Da li bi hrvati osudili agresiju NATO-a na SRJ...

Ček', ti si opet Srbin? Do jaja :

Nego, pričali smo već o tome, ne znam šta ti nije jasno? Pročitaj malo šta se pisalo na temi, nemoj odmah da upadaš sa super-pametnim komentarima.

Pa pročitao sam šta si pisao.

Je li i dalje hoćeš da pričaš šta je tema, a šta ne?

Vojvođanski Srbi nisu bili pod turskom okupacijom. Mislim ja sažaljevam Srbe iz Centralne Srbije. Pokušaj da glorifikuješ otomansku tiraniju (koja se manifestovala i kroz redovno seksualno nasilje nad muškarcima i ženama na Balkanu) je mentalni proliv.
Morao sam da ti odgovorim, da ne bih povraćao. :D

A termin "bečki konjušari" su izmislili oni što su bili analno i vaginalno zlostavljani, kivni na kulturan život u Austrougarskoj. Gde je bilo slobode i zakona.
 
Poslednja izmena:
Vojvođanski Srbi nisu bili pod turskom okupacijom. Mislim ja sažaljevam Srbe iz Centralne Srbije. Pokušaj da glorifikuješ otomansku tiraniju (koja se manifestovala i kroz redovno seksualno nasilje nad muškarcima i ženama na Balkanu) je mentalni proliv.
Morao sam da ti odgovorim, da ne bih povraćao. :D

:hahaha:
Šta lupaš ti? :hahaha:

Pa nisam ja hrvat kao ti, pa da glorifikujem okupatora :dash:
 
Vojvođanski Srbi nisu bili pod turskom okupacijom. Mislim ja sažaljevam Srbe iz Centralne Srbije. Pokušaj da glorifikuješ otomansku tiraniju (koja se manifestovala i kroz redovno seksualno nasilje nad muškarcima i ženama na Balkanu) je mentalni proliv.
Morao sam da ti odgovorim, da ne bih povraćao. :D

1.Војвођански Срби су итекако били под турском окупацијом,и то отприлике 100 година краће код оних у "централној Србији".Тако да причаш тешке глупости,који доказују недостатак образовања.Док су ти исти у ""централној Србији" такође били део Аустрије почетком 18 века,па после поново под Турцима до почетка 19 века.

2.Турци су имали хареме,па нису имали потребе толико да силују као моногамни народи хришћанског порекла.А кад су и силовали,то се дешавало над непријатељским цивилима на линији фронта (а фронт је био негде на територији Загорја,Далмације и западне Мађарске),не над сопственим поданицима у дубини своје територије,од чије пољопривредне производње су зависили. ;)

3.Да је у Аустрији било слободе и закона,не би Мађари дизали устанак против исте,и не би та иста Аустрија укидала аутономију за Србе који су јој помогли да угуши тај исти мађарски устанак,као "награду" за њихову лојалност Бечу.

4.Ко је "глорификовао" Отоманску тиранију?
 
Poslednja izmena:
Vojvođanski Srbi nisu bili pod turskom okupacijom.

:eek: :eek: :eek:


:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Sa kim ja razgovaram :roll:

Evo kolega iznad mene je stigao prije da reaguje, ja sam se isprva više koncentrisao na onu laž o meni, ali nije ni sada kasno primijetiti koliko ti pojma nemaš :mrgreen:
Nego, jesi li sad ponovo hrvat, malo mi je glupo da si Srbin a da nemaš pojma da je Vojvodina bila pod turskom okupacijom :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Prvo, ja nisam hrvat, drugo glorifikuješ otomansku tiraniju. Mislim kad "analno zlostavljani" postavi argument "bečki konjušar", to je neki vid glorifikacije, možda umanjivanja bez glorifikacije, sopstvenih tiranina. :ok:

Kao prvo, očigledno je da nisi Srbin...e sad hrvat, muja, LDP-ovac, ne bih zalazio u detalje.

Kao drugo, nigdje nisam glorifikovao otomansku tiraniju, naprotiv. Naravno, teško da ćeš, usled očiglednih problema izazvanih disleskijom, to i shvatiti.

Kao treće, nigdje nisam spominjao bilo kakve ''bečke konjušare'', ali opet je tvoja disleksija uzela maha.

Kao četvrto, ja sam iz Crne Gore, tako da opet priča o Centralnoj Srbiji ne pije vodu kod mene.
 
Nekoliko decenija Banata i Srema pod Turcima nije ništa naspram 500 godina konstantnog analnog zlostavljanja. Mislim, meni je žao, ali prvi si počeo.

Банат и Срем су били део Отоманског царства отприлике од 1552-1716,што свакако није "пар деценија",опет се бламираш.
Термини у Војводини попут "сокака" су турске речи,а сам назив "Лала" је турски назив.

"Ужа Србија" је пала под турке 1459,сам Београд заузимају 1521.Била је кратко под Аустријском влашћу крајем 17 века (Пиколоминијев поход),онда је била под Аустријом од 1718-1739,па је онда била "Кочина крајина" 1788,и на крају први и други српски устанак почетком 19 века,кад Србија добија де факто самосталност.
Како је све то "500 година"?
Кад сам ја био мали,слушао сам о 400 година под турцима,а кад је дошао 21 век одједном смо били 500 година.Имам осећај за 100 година да ће да причају да су Срби били 600 година под турцима.

Mislim kad "analno zlostavljani" postavi argument "bečki konjušar", to je neki vid glorifikacije, možda umanjivanja bez glorifikacije, sopstvenih tiranina.

Све ово важи једино ако се ти осећаш прозваним,тј.ако се поистоветиш са "бечким коњушарима". ;)



П.С

Што се тиче "аналног злостављања" мислим да више овде пројектујеш своје личне трауме,него што сувисло причаш.
 
Poslednja izmena:
Tako su isto i ovi natovci polupali nekakve gradove u Jugoslaviji a ne u Srbiji. :kafa:

Pa naravno, a poshto mi za razilku od vas nismo skloni prekrajanju istorije :D , lepo i danas se obelzava npr. godishnjica agresije nad SR Jugoslavijom, i isto kada se u nashim medijima pominje bombardovanje poshteno ljudi kazu "agresija nad Jugoslavijom" ... vish kako smo mi za razliku od vas poshten narod. :D

Svidjaju mi se razmisljanja korisnika "Sajuuk", kao i njegov stil pisanja. Respect.

Hahahaha, ja sam smatrao da si ti bar malo inteligentiji, kad ono... ti si u stvari samo obichan provokator, i svidjaju ti se provokacije... da si ukljuchio malo mozak chitajuci taj post, shvatio bi koliko ti je idol glup ispao. :hahaha: E, kao, ajmo sada malo cirilicom da i oni razumeju... pa nastavlja latinicom. :hahaha: Retard... :mrgreen: ... al' eto tebi je bitno to cinichno podje*avanje na nivou tinejdzera, pa... shta da ti kazem, daleko si od kulture, ovo ono... :mrgreen:

Nije bilo potrebe, jer je po gradovima u kojim su živjeli Turci bila kaldrma....:rotf:

Dobro, onda, da preformulishem... vec od 1830 i neke godine, Turchin nije mogao da kaze Srbinu: "Sagni se i potkuj tog konja!" :mrgreen: :lol:
 
Ne zezaj da stvarno mislis da sam ono - ja? :mrgreen: E svasta...

Моја ћирилица је перфектна, момчино, и да пожелим рецимо овдје направити ћириличног клона у сврху подјебавања вас источњака, нема никакве шансе да би ме било ко - укључујући ту и супермодератора - препознао. Екавица и брекање укључени, наравно.

Ali ovako je ipak bolje, znate ko vam pise. :)
 
Ne zezaj da stvarno mislis da sam ono - ja? :mrgreen: E svasta...

Моја ћирилица је перфектна, момчино, и да пожелим рецимо овдје направити ћириличног клона у сврху подјебавања вас источњака, нема никакве шансе да би ме било ко - укључујући ту и супермодератора - препознао. Екавица и брекање укључени, наравно.

Ali ovako je ipak bolje, znate ko vam pise. :)
Не би ни ја осуђивао газду на твом месту.Твоја глава,његова памет.А што се тиче твојих добрих особина увек ћу ти дати банку да нешто одсвираш пошто мени свирање не смета.
 
Dobro bar uje nisu bacale cvece na avione koje su razarale Srbiju , za razliku od nasih sto su to radili po Beogradu i Sremu sa tenkovima JNA koji su isli na Hrvatsku , zato sto je malo tresko bacati ljubicice na 8 000 metara . :lol:

Тенкови ЈНА су ишли да деблокирају касарне под опсадом тада нелегалних снага,у републици која је део те исте Југославије,у којој је ЈНА била једина легална сила.
Подршка легалној сили своје земље против насилне сецесије није подршка агресији на нешто што није суверена земља.
То што су те војне операције обављане на крајње ненормалан и непрофесионалан начин,се има захвалити војној доктрини ЈНА (тј.одуству исте).
Свака држава има легално право да користи силу ради очувања свог војног људства и опреме од напада.


НАТО,са друге стране је напао суверену државу која није део НАТО-а,борећи се за права албанаца ради остваривања онога што је негирано у случају Срба Крајине.
Ује нису могле бацати цвеће на авионе НАТО-а све да су хтели,јер ваздушне базе НАТО-а нису у хрватској.
 
Poslednja izmena:
Јесу ли злочинци у затвору и на колике и какве казне су осуђени?Да ли је члановима породица исплаћена одштета?

Ne znam da li ste što potraživali od NATO .a ..vezano za odštete
I vezano sa zločincima i NATO..om nisam također upozna :per:

Има.Аустроугарска је боље управљала тим територијама а глупи српски политичари су се сагласили да територије са српском већином дају пљачкашким хрватским властима.

nisam znao da je austrougarska tako daleko imala svoju vlast a još manje da je nešto prepustila hrvatskoj ... tamo na jugu:hahaha:

Барања није никад имала већинско хрватско становништво нити је Вуковар да формирања краљевине Југославије био хрватски град.Ако не верујеш мени и српским изворима постоје мађарски и аустријски који имају тачне податке.
kakve veze ima vukovar sa NATO.o ili mi ti želiš odgovorit na pitanje koje sam postavio u odgovoru postu
samo se izjasni :)

Та хрватска бановина је била замишљена на управном а не националном принципу јер Хрватска није никад до 91.-ве била држава.

ne mogu na to odgovoriti jer nije vezano uz temu a i ne shvaćam poveznicu..kapetane ..ali vidim da te nešto grize:per:

Odgovorit ću na ova tri provokativna pitanja onako kako doživljavam uopče stvari ..makar znamda će sigurno svi naći se pogođeni...no otom potom

1..U svakom slučaju osuđujem agresiju ..osuđujem sve agresije ..jer ni jedna nema opravdanje pogotovo jer se vrši na tuđem teritoriju..znači osuđujem i tu
drugo pitanje dali je imala ispravan motiv ..ali to nije pitanje:rumenko:

2...Jedan odgovor povlači i drugi ..no ti si u to pitanje ugradio djelove koji nemaju veze sa pitanjem
odgovorit ću na onaj dio pitanja na koji se može odgovoriti

smrt ranjavanje nema opravdanja i nije vezano uz logiku ..ne znam na koju misliš
uništenje infrastrukture u slučaju da se tako može spriječiti daljnje žrtve mogu tolerirati
ako se stvaro na taj način spase i izbjegnu daljnje žrtve i patnje bilo koga:rtfm:

3.. mislim da iz ova dva prijašnja odgovora na treći ne moram ni odgovoriti

No mene bi zanimalo koje je stajalište postavljača teme i kviza na primjeru vukovara:per:

to ti je odgovor i mislim da je jasan :rtfm:
 
А,па не може можда него само да и не.А кад се саберу да и не добије се прост закључак...пре бих рекао непотребан.

:per:
već u samom odgovoru sam vam naveo što čete misliti i komentirati

stvarno nemate ni malo realnog razmišljanja i stalno tražite neprijatelja u svemu
svi ovdje hrvati misle slično no svaki je napisao odgovor na svoj način naprosto iz jednog razloga ...

jer vi što stojite na braniku srpstva ovdje iza tastatura stvarno ste predvidljivi
ali kako VAMA borcima na prvoj ceri nije jasno da

ni jedan normalan čovjek pa makar bio i hrvat NE odobrava prolivanje nevine krvi
ni jedan normalan čovjek pa makar bio i hrvat NE će se veseliti tuđoj nesreći

makar se ne slagali u mnogo stvari ovdje su hrvati ljudi a ne kako vi za sve sa zapadne strane mislite ..tuđmanovi ustaše ....nemojte isključivo suditi po svom isključivom jednoumnom stavu :dash:

povremeno se sramim sam sebe što uopće ulazim u beskorisnu diskusiju ..no onda naiđemna nekoga sa vaše strane koji barem pokušava saslušati drugoga a da ga već prije prve reći ne bezuvjetno osudi :rtfm:




sve je jasno
 
Тенкови ЈНА су ишли да деблокирају касарне под опсадом тада нелегалних снага,у републици која је део те исте Југославије,у којој је ЈНА била једина легална сила.
Подршка легалној сили своје земље против насилне сецесије није подршка агресији на нешто што није суверена земља.
То што су те војне операције обављане на крајње ненормалан и непрофесионалан начин,се има захвалити војној доктрини ЈНА (тј.одуству исте).
Свака држава има легално право да користи силу ради очувања свог војног људства и опреме од напада.


НАТО,са друге стране је напао суверену државу која није део НАТО-а,борећи се за права албанаца ради остваривања онога што је негирано у случају Срба Крајине.
Ује нису могле бацати цвеће на авионе НАТО-а све да су хтели,јер ваздушне базе НАТО-а нису у хрватској.



Ma nemoj mi reći...


Oko Vukovara su digli toliko tenkova jer je kasarna bila blokirana!!!

Mora se uzeti u obzir i onih 10 kasarni oko Dubrovnika...:dash::dash::dash:
 
Тенкови ЈНА су ишли да деблокирају касарне под опсадом тада нелегалних снага,у републици која је део те исте Југославије,у којој је ЈНА била једина легална сила.
Подршка легалној сили своје земље против насилне сецесије није подршка агресији на нешто што није суверена земља.
То што су те војне операције обављане на крајње ненормалан и непрофесионалан начин,се има захвалити војној доктрини ЈНА (тј.одуству исте).
Свака држава има легално право да користи силу ради очувања свог војног људства и опреме од напада.


НАТО,са друге стране је напао суверену државу која није део НАТО-а,борећи се за права албанаца ради остваривања онога што је негирано у случају Срба Крајине.
Ује нису могле бацати цвеће на авионе НАТО-а све да су хтели,јер ваздушне базе НАТО-а нису у хрватској.

A zasto ta ista JNA nije sprijecila pobunu Srba u Hrvatskoj? :whistling:

PS. Teritorijalna obrana na nivou svake republike je takodjer bila legalna sila.
 

Back
Top