Da li su ludaci pobedili?

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
114.303
Gledam moderan svet koji je flipnuo.

Nekad se znalo. Umislis da si Napoleon ili pas odes u Lazu na manju rehabilitaciju :D

Sad mozes da tvrdis da si sta hoces i jos mozes nekog da tuzis ako ti ospori da to nisi.

Sad je skoro bio teskt o devojcici u USA koja je umislila da je macka i prijavila je decka koji joj se obracao kao devojcici i sto je najgore, skolske vlasti su reagovale u njenu korist.
 
zanimljivo je sve to kada se prebaci na politički teren jer sva ta woke sranja i trans deca i sve to a ja bi dodao i covid sranja i diktatura kroz mandatorne vakcine koje su inače živi kuratz od ovce protiv tog virusa koji je ionako nebitan za 99,nešto % ljudi te tera da se preispituješ da li si i dalje na levici gde sam verovao da sam ili desnici,pa posle svega ja lično nisam ni levo ni desno negde sam između rekao bi u potrazi za istinom pošto i jedni i drugi vonjaju na crkotinu najblaže rečeno
 
Gledam moderan svet koji je flipnuo.

Nekad se znalo. Umislis da si Napoleon ili pas odes u Lazu na manju rehabilitaciju :D

Sad mozes da tvrdis da si sta hoces i jos mozes nekog da tuzis ako ti ospori da to nisi.

Sad je skoro bio teskt o devojcici u USA koja je umislila da je macka i prijavila je decka koji joj se obracao kao devojcici i sto je najgore, skolske vlasti su reagovale u njenu korist.
Sve je to zbog lgbt. Kada musko moze da umisli da je zensko i obratno, sto ne bi moglo da umisli da je zivotinja?
 
Gledam moderan svet koji je flipnuo.

Nekad se znalo. Umislis da si Napoleon ili pas odes u Lazu na manju rehabilitaciju :D
mi nismo moderan svet i kad flipnemo radimo to na starinski način
Sad mozes da tvrdis da si sta hoces i jos mozes nekog da tuzis ako ti ospori da to nisi.
dobro, i? možeš i da kevćeš po ulici i hodaš četveronoške- nije zabranjeno.
Sad je skoro bio teskt o devojcici u USA koja je umislila da je macka i prijavila je decka koji joj se obracao kao devojcici
svašta čitaš - senzacionalizam
i sto je najgore, skolske vlasti su reagovale u njenu korist.
da bi imale više đaka.
 
Ludaci su uvek bili pobednici. Oduvek je bilo: muž bije ženu, ona ide u ludnicu.
Pa to je to, današnje nakaradno doba perfektno je prorekao Stanley Kubrick u ekranizaciji Stephen Kingove tragične priče o Jack Torrenceu.
Sadistička, psihopatska supruga, svojim neprestanim zvocanjem, koja po cijele dane sjedi, ne radi ništa, uživala u pogledu i goji guzicu, u kombinaciji s ekstremnom izolacijom hotela Rocky Mountainsa van sezone, odvela je blagog, brižnog supruga i oca na teren bezumlja.
Svi mi imamo svoj prag tolerancije, ali nekada jednostavno prekipi i čovjek instinktivno grabi vatrogasnu sjekiru.
Tragično, ali to je jednostavno tako...
 
Sadistička, psihopatska supruga, svojim neprestanim zvocanjem, koja po cijele dane sjedi, ne radi ništa, uživala u pogledu i goji guzicu, u kombinaciji s ekstremnom izolacijom hotela Rocky Mountainsa van sezone, odvela je blagog, brižnog supruga i oca na teren bezumlja.

При чему све време фура ону блентаву „Шта сам погрешила?” фацу. Знаш као, није свесна шта му ради.

Како да поред такве бедевије човек не заврши овако:

Jack-Nicholson-Social-Distancing-in-The-Shining.jpg
 
При чему све време фура ону блентаву „Шта сам погрешила?” фацу. Знаш као, није свесна шта му ради.

Како да поред такве бедевије човек не заврши овако:

Jack-Nicholson-Social-Distancing-in-The-Shining.jpg
Najgore od svega je to da kada pokušaš civilizirano, ljudski komunicirati s harpijom, dobiješ toljagom po prstima i glavi.

 
Gledam moderan svet koji je flipnuo.

Nekad se znalo. Umislis da si Napoleon ili pas odes u Lazu na manju rehabilitaciju :D

Sad mozes da tvrdis da si sta hoces i jos mozes nekog da tuzis ako ti ospori da to nisi.

Sad je skoro bio teskt o devojcici u USA koja je umislila da je macka i prijavila je decka koji joj se obracao kao devojcici i sto je najgore, skolske vlasti su reagovale u njenu korist.
dobro si shvatio da zivimo u " poslednjim danima " :zper:
 
Mogao bi ti na ovo napisati svašta, ali neću.
Neću, zato što si vjerska manjina, da si katolkinja, pravoslavka ili protestantkinja, dobila bi odgovor.
Malo skretanje sa teme ali šta ako jesu poslednja vremena?
Neko je pomenuo Armagedon u nekoj šali, međutim pročitah da su događaji od 1914. pa na ovamo bukvalno scenario pred Armagedon - kraj sveta ili tzv poslednji veliki rat, po tumačenju Biblije.
 

Шта је Свето писмо прорекло за „последње дане“?

Свето писмо је прорекло много тога што ће се дешавати у исто време и што ће представљати „знак“ да су наступили последњи дани (Лука 21:7). Погледајте нека од тих пророчанстава:
Ратови по целом свету. Исус је прорекао: „Устаће народ на народ и краљевство на краљевство“ (Матеј 24:7). Такође, у Откривењу 6:4 је проречен јахач на коњу који представља ратове и који је послат да „узме мир са земље“.
Глад. Исус је прорекао: „Биће глади“ (Матеј 24:7). У Откривењу је проречен још један јахач који доноси глад огромних размера (Откривење 6:5, 6).
Разорни земљотреси. Исус је рекао да ће бити „земљотреса по разним местима“ (Матеј 24:7; Лука 21:11). Ти земљотреси ће по целом свету односити многе животе и наносити огромну штету.
Болести. Према Исусовим речима, биће пошасти, то јест епидемија (Лука 21:11, фуснота).
Криминал. Иако је одувек било криминала, Исус је прорекао да ће у последњим данима бити „све више безакоња“ (Матеј 24:12).
Уништавање животне средине. У Откривењу 11:18 је проречено да ће људи уништавати земљу. Осим што ће напунити земљу злом и насиљем, људи ће неконтролисано загађивати животну средину.
Пад морала. У 2. Тимотеју 3:1-4, Свето писмо је прорекло да ће људи у глобалу бити „незахвални, неверни [...] неспремни за било какав договор, клеветници, без самосавладавања, окрутни, без љубави према доброти, издајници, тврдоглави и поносни“. Морал ће пасти на тако ниске гране да се за тај период с правом може рећи да су то „нарочито тешка времена“.
Распад породице. Према фусноти за 2. Тимотеју 3:2, 3, Свето писмо је прорекло да ће многи људи бити „без љубави према члановима породице“ и да ће млади бити „непослушни родитељима“.
Све мање љубави према Богу. Исус је прорекао: „Код већине [ће] охладнети љубав“ (Матеј 24:12). Он је тиме првенствено мислио на љубав према Богу. Слично томе, 2. Тимотеју 3:4 каже да ће у последњим данима већина људи волети „задовољства, а не Бога“.
Лицемерство међу верницима. Свето писмо је према 2. Тимотеју 3:5 прорекло да ће људи тврдити да су побожни, али неће живети по Божјим мерилима.
Све боље разумевање библијских пророчанстава. У књизи пророка Данила проречено је да ће у време краја многи све боље разумети истину из Светог писма, укључујући и пророчанства која говоре о последњим данима (Данило 12:4).
Проповедање по целом свету. Исус је прорекао: „Ова добра вест о Краљевству проповедаће се по целом свету за сведочанство свим народима и тада ће доћи крај“ (Матеј 24:14).
Равнодушност и игнорисање доказа. Исус је прорекао да људи неће обраћати пажњу на јасне доказе да се ближи крај (Матеј 24:37-39). Штавише, у 2. Петровој 3:3, 4 проречено је да ће неки потпуно игнорисати доказе и да ће се ругати онима који верују да је крај близу.
Сва пророчанства се испуњавају. Исус је рекао да ће се у последњим данима у исто време испуњавати сва ова пророчанства, а не само нека или већина њих (Матеј 24:33).

 
Poslednja izmena:
Malo skretanje sa teme ali šta ako jesu poslednja vremena?
Neko je pomenuo Armagedon u nekoj šali, međutim pročitah da su događaji od 1914. pa na ovamo bukvalno scenario pred Armagedon - kraj sveta ili tzv poslednji veliki rat, po tumačenju Biblije.

Pa ne znam, samo nekako mislim da smo mi, koji smo s ovom plavom planetom kap u oceanu beskraja, a taj naš ocean u kojem smo kap, čini opet jedan od bezbroj oceana u beskraju...

Ma...

Pokušavam dočarati granicu uma, a čak ni ta granica uma ne znači ništa, prekoračiti je tek znači dobiti prolaznu ocjenu na nekom kontrolnom u osnovnoj školi, recimo iz nekog u međuvremenu nepostojećeg predmeta kao što je priroda i društvo.

Ono što vjerujem je da mi kao vrsta debelo kasnimo, jednostavno smo po defaultu stvoreni takvi kakvi jesmo, ne želim biti previše grub, ali mislim da shvaćaš... pomalo smo "spori".
Polaznici specijalne škole na razini Svemira.
To je razlog zbog čega prihvaćamo priče o religiji, ali isto tako priče o nečemu što je netko proglasio za "znanost"... poput onih koji pronalaze u utjehu u ateizmu, drugi je pronslaze u vjeri.
Praktički sam sebi gradiš plafon koji ti "ludu" glavu spriječava da odluta... tamo negdje.
 
@Jugoslav Čvarak
Potpuno je razumljivo da religija tj. vera pruža ljudima utehu i neko je davno rekao "da ne postoji bog Valjalo bi ga izmisliti"!
Dakle, možemo posmatrati veru kao opijuma za narod, a možemo je posmatrati i kao beg od straha jer "tamo gde je strah tu nema vere i obrnuto", u svakom slučaju čovek je u ovom svetu izgubljen ako nema veru bar u nešto, ja bar tako mislim.
 

Шта је Свето писмо прорекло за „последње дане“?

Свето писмо је прорекло много тога што ће се дешавати у исто време и што ће представљати „знак“ да су наступили последњи дани (Лука 21:7). Погледајте нека од тих пророчанстава:
Ратови по целом свету. Исус је прорекао: „Устаће народ на народ и краљевство на краљевство“ (Матеј 24:7). Такође, у Откривењу 6:4 је проречен јахач на коњу који представља ратове и који је послат да „узме мир са земље“.
Глад. Исус је прорекао: „Биће глади“ (Матеј 24:7). У Откривењу је проречен још један јахач који доноси глад огромних размера (Откривење 6:5, 6).
Разорни земљотреси. Исус је рекао да ће бити „земљотреса по разним местима“ (Матеј 24:7; Лука 21:11). Ти земљотреси ће по целом свету односити многе животе и наносити огромну штету.
Болести. Према Исусовим речима, биће пошасти, то јест епидемија (Лука 21:11, фуснота).
Криминал. Иако је одувек било криминала, Исус је прорекао да ће у последњим данима бити „све више безакоња“ (Матеј 24:12).
Уништавање животне средине. У Откривењу 11:18 је проречено да ће људи уништавати земљу. Осим што ће напунити земљу злом и насиљем, људи ће неконтролисано загађивати животну средину.
Пад морала. У 2. Тимотеју 3:1-4, Свето писмо је прорекло да ће људи у глобалу бити „незахвални, неверни [...] неспремни за било какав договор, клеветници, без самосавладавања, окрутни, без љубави према доброти, издајници, тврдоглави и поносни“. Морал ће пасти на тако ниске гране да се за тај период с правом може рећи да су то „нарочито тешка времена“.
Распад породице. Према фусноти за 2. Тимотеју 3:2, 3, Свето писмо је прорекло да ће многи људи бити „без љубави према члановима породице“ и да ће млади бити „непослушни родитељима“.
Све мање љубави према Богу. Исус је прорекао: „Код већине [ће] охладнети љубав“ (Матеј 24:12). Он је тиме првенствено мислио на љубав према Богу. Слично томе, 2. Тимотеју 3:4 каже да ће у последњим данима већина људи волети „задовољства, а не Бога“.
Лицемерство међу верницима. Свето писмо је према 2. Тимотеју 3:5 прорекло да ће људи тврдити да су побожни, али неће живети по Божјим мерилима.
Све боље разумевање библијских пророчанстава. У књизи пророка Данила проречено је да ће у време краја многи све боље разумети истину из Светог писма, укључујући и пророчанства која говоре о последњим данима (Данило 12:4).
Проповедање по целом свету. Исус је прорекао: „Ова добра вест о Краљевству проповедаће се по целом свету за сведочанство свим народима и тада ће доћи крај“ (Матеј 24:14).
Равнодушност и игнорисање доказа. Исус је прорекао да људи неће обраћати пажњу на јасне доказе да се ближи крај (Матеј 24:37-39). Штавише, у 2. Петровој 3:3, 4 проречено је да ће неки потпуно игнорисати доказе и да ће се ругати онима који верују да је крај близу.
Сва пророчанства се испуњавају. Исус је рекао да ће се у последњим данима у исто време испуњавати сва ова пророчанства, а не само нека или већина њих (Матеј 24:33).

Uzmi u obzir šta je za njih tada značio ceo svet
 
Malo skretanje sa teme ali šta ako jesu poslednja vremena?
Neko je pomenuo Armagedon u nekoj šali, međutim pročitah da su događaji od 1914. pa na ovamo bukvalno scenario pred Armagedon - kraj sveta ili tzv poslednji veliki rat, po tumačenju Biblije.
Po jednom od tumačenja Biblije, a ima ih više. Ovaj apokaliptični scenario
je stigao sa zapada i to relativno skoro. Iz hrišćanskih pravaca koji nemaju
monaške redove i duhovnike koji bi tumačili svete tekstove, nego Bibliju
čitaju kao bilo koju drugu knjigu.

Nekada je grešku teško uočiti dok ne nastane zbog nje totalni kuršlus.
Kao što se i bolest u telu ne primeti u samom svom začetku. I sad, kad
bolest primetiš, jel uzmeš konopče da se obesiš ili odeš kod lekara da
to lečite?
Tako i ove krajnosti koje se u društvima i pojedincima vide, ne služe da
zaključimo da je potrebno kolektivno samoubistvo, već da vidimo šta je
do takvog besmisla dovelo i da grešku ispravimo.
Samo treba razmišljati, mnogo razmišljati.
 
Gledam moderan svet koji je flipnuo.

Nekad se znalo. Umislis da si Napoleon ili pas odes u Lazu na manju rehabilitaciju :D

Sad mozes da tvrdis da si sta hoces i jos mozes nekog da tuzis ako ti ospori da to nisi.

Sad je skoro bio teskt o devojcici u USA koja je umislila da je macka i prijavila je decka koji joj se obracao kao devojcici i sto je najgore, skolske vlasti su reagovale u njenu korist.
Још ћемо се ти и ја усагласити :D:heart:
 

Back
Top