Dnevnik jednog obolelog od HIV-a

Mnogo dobra tema,steta je sto se ucimo pameti kroz tudju ne srecu.Ovakve teme me u isto vreme i plase i rastuzuju,nekako se uvek nadamo da takva nevolja nece bas nas zakaciti kao sto je verovatno i mislio taj decko,ali....Negde sam gledala neki dokumentarac gde je neki naucnik rizik od oboljenje objasnio ovako:Imate pet karata pet osoba.Jedna od tih karata (AS) predstavlja osobu zarazenu HIV virusom,ostalih pet su negativni.Vi ce te se kockati sa tih pet karata izvlaceci jednu po jednu iz reda,mozda prva karta nece biti AS,mozda nece ni druga ni treca ni cetvrta...ali ce te tu kartu ukoliko se budete kockali kad tad sigurno izvuci!

Jbg, drugar koga sam nekada poznavao sad ima sidu & hepatitic c i jos uvek mu viri igla iz vene... I dalje ono radi bez gumice, kako je jednom rekao: Ko ih **** kad sam ja sjeban.

A ima riba koje kad vide da stavljas kazu: Ti mislis da sam ja bolesna / prljava?
Svasta ima...

Kuckandra:
Uhhh... Zefirra, nadam se da sam pogresno protumacila ovaj deo posta. Zvuci tako lakomisleno, da me podilazi jeza. Pa zar se problem sa tako opasnom bolescu tako jednostavno resava???

...ne ne resava se tako jednostavno...
..ja sam pricala o odgovornosti prema svom stanju i okolini koje bi bolesni trebalo da budu svesni...mozda su i svesni medjutim zabole ih...
...znam ja da je tesko da budes odgovoran kad ces umreti za godinu dve...ali opet ne vidim kako ce im doneti satisfakciju to sto ce NAMERNO zaraziti josh drugih bica...

Zefirra:
...ne ne resava se tako jednostavno...
..ja sam pricala o odgovornosti prema svom stanju i okolini koje bi bolesni trebalo da budu svesni...mozda su i svesni medjutim zabole ih...
...znam ja da je tesko da budes odgovoran kad ces umreti za godinu dve...ali opet ne vidim kako ce im doneti satisfakciju to sto ce NAMERNO zaraziti josh drugih bica...
Upravo sam zato i postavio ovu temu.U zivotu niko drugi sem nas samih nemoze zastititi.
A ako dodje do sexa pod prisilom bez kondoma.Onda to vise i nije sex nego silovanje.To znaci samo mi sebe same mozemo zastititi.

Yebote kakav si ti vikend za ovu temu izabrao? :shock: :shock: :shock: Odmah sam otišao na google i upisao SIDA. Malo prozujao i došao do podatka da je 92% muškaraca koji su zaraženi sidom u Hrvatskoj istu bolest dobilo u inozemstvu na qrvama, a 46 % zaraženih je homosexualna populacija...Mislim da se broj registriranih kreće oko 600...U svakom slučaju dobra tema, ali prema svemu pročitanom nevjerojatno je koliko ja mala vjerojatnost da se to desi (sumnjam da se u Srbiji podaci puno razlikuju) i kolika je to tragedija....U svakom slučaju, mene si stresao u pravom trenutku :shock:

Bitna je samosvest... Ljudi u beze od realnosti i stalno okrecu glavu. Danasnji mladi narastaji su neobrazovani, nivo skolstva je unazadjen desavanjima protekle decenije tako da...

A da ne pricam o ceni dobrog durexa koji bi trebao da bude BESPLATAN ili sponzorisan od drzave. Deca se danas satiru s' oprostenjem.

Na nivou Afrike smo. Beda. E onda mi koji pazimo, nalazimo se u kosnici smrtonosnih osa.

A da ne pominjem paradentozu ( krvarenje desni) koja je prisutna posle 22-23 godine i ljudskih izlucevina koje imaju najvecu koncentraciju virusa hiv ( i pljuvacka)

Izvolte ;)

problem mladih ljudi je sto su glupi!! Citam ovaj potresan dnevnik i zgrazavam se glupim komentarima!! To vise nije ni zezanje vec cinjenicno stanje njihovih jadnih umova (mislim na ljude koji postavljaju glupacke komentare)! ovo je zemlja gde svi jos razmisljaju o HIV-u kao o necemu sto njih ne moze da dotakne! Oni su mnogo bolji od HIV-a a HIV,kao, ne dotice normalne ljude (ako oni postoji).
Ne mogu da shvate da HIV nemaju samo narkomani vec mogu imati svi, cak i obicni, regularni, cisti.....ljudi!!!
U nasoj zemlji retko ko koristi prezervativ, nije li to jadno?

problem mladih ljudi je sto su glupi!! Citam ovaj potresan dnevnik i zgrazavam se glupim komentarima!! To vise nije ni zezanje vec cinjenicno stanje njihovih jadnih umova (mislim na ljude koji postavljaju glupacke komentare)! ovo je zemlja gde svi jos razmisljaju o HIV-u kao o necemu sto njih ne moze da dotakne! Oni su mnogo bolji od HIV-a a HIV,kao, ne dotice normalne ljude (ako oni postoji).
Ne mogu da shvate da HIV nemaju samo narkomani vec mogu imati svi, cak i obicni, regularni, cisti.....ljudi!!!
U nasoj zemlji retko ko koristi prezervativ, nije li to jadno?

:shock: :shock: ja ne znam sta da kazem na dnevnik.... ma koliko god znala da se ovo desava svuda (pa i u Srbiji) opet se sa svakom pricom sve vise skenjam...

Nista bez kondoma... jeste da ni on nije 100% siguran, al ucinicu sve sto mogu i sto mi se pruza da sacuvam svoj i neciji zivot....

Back