Da li vernici mogu da oproste nekome a da im taj neko nije pokazao pokajanje?!

To si ti. Uvek (nedefinisano) skreces sa teme i obavezno postavljas neka pitanja koja nemaju veze sa temom koju vodimo.

To sto je tvoj problem da poverujes da ne pripadam nijednoj organizaciji, religiji verskom pokretu, a da pritom imam znanje i o bibliji i drugim stvarima tu ti ja ne mogu ti pomoci.

Nevena je lepo u ovoj temi napisala.

ајде тошо одговори оно што те питала
 
Razumem ja da je tesko oprostiti nekome, ali da li je moguce, oprostiti nekome, ukoliko taj neko ne pokazuje kajanje?

Sta vi mislite?


DA LI VAM JE ZA PRASTANJE BLIZNJEM POTREBNO NJEGOVO KAJANJE?!

Naravno da mogu...

Oprosti svima sve posle nekog vremena,nekom brze nekom sporije bez obzira sta je uradio/la.

Mrznja je samo kontraproduktivna...
 
Razumem ja da je tesko oprostiti nekome, ali da li je moguce, oprostiti nekome, ukoliko taj neko ne pokazuje kajanje?

Sta vi mislite?


DA LI VAM JE ZA PRASTANJE BLIZNJEM POTREBNO NJEGOVO KAJANJE?!

prašta se radi sebe, nije uslovljeno nečijim pokajanjem.
oprostiti ne znači zaboraviti.

i odakle pravo vernicima da ne/praštaju kada je za to zadužen bog? oni su tu da se pokore.
 
Pitanje u naslovu teme je bilo - da li VERNICI mogu da oproste nekome, a većina odogovora i pisanja je od strane agnostika? Izgleda da neko nije najbolje razumeo pitanje. :think:
Da, vernici mogu i moraju da oproste, ali to nema uticaja na greh koji je taj drugi učinio, on i dalje ostaje greh dok se ne prihvati i pokaje. Zna se ko donosi sud na kraju, tako da svako treba da gleda svoja dela, ne tuđa.
 
Pitanje u naslovu teme je bilo - da li VERNICI mogu da oproste nekome, a većina odogovora i pisanja je od strane agnostika? Izgleda da neko nije najbolje razumeo pitanje. :think:
Da, vernici mogu i moraju da oproste, ali to nema uticaja na greh koji je taj drugi učinio, on i dalje ostaje greh dok se ne prihvati i pokaje. Zna se ko donosi sud na kraju, tako da svako treba da gleda svoja dela, ne tuđa.

ili vernici ne žele, ne znaju da odgovore? :mrgreen:
 
Ma sta ima da se ubedjujem- i Bozji zakon i zakon bilo koje duhovnosti uzmi sta hoces za primer glasi isto u sustini-cinis zlo-vraca Ti se zlo-cinis dobro-vraca Ti se dobro...Ono sto jeste nezgodno jeste-da je tesko utvrditi "ko je bacio prvi kamen"
A primer koji si dao je, iako treba da sablazni coveka, bzvz, tj nista drugaciji nego bilo sta slicno...>Ti ako vratis istom merom-na zlo udaris zlom-nisi nista bolji od te osobe-i vrati Ti se, pre ili kasnijue...P.C. Zbog takvog rezona i nastaju nemiri u drzavama, pobune, ratovi, sve zlo na ovom svetu ustvari...Jer je to jedan zacaran krug, gde svako misli da je njegovo pravo na osvetu jace...Zasto BAS ON da prekine...

bro, nemiri pobune i ratovi ne nastaju zbog toga niti su nastajali, bare mu nama blizoj istoriji.... cim je covek postao svestan sebe i snage svoga duha naravno da nece da oprasta neoprosteno...zato sam i rekao ono sto verovatno ume i moze samo promil ljudi na svetu a to su ljudi koji su posveceni necem mnogo jacem i visem no sto je telesno prisustvo na planeti. na nama obicnim smrtnicima je da nadjemo neki balans svega i da se ponasamo u skladu sa prirodom...
 

Back
Top