DA LI MENE ZENE SMATRAJU ZA BUDALU?!!!

AcaBg82:
E sto sve ovo pisem, juce sam po 1000 ti put ispao budala. Dao sam svesku za fakultat jednoj osobi na par sati dok sam ja na ispitu, uz dogovor da ce ta osoba da dodje posle kod mene da vrati svesku i da ucimo zajedno. Na samo da nije dosla, ajde da je ucila kod sebe kuci, nego je otisla u zajebanciju. Ja nisam imao iz cega da ucim, nje nema kuci, ugasen joj mobilni, ona u zajebanciji kod decka.

Inace znao sam da je neodgovorna osoba ali sam se bar nadao da ce imati toliko obzira s obzirom da ipak imamo ispit za sata 24h da mi bar vrati svesku da imam iz cega da ucim.

Evo i kako ja sada da se postavim.

Ja cu verovatno reci "Ma nema veze" ko sto sam do sada rekao svakome u slicnoj situaciji, i onda ce se opet ponoviti opet ce neko da me napravi budalom.

Ti voliš da budeš budala, jer ti kad se trudiš da budeš pametan ispadneš ne baš tako pametan.....
Kupi joj praznu svesku i daj joj kad ti bude vraćala tvoju.Kaži joj da je to za beleške sa učenja(predavanja) na kom je bila onog dana....to će ti čak više koristiti.
Pokaži joj da si na svoj debilski način zainteresovan za njena predavanja , naročito davanja.Čudo je šta sve pružena ruka zagrabi.....
 
A najvise me nerviraju ljigave *****.
Ako me smatras za loseg coveka, ako me preziras, ako ti nisam za drustvo onda ne treba ni da mi se obracas, ja bar tako smatram. Moze zdravo zdravo na ulici reda radi. Ja bar takav stav imam. A ne ja sam ovakav ja sam onakav, meni fali ovo meni fali ono, ali kad nekome nesto zatreba onda ce doci i traziti uslugu, i biti kao poslednja *****, i kad mu ucinis posle 10 min ce opet imati ono isto misljenje o tebi.

Ja se ljudima koje prezirem ne javljam, ne trazim nista o njima, dakle imam lose misljenje o njima 24h , 365 dana u godini, mogu da ga isprave, pa ako pokazu drugacije imacu bolje misljenje. Nisam ko vecina koja ce da ima lose misljenje 360 dana u godini ali ce 5 dana da ima super misljeje samo da bi se uvukli u bulju.
 
Silent Bob:
Cek, zar nisi rekao da kad se najlutis na nekog, cim se probudis sutradan ujutro vise nisi ljut?

Ljutnja nema veze sa tim da li nekoga mrzis, prezires ,smatras za losu osobu, svako moze po nekad da te naljuti. Ali mozes i da mu oprostis. Ali ima osoba koje su me toliko puta naljutile da ih ne poznajem. Dakle mene treba dosta puta da naljutis. Ali kad predjes granicu onda je to to. Necu te zvati cak i kad mi za nesto trebas, jer smatram da je to odvratno, jer se meni takvi ljudi gade. Znaci kad neko zasluzi moje prezrenje, da ga mrzim, da ne mogu ocima da ga vidim, da ga izbegavam to je to. Nisam ko vecina koja ce ko sto sam vec napisao da mrzi nekoga ali ce da mu se uvlaci u dupe kad im nesto treba.
 
Tvoja nesreca Aco je u tome sto si se rodio u dobrostojecoj, gradjanskoj porodici...
Da si ponikao u kakvom pasivnom, zabacenom kraju, gdje se zivot svodi na svakodnevnu borbu za prezivljavanje, ne bi imao vremena da se bavis glupostima, kao sto sada radis...
Bio bi to dvostruki dobitak - i za tebe i za tvoju okolinu...
 
AcaBg82:
E sto sve ovo pisem, juce sam po 1000 ti put ispao budala. Dao sam svesku za fakultat jednoj osobi na par sati dok sam ja na ispitu, uz dogovor da ce ta osoba da dodje posle kod mene da vrati svesku i da ucimo zajedno. Na samo da nije dosla, ajde da je ucila kod sebe kuci, nego je otisla u zajebanciju. Ja nisam imao iz cega da ucim, nje nema kuci, ugasen joj mobilni, ona u zajebanciji kod decka.

Inace znao sam da je neodgovorna osoba ali sam se bar nadao da ce imati toliko obzira s obzirom da ipak imamo ispit za sata 24h da mi bar vrati svesku da imam iz cega da ucim.

Evo i kako ja sada da se postavim.

Ja cu verovatno reci "Ma nema veze" ko sto sam do sada rekao svakome u slicnoj situaciji, i onda ce se opet ponoviti opet ce neko da me napravi budalom.

U toj konkretnoj situaciji? kažeš: "Žao mi je, ne mogu da ti dam svesku, treba meni da učim." Ako počne nešto da te smara, kažeš."stvarno mi je žao, ali ne mogu da ti je dam, treba mi." i onda odeš, dok ne nastavi da te smara.
 
nemoj sam sebe predstavljati kao takvog i onda će te i drugi drugačije gledati. lepo je biti dobar, ali treba da znaš prema kome da budeš dobar. i što je najvažnije da shvatiš šta to znači "biti dobar". to ne znači zanemariti sebe zbog drugog. evo, vratimo se na primer sa sveskom: tebi treba tvoja sveska da spremaš ispit i iako ti realno za vreme tog ispita koji si tad polagao nije trebala, znao si da će ti tebati posle toga. Nekom drugom treba tvoja sveska. E sad:
- ako je taj neko drugi osoba za koju dobro znaš da će ti tu svesku stvarno i sigurno vratiti odmah posle tog ispita koji si polagao (ali samo ako si sto posto siguran) - daš svesku
- u suprotnom - NE DAŠ! šta te briga što njoj trebe tvoja sveska, što nije sama pisala.
U svakom slučaju, polaziš od sebe.
 
blpd_girl:
nemoj sam sebe predstavljati kao takvog i onda će te i drugi drugačije gledati. lepo je biti dobar, ali treba da znaš prema kome da budeš dobar. i što je najvažnije da shvatiš šta to znači "biti dobar". to ne znači zanemariti sebe zbog drugog. evo, vratimo se na primer sa sveskom: tebi treba tvoja sveska da spremaš ispit i iako ti realno za vreme tog ispita koji si tad polagao nije trebala, znao si da će ti tebati posle toga. Nekom drugom treba tvoja sveska. E sad:
- ako je taj neko drugi osoba za koju dobro znaš da će ti tu svesku stvarno i sigurno vratiti odmah posle tog ispita koji si polagao (ali samo ako si sto posto siguran) - daš svesku
- u suprotnom - NE DAŠ! šta te briga što njoj trebe tvoja sveska, što nije sama pisala.
U svakom slučaju, polaziš od sebe.

E vidis ta osoba zivi na 10 min od mene, i ja sam racunao da ce bar toliko biti odgovorna da ako vec ne zeli da uci, da usput svrati i ostali mi svesku, pa nek ide gde hoce.
 
aco, alo! šta te briga za nju i njeno učenje! ti znaš da ti imaš ispit i da treba da učiš. ne razmišljaš onda o tome hoće li ona biti dovoljno odgovorna da ti vrati svesku ili neće. valjda ti je najvažnije da ti položiš taj ispit.
ovo traba da primeniš i na mnoge druge situacije u životu. vidi, ako ti nisi sam sebi najvažniji, kome ćeš onda biti?
 
blpd_girl:
aco, alo! šta te briga za nju i njeno učenje! ti znaš da ti imaš ispit i da treba da učiš. ne razmišljaš onda o tome hoće li ona biti dovoljno odgovorna da ti vrati svesku ili neće. valjda ti je najvažnije da ti položiš taj ispit.
ovo traba da primeniš i na mnoge druge situacije u životu. vidi, ako ti nisi sam sebi najvažniji, kome ćeš onda biti?

******* 100% si u pravu.
 
blpd_girl:
aco, alo! šta te briga za nju i njeno učenje! ti znaš da ti imaš ispit i da treba da učiš. ne razmišljaš onda o tome hoće li ona biti dovoljno odgovorna da ti vrati svesku ili neće. valjda ti je najvažnije da ti položiš taj ispit.
ovo traba da primeniš i na mnoge druge situacije u životu. vidi, ako ti nisi sam sebi najvažniji, kome ćeš onda biti?
Cek, kako ce da uci, ako nema odakle?
 

Back
Top