Da li je M-2001 konkurentan savremenim tenkovima?

Коментар на fresh&clean:
Ако мислиш на мене, када кажеш "они који величају М84", морам ти рећи да грешиш.
Нигде нисам написао (а ни помислио) да је м84 неуништив, незапаљив, да ономе
ко са њим управља може да каже: "не на цев, мајмуне", исл. Или да је најбољи тенк
на планети. Поредио сам остале тенкове са њим, као техничка достигнућа.
Запитај се како би се провела меркава у Вуковару, под командом каква је била...

Треба ли да наводим десетине примера где су супериорни авиони и тенкови губили
јер је на крају ипак: "Бој небије свијетло оружје, већ бој бије срце у јунака".

Поздрав свима!

Ne na tebe. Nego na ovog što me proziva da sam Hrvat, a ja sam samo realan i iznosim moje mišljenje i stav o usranim Rusima. Treba da radimo sa njima, ali bratstvo baciti u kantu za smeće
 
Постаћемо досадни...
Грешиш, код тенка је најбитнија концепција, све остало се да поправити, али стварно мораш
дебело ући у ту проблематику. Ако ми верујеш т72 је још увек најбоља платформа на свету, без
обзира што је из 1960-63 године. Ако ми не верујеш, шта могу мало сам покушао и то је то.

Што се тиче руса и чечена, толико су руси нај*бали, да је од чечена остала четвртина, а да
мушкараца више практично и нема...
Батали Јељцина и слање 25000 дечкића на 45000 наоружаних звери...

Наша војска је била руска, као што нам је и машински факултет, био као руски факултет.
Видла жаба да се коњ поткива...

Поздрав!
 
dejina811: "Range: 400 m to 6000 m "
Када будеш уочио једно "златно" правило из праксе које гласи:
"Руси минимализују своје могућности, амери максимализују до апсурда и преко".
Моћићемо да комотније разговарамо о техници.

Швабов:"...ne znam kako neko moze da napise "nije to takmicenje"...."
Наравно да није, јер људи не гину у такмичењима, а и ако то схватиш тако, запитај
се да ли у њему може да учествује и неки талибан који је заваљао маринца са
2000м из птрд, или је лов дозвољен само власницима телевизија?
Што на пример ти смрдови необјаве обарање Б2 над Дечом, итд?

Коментарисати тенковске битке са 5000м је заморно...

Паде ми напамет да вам укратко опишем једну тенковску "биткицу", за коју сте
можда и нашли траг на нету. Ирачка национална гарда је издала Хусеина и није ни
излазила из касарни, али у Басри су хтели да шмугну од локалних шита, па су се
упутили ка северу. Енглеске бабе су их напале са челинџерима и у року од 30мин
72.ке су им откинуле 5 комада и наставиле ка северу без губитака, упркос окренутим
реповима. Т72 у ираку је поседовала само национална гарда, остало су били т55.

Помену неко и "пустињске" тенкове, видиш и песак је подлога где јако долази до
изражаја спец.притисак, уз још много отежавајућих фактора. Зато су се амери и
"чудом чудили" када су видели могућности т72 и м84.

Има још једна ствар која је поменута, бочни тенковски оклоп. Да више нек*њам,
узмите дигитрон у руке, па на посао:
- Нађете тежину т72 и абрамса и још који хоћете, спец. тежину панцирног челика,
податке о укупној оклопној запремини и запремини агрегата и трансмисије, или
податке о чеоној и бочној површини тих тенкова, уобичајену дебљину која стопира
панцирну 12,7 са 50м и на посао (има море књига на те теме)...
После једног оваквог рачуна, који самостално изведете, неће вам требати нико да
вас ложи о оклопу и тенковима. Јер када видите прираст тежине да би повећали
ниво оклопа за следећу величину (нај анемичнији 20мм) све ће вам бити јасно...
Успут, реактивни и сендвич оклопи су смешни поткалибарним зрнима, она се
боје само старог доброг баш-челика, кесе и картони ништа!

Укратко НИШТА се не учи из рекламних материјала и филмова и осталих зезала.

Поздрав!

... jel i ti rusiju sanjas svako vece?
 
dejina811: "... jel i ti rusiju sanjas svako vece? "

Хм... жена ми је у кухињи, шта ћеш матори перверзњак сања често русију? Не не,
рускиње, ах рускиње, да да...

Американке, аустралијанке, енглескиње и остале балванке (да простиш), нек сањају
њихови "мушкарци", за боље и нису.

Мој принцип наше (и монтенегринке), па рускиње, остало по нужди (малој)...

Поздрав и извињење!
 
Koji tenk bi bio bolji od M-2001 na nasoj teritoriji ?
Kako bi se proveli abrams,chezendzer2,leopard,merkava na kopaoniku,tari,zlatiboru ili vojvodini u borbi sa M-2001 .

Nije to lako pitanje!!! prosto sada kako stvari stoje ne bi bil uredu porediti t90s (skoro iste karfakteristike kao m2001 kako ga ti zoves, ne iste, , ali slicne) sa abramsom, prosto treba sacekati novi odgovro abramsa na sadasnji t90s, jer sada kako stvari stoje, t90s iako je tri puta jeftiniji, minimum je dva puta bolji, kvalitetniji i ubitacniji! racunajuci od store, do kontakta 5 , pa sve do aktivnog sistema protiv bez kontanktih mina, pa nadalje, sve do vatrene moci i cinjenice da ni a3 serija americkih potkalibarnih granata ne mogu penetrirat u oklop t90s! ...
 
Ne na tebe. Nego na ovog što me proziva da sam Hrvat, a ja sam samo realan i iznosim moje mišljenje i stav o usranim Rusima. Treba da radimo sa njima, ali bratstvo baciti u kantu za smeće

nisi ti puno hrvat!!! ti si samo malo hrvat, malo vise od tudjmana!!! al nije to problem, problem je sto se ti pravis kao ''nas'' a ustvari mislis da smo mi glupi, i idioti, da te ne provalimo, tebe koji svaku raspravu ili post pocnes sa time sto vredjas, ponizavas,lazno optuzujes, ili lazne gluposti pricas protiv vojske srbije! i sad smo mi veverice, i idioti, da ne provalimo da si ti obican idiot koji si tu samo da bi pricao lose o vojsci srbije i prethodne jugoslavije! isto kao i onaj majmun lex707! dva antihrista i dva kretena!!!
 
Dečko, ti si ozbiljno poremećen, trebalo bi da posetiš lekara i TI i tvoj Toma Nikolić. Lepo za ručiće i u Lazu Lazarevića:p. Tamo sa tvojim pajtosima.
Kažeš živiš u " AMERICI " jedeš njihov hleb, koji ti je obezbedio tatica i deda. A nama *****š da se udružimo sa Rusima i da imamo vladu koja je više naklonjena Rusima. Ovi ljudi bi trebali da se zapitaju ko si TI a ne JA.
Ja lepo komentarišem bez uvreda, a ti. Razumem te, bolestan si i treba ti pomoći;), i pomoćićemo ti.
Ja volim moju zemlju i za razliku od tebe živim u njoj, zato nelupetaj više.
Zar su sve ove zemlje u našem okruženju lude, ali sve, čak i Albanija, pa idu u jednom smeru, a ti i Toma Nikolić pametni, pa da se udružimo sa Rusima, kako ti kažeš.
A to što neki nemogu da istrpe kritike, pa to je vaš problem.
Evo Mađari, što ne modernizuju, a imaju najveći vojni bužet, od svih zemalja u okruženju, nego svojih 200 T72 poklanjaju Iračanima. Ne isplati se. Jer bi za 3-4god opet bio zastareo i bacanje para.
Kažete T90, jeste dobar tenk. Ali što su ga Rusi proizveli u samo 150 kom.
Zato što rade na novom tenku i oni, kada su se malio otreznili shvatili da bolje ulože u nešto novo, nego da i dalje rade na staroj konstrukciji.
Ja bi voleo da proizvedemo dobar tenk, ali prvo da napravimo prihvatljiv auto ili solidan, pa tek onda to.
 
mala digrsija o t-90... ooliko si rusi rekli taj tenk, kao i prethodnici ce do 2015 izaci iz upotrebe, jer je to vrhunac platforme jos iz 60-ih i neisplati se vise ga modernizovati!

Operators

Russia – 300 T-90,
246 T-90A,
plus 300 T-72 modernised to T-90 standards, to be manufactured in Russia.
Estimated 1,200 to be built by mid-2009.

Zasto bi Rusi pravili tenk,koji ce da im traje 6 godina???!!!!8-)
 
Operators

Russia – 300 T-90,
246 T-90A,
plus 300 T-72 modernised to T-90 standards, to be manufactured in Russia.
Estimated 1,200 to be built by mid-2009.

Zasto bi Rusi pravili tenk,koji ce da im traje 6 godina???!!!!8-)

kad se uzme da je veci deo pretpostavka... kao i vreme zavrsetka indijskog nosaca aviona koje remontuju i modernizuju, pa nikad da ga zavrse!
 
mala digrsija o t-90... ooliko si rusi rekli taj tenk, kao i prethodnici ce do 2015 izaci iz upotrebe, jer je to vrhunac platforme jos iz 60-ih i neisplati se vise ga modernizovati!

Ma gde se neisplati:p, čekaj da doteraju T90 do kraja sa modernizacijom. Pa ćemo mi onda njega da modernizujemo. Ala će to biti tenk. Zrnans83 ima da odlepi koliko je dobar. Odmah će da oslobodi Irak i Palestince:lol::lol::lol:
 
Jaoj.........jedva chekam da zrnans83 bude online pa da vas isproziva....kako smete da pljujete po slovenskoj tehnologiji!!!???
vidis, kapiram da si dosta mladji, a takodje sam video da se obicno mladji ljudi, da ne kazem klinci loze na zoranove rambo price.
svako ko ima i najosnovnije znanje o ovome o cemu se ovde prica vidi da je zrnan rambo 1, rambo 2, rambo 3 a bogami i roki
 
PLZ nemojte da se prepucavate.
Pricamo o tenkovima.............
A da li moze nasa Zastava da kupi licencu za rakete tipa REFLEX,ili se to direktno kupuje od Rusa..

Kako snjim da pricam o tenkovima kad on o tome pojma nema! ovaj dejina isto nista ne zna, al bar se trudi, fura po tom netu pa trazi informacije, cesto ih dobro ne razume, al bar nesto kaze!

zastava ima licencu za pravljenje rakete tipa REFLEKS i ona se pravi, ispitana je u opitnom centru, prosla sve provere, i moze se prozivoditi u potpunosti kod nas! nismo je kupili, vec smo je dobili, kompletnu modernizaciju m84 smo dobili od rusije za dzabe, dakle ceo program, strucnjake koji su dosli da objasne nacin proizvodnje, tehnologe itd! to je sve trajalo 2 god i uspesno je zavrseno! tako da ki to sada mozemo proizvoditi, i ocekuje se dogovor o modernizaciji kuvajskih m84ka, 1milion po komadu! malo li je...
 
Dečko, ti si ozbiljno poremećen, trebalo bi da posetiš lekara i TI i tvoj Toma Nikolić. Lepo za ručiće i u Lazu Lazarevića:p. Tamo sa tvojim pajtosima.
Kažeš živiš u " AMERICI " jedeš njihov hleb, koji ti je obezbedio tatica i deda. A nama *****š da se udružimo sa Rusima i da imamo vladu koja je više naklonjena Rusima. Ovi ljudi bi trebali da se zapitaju ko si TI a ne JA.
Ja lepo komentarišem bez uvreda, a ti. Razumem te, bolestan si i treba ti pomoći;), i pomoćićemo ti.
Ja volim moju zemlju i za razliku od tebe živim u njoj, zato nelupetaj više.
Zar su sve ove zemlje u našem okruženju lude, ali sve, čak i Albanija, pa idu u jednom smeru, a ti i Toma Nikolić pametni, pa da se udružimo sa Rusima, kako ti kažeš.
A to što neki nemogu da istrpe kritike, pa to je vaš problem.
Evo Mađari, što ne modernizuju, a imaju najveći vojni bužet, od svih zemalja u okruženju, nego svojih 200 T72 poklanjaju Iračanima. Ne isplati se. Jer bi za 3-4god opet bio zastareo i bacanje para.
Kažete T90, jeste dobar tenk. Ali što su ga Rusi proizveli u samo 150 kom.
Zato što rade na novom tenku i oni, kada su se malio otreznili shvatili da bolje ulože u nešto novo, nego da i dalje rade na staroj konstrukciji.
Ja bi voleo da proizvedemo dobar tenk, ali prvo da napravimo prihvatljiv auto ili solidan, pa tek onda to.

KAKO STOBOM COVEK DA PRICA KAD TI O TENKOVIMA POJMA NEMAS, VOLIS DA LAZES , I LUPETAS???
Ja niti sam spominjao bilo kog politicara niti me to uopste interesuje, ako si iskompleksiran idi na one politicke forume pa se svadjajte , bas me bole uvo! ali nemoj ovde da lazes, i lupetas, svaki drugi dan ili ti je drug poginuo u tenku u vukovaru zato sto tenk nevalja, ili na radaru zato sto rusi nisu hteli da posalju rezervni deo itd!~ te price ti pricaj retardiranoj deci , a ne nama!

niti neko poklanja tenk t72 ko sto kazes, niti su rusi napravili samo 150t90s, ti si sa te dve stvari pokazao koliko si slab poznavalac i koliko si tendenciozan! za ovo vreme za koje se t90s pravi, nije niko u svetu napravio vise komada tenkova, nego sto je napravljeno t90s! znas li koliko je kupila indija ? znal li koliko jermenija vec ceka da joj se isporuce t90s ? znas koliko je oklopnih brigada u rusiji opremljeno sa t90s ? ne vredi sa tobom pricati ti lupetas ko maksim po diviziji!
 
PLZ nemojte da se prepucavate.
Pricamo o tenkovima.............
A da li moze nasa Zastava da kupi licencu za rakete tipa REFLEX,ili se to direktno kupuje od Rusa..

mi smo licencu za kompletnu modernizaciju t84a, a i za reflesk davno dobili, bili su ruski inzinjeri, tehnolozi, izradili liniju, objasnili, sve je trajalo 2god, racunajuci i ispitivanje u opitnom centru, tako da mi sada pravimo refleks potpuno samostalno! i sve smo to platili 0 dolara! a sad ce mo da modernizujemo kuvajdske m84 ke, i zaradimo 1 milion po komadu!

rusi prave potpuno drugciji tenk, nov, sa topom od 152mm, black eagle ili ti t95 , i ubrzo ce i njega poceti da proizvode, samo njega verovatno nece izvoziti!

a ovo poredjenje 300t90s sa 8000 abramsa! pa to je vise nego smesno, i sam dobro znas kako tu stvari i brojke stoje, nisi ti toliko neupucen da ne znas da rusija ima vise tenkova, nego amerika tenkista, racunajuci i ove sto posluzuju i odrzavaju tenk! 5 meseci im treba jedan abrams da remontuju, a za to vreme rusi nastancuju i izvezu u idiju 100 t90s, koji uzgred receno kosta 3 PUTA MANJE!
 

Back
Top