Da li je Isus Hristos Bog?

Moze var mslo hriscanske ljubaznosti?
Ako ju nemas u sebi, probaj bar vestacki?
Pa tvoj i Arijev.
Arije ga je tada citirao kada su inali rasprave ba Koncilu.
Da bi dokazao da je Hristos stvoren.
Jer si citatom sam sebe pobio.
Ti kszes rodjena mudrost, a citat kaze i stvorena.
Unistava sve sto si napisao u tekstu.
Ali nisi ni svestan koliko sam te spasio.
Jer si neobjektivan.

Demantuješ citat koji ja nisam postavio.
S kim pričaš?
 
Ako hoces da diskutijes onda nemoj debi da pomazes brisuci moje postove.
Postavio di tekst u Pricama 8 glava.
Samo tekst bez navoda knjige i glave.
Pa valjda i zato neznas da si ga ti postavio.

Da se PODSETIMO

Moja poruka
Мене је имао Господ на почетку његовог пута, још пре дела својих древних.


Tvoja poruka
I tekst u Pricama 8,22 koji kaze Gopod me je stvorio, je hebrejska rec KANANI i znaci posedovati, imati a ne stvoriti.

Tvoj komentar:
Mudrost Božja ne moze biti stvorena ili bukvalno rodjena, ili imati uzrok, već je ona uvek sa Bogom
I tekst u Pricama 8,22 koji kaze Gopod me je stvorio, je hebrejska rec KANANI i znaci posedovati, imati a ne stvoriti.
Nema rec stvoren kako pise u tekstu koji si naveo.

S kim ti ovde pričaš, Glasniče?
 
Nikog ne poznaješ a meriš svima, e moj hrišćanine kakvom merom meriš...:nono3:
cekej malo, ja merim, trudim se da ne zakidam, a ti mene sudis, i jos rece posle 3. posta; koliko se nas dvojica onda razlikujemo? ja ako sam se o glistu ogresio, ja cu da joj se izvinem, a ti meni? ja sam uostalom i prosudio po sebi, i ja zaboravljam, tako da izgleda sam cist kao suza, a ti?
uostalom, ja sam hteo da budem duhovit, pa sta sad da radim ako nemam smisao za humor, a ti si bio ozbiljan kada si mene ...

ali bas me zanima sta fali mojim merilima, merama, ja mislim da su najbolja moguca i stalno ih usavrsavam za razliku od tudjih koja su licemerna.
 
To nije istina.
Nikada Pravoslavna Crkva nije "progonila, mučila, ubijala" bilo koje ljude, ma koje vere bili.
Inkvizicija, verski ratovi, krstaški ratovi, pa čak ni mržnja prema bilo kojim ljudima nije ishodila iz nekog Crkvenog naloga ili uputstva. Za tako nešto dokazi ne postoje.
*
Naprotiv: "Brat je mio koje vere bio" je u tradiciji srpskog naroda, kao narodna poslovica. A narodne poslovice su 1 od temelja kulture. S njima se srpski narod ponosi. Istinoljubivi nosioci kulture drugih naroda kroz veličanstveno srpsko stvaralaštvo su visoko cenili Srbe. (Gete, npr., je učio srpski jezik da bi mogao srpsko narodno stvaralaštvo da čita u originalu.)
Ako se sa verovanjem brata ne slažemo, i njegovu veru osuđujemo kao jeretičku, to ne znači da brata mrzimo. Lično imam nekoliko dobrih drugova koji ispovedaju jeresi. A moja je stvar (i time njih ne opterećujem) da se molim za njih da im Bog otvori oči i omekša srce.

Uzdrzacu se za sada od detalja i opsirnosti.

https://noizz.rs/kultura/prica-o-bo...cene-u-nemanjicima/ls6pqfn?utm_source=fb_onet
 
Зашто се уздржаваш, слободно реци, имаш поуздане изворе видим, серија и википедија, да ли се и твоје знање о Хришћанству заснива на сличним изворима?
Реци ми да ли твоја вјерска заједница има неке повезнице са богумилима, да ли сте ви неки њихови наследници, да ли и ви као и они заговарате дуализам?
 
hehhe, to sa bogumilima je bice najveca prevara
https://www.frontal.rs/rade-likic-unesko-stecci-bogumili-i-blajburg-–-kako-su-nas-opet-preveslali/

ali se prevaranti lepe za prevare
Sve je tebi prevara.
Sve.
Ono sto nije pobijeno i proterano, spasilo se id potpunog istrebljenja simbolickim prelaskom na islam.
Da bi dobili zastitu.
Ali se Osmani predugo zadrzali pa su sledece generacije onda skroz prihvatile.
Njihovi potomci su vecim delom danasnji bosnjaci, bivsi Srbi Bogumili a i drugi.
Kao i Makedonci , itd.
 
Sve je tebi prevara.
Sve.
Ono sto nije pobijeno i proterano, spasilo se id potpunog istrebljenja simbolickim prelaskom na islam.
Da bi dobili zastitu.
Ali se Osmani predugo zadrzali pa su sledece generacije onda skroz prihvatile.
Njihovi potomci su vecim delom danasnji bosnjaci, bivsi Srbi Bogumili a i drugi.
Kao i Makedonci , itd.
Претпостављам да под итд подразумијеваш монтенегрине? :hahaha:
Сад видим пријатељу да ти уопште ниси злонамјеран, ти једноставно немаш појма о историји, отуд лупаш као максим по дивизији.
 
Претпостављам да под итд подразумијеваш монтенегрине? :hahaha:
Сад видим пријатељу да ти уопште ниси злонамјеран, ти једноставно немаш појма о историји, отуд лупаш као максим по дивизији.
Moze li protiv argument ili je i tebi ne argumentovano negiranje, argunent?
Ono tipicni Balkanski , neoborivi aegument.
Nije tako jer ja to kazem.
Jer sam sa Balkana

Mnogi Makedonci, nesto Bugara i mnostvo Srba je prihvatilo Bogumilstvo.
Mislio sam na Bugare pod itd.
Ne na CG.
Jer je Bogumilstvobi doslo sa te strane.
 
Sve je tebi prevara.
Sve.
Ono sto nije pobijeno i proterano, spasilo se id potpunog istrebljenja simbolickim prelaskom na islam.
Da bi dobili zastitu.
Ali se Osmani predugo zadrzali pa su sledece generacije onda skroz prihvatile.
Njihovi potomci su vecim delom danasnji bosnjaci, bivsi Srbi Bogumili a i drugi.
Kao i Makedonci , itd.
ja kad nesto ne znam, ja trazim dok ne nadjem
tebi hvala sto si me naterao da malo bolje proucim o bogumilima, sad tek vidim da nisu cista posla, vec da je sve malo komplikovanije, da u prici ima i kradje i podmetanja
i da treba trezveno razluciti sta je sta
ali ti samo pokazujes necasnost, kao osmanlije stitile hriscansku jeres od srba - to samo tvoja denominacija moze da bude toliko pokvarena, kao albizani ili patareni su sacuvali crkvu dok je vi niste preuzeli - to je toliko gadno sto vi zagovarate, da nije vredno ni komentara
 
Poslednja izmena:
cekej malo, ja merim, trudim se da ne zakidam, a ti mene sudis, i jos rece posle 3. posta; koliko se nas dvojica onda razlikujemo? ja ako sam se o glistu ogresio, ja cu da joj se izvinem, a ti meni? ja sam uostalom i prosudio po sebi, i ja zaboravljam, tako da izgleda sam cist kao suza, a ti?
uostalom, ja sam hteo da budem duhovit, pa sta sad da radim ako nemam smisao za humor, a ti si bio ozbiljan kada si mene ...

ali bas me zanima sta fali mojim merilima, merama, ja mislim da su najbolja moguca i stalno ih usavrsavam za razliku od tudjih koja su licemerna.
https://svetosavlje.org/tumacenje-otkrivenja/

Библија: Од Постања до Откривења - препричана и објашњена
Горан Раденковић,
професор Старог завета у Богословији Светога Саве у Београду

http://www.spc.rs/sr/biblija_preprichana_objashnjena
 
Moze li protiv argument ili je i tebi ne argumentovano negiranje, argunent?
Ono tipicni Balkanski , neoborivi aegument.
Nije tako jer ja to kazem.
Jer sam sa Balkana

Mnogi Makedonci, nesto Bugara i mnostvo Srba je prihvatilo Bogumilstvo.
Mislio sam na Bugare pod itd.
Ne na CG.
Jer je Bogumilstvobi doslo sa te strane.
Па ти си изнио тврдњу, ти треба да даш доказе, ако су били толико бројни, гдје су ти историјски докази?
Са хришћанством их можемо само условно повезати и то по основу тог њиховог позивања на хришћанство, али коријене њиховог учења можемо испратити све до Ахура мазде и Ахримана, а затим кроз многобројне јереси ране цркве.
 
Кључне речи: Свети АНДРЕЈ Кесаријски - tu ste pobegli kada sam ga citirao za etiketiranje Hrista sa LUCIFEROM, kada sam pitao kako on to misli da su demoni, a svi ostali kako i pise - andjeli [kazne], kako konji vaskrsavaju itd
ovde ste pobegli kada sam citirao iz
наводи из Светога писма донети у преводу Ђуре Даничића (Стари завет) и Комисије Светог архијерејског синода (Нови завет).

Gospod NJIHOV, a svuda pise Gospod NAS - zasto je nas sinod preveo NJIHOV? Pa jel znas ti na koliko mesta u Pismu ima Bog moj, nasuprot njihovim laznim bogovima? - pa to ti je sustina bar po meni, ciji je Bog pravi, oli moj/nas, oli NJIHOV[VAS].

Sve u svemu, imam posla sa pobeguljama, kukavicama, i bas ako hoces LICEMERIMA.
 
Moze li protiv argument ili je i tebi ne argumentovano negiranje, argunent?
Ono tipicni Balkanski , neoborivi aegument.
Nije tako jer ja to kazem.
Jer sam sa Balkana

Mnogi Makedonci, nesto Bugara i mnostvo Srba je prihvatilo Bogumilstvo.
Mislio sam na Bugare pod itd.
Ne na CG.
Jer je Bogumilstvobi doslo sa te strane.
А што се тиче ЦГ, неки други гласник ће вјероватно исто ово тврдити за неких 200 година за ЦГ, што ти сад тврдиш за Македонију и Босну, што је најбесрамније прекрајање историје, а ти се запитај коме служе они који пласирају неистине?
 

Back
Top