Da li merite udaljenost u kilometrima ili vremenu potrebnom da stignete tamo?

U vremenu možeš da meriš ako znaš brzinu. Ako se prosečan kamion kreće 60 milja na sat, a auto ide 80 milja na sat, greška je već tridesetak procenata.

To u vremenu je dobro za nepismene, njima je svejedno ako pogreše za toliko.
I da znaš brzinu ne možeš znati za koliko stižeš. Jer eto najnabnalniji primjer
može da pukne guma. Može da bude zastoj, da bude gužva.
 
A zar ne svedeš ipčak na kraju na vreme?

Svodiš. Ali svodiš sam, ne svode ti drugi. Jer zavisi od nekih parametara koji zavise od tebe. Na primer brzina, odmori...

Dođe Brat Si i sve bude blokirano, vreme ode na duplo i već je netačan podatak. A kilometraža uvek ostaje fiksna (osim ako nisu zbog radova neke zaobilaznice ali i to treba da se navede).
 
Kako ne znače? Da ništa bitni su zbog goriva. Rijetko putujem ( naravno ne računajući posao ) a da mi je bitno vrijeme u koje moram biti tamo. Recimo kad idem na more nekada napraviš velike pauze , nekada ne. Pa isti put pređem za 8 ali i 10 sati.
bas tako..na osnovu kilometraze znam da li imam dovoljno ili treba da natocim i koliko.
 
Flying Season 3 GIF by Paramount+
 
Da li merite udaljenost u kilometrima ili vremenu potrebnom da stignete tamo?

Ja uglavnom izražavam u vremenu. kao ovi u Teksasu

Pogledajte prilog 1548651
Ја имам обичај да рачунам растојање у времену,али кад званично саопштавам некоме,онда кажем у километрима(или метрима).
 
Ameri, a Teksas verovatno prednjači, su majstori praktičnosti. Obožavaju da skraćuju reči gde god mogu a vrednosti izražavaju u praktičnim komparativnim jedinicama, recimo "visok ko osrednji vo"
Још практичније би било „висок колко просјечна пшеница порасте за мјесец дана”. :lol:
 

Back
Top