Danas je godišnjica smrti Staljina a svi ste zaboravili

Хахаха...немаш појма ни ко су аутори који сам навео, ај признај... :D

На крају, важе се само аргументи, и релевантност истих, а не да ли је неко ко то износи ,,комуњара" или шта већ.
Kako mišliš nije važno ako je *********
 
Иначе, нису само ,,комуњаре" имале позитиван став о Стаљину. Исто се може наћи и код монархистички оријентисаних аутора. Рецимо, Вадим Валеријевич Кожинов, руски родољуб и монархиста, историчар и публициста, писао је о позитивној улози Стаљина и Руској Историји.
 
@Maks od crnog luka препоручујем следеће књиге и студије како би разумео оно о чему смо писали овде, о суштинском руском и државотворном карактеру Велике Октобарске Револуције као и саме Совјетске Цивилизације.

Советская цивилизация (том I)
http://www.kara-murza.ru/books/sc_a/sc_a_content.htm

Советская цивилизация (том II)
http://www.kara-murza.ru/books/sc_b/sc_b_content.htm

Михаил Агурский - Идеология национал большевизма .
https://ru.scribd.com/document/440955779/Михаил-Агурский-Идеология-национал-большевизма

Аутори су Руси.

;)
>Karamurza
to je onaj što su ga osudili? Neki Rus u ***** materinu sa tim prezimenom!
 
>Karamurza
to je onaj što su ga osudili? Neki Rus u ***** materinu sa tim prezimenom!
Не, то није тај. Ово је руски научник и историчар. А политички је антилиберламих погледа и подржава Путина.
Иначе, Руси не гледају крвна зрнца у припадности својој нацији, Врангел није био етнички Рус, о Пушкину Етиопљанину тек да не причам.

Врло мало ти познајеш о Русима. Ето, читај Кожинова, и он је релевантан.
 
Не, то није тај. Ово је руски научник и историчар. А политички је антилиберламих погледа и подржава Путина.
Činjenica je da mnoga krila podržavaju Putina, jer već 24 godine stavlja Rusiju u položaj kompota i boršča u jednoj smeši, mireći "crvene" i "bele". I znam da to nije taj, ali su ista porodica. I to bolesna komunistička crvena aristokratija. Pogledaj malo ko su Karamurze.
Иначе, Руси не гледају крвна зрнца у припадности својој нацији,
Misliš?
Врангел није био етнички Рус, о Пушкину Етиопљанину тек да не причам.
Puškin je bio osminu crnja čiji je Ruski otac bio plemić iz jedne od najplemenitijih i najstarijih porodica u Rusiji. Takođe su ovi ljudi imali korene, dok neki KaraMurza nema. Zato imaš izraze Русский i Россиянин.
Врло мало ти познајеш о Русима. Ето, читај Кожинова, и он је релевантан.
Projektuješ sopstveno neznanje i sovjetofiliju i vređaš mi inteligenciju. Još mi sad govorim da čitam sovjetskog talmudičara Kožinova.
 
Činjenica je da mnoga krila podržavaju Putina, jer već 24 godine stavlja Rusiju u položaj kompota i boršča u jednoj smeši, mireći "crvene" i "bele".
И то је мудра политика. То није никакав ,компот" већ паметна и мудра политика која иде ка јединству земље.

I znam da to nije taj, ali su ista porodica. I to bolesna komunistička crvena aristokratija. Pogledaj malo ko su Karamurze.
То је небитно ко му је рођак, овде говоримо о аргументима изнетим у књизи.
Књига показује да је бољшевичка револуција изашла из традиционалних корена руског друштва и да, иако под велом марксизма, заправо је представљала природне тежње руског народа.
Знам. Заправо, има Руса који нацију гледају кроз крвна зрнца, али такви су у мањини. Један од њих је био и покојни Наваљни, сви знамо какву је он репутацију имао у руском друштву.
Или неонациста Истархов, руски ,,националиста" који подржава бандеровске славоукрајинаше.
Puškin je bio osminu crnja čiji je Ruski otac bio plemić iz jedne od najplemenitijih i najstarijih porodica u Rusiji.
Али имао је црначке корене. По онима који броје крвна зрнца, Пушкин није Рус.

Међутим, руска нација није тако конципирана


Takođe su ovi ljudi imali korene, dok neki KaraMurza nema.
Романови једва да су имали као руске крви, значи ли то да они нису Руси? :D
Projektuješ sopstveno neznanje i sovjetofiliju i vređaš mi inteligenciju.
Само износим чињенице, које се теби можда не допадају, али жалим случај, ствари су егзактне. :)
Još mi sad govorim da čitam sovjetskog talmudičara Kožinova.
Шта си прочитао од Кожинова?
 
I Hruščov je bio svestan da je Staljin bio ološ.
Хрушчов је започео процес деградације совјетске државе. Па је онда Брежњев то прекинуо. Све до појаве Горбачова . У том контексту треба тумачити и Хрушчовљеву политику ,, дестаљинизације".
Али сувише је то сложена тематика за тебе.
 
  • Haha
Reactions: PA8
Хрушчов је започео процес деградације совјетске државе. Па је онда Брежњев то прекинуо. Све до појаве Горбачова . У том контексту треба тумачити и Хрушчовљеву политику ,, дестаљинизације".
Али сувише је то сложена тематика за тебе.
Staljin je bio ološ. Hruščov je uradio ono što bi svaki normalan čovek uradio u tom trenutku.
 
Takođe su ovi ljudi imali korene, dok neki KaraMurza nema.
u moskvi od 15 veka cak
https://en.wikipedia.org/wiki/Kara-Murza#:~:text=Kara-Murza (Russian: Кара́,Moscow in the 15th century.
Не, то није тај. Ово је руски научник и историчар. А политички је антилиберламих погледа и подржава Путина.
ali mu je rodjak
https://en.wikipedia.org/wiki/Sergey_Kara-Murza
He is a relative of Vladimir A. Kara-Murza and Vladimir V. Kara-Murza. - hodorkovskovljev pijun
 
Poslednja izmena:
Staljinizam je poseban komunjarizam..

Zajednicko za sve komunjarizme je da se stvara grupa u kojoj se sve moze, to na zapadu zovu gang, nesto sto bi se moglo prevesti kao banda..grupa...
Kafanski gang, tj kafanski komunjarizam pa jagnjeci komunjarizam, pa komunjarizam socijalizma...itd itd..

Svaki komunjarizam ima i neku propratnu ideologiju , kao zalaze se za opste dobro....cuveni eko komunjarizam, pa sada klimatski komunjarizam...
duhovni komunjarizam

E sad gde je tu Staljin.....?
Pa Staljin je poznat po cvrstoj ruci....i cistkama..
To privlaci posebne komunjare, diktatore, koji obicno traze pouzdano clanstvo , tj zrtve , kulake , koji ce bespogovorno slusati direktive....sto obicno biva medju najblizima...

Ideologija sama po sebi , nema veze sa komunjarizmom...
Ali svi , sto gluplji , to vise, shvataju prednost gang saradnje, tj komunjarizma..
 
Meni je kapitalizam, fashizam i staljinizam isto...
A ocigledno da nije...
Fashizam je izuzetno efikasan, najefikasnija ideologija, zahteva potpuno predavanje svih resursa patriotskim ciljevima....kapitalizam je uspesan, po principu jaci treba da postane jos jaci , a staljinizam mi tu nekako copav, svi mocni , a siromasni da ne bi zalutali u kapitalizam, a i nema doslednosti u patriotizmu da ne bi zalutali u fashizam..
 

Back
Top