Da li vernici mogu da oproste nekome a da im taj neko nije pokazao pokajanje?!

Bog je oprostio onima koji su ga razapeli na krstu, kakav ti razlog imaš da ne oprostiš nekome? Gledaš stvari izvrnuto i stavljaš sebe u poziciju Boga dozvoljavajući sebi procene ko je vredan oprosta a ko ne....

Nisam ja od onih koji ce se uplasiti tvojih izjava tipa "stavljas sebe u poziciju boga".
Pa zar ja nisam nalik bogu?
Zar ja nisam njegov odraz?
Zar ce neko da mi oduzme pravo da kazem da smatram da se moze prastati i bez kajanja?!

- - - - - - - - - -

Niko od nas ne drži konačnu istinu, kad budeš stao pred Njega imaćeš svo vreme ovoga sveta da ga pitaš to.

Zar prema bibliji nije vec sve objavljeno? Znaci da to ne mora biti konacna "istina"?
 
"Oprosti im boze jer ne znaju sta rade"

"I sada vam kazem ako se ne okrenete i ne postanete kao deca, nikada necete uci u carstvo nebesko"

Ako se istinski pokajes na strasnom sudu sve ti je oprosteno. Znaci ja mogu ceo zivot da radim sta hocu pa cu kada dodjem na strasni sud da se pokajem sto posto.


Moguce je, nije mi potrebno njegovo kajanje.

Da moze
naravno da moze

- - - - - - - - - -

Znaci, greh je ako oprostis onima koji se nisu pokajali? U redu, sada sam skontao neke stvari. Bog je savrsen ali ne prasta svima, a ne savrsena bica mogu da prastaju i onima koji se ne pokaju!

ko je rekao da je greh

ljudi grese
 
Nisam ja od onih koji ce se uplasiti tvojih izjava tipa "stavljas sebe u poziciju boga".
Pa zar ja nisam nalik bogu?
Zar ja nisam njegov odraz?
Zar ce neko da mi oduzme pravo da kazem da smatram da se moze prastati i bez kajanja?!

- - - - - - - - - -



Zar prema bibliji nije vec sve objavljeno? Znaci da to ne mora biti konacna "istina"?

Moj cilj nije da plašim ovde nikoga i zato nemoj da se brecaš, previše si gord a valjda znaš šta to znači.
Spram Boga svaki čovek je nula moralna. Zar treba da se izvlače citati ovde? "Oprosti nam dugove naše kao što i mi praštamo dužnicima svojim"
To pravo nemaš tako da ti ni ne može biti oduzeto.

Zaboravih da dodam, u bibliji nije data konačna istina. Da je tako imao bi tačne datume. Bog daje uslovna proročanstva. Dobar primer ti je Ninevija koliko se sećam.
 
Poslednja izmena:
Ako ti sagreši brat tvoj, nakaraj ga; pa ako se pokaje, oprosti mu. I ako ti sedam puta na dan sagreši, i sedam puta na dan dođe k tebi i reče: Kajem se, oprosti mu.

Ovo je citati iz evandjelja po Luki.

Po njemu prastaj tek kada se pokaje "brat" tvoj. Eto toliko o tome...

NA ZALOST NIJE TAKO:

TREBA DA PRASTAMO I KADA SE KAJE I KADA NE.

To nam ovi stihovi govore:

Markus 11:25 I kad stojite na molitvi, praštajte ako šta imate na koga: da i Otac vaš koji je na nebesima oprosti vama pogreške vaše.

Lk 6:37 I ne sudite, i neće vam suditi; i ne osudjujte, i nećete biti osudjeni; opraštajte, i oprostiće vam se.

Samo sa ovim koji se pokaje mozes biti brat, ali sa ovim koji se ne pokaje ne mozes...
 
naravno da moze

- - - - - - - - - -



ko je rekao da je greh

ljudi grese

Pa ti indirektno jer si rekla da bog ne prasta svima! A da ljudi grese, a ustanovili smo da ljudi mogu da prastaju i onima koji se ne pokaju! Samim tim ti govoris da je bog savesen a ne prasta svima a ne savrseni ljudi mogu.

Zbog toga je greh u ovom slucaju oprostiti nekome ko se ne kaje jer bog radi suprotno a on je bezgresan!
 
Далибор је дао најбољи одговор.

значи опрашташ усташама што покла онолики српски род, опрашташ немцима што су за једног усраног швабу стрељали 100/1000 срба
опрашташ американцима што су нас милосрдно убијали бомбама

ти ћеш видети царско небо, а ја вероватно андерграунд:ok:
 
NA ZALOST NIJE TAKO:

TREBA DA PRASTAMO I KADA SE KAJE I KADA NE.

To nam ovi stihovi govore:

Markus 11:25 I kad stojite na molitvi, praštajte ako šta imate na koga: da i Otac vaš koji je na nebesima oprosti vama pogreške vaše.

Lk 6:37 I ne sudite, i neće vam suditi; i ne osudjujte, i nećete biti osudjeni; opraštajte, i oprostiće vam se.

Samo sa ovim koji se pokaje mozes biti brat, ali sa ovim koji se ne pokaje ne mozes...

Da li smatras da bi bog trebalo svima da oprosti ali svima?!
 
NA ZALOST NIJE TAKO:

TREBA DA PRASTAMO I KADA SE KAJE I KADA NE.

To nam ovi stihovi govore:

Markus 11:25 I kad stojite na molitvi, praštajte ako šta imate na koga: da i Otac vaš koji je na nebesima oprosti vama pogreške vaše.

Lk 6:37 I ne sudite, i neće vam suditi; i ne osudjujte, i nećete biti osudjeni; opraštajte, i oprostiće vam se.

Samo sa ovim koji se pokaje mozes biti brat, ali sa ovim koji se ne pokaje ne mozes...

Da treba prastati ljudima

ali to ne znaci dozvoljavati im iznova da nam cine zlo...
 
Pa ti indirektno jer si rekla da bog ne prasta svima! A da ljudi grese, a ustanovili smo da ljudi mogu da prastaju i onima koji se ne pokaju! Samim tim ti govoris da je bog savesen a ne prasta svima a ne savrseni ljudi mogu.

Zbog toga je greh u ovom slucaju oprostiti nekome ko se ne kaje jer bog radi suprotno a on je bezgresan!

i direktno...


postoje gresi koje Bog ne prasta

to ti kaze i Biblija

kada kaze da se hula na sveti duh nece oprostiti "

takodje imas izvestaje gde vidimo kome i z akoje grehe Bog nije prastao nego ih je odveo u unistenje
 

Back
Top