Dobijanje radne/boravišne vize u Nemačkoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Možda laže,mada nema razloga,laže sebe.Da sam ranije znala probala bi,sad mi kasno.Ali razmislite malo,mi kad predamo za vizu,pitanje vize se ne rešava u Beogradu u ambasadi već se šalje u pokrajinu i nadležni grad pokrajine u kojoj se nalazi grad gde smo našli posao.Oni rešavaju i šalju odgovor u roku od mesec -dva.Po njegovoj priči on je odneo dokumenta koja se isto nose i ovde i plus prijavu prebivališta.Najteze mu je bilo da nadje poslodavca koji će da mu prijavi prebivalište a bez toga nije moglo.Posle mesec dana je dobio pozitivan odgovor.Ispricala sam priču kako je meni ispričana bez ikakvih loših i ružnih namera.I sama sam u istoj situaciji kao vi čekam a vreme sporo prolazi,a mogu samo da zamislim kako će sporo prolaziti kada budemo čekali termin za spajanje porodice...

Zasto se ne isplati? Pa neces dobiti termin bar jos 5-6 meseci. Laze te odmah ti kažem. Sve to stoji da su oni njemu odobrili to, bukvalno sve mu odobre ali procedra nalaže da se prva viza udari u matičnoj drzavi,a da bi to uradio moras da imas termin koji se ceka. Znaci niko ne spori da su mu vizu odobrili ali ne moze tamo da je dobije nego mora u svoju drzavu po prvu vizu. Nema logike ali tako je, u Nemačkoj se ne radi po logici ,to i jeste najveci problem. A kad spomenu spajanje da ti dam jedan primer gde se vidi koliko logike nema. Evo ga, zena (koja je non eu) od npr Poljaka ili bilo kog drugog eu dobije u Nemačkoj vizu u uredu za strance,a zena od Nemca ne moze nego mora preko ambasade. I koja je tu logika, i sad uzmimo da sam ja Nemac i ja pitam gde je tu logika da vi vizu moje drzave dajete odmah zeni od poljaka a moja zena mora da ceka termin. Eto jedan primer da nema logike.
 
Vidim da se ponovo pocinju neke teme oko nekih drugih procedura za dobijajne vize.Ne tvrdim da znam sve ali da napisem moje iskustvo..

Otisao u Nemacku u januaru dobio odmah posao,ugovor za stalno i sve ostalo sto treba jer za moju struku nisu mogli da nadju radnika skoro 2 godine,pitali me kada mogu da pocnem ja rekao za mesec dana,oni pokusali sve posto im bas hitno treba radnik,zvali ambasadu,zvali njihov biro za zaposljavanje jer su tamo evidentirani kao firma koja 2god ne moze da nadje radnika..jos par varijanti pokusavali inace imaju ljudi poznanstva u raznim institucijama u Nemackoj i hteli da urade sve sto se moze uraditi medjutim svuda dobili isti odgovor da je sada procedura takva kao sto svi znamo i ne postoji drugi nacin za dobijanje radne vize iz Srbije...Pre par godina je postojala varijanta(mislim da su mi rekli 2god) da ako odredjeni vremenski period nema na birou odredjeni profil radnika,a vi iz Srbije ste kvalifikovani za taj posao firma je mogla da urgira preko biroa i onda vam oni posalju neku vrstu "pozivnice" i ceo proces dobijanja vize traje 2-3 nedelje,moja buduca firma je tako zaposlila jednog coveka...Takodje su dobili informaciju da je jedini nacin da se ubrza termin je da to odobri licno ambasador,mada ne postoji slucaj u kojem bi on to uradio..Ja sam imao srecu da su mi rekli da ce me cekati koliko bude trebalo i slati novi ugovor na svakih 6 meseci...

Uglavnom svi smo u istom sosu,mi koji smo skoro predali cemo cekati jos duze..tako da ne verujte nikome ko vam kaze da postoji drugi nacin za dobijanje radne vize za Nemacku.
Samo strpljivo :ok:
 
Vidim da se ponovo pocinju neke teme oko nekih drugih procedura za dobijajne vize.Ne tvrdim da znam sve ali da napisem moje iskustvo..

Otisao u Nemacku u januaru dobio odmah posao,ugovor za stalno i sve ostalo sto treba jer za moju struku nisu mogli da nadju radnika skoro 2 godine,pitali me kada mogu da pocnem ja rekao za mesec dana,oni pokusali sve posto im bas hitno treba radnik,zvali ambasadu,zvali njihov biro za zaposljavanje jer su tamo evidentirani kao firma koja 2god ne moze da nadje radnika..jos par varijanti pokusavali inace imaju ljudi poznanstva u raznim institucijama u Nemackoj i hteli da urade sve sto se moze uraditi medjutim svuda dobili isti odgovor da je sada procedura takva kao sto svi znamo i ne postoji drugi nacin za dobijanje radne vize iz Srbije...Pre par godina je postojala varijanta(mislim da su mi rekli 2god) da ako odredjeni vremenski period nema na birou odredjeni profil radnika,a vi iz Srbije ste kvalifikovani za taj posao firma je mogla da urgira preko biroa i onda vam oni posalju neku vrstu "pozivnice" i ceo proces dobijanja vize traje 2-3 nedelje,moja buduca firma je tako zaposlila jednog coveka...Takodje su dobili informaciju da je jedini nacin da se ubrza termin je da to odobri licno ambasador,mada ne postoji slucaj u kojem bi on to uradio..Ja sam imao srecu da su mi rekli da ce me cekati koliko bude trebalo i slati novi ugovor na svakih 6 meseci...

Uglavnom svi smo u istom sosu,mi koji smo skoro predali cemo cekati jos duze..tako da ne verujte nikome ko vam kaze da postoji drugi nacin za dobijanje radne vize za Nemacku.
Samo strpljivo :ok:

Naravno da ne moze niti ce ikada moci, za Srbiju ce vecno trebati viza i ambasada,evo sad ce da nam izgrade i novu ambasadu za buduce generacije.
 
Vidim da se ponovo pocinju neke teme oko nekih drugih procedura za dobijajne vize.Ne tvrdim da znam sve ali da napisem moje iskustvo..

Otisao u Nemacku u januaru dobio odmah posao,ugovor za stalno i sve ostalo sto treba jer za moju struku nisu mogli da nadju radnika skoro 2 godine,pitali me kada mogu da pocnem ja rekao za mesec dana,oni pokusali sve posto im bas hitno treba radnik,zvali ambasadu,zvali njihov biro za zaposljavanje jer su tamo evidentirani kao firma koja 2god ne moze da nadje radnika..jos par varijanti pokusavali inace imaju ljudi poznanstva u raznim institucijama u Nemackoj i hteli da urade sve sto se moze uraditi medjutim svuda dobili isti odgovor da je sada procedura takva kao sto svi znamo i ne postoji drugi nacin za dobijanje radne vize iz Srbije...Pre par godina je postojala varijanta(mislim da su mi rekli 2god) da ako odredjeni vremenski period nema na birou odredjeni profil radnika,a vi iz Srbije ste kvalifikovani za taj posao firma je mogla da urgira preko biroa i onda vam oni posalju neku vrstu "pozivnice" i ceo proces dobijanja vize traje 2-3 nedelje,moja buduca firma je tako zaposlila jednog coveka...Takodje su dobili informaciju da je jedini nacin da se ubrza termin je da to odobri licno ambasador,mada ne postoji slucaj u kojem bi on to uradio..Ja sam imao srecu da su mi rekli da ce me cekati koliko bude trebalo i slati novi ugovor na svakih 6 meseci...

Uglavnom svi smo u istom sosu,mi koji smo skoro predali cemo cekati jos duze..tako da ne verujte nikome ko vam kaze da postoji drugi nacin za dobijanje radne vize za Nemacku.
Samo strpljivo :ok:

Svaka čast na postu. Sve tacno.
 
Pozdrav ljudi. Da li je neko aplicirao za termin u Podgorici? Ja jesam 19 decembra i jos nisam dobio termin. Vidim da se u Beogradu ceka mesec i po do dva. Ja cekam vec 3 meseca.

Nisi obratio paznju, sve sto pisu datume 18.01, 20.2 se odnosi na 2018tu godinu.
Kod nas u Bg-u se ceka Noks 1-2 14 meseci, Noks 3-5 12-13 meseci (ja cekao od 29.12.2017, termin 20.11.2018 i tek pre dva dana me zvali da je viza odobrena 15meseci negde, sto je bas poseban slucaj) jedino Noks 6-8 oko 3-4 do 5 meseca sa vizom u pasosu.
Ne znam kako je u CG al` izgleda se svuda ceka..
 
Nisi obratio paznju, sve sto pisu datume 18.01, 20.2 se odnosi na 2018tu godinu.
Kod nas u Bg-u se ceka Noks 1-2 14 meseci, Noks 3-5 12-13 meseci (ja cekao od 29.12.2017, termin 20.11.2018 i tek pre dva dana me zvali da je viza odobrena 15meseci negde, sto je bas poseban slucaj) jedino Noks 6-8 oko 3-4 do 5 meseca sa vizom u pasosu.
Ne znam kako je u CG al` izgleda se svuda ceka..

u CG jos cekaju iz avgusta,ako se ne varam
 
Nisi obratio paznju, sve sto pisu datume 18.01, 20.2 se odnosi na 2018tu godinu.
Kod nas u Bg-u se ceka Noks 1-2 14 meseci, Noks 3-5 12-13 meseci (ja cekao od 29.12.2017, termin 20.11.2018 i tek pre dva dana me zvali da je viza odobrena 15meseci negde, sto je bas poseban slucaj) jedino Noks 6-8 oko 3-4 do 5 meseca sa vizom u pasosu.
Ne znam kako je u CG al` izgleda se svuda ceka..

Тебе су бар звали :) , и ја сам тада (20.11.18) био на термину и још ништа осим писма да чекају на проверу од неке друге установе у Немачкој и да су послали захтев за проверу докле је мој случај стигао. Исти одговор су добили из фирме када су звали канцеларију за странце на број који је раније овде неко поставио. НОКС 3-5

Да ли постоји неки рок када треба доћи на визирање када јаве да је виза одобрена?
 
Тебе су бар звали :) , и ја сам тада (20.11.18) био на термину и још ништа осим писма да чекају на проверу од неке друге установе у Немачкој и да су послали захтев за проверу докле је мој случај стигао. Исти одговор су добили из фирме када су звали канцеларију за странце на број који је раније овде неко поставио. НОКС 3-5

Да ли постоји неки рок када треба доћи на визирање када јаве да је виза одобрена?

Isto i meni su slali taj mail.. pa su mi rekli gde su moja dokumenta i gazda otisao tamo licno. Posle 2ned sam dobio poziv.
 
Treba mi mali savet.Pricao sam sa potencijalnim poslodavcem i hteo je da zna okvirni period kada cu dobiti termin.Ja sam aplicirao januara 2019.Da mu kazem jun-jul 2020?
Po ovome kako ide pre nece biti,jedino od 2020 kad stupi na snagu novi zakon rekli su povecati kapacitet u ambasadi i da ce od tada mnogo pre resavati ali cisto sumnjam jer sve se vise prijavljuje ljudi.
 
Treba mi mali savet.Pricao sam sa potencijalnim poslodavcem i hteo je da zna okvirni period kada cu dobiti termin.Ja sam aplicirao januara 2019.Da mu kazem jun-jul 2020?
Najverovatnije tad ce i biti,jedino ako se sta startom novog zakona od 2020 ne promeni, jer ce tad povecati kapacitet ambsade i rekli su mnogo brze resavati,ali cisto sumnjam da ce i tad biti velikog pomaka dok se sve ne ocisti jer sve se vise ljudi prijavljuje,cak i oni koji nemaju ugovore.
 
Najverovatnije tad ce i biti,jedino ako se sta startom novog zakona od 2020 ne promeni, jer ce tad povecati kapacitet ambsade i rekli su mnogo brze resavati,ali cisto sumnjam da ce i tad biti velikog pomaka dok se sve ne ocisti jer sve se vise ljudi prijavljuje,cak i oni koji nemaju ugovore.
Iskreno ni ja nemam ugovor i po meni je suludo da ga sad imam jer ko ce me cekati 18 meseci.Poceo sam da trazim,da se raspitujem i sto je najvažnije da ucim jezik.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top