Da li su baš svi grešni?

Ako je Isus bio gresan a trudio se da bude blag, to mu bila zivotna fiksacija, onda su i ljudi 21. veka isto gresni.
Grešan je samo reč i ništa više. Da grešna sam i šta sad?
Čovek obično nije toliko nesvestan svojih vrlina koliko mana. Cilj je da se osvesti baš taj deo koga čovek biva najmanje svestan. Ali na kraju i shvatanje da je to ljudska priroda.
 
A znate li sta je to biti gresan? Sta je greh?

Odakle potice to znanje o gresnosti i grehu?

Znate li kako mozete da vidite da li ste gresni?

Greh nije da je neko pogresiv.

Oh, slomio sam solju.

Stalno otkucam pogresan broj,

Greskom sam rekao da treba ovako, a treba onako.

Mislite li da je to biti gresan jer cinite ovakve greske?
 
По Библији сви смо због Адама и Еве грешни.
Jesmo, zahvaljujući zakonu nasleđa, skloni grehu, no za samo postojanje urođenih grešnih sklonosti (koje, prirodno, moraju i da se manifestuju grešnim aktom) nismo, svakako, krivi, kao, dakle, ni za greške koje neminovno proističu iz nasleđene grešne prirode, a nisu neminovne one koje se čine bez otpora volje grešnom porivu umu ili tela, pri čemu je od izuzetnog značaja činjenica da kada se neko obrati Bogu (pokaje za grehove i počne da živi čistim životom), od Njega prima i silu kojom ga Čisti od grešnih sklonosti, koje, nakon određenog vremena - zahvaljujući molitvi, proučavanju Svetih spisa i postu (potpunom uzdržavanju od jedenja i pijenja), kojim se jača volja - nestaju, čime je Božje Obličje u čoveku obnovljeno.
 
Jesmo, zahvaljujući zakonu nasleđa, skloni grehu, no za samo postojanje urođenih grešnih sklonosti (koje, prirodno, moraju i da se manifestuju grešnim aktom) nismo, svakako, krivi, kao, dakle, ni za greške koje neminovno proističu iz nasleđene grešne prirode, a nisu neminovne one koje se čine bez otpora volje grešnom porivu umu ili tela, pri čemu je od izuzetnog značaja činjenica da kada se neko obrati Bogu (pokaje za grehove i počne da živi čistim životom), od Njega prima i silu kojom ga Čisti od grešnih sklonosti, koje, nakon određenog vremena - zahvaljujući molitvi, proučavanju Svetih spisa i postu (potpunom uzdržavanju od jedenja i pijenja), kojim se jača volja - nestaju, čime je Božje Obličje u čoveku obnovljeno.

Срећа па нисам хришћанин тако да за мене прича о греху не важи.
 
A znate li sta je to biti gresan? Sta je greh?

Odakle potice to znanje o gresnosti i grehu?

Znate li kako mozete da vidite da li ste gresni?

Greh nije da je neko pogresiv.

Oh, slomio sam solju.

Stalno otkucam pogresan broj,

Greskom sam rekao da treba ovako, a treba onako.

Mislite li da je to biti gresan jer cinite ovakve greske?

Greh postoji od iskona, a pise da su svi zatvoreni u bezboznost, da Bog sve pomiluje.
 

Back
Top