Da li su Jevreji i dalje Božji narod?

pitaj Boga. U bibliji piše da je izabrao taj jedan narod a kada ga je iznervirao rekao im je da će sve da ih pobije pa će da izabere neki drugi narod.
pa i na tarabi piše svašta
ja ne mogu da verujem u nelogičnost i laž. a logično je da iz ničega ne može nastati nešto, da to nešto zovemo bog i sad taj bog tvorac univerzuma izabere neke pustinjske nomade da mu bude njegov narod a ostale satire usput jer im obećao med i mleko.
 
pa i na tarabi piše svašta
ja ne mogu da verujem u nelogičnost i laž. a logično je da iz ničega ne može nastati nešto, da to nešto zovemo bog i sad taj bog tvorac univerzuma izabere neke pustinjske nomade da mu bude njegov narod a ostale satire usput jer im obećao med i mleko.
Sveto Pismo nije taraba stoga ti prepoirucujem da prvo istrazis kakva je to knjiga,pa da je onda procitas temeljno i da se onda vratis ovde ( ili odes bilo gde) da vodis teoloske diskusije.
 
pa i na tarabi piše svašta
ja ne mogu da verujem u nelogičnost i laž. a logično je da iz ničega ne može nastati nešto, da to nešto zovemo bog i sad taj bog tvorac univerzuma izabere neke pustinjske nomade da mu bude njegov narod a ostale satire usput jer im obećao med i mleko.
Како лаж да буде записана у Светом Писму? Бог је изабрао Израиљце како би се из њиховог народа родио Месија.
 
Sveto Pismo nije tarabq
to nisam ni rekao.
jel može ovako
papir trpi sve?
vidiš ovaj internet, sve trpi samo sada više informacija pa biraš.
kad već imate ograničenu ljudsku logiku drš se tvojih menadžera.
a da bi vodio teološku raspravu moraš pored svih svetskih religija da poznaješ i filozofiju i sociologiju i istoriju.
kada uzmeš jedno od svetih pisama onda moraš imati informacije o narodu koji je pisao to sp kakvu filozofiju, istoriju i društveno socijalni status kada su opisivane datog momenta.
ne znam zašto se k*rčiš kad ni ne znaš šta je teologija (nauka o bogu) , a da ne pričamo da veze nemaš nit grčki nit hebrejski po pitanju biblije.
zato, kako ti ne dosadi, nije mi jasno,a samo ti veruje sabrat u veri.
 
to nisam ni rekao.
jel može ovako
papir trpi sve?
Sveto Pismo nije bilo koji papir nego je to REC GOSPODNJA !!!
vidiš ovaj internet, sve trpi samo sada više informacija pa biraš.
kad već imate ograničenu ljudsku logiku drš se tvojih menadžera.
a da bi vodio teološku raspravu moraš pored svih svetskih religija da poznaješ i filozofiju i sociologiju i istoriju.
kada uzmeš jedno od svetih pisama onda moraš imati informacije o narodu koji je pisao to sp kakvu filozofiju, istoriju i društveno socijalni status kada su opisivane datog momenta.
ne znam zašto se k*rčiš kad ni ne znaš šta je teologija (nauka o bogu) , a da ne pričamo da veze nemaš nit grčki nit hebrejski po pitanju biblije.
zato, kako ti ne dosadi, nije mi jasno,a samo ti veruje sabrat u veri.
:sad2:
 
Ne postoji "jedno od svetih pisama". Postoji samo jedno Sveto Pismo.
dokaži, nemaš dokaz

Религијски текстови (познати и као света писма, свете књиге или свети списи) су текстови које различите верске традиције сматрају светим, или веома значајним за своју верску традицију.[1] Религијски текстови се односе на оно што верници сматрају светим, или што поштују. Многе религије и верски покрети верују да су њихови свети текстови божански инспирисани.[2]

Неки од најпознатијих светих текстова су:

obojica pričate bez dokaza i ubeđujete nasilno forumaše i to bez dokaza
sramota ste za vernike.nit znate u šta verujete a još u to vaše neznanje i bez dokaza ubeđujete .

velika sramota
 
dokaži, nemaš dokaz

Религијски текстови (познати и као света писма, свете књиге или свети списи) су текстови које различите верске традиције сматрају светим, или веома значајним за своју верску традицију.[1] Религијски текстови се односе на оно што верници сматрају светим, или што поштују. Многе религије и верски покрети верују да су њихови свети текстови божански инспирисани.[2]

Неки од најпознатијих светих текстова су:

obojica pričate bez dokaza i ubeđujete nasilno forumaše i to bez dokaza
sramota ste za vernike.nit znate u šta verujete a još u to vaše neznanje i bez dokaza ubeđujete .

velika sramota
Preporucio bih ti da prvo biras reci jer si potpuno neosnovano optuzio !!!
Sveto Pismo je sveto pre svega za vernike koje su voljni da je citaju a narocito za one koje su imali prilike da procitaju i druge verske knjige sirom sveta.

Inace ovde na forumu niko nikog ne ubdjuje a jos manje se to cini nasilno !
Konkretno za mene ti odgovorno tvrdim da sve moje teoloske tvrdnje argumentiram konkretnim Bibijskim dokazima a da samo potsetim da je to sve sto je zapisano u Svetom Pismu !

E sad lepo udahni,izbroj do 10 i onda procitaj jos jednom sve sto smo do sada pisali ja iu tvoj omiljeni moderator i pokusaj jos jednom opisati kako ti deluje ova nasa prepiska gde zastupamo/ branimo iste "pozicije" !
 
dokaži, nemaš dokaz

Религијски текстови (познати и као света писма, свете књиге или свети списи) су текстови које различите верске традиције сматрају светим, или веома значајним за своју верску традицију.[1] Религијски текстови се односе на оно што верници сматрају светим, или што поштују. Многе религије и верски покрети верују да су њихови свети текстови божански инспирисани.[2]

Неки од најпознатијих светих текстова су:

obojica pričate bez dokaza i ubeđujete nasilno forumaše i to bez dokaza
sramota ste za vernike.nit znate u šta verujete a još u to vaše neznanje i bez dokaza ubeđujete .

velika sramota
И шта сад то значи? Имају ли ти други списи икаква јасна испуњена пророчанства, имају ли изложено учење о стварању свијета, паду човјека и плану спасења који је кулминирао жртвом Исуса Христа? Кур'ан је збирка арапске митологије и прерађених библијских прича, Талмуд ад наусеам рабинска мантрања и понижавање гојима, Мормонова књига је фенфикшн Џозефа Смита о томе како је Америка света земља.
 
Preporucio bih ti da prvo biras reci jer si potpuno neosnovano optuzio !!!
Sveto Pismo je sveto pre svega za vernike koje su voljni da je citaju a narocito za one koje su imali prilike da procitaju i druge verske knjige sirom sveta.

Inace ovde na forumu niko nikog ne ubdjuje a jos manje se to cini nasilno !
Komkretno za mene ti odgovorno tvrdim da sve moje teoloske tvrdnje argumentiram konkretnim Bibijskim dokazima a da samo potsetim da je to sve sto je zapisano u Svetom Pismu !

E sad lepo udahni,izbroj do 10 i onda procitaj jos jednom sve sto smo do sada pisali ja iu tvoj omiljeni moderator i pokusaj jos jednom opisati kako ti deluje ova nasa prepiska !
bez dokaza pišete.
dok god ne počenete sa "verujem" karaću vas (grdnja).
primer
"ja verujem da je biblija božija reč"
"ja verujem da se bog objavio samo u bibliji"

e tada postajete vernici, za sada ste samo demagozi, ne znam možda se maki i vrati u vernike,za tebe je gotovo, đavo uzeo svoje.
 
И шта сад то значи? Имају ли ти други списи икаква јасна испуњена пророчанства, имају ли изложено учење о стварању свијета, паду човјека и плану спасења који је кулминирао жртвом Исуса Христа? Кур'ан је збирка арапске митологије и прерађених библијских прича, Талмуд ад наусеам рабинска мантрања и понижавање гојима, Мормонова књига је фенфикшн Џозефа Смита о томе како је Америка света земља.
ako nisi čitao kako bi znao kakvu koncepciju boga prikazuju, paušalno čitanje ne znači da ti sve jasno,pa bibliju naučavaš preko svetih otaca pa ti opet nije jasno.
zamisli da moraš vede da proučavaš.
e zato kaži nemam dokaz al verujem a ne da mi kažeš kako proročanstva iz biblije se ispunila u bibliji.
ako hoćemo realno bolje su simpsonovi predviđali budućnost nego biblija.
bibliju ako ne gledaš duhovnim očima ti si omašio skroz, tu nema nikakvih dokaza već samo put.
 
bez dokaza pišete.
dok god ne počenete sa "verujem" karaću vas (grdnja).
primer
"ja verujem da je biblija božija reč"
"ja verujem da se bog objavio samo u bibliji"

e tada postajete vernici, za sada ste samo demagozi, ne znam možda se maki i vrati u vernike,za tebe je gotovo, đavo uzeo svoje.
A da ipak procitas jos jednom moj komentar ,mozda budes primetio za koga je Biblija Sveto Pismo ?
Dakle to su vernici KOJI VERUJU svemu sto je tamo zapisano stoga te zapise imaju prava nazivati Biblijskim dokazima koje/ s kojima "tvrdo cekaju i dokazuju ono sto se ne vidi"... !!!
 

Back
Top