Da li neko sa FASPER-a uopste koristi net?!?

Ja bio 12. sad sam 14. neki kazu da su mnogi odustali medjutim ja se nisam bio u bg za upis dok je moj ćale svakodnevno tamo i trazio je informacije da li je neko otpao tj. da nije upisao, da li će biti shirenje liste i tako to i stalno su mu govorili da ce se sve znati posle 12. kada fakulteti salju ministarstvu predloge za sirenje liste itd. Tako da ne znam... :/ Ja pokusavam da ne razmisljam o tome a svi oko mene kukaju... :/
 
Dragi moji,imam jedno pitanje...razmisljam da 2011. upisem logopediju,pa me zanima kakav je fax? Da li se kajete sto ste ga upisali i da li ovo zanimanje ima buducost,tj.sansu za posao??? Hvala vam puno...:bye: :lol:

Moj savet ti je: beži što dalje! Diplomirala sam pre 120 godina i imam samo 6 meseci rada u struci. Regularno posao nigde nećeš naći, pogotovo što kreće inkluzija. Pogledaj malo Zakon o osnovama sistema vaspitanja i obrazovanja RS i sve će ti biti jasno.
E, sad, ako imaš ambicije da završavaš master i doktorske, posla ima napolju koliko hoćeš. Meni nije imao ko da kaže, pa sad pod stare dan učim, pišem, istražujem, volontiram... Ispadoh večiti student (osnovne, master, doktorske...). :dash:
Ako ipak odlučiš da upisuješ defektologiju, odmah traži vezu i to debelu. I razmisli o NS-u, ok je i tamo studirati.
Eto, nadam se da sam pomogla bar malo.
Srećno!
 
Moj savet ti je: beži što dalje! Diplomirala sam pre 120 godina i imam samo 6 meseci rada u struci. Regularno posao nigde nećeš naći, pogotovo što kreće inkluzija. Pogledaj malo Zakon o osnovama sistema vaspitanja i obrazovanja RS i sve će ti biti jasno.
E, sad, ako imaš ambicije da završavaš master i doktorske, posla ima napolju koliko hoćeš. Meni nije imao ko da kaže, pa sad pod stare dan učim, pišem, istražujem, volontiram... Ispadoh večiti student (osnovne, master, doktorske...). :dash:
Ako ipak odlučiš da upisuješ defektologiju, odmah traži vezu i to debelu. I razmisli o NS-u, ok je i tamo studirati.
Eto, nadam se da sam pomogla bar malo.
Srećno!

Iskreno,danas je za svaki posao potrebna veza...cula sam da je od ove godine obavezan logoped u svakom vrticu i osnovnoj skoli..pa mislim da je to buducnost ovog posla...ja zavrsavam prirodno-matematicki smer gimnazije i ovo je jedino sto mi se zaista dopada...ne zelim da idem napolje,verujem da cu naci nesto u Srbiji...Ali zelim da doktoriram,zaista...mada ne znam sta da kazem,svi imaju razlicita misljenja..dosta ljudi kazu da je posao skroz ok i da se lako nalazi...:dontunderstand::dash::think:
 
Iskreno,danas je za svaki posao potrebna veza...cula sam da je od ove godine obavezan logoped u svakom vrticu i osnovnoj skoli..pa mislim da je to buducnost ovog posla...ja zavrsavam prirodno-matematicki smer gimnazije i ovo je jedino sto mi se zaista dopada...ne zelim da idem napolje,verujem da cu naci nesto u Srbiji...Ali zelim da doktoriram,zaista...mada ne znam sta da kazem,svi imaju razlicita misljenja..dosta ljudi kazu da je posao skroz ok i da se lako nalazi...:dontunderstand::dash::think:

Obavezni su i psiholozi i pedagozi pa ih nema u 70% škola. Šak ni neki domovi zdravlja + ograničavaju rad sa detetom na pola sata jednom nedeljno. Znam logopede koji posao čekaju i po 17 godina. Zamene dolaze u obzir, za sve ostalo se prima po direktivi iz ministarstva. Tako je meni rečeno bar na 5 razgovora. Ali, ako ništa drugo, privatno uvek ima posla, bar za logopede.
 

Back
Top