Da li su baš svi grešni?

Да се бог јавио целом човечанству, а не само јеврејима онда би можда и поверовао у њега, овако знам да су га јевреји измислили.

A kako misliš da se javio? Telefonom? Kako se javlja neko ko je transcedentan? A i sam si transcedentan, odnosno tvoje JA, tvoja suština.

- - - - - - - - - -

Hvala na pitanju i ja sam dobro. :)
 
Bog je los jer ne stiti neduzne i nevine.
Zamisli da na ulici vidis nekog manijaka kako maltretira neko dete ili neku devojku. Pa mislim da bi mu ja bubrege odvalio.
A bog nista........jajara pokvarena. Kao mocan a ovamo kurekanja

Ooo, grešniče. Pokaj se. Spasi svoju dušu jer će večno goreti u patnji.
Ne sudi da ne budeš osuđen. Samo Bog može da sudi, a njegovo delo ne možeš da razumeš.
Odakle to zlo u tebi?
Idi u crkvu pomoli se i ispovedi se, olakšaj sebi dušu i primi Božju milost.:pop:
 
Ooo, grešniče. Pokaj se. Spasi svoju dušu jer će večno goreti u patnji.
Ne sudi da ne budeš osuđen. Samo Bog može da sudi, a njegovo delo ne možeš da razumeš.
Odakle to zlo u tebi?
Idi u crkvu pomoli se i ispovedi se, olakšaj sebi dušu i primi Božju milost.:pop:

Pa nisam ja pajser da me bog vodi za ruku kroz zivot, da mi on kroz bibliju kaze sta je dobro a sta ne, sta je crno a sta belo.
I kakav je to bog sudija kad je tako zao ?
Kakva je to ljubav kad nevini ljudi gladuju, dave se u poplavama, ruse im se krovovi na glavu u zemljotresima, ginu ni krivi ni duzni u saobracajkama itd itd

Neka hvala, ne treba mi takva ljubav. Nekako mi je bolje ziveti u mrznji :hahaha:
 
Postovanje i tebi PLP
Pogrešno si protumačio ajet, kad se u Kur'anu govori o sljedbenicima Knjige misli se na hrišćane i jevreje :)

Evo na primjer

Alu-Imran - Imranova porodica
Ajet 64
Reci: ”O sljedbenici Knjige, dođite da se okupimo oko jedne riječi i
nama i vama zajedničke: da se nikome osim Allahu ne klanjamo, da
nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha,
bogovima ne držimo!” Pa ako oni ne pristanu, vi recite: ”Budite svjedoci
da smo mi muslimani!”

:)


Sve što se u Bibliji poklapa sa Kur'anom i sunnetom Muhameda s.a.v.s prihvatam, a ono što se ne poklapa - ne

Ajet 68 Reci: "O sljedbenici Knjige, vi niste nikakve vjere ako se ne budete pridržavali Tevrata i Indžila, i onoga što vam objavljuje Gospodar vaš.
Mnogo toga se poklapa zajedno, ali koliko ja vidim, ovde je jedna celina ,Biblija,a druga celina Kuran.
I pise,sledbenici Knjige, da li se pridrzavaju Tevrata i Indzila.Poslanik Muhamed je dobio objavu od Boga.Muslimani su potekli od Ismaila, Avramobog sina.Znaci ima logike da se pridrazavaju kao dobri vernici i Biblije.Problem je u tome sto po Kuranu, Isa, je bio samo poslanik,a ne Boziji sin,a sam je Bog izjavio da je on njegov sin, i to ne jedini, ima ih jos.
U sustini , Bog ima svoje Seme, i mi ne znamo ko je sve , ali se treba pridrzavati Objave koju je Bog uputio preko Proroka, ljudskom rodu.
 
Pa nisam ja pajser da me bog vodi za ruku kroz zivot, da mi on kroz bibliju kaze sta je dobro a sta ne, sta je crno a sta belo.
I kakav je to bog sudija kad je tako zao ?
Kakva je to ljubav kad nevini ljudi gladuju, dave se u poplavama, ruse im se krovovi na glavu u zemljotresima, ginu ni krivi ni duzni u saobracajkama itd itd

Neka hvala, ne treba mi takva ljubav. Nekako mi je bolje ziveti u mrznji :hahaha:
Priznaj da ti je u stvari teško da čitaš Bibliju (piše se velikim slovom).
A i mama te je ljutila kada te je izlupala jer si hteo da gurneš ekser u struju.
Ali, nije Bogu potrebno više nego tebi da ga prihvatiš. A tvoje neprihvatanje dolazi iz nerazumevanja. Po ovome što pišeš vidi se da ne razumeš.
A ti si dasa kad možeš tako lako da odbaciš Boga, a ne shvataš ni šta odbacuješ.
 
Pa nisam ja pajser da me bog vodi za ruku kroz zivot, da mi on kroz bibliju kaze sta je dobro a sta ne, sta je crno a sta belo.
I kakav je to bog sudija kad je tako zao ?
Kakva je to ljubav kad nevini ljudi gladuju, dave se u poplavama, ruse im se krovovi na glavu u zemljotresima, ginu ni krivi ni duzni u saobracajkama itd itd

Neka hvala, ne treba mi takva ljubav. Nekako mi je bolje ziveti u mrznji :hahaha:
Ti si jedan od onih što bi vlast na 24 h? :ceka:
Jednostavno odbijanje bubrega verovatno bi smanjilo neke nepravde, ali ne bi rešilo ni jedan ozbiljan, pa ni neozbiljan problem.
 
Zbog ambijenta i scenografije, što ima značaja za duhovno približavanje Bogu.
Mislim, prikladnije je nego u samousluzi. :)

- - - - - - - - - -


Pa bitno mi je da sam dobro. :)

Nije prikladnije ono sto Bog ne trazi... i ono sto filozofiras...
Zna se sta je prikladno samo sto Bog trazi...
a to koliko si dobro je takodje tvoje subjektivno...
Doboro smo samo kada smo blizu Boga a blizu smo kada radimo ono sto on trazi
kada verujem ona nacin koji je on postavio
a do sutra mozes filozofirati :)
 
Nije prikladnije ono sto Bog ne trazi... i ono sto filozofiras...
Zna se sta je prikladno samo sto Bog trazi...
Pa ne traži ti Bog ni u toalet da ideš, pa ipak ideš.
To što Bog ne traži ne znači da zabranjuje.
Jasno je napisano šta Bog traži.

a to koliko si dobro je takodje tvoje subjektivno...
Pa da. :)

Doboro smo samo kada smo blizu Boga a blizu smo kada radimo ono sto on trazi
kada verujem ona nacin koji je on postavio
a do sutra mozes filozofirati :)
A i ovo se slažem.
Pa u čemu je onda problem? :)
 
Priznaj da ti je u stvari teško da čitaš Bibliju (piše se velikim slovom).
A i mama te je ljutila kada te je izlupala jer si hteo da gurneš ekser u struju.
Ali, nije Bogu potrebno više nego tebi da ga prihvatiš. A tvoje neprihvatanje dolazi iz nerazumevanja. Po ovome što pišeš vidi se da ne razumeš.
A ti si dasa kad možeš tako lako da odbaciš Boga, a ne shvataš ni šta odbacuješ.

Pa eto odbacujem tog tvog boga [malo slovo je namerno jer rec "bog" nema nikakvo znacenje].
I sta mi fali bez tog boga ?
Imam sve u dovoljnim kolicinama i vise od toga pa mi nije potrebno da se zamlacujem s tim glupostima koji se zovu "religija".
A ako me pitas zasto sam ovde na pdf religija pa reci cu ti. Zabavljam se i jako mi je lepo :ok:
 
Opet filozofiras jasno se u Bibliji kaze sta Bog zeli.
Ma njasno je to šta želi. Ali ne svodi se sve na to šta želi niti može sve da se pomene. Ono što Bog nije zabranio, valjda je dozvoljeno. Gde je to Bog zabranio ulazak u crkvu?

Zasto bi postojao zakon za nesto sto je ocigledno kao fizioloske potrebe????
Pa to se i ja pitam. Ali to nije zabranjeno zato što Bog nije pomenuo da to želi.
 
Pa eto odbacujem tog tvog boga [malo slovo je namerno jer rec "bog" nema nikakvo znacenje].
I sta mi fali bez tog boga ?
Ma ne odbacuješ ti mog Boga već svog. Zapravo ne shvataš da time odbacuješ samoga sebe. Ali dobro, nemaš taj kapacitet da shvatiš.
Sem toga, ne poznaješ pravopisna pravila. Za Bibliju sam ti nenametljivo saopštio da se piše velikim slovom.
Velikim slovom se piše:
митолошка и религијска имена (Зевс, Афродита, Алах, Бог, Исус Христос), али у општем значењу божанство бог се пише МАЛИМ словом: бог Перун; веровати у бога.

имена духовних творевина људског стваралаштва (књижевних, верских и научних дела, музичких и сценских дела, слика и кипова): Талмуд, Капитал, Свето писмо, Кармина бурана, Мона Лиза, Локвањи...
Ovo nije stvar ličnog stava već opšte kulture.
Dakle Bog možeš da pišeš i malim slovom kada je neodređeno o kom se bogu radi. Kada se zna da se radi o hrišćanskoj veri, onda se Bog piše velikim slovom (jer nema više bogova).

Imam sve u dovoljnim kolicinama i vise od toga pa mi nije potrebno da se zamlacujem s tim glupostima koji se zovu "religija".
Ali ipak se zamlaćuješ :)

A ako me pitas zasto sam ovde na pdf religija pa reci cu ti. Zabavljam se i jako mi je lepo :ok:
Nisam te pitao. :D
Ali nešto te vuče čim ti je ovde lepo. :per:

- - - - - - - - - -

Није он ни погледао библију.
Još kad bi ti verovali, bio bi prorok. :D
 
Opet filozofiras jasno se u Bibliji kaze sta Bog zeli.

Zasto bi postojao zakon za nesto sto je ocigledno kao fizioloske potrebe????

Mona, draga, Bog ne trazi da se zrtvuju ljudi, pa svedoci zrtvuju ljude i ne prihvataju krv, ponudjenu da se zivot spasi.
Koja je to vrsta potrebe, kada je zivot dat da se zivi,a ne na neprirodan nacin umre, zbog pogresnih rasudjivanja i tumacenja Bozije reci, ?
 
Zasto su deca gladna u Africi, zasto neduzni i posteni stradaju u poplavama, zemljotresima i saobracajnim nesrecama ?

Ima li taj bog ako i postoji kriterijume za dobre, postene, iskrene, vredne, neduzne.......
Сви људи на планети су грешни, били и биће. Бог је Милостив и спасава. Слава Господу Богу.
 
Сви људи на планети су грешни, били и биће. Бог је Милостив и спасава. Слава Господу Богу.

Прича о греху је будалаштина, а бог како је описан у библији није милостив нити спасава већ брутални садиста и убица..
 

Back
Top