da li se prekrstite

Прекрстим се кад улазим у цркву, или кад чујем црквена звона. Не знам зашто бих се крстио када пролазим поред цркве. Шта више, увек ме изнервира када видим да се људи крсте док седе у аутобусу који пролази улицом поред цркве.
 
kad prodjete pored crkve ili manastira?
Ako da zasto, ako ne, opet zasto?
Kako to izgleda slucajnim prolaznicima koji posmatraju sa strane

Prekrstim se pre nego uđem u crkvu ili manastir,kada prolazim,ne krstim se.
Krstiti se sa rečima:U ime Oca i Sina i Svetoga Duha Amin! meni je već molitva,
a u prevozu,npr. mi deluje kao javna predstava,pa samim tim pretpostavljm,
čisto poziranje.
 
Prekrstim se pre nego uđem u crkvu ili manastir,kada prolazim,ne krstim se.
Krstiti se sa rečima:U ime Oca i Sina i Svetoga Duha Amin! meni je već molitva,
a u prevozu,npr. mi deluje kao javna predstava,pa samim tim pretpostavljm,
čisto poziranje.

Тако је... Ни ја се не прекрстим када пролазим поред цркве/манастира... Само када улазим у њих
 
Pa što bi pitao nekoga zašto to radi, jer svako od nas nosi svoje razloge i ukoliko ne uznemiravaš nikoga svojim pokretima, ne treba ni obraćati mnogo pažnju šta misli neki tamo prolaznik. Ako je dobronameran neće ništa loše misliti. reći će možda, gle Bogoljubivog čoveka.

Slušala sam monaha sa Svete gore koji voli bateriju jer je na njoj krst (+ -), avion koji liči na krst, i ne samo da se prekrsti prolazeći pored hrama, nego i kada vidi avion ili sve što liči na krst i td. i td.

Ne kažem da tako obavezno treba, jer Gospod kaže da se molimo u sebi a ne da nas svi vide, ali eto, ima ljudi koji prosto žele da na neki način iskažu gde ih srce vuče.
 
Naravno da se ne krstim, prekrstila bih se jedino da poludim i ne znam sta radim :zcepanje:

Uvek su mi bili bezvezni ti sto se krste pri prolasku pored crkve. Smerno i bogobojazljivo se prekrste, a cim prodju ko zna o kakvim pakostima nastave da razmisljaju. Crkva im omela tok misli. :zcepanje:
 
Naravno da se ne krstim, prekrstila bih se jedino da poludim i ne znam sta radim :zcepanje:

Uvek su mi bili bezvezni ti sto se krste pri prolasku pored crkve. Smerno i bogobojazljivo se prekrste, a cim prodju ko zna o kakvim pakostima nastave da razmisljaju. Crkva im omela tok misli. :zcepanje:

Ti se verovatno tako smeješ (:zcepanje:) kada prolaziš pored hrama. Ne verujem da si češće od mene u hramu, pa mi nije tako smešno ako se neko prekrsti ili ne prekrsti, pa da li je Bogobojažljiv, pun poštovanja ili slično ili obični licemer, jer nije moje da procenjujem.
 
Poslednja izmena:
Ti se verovatno tako smeješ (:zcepanje:) kada prolaziš pored hrama. Ne verujem da si češće od mene u hramu, pa mi nije tako smešno ako se neko prekrsti ili ne prekrsti, pa da li je Bogobojažljiv, pun poštovanja ili slično ili obični licemer, jer nije moje da procenjujem.

Ne, ja uopste ne obracam paznju na hramove........prolazim pored njih kao pored bilo koje druge zgrade. Primetim ih jedino ako se neko u mojoj blizini prekrsti.
Ne ulazim u crkve i manastire ima tome par godina (nemam potrebu), a nikakvim poslom nisam vezana za njih da bih ulazila. Ateista sam.
 

Back
Top