Deportovan jer decu školuje u Srbiji

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
46.321
Holanđanin Gojcen Dahan (50), koji je sa suprugom i troje dece živeo u Pirotu, deportovan je u Holandiju po Interpolovoj poternici da je oteo svoju decu, dok on tvrdi da ih je u Srbiju doveo kako bi imali bolje obrazovanje.

Poternicu su za njim raspisale holandske vlasti čiji je obrazovni sistem Dahan žestoko kritikovao, tvrdeći da njegova deca tamo ne mogu da dobiju dobro obrazovanje koje je potražio u Srbiji.

Gojcen Dahan je u Pirot došao sa suprugom Anitom (33) i njihovim sinovima Ezganom (9), Ajkom (8) i kćerkom Adajom (2).

Najstarije dete Ezgan je u Holandiji proglašeno autističnim i da mora da ide u specijalnu školu po zakonima te države.

Međutim, njegovi roditelji smatraju da im sin nije autističan, već nadaren, pa su odlučili da ga školuju u Srbiji i zato su se u junu naselili u Pirotu.

„Došli smo ovde jer je školski sistem drugačiji nego u Evropi. Ovde deca moraju puno da uče, dok u Holandiji i u drugim razvijenim zemljama nije tako.

Tamo se u školama deci daje gradivo koje je daleko ispod njihovog intelekta, što nije dobro. Pravo obrazovanje imaju jedino deca čiji su roditelji veoma bogati. Želeli smo da svojoj deci omogućimo kvalitetno obrazovanje”, govorio je tada Gojcen.

Anita je za agenciju Beta kazala da je njen suprug kritikovao holandski obrazovni sistem i da poslednje tri do četiri godine „ratuju s holandskim obrazovnim sistemom jer su decu hteli da školuju po metodu koji se roditeljima nije dopao”.

„Čak su najstarijeg Ezgana proglasili da je maltene autistično dete. To nije tako. Uspela sam da sačuvam decu i hoću da ih školujem po sistemu koji se nama sviđa. To se, na žalost, ne sviđa holandskom sistemu. Mislim da nam se sve ovo dešava jer smo isuviše kritikovali taj obrazovni sistem Holandije”, rekla je Anita.

Ona je dodala da su optužbe da je njen suprug kidnapovao svoju decu besmislene, i da o tome svedoči i činjenica da se nisu skrivali već javno istupali objašnjavajući zašto su došli u Srbiju.

„Da su deca kidnapovana zar bismo pričali za medije i zar bismo nastupali javno. Priča o nama da smo došli ovde da živimo je bila u brojnim medijima u Srbiji. Mi se nigde nismo krili”, rekla je ona.

Anita je, nakon što joj je suprug deportovan, ostala da živi u Pirotu s decom. Prema njenim rečima, Gojcen je u zatvoru blizu Amsterdama gde čeka suđenje.

Gojcen je nakon privođenja, po Interpolovoj poternici, više od tri meseca proveo u pirotskom zatvoru, u kome su se krajem septembra on i Anita, po odobrenju Višeg suda u Pirotu, formalno venčali.

Anita je o svemu što im se dešavalo napisala knjigu „Zato ovako veli Gospod”, koja je sa holandskog prevedena na srpski i koja će se u februaru pojaviti na Sajmu knjiga i grafike u Pirotu.

Ona je sa decom ostala da živi u kući s baštom i vinogradom, nadomak Pirota. Sinovi su im krenuli u školu, a Anita smatra da su se dobro uklopili.

„Ostala sam sama sa decom da se borim za pravdu i istinu. Gojcen je divan suprug i još bolji otac našoj deci. Sinovi su krenuli ovde u školu i odlično su se uklopili. Sigurna sam da će Gojcen dokazati nevinost jer je to jedina istina”, kazala je Anita. (Beta)





O cemu se u stvari ovde radi?
 
Poslednja izmena:
Ko zna o čemu se radi, ovako napisano je nelogično i nemoguće...mora da je taj nešto žešće zajeb'o...a baš sam se pitao letos, šta mu bi da dođe kod nas u Pirot...:think:
Ovo je smešno, otac i majka oteli sopstvenu decu, ako je razveden pa uzeo decu od žene kojoj je dodeljeno starateljstvo, to je već normalno..Ma ko zna kakvog smo pribrali u Pirot, i onako niko normalan neće živi ovdi..samo mi što moramo i oni što se kriju..:roll: Došao u vukojevinu, i kupio kuću van grada u još većoj vukojebini..taj bega od nešto krupno..;).....Još da iščačkamo i onaj crnja iz Francusku što je isto u okolini Pirota kupio straćaru, od koje on bega..:think:
 
Poslednja izmena:
Ko zna o čemu se radi, ovako napisano je nelogično i nemoguće...mora da je taj nešto žešće zajeb'o...a baš sam se pitao letos, šta mu bi da dođe kod nas u Pirot...:think:
Ovo je smešno, otac i majka oteli sopstvenu decu, ako je razveden pa uzeo decu od žene kojoj je dodeljeno starateljstvo, to je već normalno..Ma ko zna kakvog smo pribrali u Pirot, i onako niko normalan neće živi ovdi..samo mi što moramo i oni što se kriju..:roll: Došao u vukojevinu, i kupio kuću van grada u još većoj vukojebini..taj bega od nešto krupno..;).....Još da iščačkamo i onaj crnja iz Francusku što je isto u okolini Pirota kupio straćaru, od koje on bega..:think:

Уопште се не слажем са овим твојим коментаром. То што наш ретардирани народ бежи са сопственог огњишта је наш проблем - а то што ће северни народи СВЕ ВИШЕ ДА НАСЕЉАВАЈУ НАШЕ ПРОСТОРЕ БИЋЕ СВЕ ЧЕШЋА ПОЈАВА... видећеш...
 
Уопште се не слажем са овим твојим коментаром. То што наш ретардирани народ бежи са сопственог огњишта је наш проблем - а то што ће северни народи СВЕ ВИШЕ ДА НАСЕЉАВАЈУ НАШЕ ПРОСТОРЕ БИЋЕ СВЕ ЧЕШЋА ПОЈАВА... видећеш...

Биће то појава, али тек пошто се овде деси ослобођење и Србија постане "европски Израел",као што је то Израел био у време Исуса Навина - видело свима који хоће слободу и живот.Пре тога - ништа.
 
A kakво ли је тек то Европско школство!?

Па очигледно да они имају ДВЕ ВРСТЕ ШКОЛОВАЊА - једно за богату децу КОЈА ЋЕ БИТИ БУДУЋИ ВЛАДАРИ и друго за обичну децу КОЈА ТРЕБА ДА БУДУ ПОСЛУШНИЧКА СТОКА...
 
Уопште се не слажем са овим твојим коментаром. То што наш ретардирани народ бежи са сопственог огњишта је наш проблем - а то што ће северни народи СВЕ ВИШЕ ДА НАСЕЉАВАЈУ НАШЕ ПРОСТОРЕ БИЋЕ СВЕ ЧЕШЋА ПОЈАВА... видећеш...

Tako je, Gojcen, Ezgan, Ajka i Adaja tipicna su imena sa europskog sjevera :lol:
 
interpol raspisao poternicu zbog selidbe porodice, kako da ne..

shto reche zemljak pirgi zaj.ebao je taj neshto zestoko u lalalendu

a ova farsa posle toga da je kao skolstvo ovde kul veze s mozgom nema
uche matora sra.nja koja nikome nece trebaju a nisu ni neki amterijal cak ni za opste obrazovanje

komunisticka literatura i zaostala polunauka
sa sve teologijom tako da farsa potpuna
 
Ko zna o čemu se radi, ovako napisano je nelogično i nemoguće...mora da je taj nešto žešće zajeb'o...a baš sam se pitao letos, šta mu bi da dođe kod nas u Pirot...:think:
Ovo je smešno, otac i majka oteli sopstvenu decu, ako je razveden pa uzeo decu od žene kojoj je dodeljeno starateljstvo, to je već normalno..Ma ko zna kakvog smo pribrali u Pirot, i onako niko normalan neće živi ovdi..samo mi što moramo i oni što se kriju..:roll: Došao u vukojevinu, i kupio kuću van grada u još većoj vukojebini..taj bega od nešto krupno..;).....Još da iščačkamo i onaj crnja iz Francusku što je isto u okolini Pirota kupio straćaru, od koje on bega..:think:

А ти мислиш да у Холандији, Шведској, Норвешкој .. нема вуко#ебина: да тамо сви живе у супер уређеним градовима и комфорним становима.
А какво им је школство питај некога од наших Срба чија деца тамо иду у школу.
Ћерка од мојих пријатеља у 6-ом основне није знала таблицу множења?
Узимала је приватне часове овде када дође на летњи распуст и уписала се у Београду у гимназију. Није желела да остане у Шведској ...
Дете пријатеља од мојих комшија који су у Швајцарској остало је без оца и наравно након тога било утучено. Дете има 10 година и лече га антидепресивима.... А та туга за изгубљеним родитељом не пролази уз те лекове... Али све су то Европске вредности.. ??!!z:cry:
 
Mito, jel' ti ozbiljno vjerujes spiki o kvalitetnom srbijanskom obrazovanju? :lol:

Веома сам добро информисан на ту тему - да, верујем, нарочито када је у питању високо образовање.... једино последњих година може бити проблем због промене школског система и тзв.Болоњске декларације. Да је наше школство одлично ево ти и чињенице да је пре неки дан у Словенији ХИТНО УКИНУТ НЕКИ ЗАКОН О ПРИЗНАВАЊУ ДИПЛОМА ЛЕКАРА ЈЕР СУ ИМ ПОТРЕБНИ ЛЕКАРИ ИЗ СРБИЈЕ... тако да мање тандрчи, "западни"... осим тога резултати из Математичке гимназије и осталих техничких факултета су ОДЛИЧНИ...па из тих тзв.развијених земаља НАЈМАЊИ БРОЈ СТРУЧЊАКА ЈЕ ИЗ ТИХ ЗЕМАЉА... СВЕ УВОЗЕ...
 
cela prica je i cudna i tuzna.Na kraju ako su ljudi resili da zive ovde i skolukju svoju decu cemu dalji progon zasto ih ne ostave na miru .gledao sam prilog na tv izgledaju normalni ljudi sa troje dece obucenih kao i nasa ,kuca neka mala kao neko selo nesto, kome to smeta ne kapiram?
 
Веома сам добро информисан на ту тему - да, верујем, нарочито када је у питању високо образовање.... једино последњих година може бити проблем због промене школског система и тзв.Болоњске декларације. Да је наше школство одлично ево ти и чињенице да је пре неки дан у Словенији ХИТНО УКИНУТ НЕКИ ЗАКОН О ПРИЗНАВАЊУ ДИПЛОМА ЛЕКАРА ЈЕР СУ ИМ ПОТРЕБНИ ЛЕКАРИ ИЗ СРБИЈЕ... тако да мање тандрчи, "западни"... осим тога резултати из Математичке гимназије и осталих техничких факултета су ОДЛИЧНИ...па из тих тзв.развијених земаља НАЈМАЊИ БРОЈ СТРУЧЊАКА ЈЕ ИЗ ТИХ ЗЕМАЉА... СВЕ УВОЗЕ...

Tako je, a ovu djecu od 9, 8 i 2 godine ima odmah na bg sveuciliste da upise :lol: Mito, pa ti si u goroj banani nego sto sam mislio...
 
Zakon mora da se postuje, pa makar i u Holandiji.

Uteha je sto mu porodica zivi ovde, on neka odrobija.

I kako to da se venca sa zenom tek u zatvoru?

U svakom slucaju, ako je njegova namera cista, robija mu nece tesko pasti. Lepo sto se vratio u nasu zemlju.
 
Poslednja izmena:
Веома сам добро информисан на ту тему - да, верујем, нарочито када је у питању високо образовање.... једино последњих година може бити проблем због промене школског система и тзв.Болоњске декларације. Да је наше школство одлично ево ти и чињенице да је пре неки дан у Словенији ХИТНО УКИНУТ НЕКИ ЗАКОН О ПРИЗНАВАЊУ ДИПЛОМА ЛЕКАРА ЈЕР СУ ИМ ПОТРЕБНИ ЛЕКАРИ ИЗ СРБИЈЕ... тако да мање тандрчи, "западни"... осим тога резултати из Математичке гимназије и осталих техничких факултета су ОДЛИЧНИ...па из тих тзв.развијених земаља НАЈМАЊИ БРОЈ СТРУЧЊАКА ЈЕ ИЗ ТИХ ЗЕМАЉА... СВЕ УВОЗЕ...

Mito, oprosti, ali blage veze nemas. Obrazovanje je katastrofalno, kako osnovno, tako i visokoskolsko. Na sve strane privatni fakulteti gde mozes da kupis diplomu ako si i svinjar, samo da imas kintu, osnovci ne znaju vise ni da citaju ni da pisu, a or azumevanju i da ne govorim, a ti uspesni genijalci koje pominjes nisu postali genijalni zahvaljujuci kvalitetu naseg skolstva, vec iskljucivo zahvaljujuci svom talentu i radu.

Koliko je jedna nacija obrazovana gleda se po znanju prosecno skolovane osobe, a ne po broju genijalaca.
 
Mito, oprosti, ali blage veze nemas. Obrazovanje je katastrofalno, kako osnovno, tako i visokoskolsko. Na sve strane privatni fakulteti gde mozes da kupis diplomu ako si i svinjar, samo da imas kintu, osnovci ne znaju vise ni da citaju ni da pisu, a or azumevanju i da ne govorim, a ti uspesni genijalci koje pominjes nisu postali genijalni zahvaljujuci kvalitetu naseg skolstva, vec iskljucivo zahvaljujuci svom talentu i radu.

Koliko je jedna nacija obrazovana gleda se po znanju prosecno skolovane osobe, a ne po broju genijalaca.

Ne zna, i ja sam primetila.


Ote mi rec iz usta, sad htedoh da napisem.
 
Веома сам добро информисан на ту тему - да, верујем, нарочито када је у питању високо образовање.... једино последњих година може бити проблем због промене школског система и тзв.Болоњске декларације. Да је наше школство одлично ево ти и чињенице да је пре неки дан у Словенији ХИТНО УКИНУТ НЕКИ ЗАКОН О ПРИЗНАВАЊУ ДИПЛОМА ЛЕКАРА ЈЕР СУ ИМ ПОТРЕБНИ ЛЕКАРИ ИЗ СРБИЈЕ... тако да мање тандрчи, "западни"... осим тога резултати из Математичке гимназије и осталих техничких факултета су ОДЛИЧНИ...па из тих тзв.развијених земаља НАЈМАЊИ БРОЈ СТРУЧЊАКА ЈЕ ИЗ ТИХ ЗЕМАЉА... СВЕ УВОЗЕ...

Jesi li ti Mito studirao? Nesto mi se javlja da nisi...nasi fakulteti su horor film i tuga...ima dobre dece ali prosek nam je uzasan...
 
Jesi li ti Mito studirao? Nesto mi se javlja da nisi...nasi fakulteti su horor film i tuga...ima dobre dece ali prosek nam je uzasan...

znam jedan "fakultet" koji vodi lik koga u kraju zovu prase iz nekih ne//akademskih razloga
njegov sin koji je josh gluplji od starog je neki asistent na tom faxu
a oba su diplomirani doktori nauka plus josh i brat od gazde
valjda sve u roku..

koji sumnjam da znaju kako se zovu ako ne gledaju u licnu

toliko o kvalitetu skolstva u srbiji
 

Back
Top