Da li je Isus Hristos Bog?

Zar je ovo dole adventisticki tekst?
A ne jasni stihove koji nam pisu sveti apsotoli?

Otac Sin i Duh sveti se objavljuju celo vreme u Starom zavetu.
Ovo je osnova, azbuka.

1.Kor 10:1 Ali neću vam zatajiti, braćo, da očevi naši svi pod oblakom biše, i svi kroz more prodjoše;
1.Kor 10:2 I svi se u Mojsija krstiše u oblaku i moru;
1.Kor 10:3 I svi jedno jelo duhovno jedoše;
1.Kor 10:4 I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stene koja idjaše za njima: a stena beše Hristos.


A kako apostol Pavle komentariše ovaj stih u 1. Korinćanima, 10. poglavlje?
Dakle, 1. Korinćanima, 10. poglavlje, 9. stih kaže:
“Niti da kušamo Hrista, kao što ga neki od njih kušaše i od zmija izgiboše.” Zapazimo, kad apostol Pavle govori o tom kušanju koje je bilo opisano u Mojsijevim knjigama, on kaže da su oni kušali Hrista, da je On bio to lice božanstva, da je On bio taj Gospod, da je On bio taj
Jahve.


Joh 1:1 U početku beše Reč, (Hristos)i Reč beše u Boga, i Bog beše Reč.
Joh 1:2 Ona beše u početku u Boga.
Joh 1:3 Sve je kroz Nju postalo, i bez Nje ništa nije postalo što je postalo.
Joh 1:9 Beše Videlo istinito koje obasjava svakog čoveka koji dolazi na svet.
Joh 1:10 Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.
Joh 1:11 K svojima dodje, i svoji Ga ne primiše.
Joh 1:14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.


Trojica koji su se javili Avramu, dvojica su bila Andjelia a treci Hristos.

Joh 8:56 Avraam, otac vaš, bio je rad da vidi dan moj; i vide, i obradova se.
Joh 8:57 Tada Mu rekoše Jevreji: Još ti nema pedeset godina, i Avraama li si video?
Joh 8:58 A Isus im reče: Zaista, zaista vam kažem: Ja sam pre nego se Avraam rodio.


I Isus JHVH onda spusta oganj na te gradove:


Tada pusti JHVH na Sodom i gomor od JHVH s neba dazd od sumpora i ognja.
1 Mojsijeva 19,24.



Prilikom stvaranja, Otac, Sin i DS prisutni, oni se dogovaraju oko stvaranja.
Kaze da nacinimo:


1.Mo 1:26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.
 
Nemas ti cime da me pomeris?
Mozes smao da izbegavas.
Razocaran sam.
Mislio sam da ti nesto znas.
Da poznajes pismo.
a znao bi kada bi se usaglasio sa tobom jel da :D
i nemoj mene da izjednacavas sa pravoslavljem. ja sasvim drugacije gledam na bibliju. ti nikad neces shvatiti pojam svete trojice jer ta tvoja organizacija se odmetnula od izvorne hriscanske crkve iz koje je i sveto pismo. meni mindec kako ces da naucavas ali daleko si od pravilnog tumacenja
 
Prilikom stvaranja, Otac, Sin i DS prisutni, oni se dogovaraju oko stvaranja.
Kaze da nacinimo:


1.Mo 1:26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.
ma sta kazes, dogovaraju :hahaha:
pa jel po tebi bog sizofrenicar, prica sam sa sobom.
ili se isus jahve moli jahveu u novom zavetu, moli se samom sebi? :D
 
a znao bi kada bi se usaglasio sa tobom jel da :D
i nemoj mene da izjednacavas sa pravoslavljem. ja sasvim drugacije gledam na bibliju. ti nikad neces shvatiti pojam svete trojice jer ta tvoja organizacija se odmetnula od izvorne hriscanske crkve iz koje je i sveto pismo. meni mindec kako ces da naucavas ali daleko si od pravilnog tumacenja
Pa ne trebas samnom da se usaglasis vec to su ajsni biblijskis tihovi, samo apsotoli jasno kazu.
Ali ti izgledami ne vidis.
To su stvari koje ne pobijaju trojstvo vec ga potvrdjuju.
Ono sto ti pises i kako pises su pogresne stvari i to potkopava trojstvo.
Sa time mozes samo JS da ubedis da je on u pravu.

Ovo sve me podseti na jednu pricu koju sam slusao kao mali.
Covek upao u poljski nuznik.
I jedan mu vice, od napolje vidim te, a on namerno jos vise propadne,a ovaj vice, jos te vidim a on jos vise i namerno propadne.
I onda zadnji pokusaj, propada skroz i pre toga kaze:
Sada me vise ne vidis.
Pa kada te ne vidim, ok.
 
ma sta kazes, dogovaraju :hahaha:
pa jel po tebi bog sizofrenicar, prica sam sa sobom.
ili se isus jahve moli jahveu u novom zavetu, moli se samom sebi? :D
Auuu.
Pa ti stvarno znanja nemas?

Kao da sa JS razgovaram ne sa pravoslvcem?
Ne prica Bog sam sa sobom, vec je tu rec o mnozini, prvi dokaz trojstva.
Boznastvo, njih trocjica razgovaraju i dogovaraju se medjusobno.
Vi prvo ne razuzmete sta znaci rec Bog.
Za vas je to kao ime.
Rec Bog je i ime i Titula.
Titula pod kojom imamo tri Bozanske licnosti.

I one se zajedno dogovaraju kod stvaranja.
Apostol Jovan nam onda kaze da je Isus bio taj koji je stvarao, ne Otac.

To je azbuka, prva 3 slova.
Ko ovo ne zna i ne razume.
Auuuu

Da li je Bog JHVH jedan ili kolektiv? 5 Mojsijeva 6,4. Reci Echad...Yachid...Hen...
https://forum.krstarica.com/threads...5-mojsijeva-6-4-reci-echad-yachid-hen.887130/
 
Pa ne trebas samnom da se usaglasis vec to su ajsni biblijskis tihovi, samo apsotoli jasno kazu.
Ali ti izgledami ne vidis.
To su stvari koje ne pobijaju trojstvo vec ga potvrdjuju.
Ono sto ti pises i kako pises su pogresne stvari i to potkopava trojstvo.
Sa time mozes samo JS da ubedis da je on u pravu.

Ovo sve me podseti na jednu pricu koju sam slusao kao mali.
Covek upao u poljski nuznik.
I jedan mu vice, od napolje vidim te, a on namerno jos vise propadne,a ovaj vice, jos te vidim a on jos vise i namerno propadne.
I onda zadnji pokusaj, propada skroz i pre toga kaze:
Sada me vise ne vidis.
Pa kada te ne vidim, ok.
taj sto je upao u nuznik sam ja jel da?
samo ti meni eksperte objasni kako da bude volja oca a ne sina kada je sin molio da ga mimoidje casa
kako ja priprosti i oskudni poznavaoc biblije da to shvatim?
 
taj sto je upao u nuznik sam ja jel da?
samo ti meni eksperte objasni kako da bude volja oca a ne sina kada je sin molio da ga mimoidje casa
kako ja priprosti i oskudni poznavaoc biblije da to shvatim?
Pricam ti u pricama jer vidim ne ide.
Pa nije poenta upadanje u nuznik.
Barem si to mogao da shvatis.
Poenta je zatvaranje oci.

Nisam ja ekspert, ja samo oizbiljno pristupam religiji i pismu jer religiju i pismo zivim, redovno i dugo godina prouzcvam i zato imam znanje.
Ja nisam rekla kazla vernik, koji je nacuo nesto ovde nesto onde i sada bi hteo sa onima koji nesto znaju jer ozbilno i redovno priucavaju da se nose.

Ovo tvoje boldovano gore su glavni argumenti svedoka a ne nekoga ko se predstavlja pravoslavcem.

Objasniti to je lako.
A da bi ti to objasnio, morali bi da idemo iz pocetka jer postoije mnoge rupe u tvom zanju.
Ne da sam ja ekspert, vec ti ocigledno ne poznajes pismo jer ne citas ne proucavas a ja to radim.
Samo dodjes na forum da se prepires onim malim znanjem koje imas, ali nisi dosao nesto da naucis.
A stavio si naocare kroz koje gledas, a marka naocara se zove, predrasude.

Sve je objasnjeno na mojim blogovima.
Cista biblija i samo biblija.
Ali tebe ne zanima da nesto naucis, pa neces ni citati.
Prvo ovo moras da znas.

Isus nastupa mesto Adama.
On je sam, svojom odlukom, dobrovoljno preuzeo Adamovo mesto i ulogu.
Da nije, propali bi smo, ne bismo bili danas.
On pred ocem nastupa kao da je Adam.
On se zato i naziva sinom zbog Adama zbog naseg pada.
Da Adamovog pada nije bilo, Isus se ne bi nazvao sinom bozjim.
Lk 1:35 I odgovarajući andjeo reče joj: Duh Sveti doći će na tebe, i sila Najvišeg oseniće te; zato i ono što će se roditi biće sveto, i nazvaće se Sin Božji.

Drugi Adam od samog pocetka nagovesten u bibliji


https://forum.krstarica.com/threads/drugi-adam-od-samog-pocetka-nagovesten-u-bibliji.887036/
 
Poslednja izmena od moderatora:
evo sta kaze pravoslavlje

  1. Делатност "ван" Бога, то јест стварање, спасење и освећење јесу заједничко дело Свете Тројице, али је оно подељено међу Трима Лицима: стварање се приписује Оцу, Који је све створио Својом вољом, кроз Сина, у Духу Светоме; искупљење, Сину, Који се оваплотио преко Духа Светога, послушавши Оца; освећење, Духу, Који долази од Оца, на молбу Сина. У чину стварања Отац је извор, Син је граница, Дух је постојање. По Св. Василију Великом "постоји један извор свега што постоји, који ствара кроз Сина и води до савршенства кроз Духа" (О Светоме Духу, XVI, 38, стр 378). Бог је сведржитељ и промислитељ свега кроз Сина у Духу Светоме (Св. Григорије Синаит, Главе у акростиху, 30, Рум. филок., том 7, стр 100).
dakle ni pravoslavci pojma nemaju, slusacemo glasnika
 
gde to piše u Bibliji?
otkud ti to da Isus ne bi bio Božiji sin da nije bilo Adamovog pada?
i ti izgleda misliš kao Štros da je Isus stvoren zbog misije spasavanja čoveka...
Auuu.
Ja sam o tim stvarima ovde na forumu pisao mali milion puta i iznosio biblijske stihove.
Na mojim blogovima imas sve.

Lk 1:35 I odgovarajući andjeo reče joj: Duh Sveti doći će na tebe, i sila Najvišeg oseniće te; zato i ono što će se roditi biće sveto, i nazvaće se Sin Božji.

Prvo ovo trebas da procitas sledeci tekst, ali u nedostatku znanja koje vidim, ti to i ne mozes razumeti.
Jer su to stvari za coveka koji dobrooo poznaje bibliju.


Dan kada je Isus na nebu postao bozji sin.

https://forum.krstarica.com/threads/dan-kada-je-isus-na-nebu-postao-bozji-sin.883484/


 
evo sta kaze pravoslavlje

  1. Делатност "ван" Бога, то јест стварање, спасење и освећење јесу заједничко дело Свете Тројице, али је оно подељено међу Трима Лицима: стварање се приписује Оцу, Који је све створио Својом вољом, кроз Сина, у Духу Светоме; искупљење, Сину, Који се оваплотио преко Духа Светога, послушавши Оца; освећење, Духу, Који долази од Оца, на молбу Сина. У чину стварања Отац је извор, Син је граница, Дух је постојање. По Св. Василију Великом "постоји један извор свега што постоји, који ствара кроз Сина и води до савршенства кроз Духа" (О Светоме Духу, XVI, 38, стр 378). Бог је сведржитељ и промислитељ свега кроз Сина у Духу Светоме (Св. Григорије Синаит, Главе у акростиху, 30, Рум. филок., том 7, стр 100).
dakle ni pravoslavci pojma nemaju, slusacemo glasnika
Oni imaju poima, ali vidim ti sa njima nemas mnogo veze.

Vidim ti ni tekst koji si postavio ne razumes.
Kaze prirpisuje se Ocu ali kaze sin stvara.
Kaze i sin stvara.
Iako se i Ocu pripicuje ali Sin stvara.
Delatnost stvaranja je sve torijce a ti mi negira Hrista celo vreme?

Dao si mi ovaj link:

https://www.biblijskotrojstvo.org/?p=1404

Navodno to je adventisticko ucenje sto ja to iznosim sto pricamo o trojstvu, elohim itd?
Sada pogledah malo taj link i vidim da to isto i pravoslavci podrazvaju i uce.

A covek Sale koji mi kaze, to je vasa nauka i onda mi pobija sto i sami poravoslavci veruju,?
Taj nije pravoslavac.
Ili samo misli da jeste a znanje mu je rekla kazala, a nema ni sa pravoslavljem mnogo veze.
Ili on nezna ni sta pravoslavci uce.
A nastupa kao ekspert na forumu?


 
БОГ ОТАЦ (грч: Πατέρας Θεών), једно од три Лица Божија, прво Лице Свете Тројице. Бог Отац је Онај који је нерођен, и који је начело једнства Свете Тројице, беспочетан је, безузрочан, нестворен, несаздан, за разлику од друге две ипостаси Свете Тројице, које су рођене од Оца - Син, исходе од Оца - Свети Дух. У првом члану Символа Вере, изражена је суштина вере Цркве у односу према Богу Оцу: "Верујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог." Отац је Творац који је саздао анђелски свет, као и овај свет, ни из чега - боље речено, свега што постоји, осим самог Бога, који постоји одувек у вечности.
 
vadite stihove iz konteksta da bi doikazivali ...

naprimer ovo.
Psalam 2,7Kazaću naredbu Gospodnju; on reče meni: "ti si sin moj, ja te sad rodih.

se odnosi na Davida, a ne na Isusa. Isus je Božiji sin od početka...
a Davida je Bog pomazao kao cara svoga na Sionu i posinio

kontekst je sledeći
Psalam 2,1Zašto se bune narodi i plemena pomišljaju zaludne stvari?
Psalam 2,2Ustaju carevi zemaljski, i knezovi se skupljaju na Gospoda i na pomazanika njegova.
Psalam 2,3"Raskinimo sveze njihove i zbacimo sa sebe jaram njihov."
Psalam 2,4Onaj, što živi na nebesima, smije se, Gospod im se potsmijeva.
Psalam 2,5Pa im govori u gnjevu svojem i jarošću svojom zbunjuje ih:
Psalam 2,6"Ja sam pomazao cara svojega na Sionu, na svetoj gori svojoj."
Psalam 2,7Kazaću naredbu Gospodnju; on reče meni: "ti si sin moj, ja te sad rodih.
Psalam 2,8Išti u mene, i daću ti narode u našljedstvo, i krajeve zemaljske tebi u državu.
Psalam 2,9Udarićeš ih gvozdenom palicom; razbićeš ih kao lončarski sud."
 
БОГ ОТАЦ (грч: Πατέρας Θεών), једно од три Лица Божија, прво Лице Свете Тројице. Бог Отац је Онај који је нерођен, и који је начело једнства Свете Тројице, беспочетан је, безузрочан, нестворен, несаздан, за разлику од друге две ипостаси Свете Тројице, које су рођене од Оца - Син, исходе од Оца - Свети Дух. У првом члану Символа Вере, изражена је суштина вере Цркве у односу према Богу Оцу: "Верујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог." Отац је Творац који је саздао анђелски свет, као и овај свет, ни из чега - боље речено, свега што постоји, осим самог Бога, који постоји одувек у вечности.
Kad ih pitas kako rodjen, oni nikako ne misle da je Otac na neki nacin stvorio Hrista.
Jednostavno im je to nacin izrazvanja da objasne njihovu povezanost.
Rodjenje Hrista povezuju sa Marijom.
Ne njegovo nastajanje.
Dok rodjenje Duha svetoga, takvo ucenje ili tekst ne psotoji u bibliji.
To je samo njihov nacin izrazvanja.
Tako je isus rodjen preko marije, ali oni ne govore o njegovom pocetku postojanja.
Pa i sam pavle za hrista kaze, nema pocetka ni kraja ni majke ni oca.


Heb 7:3 Bez oca, bez matere, bez roda, ne imajući ni početka danima, ni svršetka životu, a isporedjen sa sinom Božijim, i ostaje sveštenik doveka.
 
Oni imaju poima, ali vidim ti sa njima nemas mnogo veze.

Vidim ti ni tekst koji si postavio ne razumes.
Kaze prirpisuje se Ocu ali kaze sin stvara.
Kaze i sin stvara.
Iako se i Ocu pripicuje ali Sin stvara.
Delatnost stvaranja je sve torijce a ti mi negira Hrista celo vreme?

Dao si mi ovaj link:

https://www.biblijskotrojstvo.org/?p=1404


Navodno to je adventisticko ucenje sto ja to iznosim sto pricamo o trojstvu, elohim itd?
Sada pogledah malo taj link i vidim da to isto i pravoslavci podrazvaju i uce.

A covek Sale koji mi kaze, to je vasa nauka i onda mi pobija sto i sami poravoslavci veruju,?
Taj nije pravoslavac.
Ili samo misli da jeste a znanje mu je rekla kazala, a nema ni sa pravoslavljem mnogo veze.
Ili on nezna ni sta pravoslavci uce.
A nastupa kao ekspert na forumu?
sta se gubis covece isus nije tvorac niti bilo gde to kaze biblija isus nije jahve niti to kaze biblija, kroz njega je sve stvoreno, otac je kroz isusa sve stvorio, mozes samo da palamudis do sudnjeg dana i da izigravas eksperta.
cu bog se dogovarao sa samim sobom i isus stvara svet. :hahaha:
pa ja sam za tebe ne ekspert nego ekspert na kub :D
 
:hahaha: :hahaha: :cepanje::cepanje::rotf::rotf: Umirem od smeha kako ne možete da se dogovorite čak ni oko Isusa.

Naravno kada je cela Biblija kontradiktorna, a posebno ova četiri jevanđelja.
To je to.
Svako ce se smejati ovome.
Sale tvojim nacinom ne mozes nikoga da uveris u pravoslvlje vec mus amo stetis predstavljajuci se kao takav, ali bez znanja i ovoga i onoga.
Ti samo mislis da si pravoslavac.
Nemas ti mnogo veze sa njima.

Gosn Mr Infiniti, razgovcaram sa covekom koji ne poznaje tematiku niti cak svoje veroavanje a misli da nesto zna.
To je tipicna Balkanska boljka.
Nece nista da nauci, a rodio se sveznajuc i samouk.
 
To je to.
Svako ce se smejati ovome.
Sale tvojim nacinom ne mozes nikoga da uveris u pravoslvlje vec mus amo stetis predstavljajuci se kao takav, ali bez znanja i ovoga i onoga.
Ti samo mislis da si pravoslavac.
Nemas ti mnogo veze sa njima.

Gosn Mr Infiniti, razgovcaram sa covekom koji ne poznaje tematiku niti cak svoje veroavanje a misli da nesto zna.
To je tipicna Balkanska boljka.
Nece nista da nauci, a rodio se sveznajuc i samouk.

Ja nisam pravoslavac. Jesam bio, ali više nisam.
 
Kad ih pitas kako rodjen, oni nikako ne misle da je Otac na neki nacin stvorio Hrista.
Jednostavno im je to nacin izrazvanja da objasne njihovu povezanost.
Rodjenje Hrista povezuju sa Marijom.
Ne njegovo nastajanje.
Dok rodjenje Duha svetoga, takvo ucenje ili tekst ne psotoji u bibliji.
To je samo njihov nacin izrazvanja.
Tako je isus rodjen preko marije, ali oni ne govore o njegovom pocetku postojanja.
Pa i sam pavle za hrista kaze, nema pocetka ni kraja ni majke ni oca.


Heb 7:3 Bez oca, bez matere, bez roda, ne imajući ni početka danima, ni svršetka životu, a isporedjen sa sinom Božijim, i ostaje sveštenik doveka.
svet duh nije rodjen
totalno si se pogubio :D
 
To je to.
Svako ce se smejati ovome.
Sale tvojim nacinom ne mozes nikoga da uveris u pravoslvlje vec mus amo stetis predstavljajuci se kao takav, ali bez znanja i ovoga i onoga.
Ti samo mislis da si pravoslavac.
Nemas ti mnogo veze sa njima.

Gosn Mr Infiniti, razgovcaram sa covekom koji ne poznaje tematiku niti cak svoje veroavanje a misli da nesto zna.
To je tipicna Balkanska boljka.
Nece nista da nauci, a rodio se sveznajuc i samouk.
e vec zalim onog koji uci od tebe
i ne mislim da sam pravoslavac
 
sta se gubis covece isus nije tvorac niti bilo gde to kaze biblija isus nije jahve niti to kaze biblija, kroz njega je sve stvoreno, otac je kroz isusa sve stvorio, mozes samo da palamudis do sudnjeg dana i da izigravas eksperta.
cu bog se dogovarao sa samim sobom i isus stvara svet. :hahaha:
pa ja sam za tebe ne ekspert nego ekspert na kub :D
Kaze nije Isus tvorac nego je kroz njega sve stvoreno?
Ajde nam samo reci kako je kroz njega sve stvoreno?
To to si rekao nije sija nego vrat.

Bog ga uzeo, recimo za noge, i kroz njega sve stvarao?
Sve proguravao kroz njegovo da kazem telo?
Ili kako?

Kazes nigde ne pise da je Isus tvorac a Bog je kroz njega sve stvorio?
Objasni nam ovu tvoju kontradiktornu izjavu?
 

Back
Top