Da li je pred Bogom važniji muškrac ili žena?

Овако да разјасним, почетак је кренуо низбрдо због жене, рај је пао због ње,из тога смо нешто научили, а сад да дођемо до закључка, пред Богом је једнак онај који је праведан, а нема везе дал је мушко или женско. Ко разуме зна ће.
Ne možeš ti bolje od boga znati božji stav. Ako je bog svoje rekao kroz Bibliju, onda je to njegov stav.
 
Ne možeš ti bolje od boga znati božji stav. Ako je bog svoje rekao kroz Bibliju, onda je to njegov stav.
Наравно, слажем се. То ти је Бог рекао, да је жена настала од мушког ребра. Мој став је једино да не треба све слушати и читати. Имаш све написано лепо. Жена треба прво да поштује свог мушкарца, али оног правог који поштује Бога, следи га. Она тако постаје целина са њим, и они тако буду равноправни у том вашем смислу.
 
Наравно, слажем се. То ти је Бог рекао, да је жена настала од мушког ребра. Мој став је једино да не треба све слушати и читати. Имаш све написано лепо. Жена треба прво да поштује свог мушкарца, али оног правог који поштује Бога, следи га. Она тако постаје целина са њим, и они тако буду равноправни у том вашем смислу.
Nigde u Bibliji ne piše ravnopravni. Ali zato piše da je muškarac gospodar, a žena pokorna.
 
A njegova zapovest je da je muž gospodar, a žena pokorna.
И кад они то испуњавају онда су они према Богу шта? Например, ти добијеш један задатак да урадиш, а твоја жена добије другачији задатак, обоје урадите то, ви сте урадили различите задатке?! Имате нешто заједно, обоје сте урадили.
 
И кад они то испуњавају онда су они према Богу шта? Например, ти добијеш један задатак да урадиш, а твоја жена добије другачији задатак, обоје урадите то, ви сте урадили различите задатке?! Имате нешто заједно, обоје сте урадили.
Muškarac i žena.
 
Pogledajte prilog 1254856

Vladika Grigorije, episkop diseldorfski i cele Nemačke, neretko vernicima odgovara na večita pitanja iz pravoslavlja putem društvenih mreža,
te daje odgovore na najveće nedoumice o našoj veri.

Vladika je ovaj put dao jasan odgovor na pitanje o ravnopravnosti žena i muškaraca u crkvi. On nedvosmisleno kaže da su muškarac i žena jednaki pred Bogom.
Znam da će se mnogi od vas zapitati zašto se – ako su već žene i muškarci ravnopravni u crkvi – žene ne rukopolažu u sveštenički čin?
Biti hrišćanin znači pripadati, kako apostol Petar kaže, carskom ili svetom sveštenstvu, koje prinosi žrtve duhovne kroz Isusa Hrista (1 Pt 2.9; 5).
Drugim riječima, ovaj sveštenički čin imaju svi članovi crkve, svi kršteni, ne samo oni koji su rukopoloženi za naročito službu, a koje danas isključivo zovemo sveštenicima.
I te kako sam svjestan da su žene vijekovima unazad bile obespravljene, ali pred Gospodom – i to je važno da čuju svi oni koji misle suprotno – žene stoje u istoj ravni s muškarcima.

https://www.instagram.com/p/Ck21YLIqInE/

Ovo je rekao Vladika Grigorije ali pitanmje je Šta vi mislite: Ko je pred Bopgom važniji, muškarac ili žena?
E ovog popa ili sta li je vec ne volim. On se namerno sprica... Tj sredjuje kosu sminka se doteruje, smeje...
Tako da sam ja uvek za zenu :)

Ali da odgovorim na temu :)

Muskarac i zena su pred bogom mozda i isti ali pred djavolom niko nije isti.
Ono sto se se naziva potpuno razlicito moze znaciti suprotnost na spram istine. Samo, ne znam zbog cega je onda bas na Svetoj Gori zabranjen ulaz zenama?
 

Back
Top