Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima,
Danas sam bio u ambasadi i predao papire. Nije bilo problema, osoblje je maksimalno korektno. Za slaganje papira i popunjavanje zahteva bioi sam u agenciji Eurotrag i to kosta 1000,00 RSD (meni je tako odgovaralo mada mozete i sami a sto neznate ostavite prazno popunice u ambasadi sa vama). Sad se ceka poziv za vizu.

07.02.2018 prijava za termin
21.03.2019 predaja papira
NOKS 3-5 IT tehnicar

Strpljen spasen :)

Popunjavanje zahteva 1000din?
Nije skupo dati i ne misliti.
 
Pozdrav svima.
Verujem da vec postoje odgovori na moja pitanja, ali ipak je bolje da pitam ovako, nego da listam 607 strana :-).
Interesuje me postupak za dobijanje plave karte, odnosno NOKS 6-8.
Kakva su dosadasnja iskustva, i sta je sve potrebno od dokumentacije za zakazivanje termina.
Takođe, sto se tice kvalifikacija, u pitanju su Spec. Struk. Studije - FTN "EET".
Da li je neko sa foruma vec podnosio zahtev sa plavu kartu sa navedenim stepenom strucne spreme?
Unapred zahvalan.
Cheers

Za zakazivanje termina nije potrebno NAZALOST nista,sem ime prezime i broj pasoša. Da je srece da je potreban ugovor za zakazivanje cekalo bi se duplo manje,ovako svaka budala moze da zakaze pa da trazi posao a u tom trazenju dobar deo njih odustane i nikom nista. Kaze jedna devojka pre neki dan na terminu od 20 prozvanih samo 5 njih doslo znaci 15 termin otislo u nepovrat.
 
Da li je ok godišnja plata od 38.000 EUR plus bonus (koji nije garantovan) od 3000 EUR za "plavu kartu" ?
Može li samac da dobro živi sa tim prihodom ?

Malo je to za plavu kartu, koliko se secam da je 41000 i nesto ,ne znam tacno, to je za deficitarna zanimanja, koja nisu deficitarna onda jos veca mora biti plata.
A sa 38000 moze da se zivi ful fulova glupo komentarisati to. Zive citve porodice sa toliko para i manje.
 
Malo je to za plavu kartu, koliko se secam da je 41000 i nesto ,ne znam tacno, to je za deficitarna zanimanja, koja nisu deficitarna onda jos veca mora biti plata.
A sa 38000 moze da se zivi ful fulova glupo komentarisati to. Zive citve porodice sa toliko para i manje.

42000 za deficitarna zanimanja, preko 50000 za ostala.
sa 38000 mozes da zivis, ali zavisi gde, nije bas ful fulova. U Minhenu ne mozes sigurno jer stan kosta 1200-1800 evra. Ako zivis u manjem mestu, ili u drugoj pokrajini, onda da.
 
42000 za deficitarna zanimanja, preko 50000 za ostala.
sa 38000 mozes da zivis, ali zavisi gde, nije bas ful fulova. U Minhenu ne mozes sigurno jer stan kosta 1200-1800 evra. Ako zivis u manjem mestu, ili u drugoj pokrajini, onda da.

Pa dobro, na Minhen nisam ni mislio jer su cene naduvane previse. Ali neki normalni gradovi i pokrajine. U NRW sa tom platom moze da se zivi u fulu.
 
Jel zna neko, da li je problem nakon predaje papira, tj. dok cekam odgovor ambasade, da odem za Nemacku svejedno? Ne mislim da radim, pitam cisto zbog onih poslednjih boravaka koje sam popunila u obrascu, da ne bude problem kasnije?

Mozete da idete gde god vam je volja, jos nam samo fali i to da nam zabrane pored svog ovog mucenja. Samo bidite dostupni na telefon za slucaj da jave da je odobreno, i neka vam neko proverava postu za slucaj odbijenice.
 
Postovanje,
da iznesem i ja svoj problem, mozda je neko slican imao.

Nasao sam posao u Crvenom krstu u pokraini Rheinland-Pfalz i prijavio sam se u Decembru prosle godine za NOKS 3-5(Pflege).
Kada sam poslao pre mesec dana dokumenta na Annerkenung dobio sam odgovor da nije moguce nostrifikovati moju diplomu jer sam uradio prekvalifikaciju i da ne priznaju u opste prekvalifikaciju za med. sestru. Ponudili su mi nostrifikaciju za
Krankenpflegehelfer (pomocnik medicinske sestre).

Sada sam totalno izgubljen, dali to znaci da cekam pogresan NOKS? i da ja u sustini spadam u NOKS 1-2 sada?
 
Za deficitirana zanimanja koliko radnog iskustva obicno traze?

jer ja sam trenutno na faksu a srednju sam zavrsio Tehnicar za kompjuterska upravljanja ali nemam radnog iskustva.
Zavrsio sam A1 uskoro krecem na A2 a potom na B1.

Pronasao sam jednu informaciju koja je na prvih 40 str ovog foruma i kaze : "Za deficitirana zanimanja nema provere da li je neko zainteresovan za to mesto od strane Arbeitsamt-a." - da li je ovo tacno?

Ako imate posaljite mi neke sajtove na kojima mogu da trazim posao. (jos imam vremena dok zavrsim jezik ali bolje da se pripremim i budem upucen u svemu)

HVALA
 
Da li je moguce da trenutno najgore prolaze vozaci Noks 3-5 , svi su nas pretekli . Sad vidjeh na fb dobila zenska termin za 11.04 aplicirala 1.03.2018 med. sestra . Svega su delili a vozace najmanje

Molim Vas, ako pratite na FB i znate, napisite ovde dokle se stiglo sa noks 3-5 za elektricare, kuvare i slicno. Ovde se iz zadnje podele javio samo onaj covek sa IT, od 7.2, mislim. Hvala Vam puno.
 
Ne, IT nije izdvojen nego sam napisao posao za koji sam dobio ugovor. Mislim da "Vozac" daje najbolje procene oko termina i poziva. Kod mene je pogodio tacno. Hvala mu za prognozu.

Da li je moguce da trenutno najgore prolaze vozaci Noks 3-5 , svi su nas pretekli . Sad vidjeh na fb dobila zenska termin za 11.04 aplicirala 1.03.2018 med. sestra . Svega su delili a vozace najmanje

Zadnji podeljen vozac je 12.02...neocekuj podelu pre 5.04.....strasno je...vozace najmanje sad dele cak i 1-2 ce nas stici...a medicinari pretekli odavno..ja vec 13 meseci i neki dan cekam...kolege moje su prosle godine otisli sve sa vizom za 11 i 11 ipo meseci...ja ako ide ovako za 15 meseci..a tek oni koji su aplicirali aprila,maja....kataklizma..
 
Postovanje,
da iznesem i ja svoj problem, mozda je neko slican imao.

Nasao sam posao u Crvenom krstu u pokraini Rheinland-Pfalz i prijavio sam se u Decembru prosle godine za NOKS 3-5(Pflege).
Kada sam poslao pre mesec dana dokumenta na Annerkenung dobio sam odgovor da nije moguce nostrifikovati moju diplomu jer sam uradio prekvalifikaciju i da ne priznaju u opste prekvalifikaciju za med. sestru. Ponudili su mi nostrifikaciju za
Krankenpflegehelfer (pomocnik medicinske sestre).

Sada sam totalno izgubljen, dali to znaci da cekam pogresan NOKS? i da ja u sustini spadam u NOKS 1-2 sada?

I mene buni i zanima to pitanje sa negovateljima. Po struci mi i pripadamo noksu 3. Mozda postoji razlika u tome sto oni helfer primaju i bez strucnih kvalifikacija? To je po meni jedino logicno (neka me neko ispravi ako gresim). U tom slucaju bi za tebe mozda i bilo bolje da prihvatis nostrifikaciju diplome na helfer, posto ti ovo svakako ne priznaju. Da probas na taj nacin. Pa onda tamo da se dalje skolujes i usavrsavas. Ali ti onda imas jos jedan problem a to je konkretno posao. Jer ako vec imas ugovor kao med. tehnicar moraces da kontaktiras poslodavca da ti izmeni ugovor. Za kraj moram da kazem da bih tako ja postupila i da nisam neko ko je prosao kroz to. Ostaje nam da cekamo i da se nadamo da ce sve biti u redu. Srecno!
 
Pozdrav svima,
Danas sam bio u ambasadi i predao papire. Nije bilo problema, osoblje je maksimalno korektno. Za slaganje papira i popunjavanje zahteva bioi sam u agenciji Eurotrag i to kosta 1000,00 RSD (meni je tako odgovaralo mada mozete i sami a sto neznate ostavite prazno popunice u ambasadi sa vama). Sad se ceka poziv za vizu.

07.02.2018 prijava za termin
21.03.2019 predaja papira
NOKS 3-5 IT tehnicar

Strpljen spasen :)

Zdravo, zanima me da li si imao polozen jezik? I ako jesi, koji nivo?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top