Dnevnik jednog obolelog od HIV-a

Samo ovlaž prelistah temu, kasnije ću na tanane.
Tema je aktuelna i ozbiljna. Vruća. Ljudska.
Dakle, valjalo bi ovaj dnevnik pisati i pratiti.
Samo napred momak. Hrabro.
Stereotipni pogledi se menjaju. Priznajem, i moj. Tragedije su razne, a razumevanje i saučestvovanje je uvek sa ljudskim likom.
Verujem da će nas biti koji će mo biti uz tebe.

Potresno, strasno.
Steta je da ljudi na ovakav nacin reaguju na ovu temu. Trebalo bi posvetiti vise paznje edukaciji o polnim bolestima jer su sexualne slobode u usponu. Na zalost, u inostranstvu je situacija mnogo gora, ali ljudi tek tamo nemaju vremena da misle o kondomu iako su mnogo samosvesniji po pitanju HIV-a. Ponekad mi se cini da je rec SIDA ili HIV neka psovka, to je tabu tema... to s desava deci koja nisu dobra, piju kafu i poraste im rep. Zasto se o tome cak ni u drustvu ne prica otvoreno?

veruj mi koriste vise nego u US... al opet nije dobro... Zasto? Zato sto se klinci i klinke roljaju cim pocnu da izlaze (a svi znamo da je to sad sve ranije i ranije), i sta oni znaju... kad ni rodjeni roditelji nece da pricaju o tome sa njima, jer tabu! Pa jbt valjda je vaznije da ti dete ne zatrudni/ ne dobije sidu ili neku drugu bolest/ i ne s.**** se, nego to sto ce mozda biti blam nekoga!!

ebem vas u tabu teme!

MinM_4Life:
veruj mi koriste vise nego u US... al opet nije dobro... Zasto? Zato sto se klinci i klinke roljaju cim pocnu da izlaze (a svi znamo da je to sad sve ranije i ranije), i sta oni znaju... kad ni rodjeni roditelji nece da pricaju o tome sa njima, jer tabu! Pa jbt valjda je vaznije da ti dete ne zatrudni/ ne dobije sidu ili neku drugu bolest/ i ne s.**** se, nego to sto ce mozda biti blam nekoga!!

ebem vas u tabu teme!

Ma nemoguce! Pa to su tatine i mamine princeze! :) :) :)

Danas se klinke rasturaju od qurca! Da samo vidite sta rade devojcice od 15-16 godina? Pa to nije normalno...
U mojoj mladosti nisu znale u usta da ga stave a danas? Sishu celog! Gutachice sablje...
Verujte mi, ja sam ostao frapiran kada je pocelo znanje da sipa iz nje ;)
Talenat? NIJE! nego cista PRAKSA!
A da ne pominjam da smrcu belo i duvaju... A na oko andjelcic!
E tu sam ukapiro da nema boga i da smo svi nayebali zestoko.

mario80:
Ma nemoguce! Pa to su tatine i mamine princeze! :) :) :)

Danas se klinke rasturaju od qurca! Da samo vidite sta rade devojcice od 15-16 godina? Pa to nije normalno...
U mojoj mladosti nisu znale u usta da ga stave a danas? Sishu celog! Gutachice sablje...
Verujte mi, ja sam ostao frapiran kada je pocelo znanje da sipa iz nje ;)
Talenat? NIJE! nego cista PRAKSA!
A da ne pominjam da smrcu belo i duvaju... A na oko andjelcic!
E tu sam ukapiro da nema boga i da smo svi nayebali zestoko.

Pa nisu ih ispraksovali klinci od 14 nego momci kao ti od skoro 30

MinM_4Life:
ja cu sa svojim detetom o svemu otvoreno da pricam, a on/ona nek crveni koliko hoce!! bolje da crveni u licu od srama jer prica o sexu sa kevom, nego da mi posle crveni od plakanja sto ce umreti i sl.

Ahaaaa... a kada dodje to vreme, onda mama do njegove-njene 30te godine govori... Moj mish, sincic, mamino pilence... On ne radi te grozote... Fuj....

Back