Da vam vidim kucnog ljubimca 2

Onda ostaje opcija da ih ne hrane kako treba, od 10-tak komšijskih mačaka je samo jedna normalne težine, ostalima visi stomak, manje, više..:lol:

ne znam
mozda su macke ko i mi
neko se utovi, neko jok
nasi imaju klopu stalno dostupnu, ali nisu alavi
valjda zato sto nemaju presing da ce ostati uskraceni za obrok
doduse, oni jedu i dosta svjezeg mesa
 
  • Podržavam
Reactions: Em.
pa ove macke se slobodno krecu koliko vidim iz eminog posta
Ove mačke imaju jako lep život, automobili retko prolaze i to brzinom od 20 km/h, psi ne šetaju slobodno, ptica za zanimaciju ima dovoljno, raznog bilja u baštama...Kod mene obožavaju mačju metvicu, jedu je i valjaju se po njoj.

Jedina mana je da nisu baš nešto vitke.:lol:
 
Не знам. Код нас их не виђам. Те са том стомачном врећом.
Ова пијачна коју стално сликам је и стерилисана и јако добро храњена и опет га нема, сунце мало сомотско.💗
 
s mackama je fora sto im se ukus formira kad su male
znaci, ako tad ne dobijaju raznovrsnu klopu velika je sansa da ce ostati izbirljive i drzati se onog sto su zavoljele tada
moji jedu skoro pa sta god ima
al recimo da im dam po pilece krilo sad gledali bi me u chudu
 
ama ono je samo fotka takva
normalno je buckast
valjusak

Ма нагледала сам се оних америчких трутова на Редиту, многе имају то. Кад сам једног питала одакле им то, тај ме почео уверавати да их све мачке имају.
Ја га одјебем, да л си нормалан реко'...
 
Stomak je bele boje pa tako izgleda, gojazna je, ali ništa ekstremno :ljutka:
20181007-143615.jpg
 
ne znam
mozda su macke ko i mi
neko se utovi, neko jok
nasi imaju klopu stalno dostupnu, ali nisu alavi
valjda zato sto nemaju presing da ce ostati uskraceni za obrok
doduse, oni jedu i dosta svjezeg mesa
Kad kažeš sveže meso, misliš na sirovo? Koje meso jedu, koliko često i u kojim količinama? Naš mačor voli belo meso ali mi je veterinarka rekla da ne treba da bude previše mesa u ishrani jer to opterećuje bubrege pa me zanima koliko često i koje količine mesa jedu tvoji mačori?
 
Kad kažeš sveže meso, misliš na sirovo? Koje meso jedu, koliko često i u kojim količinama? Naš mačor voli belo meso ali mi je veterinarka rekla da ne treba da bude previše mesa u ishrani jer to opterećuje bubrege pa me zanima koliko često i koje količine mesa jedu tvoji mačori?
moji jedu junetinu, teletinu, janjetinu i kozletinu
piletinu, pacetinu i zeca
kad imam da je ok porijeklo mesa
probali su i prepelicu
znaci, junetinu jedu najcesce jer to najlakse nabavim
 
Hvala na savetu. Za sad nema problema nego mi zena skrenula paznju da iapak ne treba da jede previse mesa, a ja sam mislila macke mesojedi i ne moram da vodim racuna koliko cega jede.
pa macke ko i ostale karnivore jedu izbalansiranije kad jedu plijen

prvo, ne jedu stalno vec kad nesto ulove
sto ne mora biti cak ni svaki dan

drugo, pojedu i organe tipa zeluca, srca, jetrice..vezivna tkiva, dio kostiju i cak sadrzaj zeluca i crijeva plijena...zavisi ko je na meniju
tako se ne nakrkaju samo proteina vec unesu kojesta
to je jako tesko ponuditi u kucnim uslovima
osim da ima das da jedu npr pacove, zeceve, pilice ili prepelice....u komadu
kao sto neki hrane npr lovne tvorove
pa i onda je tesko ubosti omjere

trece, njihov zivotni vijek u prirodi nije nuzno dugacak
ubiju ih bolesti, drugi predatori i slicno

sve u svemu, u kucnim uslovima je za karnivore najteze izbalanisrati zdravu dijetu
poucena iskustvom s tvorovima gdje se sve nase greske instant plate zdravljem
ja gledam da jedu raznovrsno - granule, bez zitarica, kao neka baza, imaju ih uvijek dostupne
kesice i sosicici ponekad
i razna mesa, cak i riba, mala porcija bar jednom u dva dana ili cak vise puta dnevno, zavisi sta imamo
vodu imaju uvijek dostupnu
takodjer, na terasi imaju posadjenu psenicu
koji grickaju kad im dodje

sudeci po generalnom zdravlju i tezini naseg starijeg macka, koji je kastriran i ima 10 godina
djeluje da smo relativno ok
nisu alavi i ne tove se, sami sebe reguliraju, krzno i zubi su im zdravi, dosta su pokretni...kod veterinara je vuk za ovih deset godina samo jednom zavrsio jer se najeo neke biljke koja je tek stigla u kucu...mislim moje nesretne dracene
 

Back
Top