nemačkom tržištu rada, kao državljani zemlje kandidata za članstvo u EU. Međutim, novi Zakon uvodi nekoliko novina koje će olakšati zaposlenje naših ljudi u Nemačkoj, a jedna od njih je da će zahtevi za izdavanje vize za stručnu radnu snagu biti obrađivani po ubrzanom postupku.

Prema ranijim iskustvima na termin u ambasadi se čekalo oko šest nedelja, dok se na odluku o odobrenju vize čeka između sedam i devet nedelja. Ovim Zakonom, trebalo bi da ambasade dodeljuju termine najduže u roku od 14 radnih dana od podnošenja zahteva za termin, dok bi odluka o odobrenju vize trebalo da se donese u roku od tri nedelje nakon termina.

https://www.ucenjenemackog.rs/primena-novog-zakona-u-nemackoj-od-1-marta/
 
Pozdrav svima zanima me dali se moze menjati poslodavac nakon dobitka vize ? Moja majka radi u hotelu pa bi zelela da menja posao pa nismo sigurni dali moze da se menja za neki drugi posao znaci da neradi vise u hotelu.Ili mora opet hotel da bude ?
A sta radi mama u hotelu?ako je nekvalifikovan posao naravno da moze dalje traziti nekvalifikovan posao,ako hoce posao u struci ili radi vec to u hotelu onda traba da ima priznate kvalifikacije,podnese novi zustimmung i ceka da joj odobre.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top