Quantcast

Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

dadoda

Obećava
Poruka
85
Gdje ti piše da otvara njemačka vrata čitavom svijetu? Milijarde ljudi? Zatvaranje kapija? Previše dramiš. Prvo što će novi zakon donijeti jeste to da ćemo biti ravnopravni (zemlje Zapadnog Balkana) kao i članice EU zemalja što se tiče

Ma daj bolan kakvi kinezi ne znam uopste kako sirite takve dezinformacije.
Kao prvo Njemačka je uvijek primala i primat će radnike koji hoće da rade.Balkanci su oduvijek bili cijenjini kao vrli radnici.
Drugo oduvijek je mogao i rus i turčin doći da radi u DE.
Treće, s ovim zakonom Njemačka želi da se zaštiti nekvalifikovane radne snage i ljudi koji su prekoračili dobnu starost da ne bi pali na teret države.Koliko je ljudi otišlo gore po 10-15 godina žive još uvijek ne znaju jezik. S ovim zakonom da je min. B1 je odličan jer može samo nama u korist ići.
Tako da ljudi nema predaje i pesimizma. Poz iz Sarajeva
imas zakon na sajtu njihove vlade koji vazi za celi svet od 01.03.2020 a do sad smo mogli samo mi ici izuzev Eu zemlje i fakultetski kadar.To da cemo mi biti ravnopravni sa Eu zemljama to je jedini ustupak, ali ukida se nekvalifikovni tj.noks 1-2 a po njemu se najvise islo,uveli su nam po tom zakonu b1 i obavazeno poravnanje diplome,osobama iznad 45 minim.3685 bruto i ja tu ne vidim prednost.ajd ba bolan

Poslednja izmena od moderatora:
  • Podržavam
Reactions: ar4

hurmasicabaklava

Početnik
Poruka
9
imas zakon na sajtu njihove vlade koji vazi za celi svet od 01.03.2020 a do sad smo mogli samo mi ici izuzev Eu zemlje i fakultetski kadar.To da cemo mi biti ravnopravni sa Eu zemljama to je jedini ustupak, ali ukida se nekvalifikovni tj.noks 1-2 a po njemu se najvise islo,uveli su nam po tom zakonu b1 i obavazeno poravnanje diplome,osobama iznad 45 minim.3685 bruto i ja tu ne vidim prednost.ajd ba bolan
Jeste ogromna prednost ce ovo da bude.

Ovo njemci ne bi donosili da im ne treba KVALIFIKOVANA RADNA SNAGA.
Mi im jos uvijek trebamo i trebat cemo im

Poslednja izmena od moderatora:

dadoda

Obećava
Poruka
85
NOVI ZAKON JE OZVANICEN NA SAJTU BUNDESTAGA NEMACKE VLADE,STARTUJE OD 01.03.2020.PRAVILA SU SLEDECA DA BI SE APLICIRALO ZA VIZU PO TOM ZAKONU,OSNOVNE ODREDBE NOVOG ZAKONA :

1.U Nemačku od 01.03.2020 po novom zakonu može da ode drzavljanin bilo koje zemlje u svetu ako je kvalifikovan radnik tj.ako za to zanimanje sto ide da radi poseduje odgovarajucu diplomu nostrifikovanu i priznatu u Republici Nemackoj.

2.Poznavanje,certifikat jezika na nivou B1 je minimum a za neka zanimanja i B2 da bi se moglo aplicirati za vizu.

3.Osobe iznad 45 godina moraju imati minimum 3685 eura bruto platu da bih mogle aplicirati za vizu.

4.Viza za trazenje posla-potreban certifikat jezika B1 i dovoljno racuna u banci da se mozete za to vreme izdrzavati.

Nekvalifikovana radna snaga ne moze aplicirati za vizu po ovom zakonu tj.noks 1-2 po ovom zakonu ne postoji.
Termini i vize ce se resavati mnogo brze nego do sada,tako bar stoji napisano u jednom delu ovog zakona.

Sve ovo preuzeto sa zvanicnog sajta Nemacke vlade Bundestaga!!!
👍

mwac

Početnik
Poruka
11
Ovako, kad smo trazili termin uneo sam brojeve pasosa za suprugu i za dete, tako da sto se termina tice njih dve imaju (zapravo treba da dobiju tek) jedan termin (dete ispod 3 godine mislim da ni ne mora da se pojavi na terminu supruga to moze i sama da obavi).
Znaci da rezimiram, popunjavamo jedan za suprugu (pridruzivanje bracnom drugu), a drugi za dete (pridruzivanje deteta roditeljima). To sve supruga lepo nosi na termin i to je to.

Hvala!
Pozdrav ljudi, evo citam ovu temu i kopam po istoj ali nailazim na oprecne izjave.
Pa sam sad dosta zbunjen. Treba da zakažem termin za spajanje porodice. Supruga i dvoje dece
Ja imam Noks 3-5 LKW fahrer

E sad koju od ovih stavki treba da izaberem ?

Screenshot_5.jpg

I da li trebam i za oba deteta da prijavljujem termine, tj da jos dva puta odradim ovu prijavu ?

Poslednja izmena:

Atos1

Zainteresovan član
Poruka
124
Pozdrav ljudi, evo citam ovu temu i kopam po istoj ali nailazim na oprecne izjave.
Pa sam sad dosta zbunjen. Treba da zakažem termin za spajanje porodice. Supruga i dvoje dece
Ja imam Noks 3-5 LKW fahrer

E sad koju od ovih stavki treba da izaberem ?

Pogledajte prilog 594205
I da li trebam i za oba deteta da prijavljujem termine, tj da jos dva puta odradim ovu prijavu ?
Ne vidim šta ti piše to, sitno je, ali što se aplikacije tiče tvoji se prijavljuju na jednu, a naravno svako od njih ima svoje papire. Znači jedna prijava za sve njih.