Da li je M-2001 konkurentan savremenim tenkovima?

Pazi ovako ,ovo vise nema veze sa temom ali,... mi nismo krenuli 99e u rat da bi nesto potpisali.Odrzan je referendum gde je jasno receno NE dolasku stranih trupa(NATO,UN).Rat je bio nametnut te 99e,i islo se na to da ce biti igranka do kraja,ili mi ili oni.Jer oni (NATO)kad jednom udju vise ne izlaze.
Ovaj tvoj komentar za Stambolica je van svake pameti.
Nisam znao da Amerika dopusta dvojno drzavljanstvo,imas dvojno drzavljnastvo i Americko i Srpsko?
P.S. Iskreno bih te zamolio bez prozivke da ako nije tajna objasnis ono u vezi obaranja tri Mig21,kad?,gde?, kako?

Ja ti rece za sta se ratovalo, oni su nudli da bude referendum na kosovu, t da mi bukvalno priznamo taj referendum odnosno nezavisnost! mi to nismo hteli i ratovali smo dok nismo dobili nesto vise od toga, a to je 1244 !

kakav moj komentar za stambolica ?

sta nisi znao ? koja to drzava na svetu sme da ti zabrani da ti imas 5 drzavljanstava ako hoces? i ne da sam drzavljanin obe drzave, nego ja smem recimo da dojem sa americkim pasosem, a vratim se sa srpskim! i ponovo kada krenem sa usa pasosem iz zemlje, oni vide da nemam ulaz , tj da sam izasao iz amerike, a nemam pecat da sam se vratio, a ja u americi, sto nije logicno, onda im ja pokazem pasos srbije, i nema problema, oni cak ne smeju ni da gledaju u njega! vec samo prilozim da imam i pasos jos jedne zemlje, i da sam njen drzavljanin!

mislis na hrvatske migove 21 bis, koje smo oborili ? da oni su preletima , ukrali 3 miga! sva tri miga (kasnije im je nemacka nabavila jos , mislim 15 komada) su oborena, ni jedan mig koji je koristen u akcijama protiv nase vojske, nije se vratio kuci! jedan je oboren iznad broda , jednog je oborio nas kub iznad vrginmosta, pilot poginuo, u jos jednom je poginuo njihov poznati pilot rudolf peresin, isto oboren kubom! i jos nekoliko je oborio kub1 kubom je oboreno i tri an2 , u svakom je bilo po 5, 6 ljudi posade, jedan je oboren iznad osjeka ako se dobro secam, kada su oni nocu bacali ''butan bombe'' na polozaje jna! u migu 21 je poginuo i njihv , jos za vreme juge jedan od najboljih pilota, antun rados ! bukvalno , sta god je poletelo to je bilo i oboreno od strane nase pvo! osim toga, nasi kubovi su oborili i jedan f16c , i jedan harijer, a strelom i miraz , jos jedan f16 je tesko ostecen, ali se pilot katapultirao tek pred avijanom! tada nije bila tolika masa i logistika kao 99 , te su nasi kubovi nesmetano mogli da rade, mada ih nije bilo puno, vojska rs ih je imala u izuzetno malom broju, posebno radarskih jedinica., i treba reci da u pvo mi nismo imali niti jedan gubitak u tehnici od 91 do 95 ! ne racunam prage koje su koristene za nesto drugo!
 
Obrenovici,Karadjordjevici,svi su u neku ruku bili manje vise voleli diktaturu.Srbima ne lezi demokratija,nikad je u svojoj istoriji nije ni imala.Mada od sve dece najgori je bio kralj Aleksandar.
Sloba,dva pokusaja atentata na Draskovica,ubistvo Stambolica,Curuvija,treba li jos?

obrenovici i karadjordjevici bili predsednici ? :-)

da treba, zvanicna presuda suda! koji sada sigurno nije pod uticajem gore pomenutog, ali ipak , nigde niti presudu donosi, niti u njoj slobodana m pominje! a za curuviju , to necu da komentarisem!

ako ti o onim gubicima trebaju tacniji podaci, mogu ti ih dati ? jer sam onako nabacao! dakle sve, koja je baterija oborila, tacan datum, ko je bio pilot ? za hrvatske migove ... ako treba, al ne mogu iz glave !naj cuveneije je obaranje an2 iznad istocne slavonije, njih 5 padobranaca, i dva pilota su bili unjemu, i bacali butan bombe po noci, prvu noc su bombardovali, drugu je javljeno nasoj jedinici pvo ,sledece noci je oboren! gore sam ti naveo neke poginule hrvatske pilote, to su sve bivsi piloti jna! oni su preletali svojim avionima mig21bis, i prelazili na hrvatsku stranu, prvi je jos 91 pobegao gore pomenuti , kasnije kubom oboren i poginuo pilot jna , Rudolf Perišin , pobegao je i sleteo na aerodrom u Klagenfurtu! mislim da je posle njega, ali ovaj put peske, otisao i antun tus, koji je bio komadant RV ! hrvat.
 
obrenovici i karadjordjevici bili predsednici ? :-)

da treba, zvanicna presuda suda! koji sada sigurno nije pod uticajem gore pomenutog, ali ipak , nigde niti presudu donosi, niti u njoj slobodana m pominje! a za curuviju , to necu da komentarisem!

ako ti o onim gubicima trebaju tacniji podaci, mogu ti ih dati ? jer sam onako nabacao! dakle sve, koja je baterija oborila, tacan datum, ko je bio pilot ? za hrvatske migove ... ako treba, al ne mogu iz glave !naj cuveneije je obaranje an2 iznad istocne slavonije, njih 5 padobranaca, i dva pilota su bili unjemu, i bacali butan bombe po noci, prvu noc su bombardovali, drugu je javljeno nasoj jedinici pvo ,sledece noci je oboren! gore sam ti naveo neke poginule hrvatske pilote, to su sve bivsi piloti jna! oni su preletali svojim avionima mig21bis, i prelazili na hrvatsku stranu, prvi je jos 91 pobegao gore pomenuti , kasnije kubom oboren i poginuo pilot jna , Rudolf Perišin , pobegao je i sleteo na aerodrom u Klagenfurtu! mislim da je posle njega, ali ovaj put peske, otisao i antun tus, koji je bio komadant RV ! hrvat.

Pitao si predsednici,jedini je bio Milosevic predsednik Srbije.Naveo sam ti da su svi vladari kroz nasu istoriju bili manje vise diktatori.
Mene interesuju tri oborena Miga21 u zoni odgovornosti novosadskog korpusa koji su pali i Posavinu kako si sam rekao.Nije prozivka ali to me interesuje,Imas taj podatak pa ga podeli sa forumom
 
Zoran
Referendum je odrzan u Srbiji NE stranim trupama.
Nemacka recimo nedopusta dvojno drzavljanstvo,kao i mnogo drugih drzava.

sta mislis da bi bio rezultat referenduma , dali da se usvoji kumanovski sporazum ? ja bi recimo, a bi sam p[rilicno obavesten, glasao za! a daleko od toga da se neceg plasim, prozivljavao sam i preziveo daleko opasnije situacije od bombardovanja

:-) molim te, kako to nemacka ne dopusta dvojno drzavljanstvo... ? molim te ?
 
Pitao si predsednici,jedini je bio Milosevic predsednik Srbije.Naveo sam ti da su svi vladari kroz nasu istoriju bili manje vise diktatori.
Mene interesuju tri oborena Miga21 u zoni odgovornosti novosadskog korpusa koji su pali i Posavinu kako si sam rekao.Nije prozivka ali to me interesuje,Imas taj podatak pa ga podeli sa forumom

pa pitao sam koji je to nas predsednik bio diktator , na sta si ti odgovorio ... KARADJORDJEVICI I OBRENOVICI ,nema tu rasprave, oni nisu bili predsednici!!!!

pa rekao sam ti, nisu svi oboreni u zoni odgovornosti novosadsko korpusa, nisu bili ludi tuda da lete! evo ti brojevi oborenih, dakle svi koji su ikada ucestvovali u akcijama su i oboreni! ne racunam oluju, i bombardovanje izbeglickih kolona !
26.6.92 oboren mig 21bis, pilot antun rados, poginuo , JRV 17133 broj vazduhopolova!
14.9.93 oboren, mig 21 bis, poginuo miroslav peris !
poginuo u migu 21bis, i zlatko mejaski, i takodje u migu 21 i rudolf peresin takodje poginuo u ligu 21 bis

novosadski korpus, pvo pri njemu, 4 puta dejstvovao, oborio 4 vazduhoplova, 3 hrvatska an-2 , i jedan nas avion oboreni!
 
Izvini , ali ti se prilicno izgleda oko toga ne razumes! dobro evo mi smo hrvate tukli sa 16 aviona mig 29 kroz taj rat, izmedju ostalih, dali smo zbog toga imali odsudnu prednost ? nijedan nije pao, samo zahvaljujuci tome sto oni nisu imali nista do strele 2 m, a koja je neozbiljna za jedan takav avion, mada ima slucajeva, ali za obaranje dvomotornog aviona strelom 2m ja nisam cuo, mislim da se nikad nije desilo!da su oni tada imali pvo sisteme tipa kub, neva rston itd, mi nebi sada imali niti jedan od tih migova, niti bi ih upotrebljavali! Niti jedan od tih 16 aviona koji bi imali hrvate , nebi imao skoro nikakvu vrednost u tim uslovima! Nemoj ti porediti jednu ameriku i nato, gde je u vaduhu uvek bilo i po 50-100 aviona, naoruzanih naj novijom generacijom navodjenih pametnih bombi, protiv radarskih raketa, umrezeni svi na avakse, avione posebne namene, satelite, spijunske avione za otkrivanje nasih trupa itd~! ogromna jedna masinerija je radila iznad nasih glava, mi pvo nismo smeli zbog toga ni da palimo! na tih 16 aviona f16 koje bi hrvati digli, na tom prostoru gde se mi granicimo, podunavlje, nikakva opasnost ne bi bila da se na tom malom prostoru popali kompletan pvo koji imamo! koji bi bio uspesan! pa nato avioni su bili samo nosaci bombi, koje su ispustali sa 6000-7000 hiljada metara, ostalo je za njoih radila masinerija! masinerija koju hrvate nemaju, niti je mogu imati! ti avioni bi mogli da nadlecu na nekih 2000m, zatim da uoce cilj, pa da se okrenu, pa da tuku, bas onako kako smo mi koristili nase migove, eventualno se sa zemlje jave pozicije gde se ocekuje da su mete! ponavljam, bili bi poobarani kao krsuke, isto kao sto bi oni nama poobarali avione da su imali kubove, neve , mada su i ovako obarali, ali nijedan mig29 !

evo ti samo jedan podatak, znas li ti da je na prostor odgovornosti novosadskog korpusa, bilo uletelo svega 3 aviona, u tri navrata hrvatskog vazduhoplovstva, tri miga 21 ! znas li da su sva tri oboren ? i to uglavnom iznad posavine...

ja se izvinjavam malo sam se preracunao , i sada sam racunao ponovo, dakle nije 1:300 vec 1:350! ako izracunas vrednost nase pvo 99 , i vrednost pri kraju rata , koju je angazovao nato, videces da je odnos u vrednosti angazovanih sretstava oko 1:700 ! pa to su ljudi racunali, mozes i ti , odokativno, pa ce ti biti jasno o cemu pricam!

Drugi pasus,ali nema veze
 
koja to drzava na svetu sme da ti zabrani da ti imas 5 drzavljanstava ako hoces?
mnoge drzave ne dozvoljavaju dvojna drzavljanstva
evo austrija npr. da bi dobio austrijsko moras da se odreknes prethodnog drzavljanstva, recimo srpskog, nasi ljudio vrlo cesto kada dobijaju aus. drzavljanstvo odreknu se srpskog (kao i pasosa naravno), pa nakon odredjenog vremena ponopvo izvade srpski pasos kojega su se prethodno odrekli, ali ga posle kriju u austriji, jer ako ih navataju mogu da imaju velikih problema, cak i izgube aus. drzavljanstvo

amerika je jedna od dve zemlje na svetu gde drzavljnostvo dobijas automatski rodjenjem
 
obrenovici i karadjordjevici bili predsednici ? :-)

da treba, zvanicna presuda suda! koji sada sigurno nije pod uticajem gore pomenutog, ali ipak , nigde niti presudu donosi, niti u njoj slobodana m pominje! a za curuviju , to necu da komentarisem!

ako ti o onim gubicima trebaju tacniji podaci, mogu ti ih dati ? jer sam onako nabacao! dakle sve, koja je baterija oborila, tacan datum, ko je bio pilot ? za hrvatske migove ... ako treba, al ne mogu iz glave !naj cuveneije je obaranje an2 iznad istocne slavonije, njih 5 padobranaca, i dva pilota su bili unjemu, i bacali butan bombe po noci, prvu noc su bombardovali, drugu je javljeno nasoj jedinici pvo ,sledece noci je oboren! gore sam ti naveo neke poginule hrvatske pilote, to su sve bivsi piloti jna! oni su preletali svojim avionima mig21bis, i prelazili na hrvatsku stranu, prvi je jos 91 pobegao gore pomenuti , kasnije kubom oboren i poginuo pilot jna , Rudolf Perišin , pobegao je i sleteo na aerodrom u Klagenfurtu! mislim da je posle njega, ali ovaj put peske, otisao i antun tus, koji je bio komadant RV ! hrvat.

taj avion sam video sa putu na nekom otpadu metala (cini mi se) nedaleko od beca, mozes da zamislis moje iznenadjenje kada sam video mig-21 (ne verujem da austriji postoji ijedan drugi m21 osim tog) na auto otpadu
 
sta mislis da bi bio rezultat referenduma , dali da se usvoji kumanovski sporazum ? ja bi recimo, a bi sam p[rilicno obavesten, glasao za! a daleko od toga da se neceg plasim, prozivljavao sam i preziveo daleko opasnije situacije od bombardovanja

:-) molim te, kako to nemacka ne dopusta dvojno drzavljanstvo... ? molim te ?

Nema razloga da me molis.Veoma lako eto nedopusta.Ako hoces da dobijes Nemacko drzavljanstvo,moras podneti zahtev,izvaditi ispis srpskog drzavljanstva (1000E,ranije 5000DM).Moras biti zaposlen i procedura traje oko godinu dana.Po rodjenju biras u 16oj godini cije ces drzavljanstvo,koje izaberse tu vojsku i sluzis.
Zadnji off topic od mene
 
Drugi pasus,ali nema veze

Nismo se najboje razumeli, u zonu odgovornosti novosadskog korusa je uletelo tri aviona, i sva tri su oborena, to je tacno , mislim da su dva bila tipa an-2 , koji su bili rasporedjeni u osjeku! to nisu ta tri miga, migovi su padali i obarani na drugim mestima! mozda sam ja malo bio nejasan, a ostavio sam ti i mesta i datume gde su oboreni, i ko je bio pilot!
 
mnoge drzave ne dozvoljavaju dvojna drzavljanstva
evo austrija npr. da bi dobio austrijsko moras da se odreknes prethodnog drzavljanstva, recimo srpskog, nasi ljudio vrlo cesto kada dobijaju aus. drzavljanstvo odreknu se srpskog (kao i pasosa naravno), pa nakon odredjenog vremena ponopvo izvade srpski pasos kojega su se prethodno odrekli, ali ga posle kriju u austriji, jer ako ih navataju mogu da imaju velikih problema, cak i izgube aus. drzavljanstvo

amerika je jedna od dve zemlje na svetu gde drzavljnostvo dobijas automatski rodjenjem

nisam to znao, ja znam da ne mozes imati drzavljanstvo srbije i crne gore, to ne moze, bar je tako pravilo! ali to sto si se ti odrekao srpskog drzavljanstva u austriji, to je nesto drugo, zar ti time gubis pravo glasa ? i dali uopste to tvoje odricanje ima ikakvu pravnu snagu u srbiji ? mislim da nema, niti briga srbiju sto se neko tamo odrekao, srpskog drzavljanstva mozes da se odreknes jedino u srbiji i pred njenim institucijama!
 
Nema razloga da me molis.Veoma lako eto nedopusta.Ako hoces da dobijes Nemacko drzavljanstvo,moras podneti zahtev,izvaditi ispis srpskog drzavljanstva (1000E,ranije 5000DM).Moras biti zaposlen i procedura traje oko godinu dana.Po rodjenju biras u 16oj godini cije ces drzavljanstvo,koje izaberse tu vojsku i sluzis.
Zadnji off topic od mene

dali takvo odricanje od srpskog drzavljanstva ima ikakvu pravnu snagu u srbiji ? mislim da ne, srbija te i posle toga smatra svojim drzavljaninom, ali , ako si vojksu sluzio i u nemackoj, u srbiji si oslobodjen!
 
taj avion sam video sa putu na nekom otpadu metala (cini mi se) nedaleko od beca, mozes da zamislis moje iznenadjenje kada sam video mig-21 (ne verujem da austriji postoji ijedan drugi m21 osim tog) na auto otpadu

moguce da je taj, ali moguce i da nije, ima dosta migova 21 po odpadima. Inace moguce je da je taj, zato sto taj mig nikada nije stigao u hrvatsku , vec je ostao u austriji!
 
nisam to znao, ja znam da ne mozes imati drzavljanstvo srbije i crne gore, to ne moze, bar je tako pravilo! ali to sto si se ti odrekao srpskog drzavljanstva u austriji, to je nesto drugo, zar ti time gubis pravo glasa ? i dali uopste to tvoje odricanje ima ikakvu pravnu snagu u srbiji ? mislim da nema, niti briga srbiju sto se neko tamo odrekao, srpskog drzavljanstva mozes da se odreknes jedino u srbiji i pred njenim institucijama!

to upravo moras da uradis, da odes bilo u ambasadu ili u srbiji negde odreknes se drzavljansta uzmes ispis iz maticne knjige drzavljana (zvanicni dokument drzave srbije) i tek sa tim mozes da apliciras za drzavljanstvo austrije, nakon toga ti za srbiju nisi vise njen drzavljanin i gubis sva prava drzavljanina
 
to upravo moras da uradis, da odes bilo u ambasadu ili u srbiji negde odreknes se drzavljansta uzmes ispis iz maticne knjige drzavljana (zvanicni dokument drzave srbije) i tek sa tim mozes da apliciras za drzavljanstvo austrije, nakon toga ti za srbiju nisi vise njen drzavljanin i gubis sva prava drzavljanina

Opet debelo skretanje sa teme! :-x
 

Back
Top