Pomirenje sa Bogom

bas kao

Buduća legenda
Poruka
31.295
bas smo se raspravljali posteno dok je bio sa nama... a jes i popustao... tacno se osetilo kada popusta
laka mu zemlja
zasto ljudi pocnu da popustaju drugima tek kada osete da im se blizi kraj na ovom svetu? tek tada se mire sa svima...
... a jes bio drag diskutant, znao je da podnese:heart: i moj pritisak, i kada nisam bio bas ugodan, ja cu ga po tome pamtiti
 
zasto ljudi pocnu da popustaju drugima tek kada osete da im se blizi kraj na ovom svetu? tek tada se mire sa svima...
... a jes bio drag diskutant, znao je da podnese:heart: i moj pritisak, i kada nisam bio bas ugodan, ja cu ga po tome pamtiti
Пред крај људи попут Максе се мимо своје суочавају са својом безвредношћу и пролазношћу... такав је крст тешких болести, даје ти унутрашњи вид и силу

То их осећање лакше мири са собом и људима
 
Tako je i maksa ce zajedno kad i mi vaskrsnuti i videti svoju devojcicu.i sve svoje drage osobe.I svi ce plakati od. srece.E to je bog ljubav.
Тад ће Бог бити само Судија....

Сад је Бог Љубав, а тад је Суд, свако ће добити по својим заслугама, неко радост неко тугу коју заслужује по правди...
 
Пред крај људи попут Максе се мимо своје суочавају са својом безвредношћу и пролазношћу... такав је крст тешких болести, даје ти унутрашњи вид и силу

То их осећање лакше мири са собом и људима
ja mislim da bi hteli da se pomire sa Bogom, pa da zato osecaju da moraju prvo sa ljudima

a jel si se ti pomirio sa Bogom., ajde iskreno? ja mislim da ja jesam, mozda ljudima ne izgleda, ali ipak kazem
 
ja mislim da bi hteli da se pomire sa Bogom, pa da zato osecaju da moraju prvo sa ljudima

a jel si se ti pomirio sa Bogom., ajde iskreno? ja mislim da ja jesam, mozda ljudima ne izgleda, ali ipak kazem
Ко мисли да јесте помирен, значи да није...

Покајање је непрекидан процес, чим није свакочасовно и свакодневно, значи да си у рату са Богом, ко свети пророк Јона што је био једно време у бегу...

Тешко је и схватити мир и помирење без духа покајања у коме мора да осетиш своју безвредност и непокајаност, није то само умовање и осећање него свеобухватно стање духа - холизам што би рекли хуманисти, тј. светост по ''верски''...

Почиње од осећања страха Божијег тј. ништости свог духа пред Духом... тек онда иде ум, па дух, па контемплација свега изнова и изнова у истом духу... континуитет је то, а не статичка анализа
 
Ко мисли да јесте помирен, значи да није...

Покајање је непрекидан процес, чим није свакочасовно и свакодневно, значи да си у рату са Богом, ко свети пророк Јона што је био једно време у бегу...

Тешко је и схватити мир и помирење без духа покајања у коме мора да осетиш своју безвредност и непокајаност, није то само умовање и осећање него свеобухватно стање духа - холизам што би рекли хуманисти, тј. светост по ''верски''...

Почиње од осећања страха Божијег тј. ништости свог духа пред Духом... тек онда иде ум, па дух, па контемплација свега изнова и изнова у истом духу... континуитет је то, а не статичка анализа
pravi si knjiski moljac, a ja sam samo rekao "mislim", da se ne bih upustao u raspravu ako kazem da "znam"
 
pravi si knjiski moljac, a ja sam samo rekao "mislim", da se ne bih upustao u raspravu ako kazem da "znam"
И то што само мислиш да јеси није добро, помирење са Богом види само Божију силу, а своју немоћ која вером има уточиште у свом виђењу... и није то од начитаности, већ искуство са теби сличним људима...
 
Тема је о Божијој вољи са Максом, а не о Макси соло... такво је питање на крају...

Да си хтео да ухватиш везу са помирљивошћу са Богом и смрти, видео би је...
pusti tamo da se i drugi oproste s covekom, imas temu ovu, pa pisi
jel smo se mi oprostili? jesmo\neka i drugi

i ova tema je dobra, a ti ne odgovaras za sebe licno, samo kazes generalno, ili se pozivas na sebi slicne?
И то што само мислиш да јеси није добро, помирење са Богом види само Божију силу, а своју немоћ која вером има уточиште у свом виђењу... и није то од начитаности, већ искуство са теби сличним људима...
ja sam tebe pitao, a ne tebi slicne

jel se bojis da odgovoris jer bi to znacilo da se i tebi priblizava?

jel kaze ljubite svoje neprijatelje, ne misli na smrt, naravno

a pavle kaze, poslednji ce se neprijatelj ukinuti smrt - onda ne ljubimo smrt, ali jel je se plasimo? ili je preziremo? ili je ona VRATA za onaj svet, pa zavisi sta ce se kome zalomiti, raj ili pakao, huh... morao sam ovo da izdeklamujem

hvala adminu na temi, tamo kod makse ne bih mogao, dobrice naseg...
 
Poslednja izmena:
Pomiriti se s psihopatom koji te zatvori prvo pa oslobodi lol.
To nikad nije proslo kod gnostika ni na času smrti nisu htjeli takvu ideju prihvatiti.
A pokusali su iz crkve mnogi da iskoriste taj tren da im uvale tu ideju u glavu tik pred smrt.
 

Back
Top