Dan republike 2020

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel znas neki porodicni praznik?
A da nije prepun sujeverja nego stvarno porodicni?

Pitaj starije koji su bili na tom prazniku nekad...
Питао сам због чега је ово породични празник.
А ти не мораш баш да одговараш на питање са другим питањем.

Већина старијих генерација припада прошлости и њихово мишљење не вреди зуба што у глави имају.
 
29.новембар Дан Републике као празник, укинут је 14. новембра 2002., одлуком Већа грађана Савезне скупштине СРЈ а на предлог посланика Владана Батића, Милорада Савићевића и Милутина Мићића. Укинуле су га демократске јајаре које су тим чином хтеле да се додворе скотовима из Западне демократије а пре свега онима који су 1941г. окупирали Југославију. Зато данас те исте јајаре и немају своју странку или је имају у фрагментима а предлагачи тешко да су још у животу.
Нама остаје да се сећамо тог датума и можда ће се једног дана неко сетити да предложи да се и надаље слави Дан републике као празник исте важности као Дан државности. Кажем, исте важности јер је на тај дан раскинуто са монархијом и као друштвено уређење уведена РЕПУБЛИКА у којој данас живимо. А то се слави а не укида се.
 
Питао сам због чега је ово породични празник.
А ти не мораш баш да одговараш на питање са другим питањем.

Већина старијих генерација припада прошлости и њихово мишљење не вреди зуба што у глави имају.
Porodicni praznik znaci da se tada okupljaju veci delovi vecine porodica, to znaci porodicni praznik...
Ne znam za zube...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top