Da li su psovke dobre ili loše?

Sonatica72

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.644
za forum.jpg

-Autorska tema -

Kada smo bili mali učili su nas da su psovke loše i ružne. Neki od nas su poslušali, neki nisu.

Psovanje je nekulturno. Treba izbegavati knjige u kojima ima psovki. Treba izbegavati i filmove pune psovki.

Dok sam bila mlađa trudila sam se da poštujem ova "pravila".

Onda se pojavilo prvo istraživanje u kome su stručnjaci zaključili da su ljudi koji psuju inteligentniji od onih koji ne psuju.

Kasnije se pojavilo još jedno istraživanje koje otkriva da su ljudi koji psuju iskreni.

Da li su psovke ružne?

Šta mislite o ovoj temi?

Pogledajte prilog 1524585
-Autorska tema -

Kada smo bili mali učili su nas da su psovke loše i ružne. Neki od nas su poslušali, neki nisu.

Psovanje je nekulturno. Treba izbegavati knjige u kojima ima psovki. Treba izbegavati i filmove pune psovki.

Onda se pojavilo prvo istraživanje u kome su stručnjaci zaključili da su ljudi koji psuju inteligentniji od onih koji ne psuju.

Kasnije se pojavilo još jedno istraživanje koje otkriva da su ljudi koji psuju iskreni.

Da li su psovke ružne?

Šta mislite o ovoj temi?

psovke jedno od većih zala, koje smo usvojili, tj koje su namatnuli kripto judejci
glavni za uvodjenje psovanja na velika vrata je bio potomak cincara Joanikija Karadže
poznatiiji kao Vuk Karadžić....ni jedna narodna pesma niti priča nema psovke u sebi
jer i nisu deo našeg jezika, ubačene su na silu!
probajte da izbacite psovke pa ćete videti koliko će vam se život unormaliti.
SVE psovke, sve do jedne...kad vam dodje da psujete, vi recite neku glupost.
ZAMISLITE DA CEO NAROD PRESTANE DA PSUJE MESEC DANA?!

od sad psujem da bi bio inteligentniji :p

ma da pupin i tesla su se razbijali od psovanja!
oni kad im zapne negde krenu samo da psuju!
a tek Bor i Hajzenberg!

Nemam problem sa tim da napravim balans . U društvu starijih ili u društvu ljudi koje površno poznajem nikada .
Ne izražavam se preterano vulgarno, ne volim preteranu vulgarnost i ne čuči mi , ali da, sa bliskim meni ljudima sam slobodnija , pa i tim bliskim opalim psovku kada me iznerviraju. :D I volim to.

Nemam problem sa tim da napravim balans . U društvu starijih ili u društvu ljudi koje površno poznajem nikada .
Ne izražavam se preterano vulgarno, ne volim preteranu vulgarnost i ne čuči mi , ali da, sa bliskim meni ljudima sam slobodnija , pa i tim bliskim opalim psovku kada me iznerviraju. :D I volim to.
Istrenirala sam moje drage ljude da ne psuju u mom prisustvu.

-Autorska tema -

Da li su psovke ružne?

Šta mislite o ovoj temi?
Psovanje je znak slabosti. Psihičke. Kad ne znaš za bolje, ideš šta je najlakše.
Opsujem, ali nikad pred decom, opsujem pred čovekom koji me razume i neće da zameri BAŠ jer me razume, i taj manjak nekulture je prolazan pored njega, i to je retkost, pa kažem izvini za ovo. Jer, psovanje je znak slabosti.
Onaj trenutak kad ti svi opraštaju zbog toga, je znak da svi skapirali da ne možeš bez toga, i opraštaju ti, kad je to deo tvog karaktera...a tad niko i nema visoko mišljenje o tebi više, a opraštanje i zašto ljudi ćute oko tebe je milosrdje, i neće da ti kažu da nemaju visoko mišljenje o tebi, znaju da nema promene, čak i da dodje do toga, kada bi te opomenuli.

-Autorska tema -

Da li su psovke ružne?

Šta mislite o ovoj temi?
U našoj kulturi i rečniku su negovanje lingvističke tradicije.

Priznajem da mi se dešava, najčešće opsujem sama za sebe kad nešto zabrljam...

I ja isto. To mi se dešava od nedavno. Ranije sam se trudila da kontrolišem sve reči koje izgovaram ( tj trudila sam se da ne psujem ).

Nije mi problem da čitam knjigu u kojoj su psovke umerene, tačnije da ih nema mnogo. I ne upotrebljavam sve psovke. Nikada, baš nikada ne psujem Boga.

I ja isto. To mi se dešava od nedavno. Ranije sam se trudila da kontrolišem sve reči koje izgovaram ( tj trudila sam se da ne psujem ).

Nije mi problem da čitam knjigu u kojoj su psovke umerene, tačnije da ih nema mnogo. I ne upotrebljavam sve psovke. Nikada, baš nikada ne psujem Boga.
Psovanje je generalno stvar navike.
Ako se posmatra psovanje sa strane, to &ebem ti (pa dodaj) dakle, a do toga dolazi iz frustracije generalno dok ne predje u naviku i uvek se svodi na &ebanje... To lako može da se promeni u "ma kako", jer iz frustracije ti lako možeš reći i "ma kako", ali nije zastupljeno i nije popularno :)
Ili ma beži, ili ma daaaa...sve su to zamene.

Back