Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ja sam procitala negde da moze, ali vise nisam sigurna. A posto sam na studijama ovde, ponudjen mi je posao, pa me zanima sta da Radim i kako. Termin moram kod nas zakazati opet za sebe, jer idem na zaposljenje, ali za spajanje ne znam, buni me plava karta i te informacije.

Ako sam dobro razumeo, ti mislis da moras da se vratis u Srbiju da podneses zahtev za radnu vizu za sebe? To nije tacno. Kad zavrsis studije u nemackoj, nebitno osnovne, master ili doktorske, imas 6 meseci nakon zavrsetka studija da pronadjes posao u struci. Ako u tih 6 meseci pronadjes posao, ides samo u biro za strance i tamo podnosis zahtev za radnu vizu (obicnu ili plavu kartu u zavisnosti od primanja). Sto se tice spajanja porodice, u teoriji bi po pravilu morala za spajanje da podneses zahtev kod nas u ambasadi i da ces termin. Medjutim, bilo je slucajeva (barem je tako pisano ovde i na fejsbuk grupama) da su neki ljudi uspeli sa srpskim pasosem sve da rese u Nemackoj. Navodno, zavisi od tvoje srece i raspolozenja sluzbenika u birou za strance. Moj savet, podnesi sada zahtev za termin za spajanje porodice, a sa clanovima odes u biro za strance i probas na blef sve da resis u nemackoj. Ako uspe, samo storniras termin za spajanje i gotovo.
 
Imam jedno pitanje: Da li plava karta omogucuje spajanje porodice odmah?

Imate poseban forum dole ispod "Spajanje porodice". Btw imate na stranici ambasade da ne mozete odmah da povede porodicu, a i nece vam dozvoliti spajanje porodice dok ne prodje probezeit 6 meseci. Tako da morate ipak da zakazete spajanje porodice.
Screen Shot 2019-03-19 at 1.12.16 PM.jpg
 
Dobar Dan, evo I ja da kazem nesto, moj put nadam se za Nemacku, uspeo Sam da dobijem boravisnu za Svedsku ali Nemacka je prvi izbor, interesuje me da li neko zna kad predam ugovor I ostale papire u ambasadi u Svedskoj da li to znaci da Sam predao za boravisnu dozvolu posto ne kapiram bas nesto sta pise na sajtu posto hocu da predam I za porodicu a treba ta boravisna dozvola. Dragan
 
6.12.termin u ambasadi,3-5 med.Falio defizit b.i ausbildungsplan.3.decembra su dokumenta za nostrifikaciju stigla u Regirung o cemu su me uredno obavestili.U medjuvremenu,ambasada uslisava moju molbu za produzenje roka za dostavu tih papira do polovine maja.Koliko se sada u proseku ceka na regirung?Proslo je evo,skoro 3.5.meseca.Mozda nije puno,ali dodajem tome i skoro 11mes.cekanja na termin i ne dao Bog da regirung trazi jos neku dopunu..
 
6.12.termin u ambasadi,3-5 med.Falio defizit b.i ausbildungsplan.3.decembra su dokumenta za nostrifikaciju stigla u Regirung o cemu su me uredno obavestili.U medjuvremenu,ambasada uslisava moju molbu za produzenje roka za dostavu tih papira do polovine maja.Koliko se sada u proseku ceka na regirung?Proslo je evo,skoro 3.5.meseca.Mozda nije puno,ali dodajem tome i skoro 11mes.cekanja na termin i ne dao Bog da regirung trazi jos neku dopunu..

Izvini sto pitam, a za koji regierung si slala papire za nostrifikaciju?? Imam problem i ja slican
 
Pozdrav svima.
Verujem da vec postoje odgovori na moja pitanja, ali ipak je bolje da pitam ovako, nego da listam 607 strana :-).
Interesuje me postupak za dobijanje plave karte, odnosno NOKS 6-8.
Kakva su dosadasnja iskustva, i sta je sve potrebno od dokumentacije za zakazivanje termina.
Takođe, sto se tice kvalifikacija, u pitanju su Spec. Struk. Studije - FTN "EET".
Da li je neko sa foruma vec podnosio zahtev sa plavu kartu sa navedenim stepenom strucne spreme?
Unapred zahvalan.
Cheers
 
Pozdrav svima,
Danas sam bio u ambasadi i predao papire. Nije bilo problema, osoblje je maksimalno korektno. Za slaganje papira i popunjavanje zahteva bioi sam u agenciji Eurotrag i to kosta 1000,00 RSD (meni je tako odgovaralo mada mozete i sami a sto neznate ostavite prazno popunice u ambasadi sa vama). Sad se ceka poziv za vizu.

07.02.2018 prijava za termin
21.03.2019 predaja papira
NOKS 3-5 IT tehnicar

Strpljen spasen :)
 
Pozdrav svima,
Danas sam bio u ambasadi i predao papire. Nije bilo problema, osoblje je maksimalno korektno. Za slaganje papira i popunjavanje zahteva bioi sam u agenciji Eurotrag i to kosta 1000,00 RSD (meni je tako odgovaralo mada mozete i sami a sto neznate ostavite prazno popunice u ambasadi sa vama). Sad se ceka poziv za vizu.

07.02.2018 prijava za termin
21.03.2019 predaja papira
NOKS 3-5 IT tehnicar

Strpljen spasen :)

Dobar dan
bravo i srećno

Pošto si napisao IT tehničar. Da li je IT izdvojen u okviru Noks 3-5, ili ti, da li mi koji smo ne IT možemo da očekujemo poziv u tih 13 meseci?
Hvala
 
Noks 3-5 profesionalni vozac
Podnet zahtev za termin 08.02.2018
Dobijen odgovor od ambasade da sam dobio termin 14.03.2019
Dobijen termin
02.04.2019
13 meseci cekanja i nerviranja da li cu dobiti ili necu termin. Ali eto isplatilo se cekanje.
Poslodavac je proveravao u Nemackoj da se dobije tamo viza.
Posle par meseci dobio sam meil da smo samo gubili dragoceno vreme sa njegovim pokusavanjem da se to sredi tamo da ipak moram podneti zahtev ovde u Srbiji za dobijanje vize prvi put a posle valjda ide lakse kako sam ja razumeo. Sto po meni ima logike.
No termin je potvrdjen i nastavljamo dalje borbu sa vetrenjacama koja za svo ovo vreme i nije tako losa.
Ovo je moj jedini post do sada na forumu i sada tek vidim sta sam sve propustio za ovih 13 meseci.
Pozdrav svima i puno srece u daljoj proceduri.
 
Zna li ko u koji Noks spada vise strucno obrazovanje u trajanju od tri godine(180 bodova).Kad udjes na sajt ambsade imas dve nelogicne informacje,prvo kad otvoris na sajtu onu tabelu sa noksovima u Srbiji pise da je to noks 6-8 ,medjutim kad hoces da zakazes termin onda pise u jednom delu srednje strucno obrazovanje/vise obrazovanje.tj.da je to noks 3-5.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top