Da vam vidim kucnog ljubimca 2

Jao :heart:
Pisi malo o pasmini, kakav je po ponasanju?


evo sad ti mogu malo o njemu da pišem.

Kupila sam ga od 3 ipo mj,kao što sam navela već bio je jako slabo,
bilo je još 5 štenaca on najmanji,čovjek koji ih je držao za prodaju sve je išlo ok dok mu žena nije umrla,poslije toga se stari skroz pošemerio,više nisu to ti psi kako bi trebali biti, to sam tek poslije saznala od veterinara.
prvi mj dana nije se htio igrati,samo je spavao i gledao tužno imao je proljev svaki pola sata da nisam znala više di sam,kako je bilo lipih dana ja sam se bavila vani oko cvijeća okopavala ga i gnjoila a on bi sa dekice sve pozorno gledao, e kad je prošlo mjesec dana to je skroz druga priča prvo što mi je radio je grizo to cvijeće, čupao ga sve dok ga ne bi isčupao iz korijena i tako svaki dan,svaki dan sam plakala ko godina jer sam stavrno puno uložila oko kuče a nestalo sve za deset dana,i tako svaki dan borba sa njim sad tek vidim da je to pas za stado,sad ima 6mj polako je počeo da sluša,jede sve aman baš sve,stalno žvače ko krava brate,susjedi mi nisu vjerovali da jede jabuku ,bananu, mrkvu, blitvu korijen nema toga što on neće pojesti, samo bi jeo i jeo dok ne pukne, prvih,, 6mj neće ništa da sluša nije ga briga što govoriš ne zanima ga niti malo, sad je tek počeo da dođe kad mu kažem, kad mu kažem dobar dan on digne jednu šapu da te pozdravi, voli ljubiti mačka vidim, voli da šeta uzbrdo a nizbrdo ako je kamenito bože sačuvaj ne bi da je u štiklama.
Kad se naljuti poteže me za jaknu, pije svakih pola sata. Tek sad znači od 6mj napunjenih počeo je da sluša, kad se kupa plače ko godina ali mirno sijedi. Ne voli druge pase neće niti da im se javi ,nije ga briga niti malo, što se tiče ljudi za sad bi otišao i sa crnim vragom, ali koliko sam čitala neće poslije nikome ići kad malo poraste. Što da kažem još, najveći problem mi je od starta od kad sam ga kupila što jede svoju kakicu, prvi puta kad sam to vidjela sam povračala i istukla sam ga po guzici to je tako smješno za gledati kad on treba kakati da se borimo za to ko će prvi pokupiti,,,
za sad je ok, kad se pokaka pobjegne ako sam pokraj njega, ako nisam pojede kakicu i ja bi ga tada udavila samo tako. Dosta gleda što se priča vidi se na njemu da upija riječi, ne voli ako sam pokraj njega da tipkam po mobitelu hoće da se njega gleda, voli da se smije ako ga češkaš ipod prednjih šapa okrene se na leđa i baš se smije. Moram još napomenuti nakon 2tj od kada sam ga kupila kad smo bili vani ležao je na travi i velika suza iz jednog oka mu se slivala niz nos,to sam prvi put u životu vidjela da pas plače mene je srce zabolilo kad sam vidila tu veliku suzu,to da mi je ko rekao rekla bi mu da je lud skroz na skroz.
 
Vi ste oboje aktivni, ne znam koliko je plac oko kuće, da li ćete mu možda moći napraviti neki poligon za agiliti? Ili možda imate tu negde da jurcate i šetate?
Oni su stvrno divni, moja velika želja od kako znam za sebe, Timoti iz 5 prijatelja je bio b.koli :lol:
Al sad sa ovim detetom samo kad pomislim da imam i takvog psa, dođe mi da se ubijem. Mada je to verovatno zbog života u stanu, napolju je on skrpz drugačiji:lol:
Nazalost nece biti nekog placa za kolija. Morace da se zadovolji sa jos jednim snupijem.
Svakog nesto zulja, ja kad vidim kolije kako idu lepo pored bez povoca, dodju kad ih zoves, rade sta im kazes. I onda pogledam debelog njuskavca koji radi sta hoce, pitam se sta mi je to trebalo.
 
Nazalost nece biti nekog placa za kolija. Morace da se zadovolji sa jos jednim snupijem.
Svakog nesto zulja, ja kad vidim kolije kako idu lepo pored bez povoca, dodju kad ih zoves, rade sta im kazes. I onda pogledam debelog njuskavca koji radi sta hoce, pitam se sta mi je to trebalo.

Drugarica je profesionalni uzgajivač border kolija, da te odvedem jedan dan kod nje, videla bi da je Odin andjeo sa neba sišao :lol:
Borderi su odlični, ali moraju da se dresiraju i moraju da imaju "zadatak" inače su skloni da prolupaju. Ona ne prodaje pse ljudima koji žive u stanu, samo ako imaju dvorište, pa i tad se dešava da joj vrate štene jer je handfull i ne mogu da izadju na kraj sa njim. Nisu za svakoga i zahtevaju kontinuirani rad.
Ona svoje pse uči i da skupljaju ovce, a osnovna obuka poslušnosti je pod obavezno. Plus ih vodi na one radne obuke i još neka čuda.
 
Pogledajte prilog 877087
Mene je ovaj ocarao,kad budem zivjela na selu zelim da ga imam. Vidi te okice :heart: . Nemam pojma koja je rasa,djeluje kao maza velika.
To nije pas pas za brdsko- planinske uslove, a da živi u boksu. Nema podlaku, sklon je povredama nogu(recimo u lovu), a i bez preterane aktivnosti, osetljiv... A lep i gleda svoja posla, veran i drag, ženke vole ljudsku odojčad
 
To nije pas pas za brdsko- planinske uslove, a da živi u boksu. Nema podlaku, sklon je povredama nogu(recimo u lovu), a i bez preterane aktivnosti, osetljiv... A lep i gleda svoja posla, veran i drag, ženke vole ljudsku odojčad
Ja ga za sad samo zelim. Kad budem odlucila da odem na vikendicu da zivim nabavicu psa naravno uz konsultacije sa nekim ko bolje zna od mene. Ne bi bio u boksu,imam ogradjeno 12 dunuma,valjda mu je dosta.
 
Ja ga za sad samo zelim. Kad budem odlucila da odem na vikendicu da zivim nabavicu psa naravno uz konsultacije sa nekim ko bolje zna od mene. Ne bi bio u boksu,imam ogradjeno 12 dunuma,valjda mu je dosta.
Nisi razumela da vajmarac ne podnosi zimu, hladnoću ...dakle ništa napolju u takvim uslovima. Isto kao .....npr. Boxer...
Ali, svakako se konsultuj kad dođe dan...
 
:eek: Слатка? Како?

Ne bih znala, tako su nas učili na predavanjima, da je osnov koprofagije u tome, i da se dešava podjednako štencima i sa i bez deficita u ishrani.
Možda je profa hteo da bude duhovit, ne znam, nisam nikad tražila radove na tu temu.
U sv slučaju, ti preparati su efikasni u slučaju jedenja sopstvene kake, za tuđu već ne rade posao, i ako ima više pasa u leglu/dvorištu, potrebno je davati svima.
 
Ne bih znala, tako su nas učili na predavanjima, da je osnov koprofagije u tome, i da se dešava podjednako štencima i sa i bez deficita u ishrani.
Možda je profa hteo da bude duhovit, ne znam, nisam nikad tražila radove na tu temu.
U sv slučaju, ti preparati su efikasni u slučaju jedenja sopstvene kake, za tuđu već ne rade posao, i ako ima više pasa u leglu/dvorištu, potrebno je davati svima.
Занимљиво. Нисам знала за то уопште.
Иначе, данас сам имала блиски сурет са чудном променом у белом месу пилета.
Елем, домаће гајено пиле. Леђа. Кад сам почела да одвајам мишић од кости, сконтам да при самој кости па и мало изнад, нож теже пролази.
Одвојим тај мишић и видим како у оном најмањем , засебном, а најдубљем мишићу постоји промена, туморска. Конзистенција тврда, грађа груба,влакна мишићна се раздвајају као листићи, а на попречном пресеку као да су ролани. И јасна демакрација од околног нормалног мишића.
На другом делу леђа иста ствар.
Донела сам на посао, убацила у формалин па ме баш занима који је тумор.
Био би тотални хит да је пиле развило неки сарком. Мада, чудно би било, симептрично је. Или нека мишићна болест. :sad2:
Али видећемо.
 
20210319_202314.jpg
Pod kozu ulazi ovo stvorenjce
 
Nazalost nece biti nekog placa za kolija. Morace da se zadovolji sa jos jednim snupijem.
Svakog nesto zulja, ja kad vidim kolije kako idu lepo pored bez povoca, dodju kad ih zoves, rade sta im kazes. I onda pogledam debelog njuskavca koji radi sta hoce, pitam se sta mi je to trebalo.
uh, i meni se border dopao.. kad sam procitao malo o njihovoj hiperaktivnosti, shvatio sam da necu moci da im udovoljim..
prvi put sam obratio panju na njih kad sam bio na trcanju u nekim nasim 'lejama'... tip mi trcao u susret sa dva prelepa psa.. pitao sam ga koja je to rasa i tako..
e, nedavno ja u setnji sa ovim mojim kjetenom kad eto ti onog tipa al sad sa tri kolija... trce sa njim u borbenom poredku.. kako su dosli u ravan sa nama, jedan od njih skrenu malo u zelji da se priblizi mom psu... ovaj mu rece nesto, a on istog trena se vrati u borbeni poredak.. i tip mu vice: nisam te pustio.. nisam te pustio.. onda im rece nesto, a oni u sprint ispred njega.. e al to jos nije nista... ima jedan koli sto cuva koze i srecemo ga cesto sa cobaninom, al ovaj ga drzi uz sebe i uvek su na nekom brdu... i tako prebacimo po koju dovikujuci se.. a onda, jednog lepog dana, videh mu kolija u akciji... cobanin i on opet na vrhu brda a koze, umesto da predju preko prelaza na drugu stranu kanala, produzile iza prelaza... i onda coban krene da komanduje... skupi ih... vrati.., preko... rasiri.. skupi... desno... dosta... malo levo... dobro je... vrati se... on zviz na na brdo kod cobanina... meni vilica ostala obesena od cuda.. pa on razume ko da je covek, a ne pas :eek:
 
uh, i meni se border dopao.. kad sam procitao malo o njihovoj hiperaktivnosti, shvatio sam da necu moci da im udovoljim..
prvi put sam obratio panju na njih kad sam bio na trcanju u nekim nasim 'lejama'... tip mi trcao u susret sa dva prelepa psa.. pitao sam ga koja je to rasa i tako..
e, nedavno ja u setnji sa ovim mojim kjetenom kad eto ti onog tipa al sad sa tri kolija... trce sa njim u borbenom poredku.. kako su dosli u ravan sa nama, jedan od njih skrenu malo u zelji da se priblizi mom psu... ovaj mu rece nesto, a on istog trena se vrati u borbeni poredak.. i tip mu vice: nisam te pustio.. nisam te pustio.. onda im rece nesto, a oni u sprint ispred njega.. e al to jos nije nista... ima jedan koli sto cuva koze i srecemo ga cesto sa cobaninom, al ovaj ga drzi uz sebe i uvek su na nekom brdu... i tako prebacimo po koju dovikujuci se.. a onda, jednog lepog dana, videh mu kolija u akciji... cobanin i on opet na vrhu brda a koze, umesto da predju preko prelaza na drugu stranu kanala, produzile iza prelaza... i onda coban krene da komanduje... skupi ih... vrati.., preko... rasiri.. skupi... desno... dosta... malo levo... dobro je... vrati se... on zviz na na brdo kod cobanina... meni vilica ostala obesena od cuda.. pa on razume ko da je covek, a ne pas :eek:
Screenshot_20210324-002337_Chrome.jpg
Evo jedan za tebe Buki. Med medeni.
 

Back
Top