Верници

ННПКИ

Ističe se
Poruka
2.004
Ауторска!

Страх је осећање које често произилази из непознатог или неразумевања. У контексту веровања, страх од људи који не верују у Бога може бити резултат различитих перцепција и предрасуда. Неки могу сматрати да је вера основни стуб моралности и етике, док други верују да морал може постојати независно од религијских уверења.

Да ли је могуће да страх проистиче не из самог неверовања других, већ из наше сопствене несигурности у властитим уверењима?

Да ли се плашите људи који не верују у Бога?

Ne poznajem lično nijednog nevernika tako da nema potrebe da imam ikakav stav o njima uopšteno.
Da upoznam, to definitivno ne bi bila osoba koju želim da zadržim u svom životu, a i ona bi verovatno gledala kako da me što bolje izbegne.

Ne poznajem lično nijednog nevernika tako da nema potrebe da imam ikakav stav o njima uopšteno.
Da upoznam, to definitivno ne bi bila osoba koju želim da zadržim u svom životu, a i ona bi verovatno gledala kako da me što bolje izbegne.
Ne poznaješ ni jednog ateistu? Gde živiš?🤔 Ja živim u NS i poznajem i ateiste i pravoslavce, katolike, budiste, subotare...

Kad upoznajes čoveka pitaš ga za veru? 🤔
Ne. Pratim ponašanje, ophođenje, izbor reči, odevanje, sklonosti...
I još mnogo toga. Ne razgovaram sa čovekom bez intezivnog skeniranja iako izgledam možda kao da ne bih primetila ni da prolazi slon.
Ljudi su laki za čitanje kad se pročita mnogo likova iz romana, filmova, serija...
Detalji su bitni, kao npr. nokat na malom prstu koji neka osoba bilo kog pola odlučuje da ne seče. Bljak!
Neka je i princeza i princ, to je znak nekakve gadosti. Nećeš sa njima da produbljuješ kontakte.

Kao ateista se vise plasim vernika.
Ateisti imaju moral koji ne zavisi od nekih prica, koji nije prevrtljiv
Dok vernici zacas mogu naci razlog za totalno drugacije ponasanje
99 posto sam uveren da su ovi sto ubise dete vernici.
Nije dovoljno deklarisati tj. izjasniti se vernikom. Iz života neke osobe se uviđa jeste li ili nije.
Mogu ja doveka da vam pričam da sam Samsonight, ali vi znate da sam neka osoba iz Srbije čije je ime srpsko, a ne tu neko mitološko biće u sprezi sa afinitetima.
Vernik nije svako ko rečima iskazuje veru i govori: "O, Bože, Bože!". Ti ljudi nisu vernici već ubice, grozomorna bića u ljudskim telima!

valjda sa venere
Volim, ali zadržavam pravo da izaberem.
Ok, odosmo dalje od teme.
Vernici.
Nisu svi koji se izdaju za vernike to. Vera je, kako beše... commitment-privrženost, odanost.
Ne može da se veruje malo, ili mnogo. Veruje se ili u sve, ili ni u šta. Ili je sve, ili ništa.
Pa, svi nevernici zovu Boga povremeno. "Bože, zašto meni?", a ovamo se izdaju za ateiste i sl.;
Kad nam je najteže, koga zovemo?
"Majko, majko!" ili "Bože, Bože!",
nećemo zvati čak ni osobu u koju možemo da budemo zaljubljeni u trenutku.
Impresivno je to.

Vernici.
Nisu svi koji se izdaju za vernike to. Vera je, kako beše... commitment-privrženost, odanost.
Ne može da se veruje malo, ili mnogo. Veruje se ili u sve, ili ni u šta. Ili je sve, ili ništa.
Pa, svi nevernici zovu Boga povremeno. "Bože, zašto meni?", a ovamo se izdaju za ateiste i sl.;
Impresivno je to.
Ko su tačno "nevernici"?

Ауторска!

Страх је осећање које често произилази из непознатог или неразумевања. У контексту веровања, страх од људи који не верују у Бога може бити резултат различитих перцепција и предрасуда. Неки могу сматрати да је вера основни стуб моралности и етике, док други верују да морал може постојати независно од религијских уверења.

Да ли је могуће да страх проистиче не из самог неверовања других, већ из наше сопствене несигурности у властитим уверењима?

Да ли се плашите људи који не верују у Бога?
Jel ti ovo ozbiljno? :zcepanje:

E jesi autor, za medalju.

Vernici.
Impresivno je to.
ja kažem joj majko što me rodi, a vernik sam.
ali čovek je čovek, ima vrline i mane. i ateisti se kaju samo ne mole boga za oprost.
ali skloni smo manipulaciji, nekad pomislim da i volimo da nas manipulišu.

Back