Quantcast

da li se prekrstite

milsu

Ističe se
Poruka
2.231
Прекрстим се кад улазим у цркву, или кад чујем црквена звона. Не знам зашто бих се крстио када пролазим поред цркве. Шта више, увек ме изнервира када видим да се људи крсте док седе у аутобусу који пролази улицом поред цркве.

kreki samuraja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
31.883
Aha, da.Meni izgleda ruzno kad vidim coveka u zurbi kako ide na poso, ili market, u bordel, i navrat nanos se prekrsti kad vidi zvonik :/
Ali mi ne smeta, samo kazem da je ruzno.

milsu

Ističe se
Poruka
2.231
Да. Прекрстиш се онда кад мислиш на Бога. А не кад случајно прођеш поред цркве.

VESSNA B

Zainteresovan član
Poruka
474
kad prodjete pored crkve ili manastira?
Ako da zasto, ako ne, opet zasto?
Kako to izgleda slucajnim prolaznicima koji posmatraju sa strane
Prekrstim se pre nego uđem u crkvu ili manastir,kada prolazim,ne krstim se.
Krstiti se sa rečima:U ime Oca i Sina i Svetoga Duha Amin! meni je već molitva,
a u prevozu,npr. mi deluje kao javna predstava,pa samim tim pretpostavljm,
čisto poziranje.

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.353
Prekrstim se pre nego uđem u crkvu ili manastir,kada prolazim,ne krstim se.
Krstiti se sa rečima:U ime Oca i Sina i Svetoga Duha Amin! meni je već molitva,
a u prevozu,npr. mi deluje kao javna predstava,pa samim tim pretpostavljm,
čisto poziranje.
Тако је... Ни ја се не прекрстим када пролазим поред цркве/манастира... Само када улазим у њих

Taisa

Domaćin
Poruka
3.227
Da, prekrstim se kada prođem pored hrama Božijeg, mada smo svi mi pojedinačno hram Božiji ako se u nama nalazi molitva, vera, ljubav,...

Prekrstim se jer to poželim u tom trenutku.

stnco

Elita
Poruka
15.897
Ja se uopšte ne krstim. A smešno mi je kada vidim da se krste kada prolaze pored crkve. Rado bih da ih pitam za razlog, ali naravno, ne ide da tek tako nekog zaustavim i pitam.

Taisa

Domaćin
Poruka
3.227
Pa što bi pitao nekoga zašto to radi, jer svako od nas nosi svoje razloge i ukoliko ne uznemiravaš nikoga svojim pokretima, ne treba ni obraćati mnogo pažnju šta misli neki tamo prolaznik. Ako je dobronameran neće ništa loše misliti. reći će možda, gle Bogoljubivog čoveka.

Slušala sam monaha sa Svete gore koji voli bateriju jer je na njoj krst (+ -), avion koji liči na krst, i ne samo da se prekrsti prolazeći pored hrama, nego i kada vidi avion ili sve što liči na krst i td. i td.

Ne kažem da tako obavezno treba, jer Gospod kaže da se molimo u sebi a ne da nas svi vide, ali eto, ima ljudi koji prosto žele da na neki način iskažu gde ih srce vuče.

Ledzer

Domaćin
Poruka
3.595
Pa ne...cesto odlazim na ta mesta,bilo bi suvisno jos i da se krstim na ulazu i izlazu,i kada prolazim...
a i cesto se zamislim pa ne primetim.

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.615
Naravno da se ne krstim, prekrstila bih se jedino da poludim i ne znam sta radim :zcepanje:

Uvek su mi bili bezvezni ti sto se krste pri prolasku pored crkve. Smerno i bogobojazljivo se prekrste, a cim prodju ko zna o kakvim pakostima nastave da razmisljaju. Crkva im omela tok misli. :zcepanje:

>NiNa<

Poznat
Poruka
9.808
Smerno i bogobojazljivo se prekrste, a cim prodju ko zna o kakvim pakostima nastave da razmisljaju. Crkva im omela tok misli. :zcepanje:
Da. :lol:

ne krstim se,nemam pametnija posla. Prolazim svaki dan autobusom,pored jednog manastira. Gledam one ljude, ispred, monahe...monahinje...druge zaludnike.
Uvek me neka tuga uhvati. :(

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.353

ne krstim se,nemam pametnija posla. Prolazim svaki dan autobusom,pored jednog manastira. Gledam one ljude, ispred, monahe...monahinje...druge zaludnike.
Uvek me neka tuga uhvati.
:(
jako subjektivno...
osećaj zaludnosti može biti itekako dvosmeran...

Taisa

Domaćin
Poruka
3.227
Naravno da se ne krstim, prekrstila bih se jedino da poludim i ne znam sta radim :zcepanje:

Uvek su mi bili bezvezni ti sto se krste pri prolasku pored crkve. Smerno i bogobojazljivo se prekrste, a cim prodju ko zna o kakvim pakostima nastave da razmisljaju. Crkva im omela tok misli. :zcepanje:
Ti se verovatno tako smeješ (:zcepanje:) kada prolaziš pored hrama. Ne verujem da si češće od mene u hramu, pa mi nije tako smešno ako se neko prekrsti ili ne prekrsti, pa da li je Bogobojažljiv, pun poštovanja ili slično ili obični licemer, jer nije moje da procenjujem.

Poslednja izmena:

Taisa

Domaćin
Poruka
3.227

Uvek me neka tuga uhvati. :(
Verovatno te hvata tuga, jer dok oni čine nešto za svoje spasenje, ti tuguješ i ne činiš ništa da to promeniš.

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.615
Ti se verovatno tako smeješ (:zcepanje:) kada prolaziš pored hrama. Ne verujem da si češće od mene u hramu, pa mi nije tako smešno ako se neko prekrsti ili ne prekrsti, pa da li je Bogobojažljiv, pun poštovanja ili slično ili obični licemer, jer nije moje da procenjujem.
Ne, ja uopste ne obracam paznju na hramove........prolazim pored njih kao pored bilo koje druge zgrade. Primetim ih jedino ako se neko u mojoj blizini prekrsti.
Ne ulazim u crkve i manastire ima tome par godina (nemam potrebu), a nikakvim poslom nisam vezana za njih da bih ulazila. Ateista sam.