Da li je M-2001 konkurentan savremenim tenkovima?

Abramsu je brzina ogranicena na 72 km/h sto znaci da bi mogao da ide i brze...sad koliko bi to naskodilo tenku to je druga prica...tako da je vrlo pokretljiv...i to da trosi gorivo ko nezdrav je druga prica...Abrams se pokazao u sukobima...sto za nove ruske [a i stare] ne bih mogao da kazem...iako sam rusofil...cinjenice su cinjenice.

A gde bi se novi ruski tenkovi pokazali u borbi??NIGDE ZA SADA
Drugo su amerikanci koji na totalno oslabljenim i okupiranim zemljama isprobavaju svoj inventar na visestruko slabije opremljenom neprijatelju!!
 
Abramsu je brzina ogranicena na 72 km/h sto znaci da bi mogao da ide i brze...sad koliko bi to naskodilo tenku to je druga prica...tako da je vrlo pokretljiv...i to da trosi gorivo ko nezdrav je druga prica...Abrams se pokazao u sukobima...sto za nove ruske [a i stare] ne bih mogao da kazem...iako sam

rusofil...cinjenice su cinjenice.

Nemoj me pogresno shvatiti, ali...

pokretljivost, apsolutno nema nikakve , ni namanje veze sa brzinom tenka, ako vec gledas brzinu, brzina t90s je veca , i na putu i pored puta, i to cak i sa slabijim motorom, sa novim od 1000(i onaj ima 1000, al je ovaj doradjen) i 1200 konja, razlika je jos veca!

abrams je zbog svojih gabarita, jedan od najmanje pokretnih tenkova trenutno!

pokretljivost je slozena stvar , ona se kod tenka ogleda u vise parametara, pre svega u tome, kuda sve , i pod kakvim vremenskim uslovima moze da ide (abrams zbog svoje tezine, recimo, kada padne kisa, ne moze nikako da se spusti sa brda gde je rastresita zemlja, jel se ona bukvalno odvali pod njim, i proklizi, ja ti dajem samo jedan od primera iz prakse) taj tenk zbog tezine , ima jako velikih problema uvek, kada nema relativno cvrstu podlogu pod sobom, pokretljivost je i koliko mu treba da se okrene, dali si video klip iz bagdada kada abrams zbog toga sto ne moze da se okrene na raskrsnici, jer nema mesta, to plati glavom ? pokretljivost je i to , koliko je autonoman, dakle koliko moze da predje sa punim rezervoarom, tu je takodje velika prednost na strani t90s!

abrams se bas i nije pokazao, eto pusticu ti snimke,da vidis penetracije u tenk, u zoni gde je top i oko njega, od obicnog pancirnog snajperskog metka kalibra 12,7 , pokazacu ti njegovo unistavanje od strane rpg-29 i to pogodkom u ceoni oklop! dakle, daleko je on od loseg tenka, ali prosto, on je za generaciju ispod t90s, posebno po svemu ostalom, o t90A necu ni da govorim!
 
Hvala Comder. Inace, davali su snimak iz, cini mi se Avganistana ili odakle vec, kako RPG pogadja abrams. Nista se nije desilo. Drugi abrams je razneo mesto gde je bio taj RPG.

Ako je cena na trosi gorivo kao nezdrav za dobru pokretljivost - neka onda.

koji rpg ? njih ima, jako , jako puno! jer ja cu ti dati snimak pogodaka, gde od njega nista nije ostalo, a takodje cu ti dati i snimak pogodka t90 u ceceniji, sa kontakt-5 oklopom, prvo u gusenicu, zatim jos 4 overe, i ? nista... istina radi, verovatno je gadjan sa rpg-7 , mozda rpg29 !
 
Nemoj me pogresno shvatiti, ali...

pokretljivost, apsolutno nema nikakve , ni namanje veze sa brzinom tenka, ako vec gledas brzinu, brzina t90s je veca , i na putu i pored puta, i to cak i sa slabijim motorom, sa novim od 1000(i onaj ima 1000, al je ovaj doradjen) i 1200 konja, razlika je jos veca!

abrams je zbog svojih gabarita, jedan od najmanje pokretnih tenkova trenutno!

pokretljivost je slozena stvar , ona se kod tenka ogleda u vise parametara, pre svega u tome, kuda sve , i pod kakvim vremenskim uslovima moze da ide (abrams zbog svoje tezine, recimo, kada padne kisa, ne moze nikako da se spusti sa brda gde je rastresita zemlja, jel se ona bukvalno odvali pod njim, i proklizi, ja ti dajem samo jedan od primera iz prakse) taj tenk zbog tezine , ima jako velikih problema uvek, kada nema relativno cvrstu podlogu pod sobom, pokretljivost je i koliko mu treba da se okrene, dali si video klip iz bagdada kada abrams zbog toga sto ne moze da se okrene na raskrsnici, jer nema mesta, to plati glavom ? pokretljivost je i to , koliko je autonoman, dakle koliko moze da predje sa punim rezervoarom, tu je takodje velika prednost na strani t90s!

abrams se bas i nije pokazao, eto pusticu ti snimke,da vidis penetracije u tenk, u zoni gde je top i oko njega, od obicnog pancirnog snajperskog metka kalibra 12,7 , pokazacu ti njegovo unistavanje od strane rpg-29 i to pogodkom u ceoni oklop! dakle, daleko je on od loseg tenka, ali prosto, on je za generaciju ispod t90s, posebno po svemu ostalom, o t90A necu ni da govorim!

...penetracija od pancirnog snajperskog metka 12.7 mm...ti stvarno nemas pojma...kakav bre snajperski metak moze da probije ceoni oklop [zona oko topa - ko sto rece]koji ima zastitu od 950 mm protiv kinetickih penetratora [to bi mu bilo nesto najslicnije snajperskom metku - tj nema nikakvog eksplozivnog punjenja samo zrno]ili oko 1500mm protiv HEAT-a...glupost...daj postavi te snimke pa nas sve demantuj...mada ti si govorio da su oni lansirali tomahavke sa B-52 u toku bombardovanja...
 
...penetracija od pancirnog snajperskog metka 12.7 mm...ti stvarno nemas pojma...kakav bre snajperski metak moze da probije ceoni oklop [zona oko topa - ko sto rece]koji ima zastitu od 950 mm protiv kinetickih penetratora [to bi mu bilo nesto najslicnije snajperskom metku - tj nema nikakvog eksplozivnog punjenja samo zrno]ili oko 1500mm protiv HEAT-a...glupost...daj postavi te snimke pa nas sve demantuj...mada ti si govorio da su oni lansirali tomahavke sa B-52 u toku bombardovanja...

imas slike po celom netu, cak je i ovde , na krstarici bila okacena, dakle rupa od snjapreskog pancirnog metka 12,7 mm, je usla u tenk i pogodila u ruku punioca , ako se dobro secam, napravljena cela halabuka, kao stiglo neko novo oruzje, kasnije ustanovljeno da je greska u materijalu oklopa, nacu sliku, ako ne sada, onda sutra! os se onda izvinuti ?
 
evo par slika, i dacu i par objasnjenja ! al pod uslovom da meni neko objasni kako da kacim direktno slike ? davno sam to radio zadnji put, a ja nisam bas strucan za racunare!

http://img3067.imagevenue.com/img.php?image=69152_abrams_RPG_122_76lo.jpg

na ovoj slici se vidi nesto , sto se protivi zdravom razumu! Dakle ovo je pogodak, rucnim sistemom rpg-7 , koji po knjizi , ni u kom slucaju, ne bi smeo da penetrira u oklop abramsa, i udje u njegovu unutrasnjost! medjutim , sta se ovde dogodilo , prva penetracija koja se vidi, dakle ova sira, je delo kumulativnog punjenja, i ono je odradilo svoj posao, i probilo otprilike onoliko oklopo koliko je i normalno, i mina je trebala da ostane izvan tenka, jer je kumulativni mlaz nedovoljno jak , medjutim, mina je ipak usla u unutrasnjost tenka, kako ? videcete da je druga rupa, daleko manjeg precnika(dakle rupa u unutrasnjosti vece rupe) ona je posledica kineticke energije projektila, pitanje je kako je relativno malom kinetickom snagom raketa uspela da probije oklop, a odgovor je u sledecem, kumulativni mlaz, je probio , istopio, itd , onoliko koliko je mogao, medjutim, on je izvrsio i veliku deformaciju, i razvio ogromnu temperaturu i na daljem delu oklopa, i izuzetno ga oslabio, te je raketa kroz tako oslabljen oklop , nastavila svoj put, uletela u tenk, i od njega iznutra, nista nije ostalo ! poginuo je komandir, punilac, i nisandzija!

http://img3067.imagevenue.com/img.php?image=69154_1332hi_122_251lo.jpg

ovo je slican slucaj, samo sto u ovom slucaju, protiv pozarni sistem nije uspeo da ugasi vatru u unutrasnjosti, i tenk je potpuno izgoreo! irak, takodje pogodak rpg-7 !

gledajuci u brojke, rpg-7 , nebi trebao biti uopste opasan po abramsa! cak ni na najtanjem delu oklopa, ali ovde se evidentno desava nesto cudno, postoje price, da je krivac, ''savremeni , tajni oklop '' abrasma, koji je pravljen iz slojeva, koji su razliciti, i da kada kumulacija uspe da istopi spoljni deo oklopa, ona vec dovoljno razmeksa unutrasnji deo, i penetrira!
 
imas slike po celom netu, cak je i ovde , na krstarici bila okacena, dakle rupa od snjapreskog pancirnog metka 12,7 mm, je usla u tenk i pogodila u ruku punioca , ako se dobro secam, napravljena cela halabuka, kao stiglo neko novo oruzje, kasnije ustanovljeno da je greska u materijalu oklopa, nacu sliku, ako ne sada, onda sutra! os se onda izvinuti ?

Ako je metak 12,7 mm probio ceoni oklop Abramsa...i to pokazes na slici...ja ti skidam kapu...i izvinjavam se :)
 
Pogledajte klip, za novi tow2B, gde raketa nadleće tenk i aktivira se bojeva iznad tenka vertikalno, pogledajte kako se kupola t72 odvaja od tela tenka i završava u ....

Nemogu da skinem samo taj klip, pokušavam ali zeza.

Ako nije dobro izvinite.
Dzabe modernizacija, kada kupola nije zaštićena. Svi noviji sistemi dejstvuju tako. Verovatnoća preživljavanja 0%.
 
На нету има гомила видеа уништених Абрамса у Ираку, тако да то очигледно није свемоћан тенк, са неуништивим оклопом. Т90 на другој страни је тенк који има једну огромну ману, а то је положај саме муниције. Иначе поређење оба тенка је немогуће из једног простог разлога јер су прављени уз различиту филозофију, а сама њихова употребљивост зависи од терена и услова у којима ће се употребљавати. М2001 је одлична тенк и идеалан за наше услове. А што се тиче полемике око тога да ли је 12.7 пробио Абрамсов оклоп, то ми дјелује нереално, мада је несумњиво да је оклоп на један чудан начин пенетриран, а пројектил је чак изашао на другу страну.
А што се мог укуса тиче, ако бих бирао тенк у којем бих био члан посаде, дефинитивно бих изабрао Меркаву.
 
onaj drugi mi je malo mali za rpg-7... a za prvu, dali imas sliku unutrasnjosti?

oba pogodka su , definitivno utvrdjeno , pogodci rpg 7 ! sta ti je tu malo ? rpg-7 i rpg-29, to je gotovo ista raketa, razlika je u motoru, i rpg29 je raketa sa daleko jacom kinetickom energijom ! oba su ne sumnjivo pogodci rpg-7 , to je cak i americka vojska potvrdila , i stvarno je neocekivajuce, da jedan abrams, strada od rakete tog tipa, koja je , vise nego zastarela i prevazdjena, i izuzetno je stara!

snimak unutrasnjosti ima, ali ne mogu trenutno da ga nadjem, mada naci cu ga i postaviti, samo mi treba vremena, unutra, tenk izgleda kao olupina, dakle nista nije ostalo citavo, unutasnjost ne postoji!
 
На нету има гомила видеа уништених Абрамса у Ираку, тако да то очигледно није свемоћан тенк, са неуништивим оклопом. Т90 на другој страни је тенк који има једну огромну ману, а то је положај саме муниције. Иначе поређење оба тенка је немогуће из једног простог разлога јер су прављени уз различиту филозофију, а сама њихова употребљивост зависи од терена и услова у којима ће се употребљавати. М2001 је одлична тенк и идеалан за наше услове. А што се тиче полемике око тога да ли је 12.7 пробио Абрамсов оклоп, то ми дјелује нереално, мада је несумњиво да је оклоп на један чудан начин пенетриран, а пројектил је чак изашао на другу страну.
А што се мог укуса тиче, ако бих бирао тенк у којем бих био члан посаде, дефинитивно бих изабрао Меркаву.

samo odkucaj ovo .... A single shot to stop the M1A1 Abrams MBT

naces puno slika, i rasprava o tome , dakle 12,7 kalibar je probio abramsa , dakle neka greska u oklopu, ....
 
Imam pitanje.Vojska Kuvajta je kupila nase(jugoslovenske) tenkove M84.
Sada hoce da ih modernizuju.
Da li ce M84 da modernizuju u M-2001 () ili u hrvatiski Degman ().
Na wikipediji pise,kade se chita o degman-u,da ce oni da modernizuju kuvajtske M84.
Vidim da moze da ispaljuje rakete LAHAT,http://en.wikipedia.org/wiki/LAHAT, tuce do 8 km i probija 800mm oklopa,pa da li je to bolje od REFLEKSA?
Cuo sam da su batalili taj projekat,digli ruke od njega.........
Ko ce na kraju da modernizuje te tenkove??
P.S.
Taj degman ima zapadnjachki izgled,mada nije ni chudo ko ga je nadogradjivao da ga je takvog napravio (shlihtare)
 
dobro ljudi od kad je rata uvek je postolako ono sto se zove srecan pogodak... toga je uvek bilo... mada i rpg-7 sada ima nove projektile za unistavanje reaktivnih oklopa.

To si u pravu, u ratu se svakave cudne stvari desavaju! i nelogicne, i srecni pogodci kako kazes! ali sta je tu sreca , kada rpg-7 pogodi i probije oklop ? tu nema srece, tu nesto ne valja, ja sam ostavio 2 slike, a ima ih oko 20 ! dali su sve to srecni pogodci ?

rpg-7 nema novu raketu, jer taj sa novom raketom se zove rpg-29 vampir! i to je raketa sa daleko jacom sposobnoscu penetracije! iako je mala, lagana , i prosta i jeftina, ona moze unistiti i jako ozbiljne tenkove, ali toga u iraku nema! nikada nije potvrdjeno prisustvo rpg29 u iraku, niti pogodak tom raketom! ona je koriscena u malim kolicinama protiv izraelskih merkava , i kriva je za veliki procenat unistenih merkava u zadnjem ratu protiv hezbulaha, ali u iraku je nema!
 

Back
Top