Da li su Hrvati normalni kada kupuju avijone?

izuzetan

Aktivan član
Poruka
1.617
Stigli im neki avijoni lovci kupili dali milione evra za njih umesto da su te pare dali gradjanima socijlno ugrozenim da se obogaate i da vise nemaju socijalno ugrozene gradjane u hrvatsku.

I ja se sad pitam da li su Hrvati normalni? Ajde ovi na vlast oni verovatno su strpali neki procenat u dzep nego pitam da li su gradjani krvacke normalni pa da pitaju svoje vladare zasto nepotrebno trose i to malo para sto imaju i kupuju to skupe avijone koji im nikada nece trebati? koji ce im racku ti avioni??

Jel su u NATO? JESU !!! To znaci da svo oruzje svih NATO drzava su i hrvatsko oruzje. I ako napadne neko Hrvatsku to je isto kao da je napao i ameriku i onda ce doci amerikanci i ratovace sa hrvatima da ih oslobode sto znaci da je svo americko oruzje i svi americki vojnici su i hrvatsko oruzje i krvacki vojnici. I onda sta ce im. I ko ce da ih to napadne jel bosna ili srbija? Madjari, crnogorci, italijani slovenci sigurno nece jer su u istom vojnom savezu NATO. Znaci oni su ista vojskla i dele isto oruzje

Poslednja izmena:
Ucesce u paktu je uslovljeno ponasanjem clanice.
Dakle, duzni su da ucestvuju u modernizaciji I jacanju svojih vojnih kapaciteta.
Nije to samo "Mi smo clan"
A iza paravana,u realu..."sugerisu" ti sta,koliko,kada I gde da kupis.
Uopste je nebitna tvoja geografska pozicija I potreba.
I onako su to sve vojne baze Vasingtona za konacni rat protiv Kine I Rusije
Pametni igraci se vec sada pozicioniraju, za sve vise ocekivani raspad pakta I "Sta cemo sad?".

Ucesce u paktu je uslovljeno ponasanjem clanice.
Dakle, duzni su da ucestvuju u modernizaciji I jacanju svojih vojnih kapaciteta.
Nije to samo "Mi smo clan"
A iza paravana,u realu..."sugerisu" ti sta,koliko,kada I gde da kupis.
Uopste je nebitna tvoja geografska pozicija I potreba.
I onako su to sve vojne baze Vasingtona za konacni rat protiv Kine I Rusije
Pametni igraci se vec sada pozicioniraju, za sve vise ocekivani raspad pakta I "Sta cemo sad?".
vidi znam ja da moraju posto ih ucenjuju ali sta im mogu ako nece mogu da ih uvate za inu stvar. Vec dovoljno imaju neprijatelje amerikanci po svetu sigurno nece prave neprijatelje i od krvata. Znaci krvati mogu da kazu necemo i sta nam mozete a i mogu da kazu hocemo ali trenutno nemamo para i na isto mu dodje, amerikanci, to jest duboka drzava, galamice i jesce ljudski pekmez sta se ne jede ali nista im ne mogu

Stigli im neki avijoni lovci kupili dali milione evra za njih umesto da su te pare dali gradjanima socijlno ugrozenim da se obogaate i da vise nemaju socijalno ugrozene gradjane u hrvatsku.

I ja se sad pitam da li su Hrvati normalni? Ajde ovi na vlast oni verovatno su strpali neki procenat u dzep nego pitam da li su gradjani krvacke normalni pa da pitaju svoje vladare zasto nepotrebno trose i to malo para sto imaju i kupuju to skupe avijone koji im nikada nece trebati? koji ce im racku ti avioni?? Jel su u NATO? JESU!!! To znaci da svo oruzje svih NATO drzava su i hrvatsko oruzje. I ako napadne neko Hrvatsku to je isto kao da je napao i ameriku i onda ce doci amerikanci i ratovace sa hrvatima da ih oslobode sto znaci da je svo americko oruzje i svi americki vojnici su i hrvatsko oruzje i krvacki vojnici. I onda sta ce im. I ko ce da ih to napadne jel bosna ili srbija? Madjari, crnogorci, italijani slovenci sigurno nece jer su u istom vojnom savezu NATO. Znaci oni su ista vojskla i dele isto oruzje
Pa dobro, koji je vama vrag? Što vas toliko bole ti naši avioni? Ne bojte se, Hrvatska nema nikakvih teritorijalnih pretenzija i neće biti upotrijebljeni protiv vas!
E sad hajde da opet ponovim, Republika Hrvatska je država. Svaka država mora štiti braniti svoj teritorij, pa tako i svoj zračni prostor. E sad, da Hrvatska nema svoje, da se nije odlučila na kupovinu aviona, nebitno kojih/čijih, morala bi plaćati nekoga da to radi umjesto nje, jer nitko neće ništa raditi besplatno. U slučaju Hrvatske to bi iznosilo, čini mi se, oko 50 milijuna eura godišnje, po trenutnim cijenama. S obzirom da su ovi Rafalei plaćeni oko 1 milijardu eura, to znači oko 20 godina vršenja air-policinga, a oni će u letjeti još 30-40 godina. Toliko koliko će oni letjeti, za air-policing bi izdvojili 2 milijarde eura. A ovo smo platili 1 milijardu i imamo svoje. U biti kupovinom smo uštedjeli 1 milijardu eura. Eto jel sad jasnije?

vidi znam ja da moraju posto ih ucenjuju ali sta im mogu ako nece mogu da ih uvate za inu stvar. Vec dovoljno imaju neprijatelje amerikanci po svetu sigurno nece prave neprijatelje i od krvata. Znaci krvati mogu da kazu necemo i sta nam mozete a i mogu da kazu hocemo ali trenutno nemamo para i na isto mu dodje, amerikanci, to jest duboka drzava, galamice i jesce ljudski pekmez sta se ne jede ali nista im ne mogu
Pa sto nisi rekao da ne mozes kada si se uclanjivao?
Potpisao si...prihvatio uslove...

Sta I'm mogu?
Svasta, veruj mi.

Pa seti se samo kako I'm je tramp najednom objasnio da nije u redu da odvajaju za paktu po 1 Ili 2 % bdp-a.
Epilog...posle godinu dana kampanje I agitovanja (citaj pretnji), sve clanice ucestvuju sa 3 I vise % !

Pa dobro, koji je vama vrag? Što vas toliko bole ti naši avioni? Ne bojte se, Hrvatska nema nikakvih teritorijalnih pretenzija i neće biti upotrijebljeni protiv vas!
E sad hajde da opet ponovim, Republika Hrvatska je država. Svaka država mora štiti braniti svoj teritorij, pa tako i svoj zračni prostor. E sad, da Hrvatska nema svoje, da se nije odlučila na kupovinu aviona, nebitno kojih/čijih, morala bi plaćati nekoga da to radi umjesto nje, jer nitko neće ništa raditi besplatno. U slučaju Hrvatske to bi iznosilo, čini mi se, oko 50 milijuna eura godišnje, po trenutnim cijenama. S obzirom da su ovi Rafalei plaćeni oko 1 milijardu eura, to znači oko 20 godina vršenja air-policinga, a oni će u letjeti još 30-40 godina. Toliko koliko će oni letjeti, za air-policing bi izdvojili 2 milijarde eura. A ovo smo platili 1 milijardu i imamo svoje. U biti kupovinom smo uštedjeli 1 milijardu eura. Eto jel sad jasnije?
А Срем Хрватској?

I ja se sad pitam da li su Hrvati normalni? Ajde ovi na vlast oni verovatno su strpali neki procenat u dzep nego pitam da li su gradjani krvacke normalni pa da pitaju svoje vladare zasto nepotrebno trose i to malo para sto imaju i kupuju to skupe avijone koji im nikada nece trebati? koji ce im racku ti avioni??

Jel su u NATO? JESU !!! To znaci da svo oruzje svih NATO drzava su i hrvatsko oruzje. I ako napadne neko Hrvatsku to je isto kao da je napao i ameriku i onda ce doci amerikanci i ratovace sa hrvatima da ih oslobode sto znaci da je svo americko oruzje i svi americki vojnici su i hrvatsko oruzje i krvacki vojnici. I onda sta ce im. I ko ce da ih to napadne jel bosna ili srbija? Madjari, crnogorci, italijani slovenci sigurno nece jer su u istom vojnom savezu NATO. Znaci oni su ista vojskla i dele isto oruzje
Daj prestanite više s tim ofucanim obrascem iz Srbije.
Kad Hrvatska nešto nabavi onda: zašto te pare nisu uložili u školstvo, zdravstvo itd. A kad Srbija nešto nabavi, onda na sva zvona kako je lider u regionu, kako ta ista Hrvatska kaska; kako su ih prestigli itd.

E sad nešto u vašem stilu:
Ako ćemo realno, pa baš Srbija ne bi trebala nabavljati naoružanje. Okružena NATO zemljama i ako dođe do sukoba ne postoji nikakva šansa za obranu. Dakle, suvislo je nabavljati naoružanje za konvencionalno vođenje rata. Dakle, štedite novac i dajte ga građanima, ne budite ovce...

Nismo toliko bogati da kupujemo jeftino!Ko može nek kupuje jeftino :per: :cool:

S obzirom da su ovi Rafalei plaćeni oko 1 milijardu eura, to znači oko 20 godina vršenja air-policinga, a oni će u letjeti još 30-40 godina. Toliko koliko će oni letjeti, za air-policing bi izdvojili 2 milijarde eura. A ovo smo platili 1 milijardu i imamo svoje. U biti kupovinom smo uštedjeli 1 milijardu eura. Eto jel sad jasnije?
Više od jedne, no najmanje još toliko se potroši do isteka njihovih resursa na održavanje, obuke itd...
Slovenija nema svoje lovačke zrakoplove, a ne plaća drugima zaštitu zračnog prostora...
Ali, ako se može, bolje je imati svoje nego ovisiti o drugima...

Piše se avion. Od latinskog avis (ptica) i francuskog avion
:D

Back